AN0WN1M

Guild Wars 2 - Temat Ogólny

7250 postów w tym temacie

Dnia 01.09.2012 o 18:38, Arcling napisał:

A czy te gemy można też jakąś inną drogą w grze zdobyć

Za pieniądze w grze i żeby było zabawniej to im większy popyt tym większa cena. P2W nie istniało i nie będzie istnieć w Guild Wars.

@up
W dzisiejszych czasach ciężko zadowolić ludzi, wiele osób własnie narzeka na innowacje. Niektórzy 'tęsknią' za zwykłymi questami.. itp. Jak dla mnie jest to nowe świeże MMO, warte każdej złotówki, do którego logujesz się z przyjemnościa, a nie z myślą, że ktoś Cie wyprzedił z levelem i czy co tam jeszcze straciłeś przez swoje realne życe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem tej gry, ale kosztuje sporo a nie chce znowu wtopić kasy jak przy Diablo3, więc mam parę pytań:

1. Czy po osiągnięciu maksymalnego levelu jest co robić? Jakieś raidy, instancje, ciekawe pvp?
2. Ile czasu mniej więcej zajmuje dobicie do maksymalnego levelu?
3. Jak wygląda sprawa z pvp w świecie gry? Coś w stylu WoWa, gdzie w dowolnej chwili można dostać łomot od kogoś z wrogiej frakcji?
4. Czy gra się nie nudzi i nie staje schematyczna po jakimś czasie (np jak diablo, gdzie cała gra opiera się tylko na grindzie)?
5. Czy wchodząc do niższej levelowo lokacji czuć (np za sprawą gearu lub skilli) że jest się mocniejszym mimo obniżonego levelu?
6. Czy pójdzie płynnie na Radeonie HD4850 i 4gb ramu?

Wiem, że na niektóre pytania cięzko teraz odpowiedzieć (bo jest dopiero niecały tydzień po premierze), ale z góry dzięki jeśli komuś będzie się chciało odpowiedzieć chociaż na jedno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2012 o 18:50, ray757 napisał:

Zastanawiam się nad kupnem tej gry, ale kosztuje sporo a nie chce znowu wtopić kasy jak
przy Diablo3, więc mam parę pytań:

True D3 to wtopa przy takiej cenie. Jak lubisz MMO i szukasz czegoś nowego to jest to gra dla Ciebie.

Dnia 01.09.2012 o 18:50, ray757 napisał:

1. Czy po osiągnięciu maksymalnego levelu jest co robić? Jakieś raidy, instancje, ciekawe
pvp?

Jest, w gw1 były title i elitarne wyzwania, Tutaj masz coś podonego. Możesz mieć 80, a mieć ledwo polowe świata zwiedzonego. Wiele razy może się zdarzyć, że po prostu staniesz w miejscu i będziesz obserwować co dzieję się dookoła, podsłuchiwać o czym gadają npc. Arenanet ma jeszcze plan na rozwój gry przez jakieś 10 lat więc nudno nie będzie. Przy okazji, fabułę przejdziesz z chęcią kilka razy, bo często musisz dokonywać wyborów. Np. ostatnio miałem akcje, że musiałem wybrać jedną z mniejszych frakcji, którym pomogę i były to z 3 misje z nimi związane (i nie piszę tu o Vigil, czy Szpetach). Do tego dochodzą różne rasy więc, sama fabuła może Cie na długo zatrzymać.

Dnia 01.09.2012 o 18:50, ray757 napisał:

2. Ile czasu mniej więcej zajmuje dobicie do maksymalnego levelu?

Po 40h gry miałem 47 lvl, czyli po 100h można miec 80. Bo ilość expa potrzebna na kolejny poziom jakby się nie zwiększa. Chociaż twórcy planują zrobić coś bo wg nich za szybko się jednak leveluje.

Dnia 01.09.2012 o 18:50, ray757 napisał:

3. Jak wygląda sprawa z pvp w świecie gry? Coś w stylu WoWa, gdzie w dowolnej chwili
można dostać łomot od kogoś z wrogiej frakcji?

Nie ma open pvp. Tutaj frakcje się zjednoczyły i razem walczą w PvE ze smokami i innymi szkaradami. PvP to areny, narazie jest tego nie wiele.. na 101% w niedalekiej przyszłości rozbudują to bardziej, jak to było z gw1.

Dnia 01.09.2012 o 18:50, ray757 napisał:

4. Czy gra się nie nudzi i nie staje schematyczna po jakimś czasie (np jak diablo, gdzie
cała gra opiera się tylko na grindzie)?

Diablo to h''s w dodatku średnio udany. Tu masz MMO. Tutaj możesz wbijać lvl zbierając rude, kapuste, robiąc sałatki, zbroje, odkrywając mape, uczestnicząc w eventach(zamiast questów), które nie zawsze polegają na zabijaniu.. są też zadania dla npc, u których można wkraść się w łaski i dostać coś fajnego. Niektóre zadania jak i wiele innych rzeczy mogą naprawdę zaskoczyć np. pole ostrzeliwane jest mozdzierzami przeciwników, a ty aby zaliczyć to musisz zbierać kule z tego pola, żeby na nie wejść odbierasz pole siłowe, które musisz odpowiednio rozmieszczać. Fajne jest to, że to jedne z 3-4 sposobów aby zaliczyć + u danego NPC (serduszka na mapie).

Dnia 01.09.2012 o 18:50, ray757 napisał:

5. Czy wchodząc do niższej levelowo lokacji czuć (np za sprawą gearu lub skilli) że jest
się mocniejszym mimo obniżonego levelu?

