AN0WN1M

Guild Wars 2 - Temat Ogólny

7250 postów w tym temacie

http://www.gw2guilds.org/servers/eu

Sprawdziłem sobie z ciekawości statystyki serwerów i jedna rzecz mnie dziwi. Ponoć Underworld był oblegany, a na Blacktidzie było względnie luźno, teraz widzę, że BT ma o prawie połowę więcej ludu (3022-2196). Te staty są jakieś wadliwe, czy poważnie na UW jest luźniej?

Btw, do kiedy jest darmowa migracja z serwera na serwer (jeśli jeszcze jest) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te dane są chociaż uaktualniane? Wydaj mi się że nie. Zarówno Blacktide jak i Underword maja status High. Nie wiem jak jest na Blacktide, ale na Underworld czasem brakuje ludzi w lokacjach na poziomach 70-75, 80. Co do migracji na inny serwer, nie wiadomo do kiedy jest darmowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2012 o 16:18, Kraju napisał:

Te dane są chociaż uaktualniane? Wydaj mi się że nie. Zarówno Blacktide jak i Underword
maja status High. Nie wiem jak jest na Blacktide, ale na Underworld czasem brakuje ludzi
w lokacjach na poziomach 70-75, 80. Co do migracji na inny serwer, nie wiadomo do kiedy
jest darmowa.


Pono "up to date", ale nie mam pojęcia.

Skoro już trafiłem na kogoś z UW: ciężko jest obecnie dostać się na WvW i jak jest z "potęgą" serwera? Raczej daje radę czy przegrywa? Nie ukrywam, że ta kwestia mnie najbardziej interesuje.

Ech, sam bym sprawdził, ale gdzie tam. "Internet będzie dzisiaj, jutro, psze pana" - mówili. Tydzień-dwa tygodnie temu. Według najnowszych informacji ma być jutro, ale nawet się nie łudzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2012 o 16:27, sinir napisał:

Skoro już trafiłem na kogoś z UW: ciężko jest obecnie dostać się na WvW i jak jest z
"potęgą" serwera? Raczej daje radę czy przegrywa? Nie ukrywam, że ta kwestia mnie najbardziej
interesuje.


Na WvWvW byłem tylko raz. Miałem dosłownie kilka FPS-ów, więc do czasu upgradu kompa, raczej nie będę w to grał. Wtedy gdy próbowałem wejść (tydzień temu), czekałem 2-3 min w kolejce. Obecnie nie wiem jak jest. Nie bardzo się też orientuje jak nam idzie. Gdy patrze na te statystyki, cały czas się zmieniają i nie bardzo to ogarniam. Początkowo łatwiej było się połapać. Underworld był pierwszy, drugi Blacktide i tak było przez kilka dni. Teraz serwery codziennie się zmieniają, a liczba punktów, czy co tam wyświetla, jest stosunkowo mała (coś koło 40), gdy na początku oba wspomniane serwery miały po prawie 200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dzięki. Mam nadzieję że z FPSami na mojej konfiguracji problemu nie będzie przy tej setce postaci na ekranie. W becie absolutnie problemu nie było, a biegało się (i uciekało) w całych rajdach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2012 o 16:47, akwyx napisał:

Jak chesz to Ci jutro na WvW zerkne (tak gram na UW). Bo w sumie gram sporo PvP, ale
tylko te 8v8.


No jasne, dobrze by było. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Sprawa wvw jeszcze się nie ustabilizowała, serwery w grupach zmieniane są codziennie, póki co z tego co widziałem, to przegrywamy z większością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze mi zdradzic tajemnice - skad brac xp w tej grze poza eventami? Probuje grac sciezke fabularna mojej Nornicy, jestem na lvl 10. Mam questa, gdzie ostrzegaja ze rekomendowany jest lvl 11. Ok, wchodze, udaje mi sie go wykonac, nastepny quest fabularny - juz chca lvl 14. Za poprzedniego questa dostalem akurat tyle xp zeby awansowac na lvl 11. Czyli teraz musze grindowac eventy przez 3 lvle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat wałkowany tyle razy, ze ktoś powinien machnąć w przypiętym poście z czego ma się doświadczenie.
- crafting i gathering
- serduszka
- eksploracja
- eventy
- achievementy
Robiąc to wszystko trzeba mieć dar, żeby nie wyrabiać się z levelem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.09.2012 o 18:31, Markush napisał:

Robiąc to wszystko trzeba mieć dar, żeby nie wyrabiać się z levelem.


Powiem nawet, że robiąc wszystko będzie się dużo z levelem do przodu względem rekomendowanych poziomów serduszek :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprócz powyższych zawsze możesz wziąć bramę do Lion''s Arch, a stamtąd do dowolnych lokacji startowych innych ras. TO na pewno wystarczy by mieć spokój z levelem na dłuuuuugi czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie gram Elementalistą i zauważyłem coś dziwnego. Mam bowiem wrażenie, że krwawienie jest efektywniejsze od podpalenia. Jakoś tak szybciej moby schodzą na skutek bleeding. Burning trwa i trwa i jakoś efektu nie widać. Może to tylko takie mylne wrażenie, ale dziwnie to wygląda. Na zdrowy rozsądek - płonący mob powinien tracić więcej zdrowia niż krwawiący. Chyba. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2012 o 19:10, HumanGhost napisał:

Burning trwa i trwa i jakoś efektu nie widać. Może to tylko takie mylne wrażenie, ale
dziwnie to wygląda. Na zdrowy rozsądek - płonący mob powinien tracić więcej zdrowia niż
krwawiący. Chyba. ;]


No ale wiesz, jak taki delikwent dostanie w aortę albo jedną z większych tętnic, to w sumie wkrwawi się szybciej niż się spali.
A tak zupełnie serio - może to dlatego, że bleeding się stackuje. Wstukaj sobie konkretne nazwy condów w wiki, a zobaczysz matematyczne forumuły, które odpowiadają za ilość dmg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2012 o 19:10, HumanGhost napisał:



No chyba że płonie mu ogon, a krwawi z tętnicy :P

Z tego co zaobserwowałem ponad połowa graczy wybiera norna warriora... może ktoś się do tego jakoś ustosunkować na podstawie własnych obserwacji? Ja nie mogę się zdecydować czy wybrać thiefa czy warriora, a nie specjalnie mi się widzi grać najczęściej spotykaną klasą w grze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2012 o 19:32, Alehor napisał:

Z tego co zaobserwowałem ponad połowa graczy wybiera norna warriora... może ktoś się
do tego jakoś ustosunkować na podstawie własnych obserwacji? Ja nie mogę się zdecydować
czy wybrać thiefa czy warriora, a nie specjalnie mi się widzi grać najczęściej spotykaną
klasą w grze...


Wydaje mi się, że to wybór wyłącznie pasujący wizualnie :) Warrior to podstawowa klasa w każdym rpg''u, dlatego jest to najczęstszy wybór zapewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2012 o 19:32, Alehor napisał:

Z tego co zaobserwowałem ponad połowa graczy wybiera norna warriora..

Chyba najprostsza odpowiedź to - bo pasuje jeśli chodzi o wygląd. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2012 o 19:40, qq_MoaR napisał:

Chyba najprostsza odpowiedź to - bo pasuje jeśli chodzi o wygląd. ;)


A Charr przypadkiem nie lepszy? :> Większy od malutkiego Norna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się dzieje ostatnio coś dziwnego z gw 2, a mianowicie po chwili grania mój sterownik przestaje działać poczym odzyskuje sprawność, ale niestety fpsy w grze spadają- głównie w miastach i niektórych lokacjach. Zmiana ustawień na niższe nic nie pomaga, a po premierze przez ok tydzień wszystko śmigało normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się