Jest, ale nie znacznie.. zdarzały mi się gorsze chwilę, bo lekceważyłem przeciwników. Mając 40 lvl i przychodząc na lokacje z 10 lvl czujesz się jak lvl 10 z najlepszym gearem na lvl 10 (bo statystyki są skalowane). A.. i skille bedziesz miec takie same na 10 jak i 80 lvlu, to może przerażać, ale to jednak dobre rozwiązanie, trzeba zagrać aby to poczuć.

Dnia 01.09.2012 o 18:50, ray757 napisał:

6. Czy pójdzie płynnie na Radeonie HD4850 i 4gb ramu?

Tak.

I teraz albo Ci się to spodoba i Cie to pochłonie, albo się do tego zrazisz przez głupie przyzwyczajenia do WoWów itp. Bo to tych gier nie można ze sobą porównywać.

Ale mam wenę.. chociaż myślę, że jakieś faq tu by się przydało, pisze niektóre rzeczy po 5 razy już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2012 o 18:52, Jagged napisał:

Proszę podać dokładną instrukcje jak zdobyć peta :)


1. Tworzysz Rangera
2. Szukasz przyjaźnie nastawionego zwierzaka (zielony) z nazwą zaczynającą się od Juvenile (np. Juvenile Black Bear).
3. Klikasz F gdy wysietli Ci się odpowiednia opcja (czyt. gdy będziesz blisko)
4. Zarządasz petami w menu dostępnym domyślnie pod ''K''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2012 o 19:18, qq_MoaR napisał:

> Czyli jak mam wojownika to nici z peta ?
Co najwyżej minipeta ;d



Proszę o wyjasnienie szczegółowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczy mi ktoś co jest z Trading Postami? Dlaczego są zamknięte i tylko niekiedy jest do tego dostęp? Dziś może ze dwa razy mogłem tam sobie coś kupić, a tak cały czas "Down for Maintenance".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


The Black Lion Trading Post worked for a few days during the head start and was taken down on August 28th, 2012, and then was tested on August 29th, 2012, on a randomly selected 15% of the player population. On the 30th, the trading post was tested on a different group of 25%.[3] On the 31st, this number was 50%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2012 o 19:33, qq_MoaR napisał:


The Black Lion Trading Post worked for a few days during the head start and was taken
down on August 28th, 2012, and then was tested on August 29th, 2012, on a randomly selected
15% of the player population. On the 30th, the trading post was tested on a different
group of 25%.[3] On the 31st, this number was 50%.



No ok. Tylko z jakiego powodu robią takie testy? Coś działa nie tak jak trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2012 o 19:44, Reffanov napisał:

Coś działa nie tak jak trzeba?

To są skutki tych ich bet.. nieogarnianą tego jeszcze, więc warto co jakiś czas sprawdzać czy ma się dostęp, zanim to się ustabilizuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2012 o 20:08, SiDi napisał:

Rozumiem, że jak kupię sam klucz z keye.pl, allegro czy podobnej strony również mogę
grać spokojnie?


Na allegro już było kilku oszustów ze skradzionymi kluczami. Ale zwykłe sklepy już są na 100% pewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Podczas logowania na konto do GW2 wyświetla mi się wiadomość że powinnam potwierdzić adres klikając na link w e-mailu...Nie mogę zalogować się do gry, która czeka na e-mail authentication...z tym że żadnego maila nie dostałam...czy ktoś ma\miał podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2012 o 19:12, qq_MoaR napisał:

I teraz albo Ci się to spodoba i Cie to pochłonie, albo się do tego zrazisz przez głupie
przyzwyczajenia do WoWów itp. Bo to tych gier nie można ze sobą porównywać.


Dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź :)
Właśnie nie jestem fanem MMO, wcześniej grałem tylko w WoWa, ale na dłuższą metę bardzo mnie nudził, nigdy nie dobiłem więcej niż do 71lvlu. Co do przyzwyczajeń to nie widzę problemów, lubię gry które w jakiś sposób odstają od reszty.

Jeszcze pytanie co do świata gry: napisałeś, że przy 80lvl można mieć tylko połowę zwiedzonego świata, naprawdę jest on takie duży? Są jakieś zapadające w pamięci miejsca, czy tylko standardowe rzeczy z fantasy typu lasy, bagna, góry itp?

Z tego co napisałeś wnioskuję że GW2 może mi się spodobać, więc pewnie pokończę teraz to co mam i kupię, może w tym czasie cena spadnie chociaz o 10zl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2012 o 20:58, ray757 napisał:

Jeszcze pytanie co do świata gry: napisałeś, że przy 80lvl można mieć tylko połowę zwiedzonego
świata, naprawdę jest on takie duży? Są jakieś zapadające w pamięci miejsca, czy tylko
standardowe rzeczy z fantasy typu lasy, bagna, góry itp?

Pozwolę się wtrącić.
W jedynce najbardziej mi przypadło do gustu zwiedzanie świata, oraz odkrywanie różnych zakątków, oraz, jeśli znajdę coś ciekawego, po prostu podziwianie tego co widzę.
W dwójce ten aspekt znacznie ulepszyli. :3
Jest naprawdę na czym zawiesić oko. Nieważne czy są to lokacje podwodne czy naziemne, na bank znajdziesz co najmniej kilka miejsc, przy których przystaniesz, by podziwiać ich piękno, bądź też po prostu rozmiary. Zresztą ogólnie oprawa audio-wizualna jest tutaj na bardzo wysokim poziomie, co tylko potęguje wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się