AN0WN1M

Guild Wars 2 - Temat Ogólny

7250 postów w tym temacie

Dnia 24.09.2012 o 11:02, Budo napisał:

Ciężkie maja jak nie myślą. Diessa mam wyczyszczone i Blazeridge też, więc nie marudź,
że nie można. Na wieżę trzeba się z katapulty wystrzelić.


Co ma myślenie do tego? Katapulta nie działa już od dłuższego czasu, pierwszą postacią jeszcze zdążyłem, ale następnymi już się nie załapałem. W Blazeridge NPCa od skill challange zwyczajnie nie ma i nie da się z tym zrobić nic, choćbyś nie wiem jak bardzo myślał i myślał. Jedynym wyjściem jest poczekać z nadzieją, że kiedyś się pojawi (jednak złudna to nadzieja, bo w Orr w jednym miejscu NPCa nie widziałem od kilku dni) lub po prostu przenieść się na inny serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A to nie wiedziałem, że katapulta nie działa, ja zrobiłem na dwóch postaciach bez problemów, blazeridge podobnie. Zwracam honor. No cóż, tak czy siak eksploracja to nie jest jakiś priorytet, z tym można poczekać, tym bardziej, że potem nagrody są lepsze niż na początku. Niemniej mnie ilość bugów też irytuje... szczególnie padający trading post i zablokowane eventy ><

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tymi nagrodami za mapki to też już do końca nie wiem jak jest. Pierwszą postacią też miałem wrażenie, że im wyższy level, tym lepsze nagrody, ale teraz jak robię, to nagrody są na levelu danej mapy. Tym bardziej wkurzające, człowiek lata jak głupi, odkrywa, żeby jakiś fajny przedmiot dostać, a tu pod koniec okazuje się, że coś nie działa.

I jeszcze w temacie bugów. Jak myślicie, co zrobią z CoF? Fala banów pójdzie czy jednak odpuszczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... Jak można "odsoulboundować" item? Nie wierze żeby to było niemożliwe bo jak mam sprzedac cos co wydropilem z jakiegos dungeona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2012 o 17:43, Criss09 napisał:

jak mam sprzedac cos co wydropilem z jakiegos dungeona?

Podchodzisz do kupca, wciskasz zakładkę z takimi monetami, klikasz na przedmiot, klikasz "Sell" w prawym dolnym rogu okienka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2012 o 17:43, Criss09 napisał:

Mam pytanie... Jak można "odsoulboundować" item?

Nie da się.

Dnia 24.09.2012 o 17:43, Criss09 napisał:

Nie wierze żeby to było niemożliwe bo jak mam sprzedac cos co wydropilem z jakiegos dungeona?

Niektóre itemy nie mają opcji sprzedania ich. Są to m.in. rzeczy do wydobywania materiałów, itemy eventowe oraz rare trophy, za które(z odpowiednią ilością) jesteś w stanie odblokować item/część armora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow na jakiego pro elementalistę trafiłem w pvp. Gość chyba ma 15 palców u rąk :) Te F1, F2 itd. można przełączać bez żadnego cooldowna ? Wiem, że nie można wrócić od razu do danego żywiołu. I powiedzmy jak elemętalista użyje skilla pod klawiszem dajmy na to 3, 4, 5 to jak przełączy się na inny żywioł (z F1 na F2 np.) to od razu znów może użyć tych skili na klawiszach 3, 4, 5 ?
Tak pytam z ciekawości bo gość zażonglował wszystkim co miał od F1 do F4 dodatkowo mając czas na inne skille od 1 do 9, a "bufów" miał z minimum 10 :) Czułem się przy nim jak bym miał 10 poziomów mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Miał dobre skróty porobione może, albo myszkę z milionem przycisków ;]
Tak, można używać skilli pod danymi numerami bez cooldownów po przełączeniu broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2012 o 20:42, Budo napisał:

/.../

Miał dobre skróty porobione może, albo myszkę z milionem przycisków ;]
Tak, można używać skilli pod danymi numerami bez cooldownów po przełączeniu broni.


Tylko broni ? A co z żywiołami (czy jak to się tam nazywa - chodzi o F1, F2...) ?

Jeśli dobrze rozumiem to można zrobić kombinację, że na F1 ( czyli skilach ''ognia'') używa jak leci 1-2-3-4-5, po czym wciska TAB i znów robi 1-2-3-4-5, po czym dalej F2 i nie ma CD na skille i spamuje 1-2-3-4-5, po czym F3 i to samo, a następnie wraca do F1 przy okazji zszedł CD na zmianę broni i robi tą samą kombinację od początku ?:P
Jak tak to działa toż to absurd... ale pewnie się mylę. Widocznie trafiłem na jakaś "perełkę" aka stać mnie na pro myszkę APM korean mode on:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2012 o 18:46, Kermit napisał:

Wow na jakiego pro elementalistę trafiłem w pvp. Gość chyba ma 15 palców u rąk :) Te
F1, F2 itd. można przełączać bez żadnego cooldowna ? Wiem, że nie można wrócić od razu
do danego żywiołu. I powiedzmy jak elemętalista użyje skilla pod klawiszem dajmy na to
3, 4, 5 to jak przełączy się na inny żywioł (z F1 na F2 np.) to od razu znów może użyć
tych skili na klawiszach 3, 4, 5 ?


Ta klasa wymaga najwiekszego skilla moim zdaniem, a jednak i tak wypada najslabiej. Zeby byc Top 1 na PvP musze sie strasznie nameczyc jako ele, gdzie w przypadku innych klass szczegolnie Thief lub Mesmera jest to bulka z maslem. Jak dla mnie potrzebuje ta klasa sporego buffa i naprawy niektorych skilli, bo mimo ze da sie nia wymiatac jednak na tle innych wypada najslabiej. U mnie na serwerze zdazaja sie juz teksty typu LF1M do jakies instancji, anything but Elementalist. Ludzie nie dosc ze nie chca to klasa grac to nie chca jej w teamie.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2012 o 21:12, Gosu napisał:

Ta klasa wymaga najwiekszego skilla moim zdaniem, a jednak i tak wypada najslabiej. Zeby
byc Top 1 na PvP musze sie strasznie nameczyc jako ele, gdzie w przypadku innych klass
szczegolnie Thief lub Mesmera jest to bulka z maslem. Jak dla mnie potrzebuje ta klasa
sporego buffa i naprawy niektorych skilli, bo mimo ze da sie nia wymiatac jednak na tle
innych wypada najslabiej. U mnie na serwerze zdazaja sie juz teksty typu LF1M do jakies
instancji, anything but Elementalist. Ludzie nie dosc ze nie chca to klasa grac to nie
chca jej w teamie.


No pewnie wymaga. W sumie jakoś nie zaobserwowałem own''ienia przez ele na pvp (poza właśnie tym jednym przypadkiem) dlatego aż musiałem zapytać o tą całą mechanikę tej klasy. Może warto poczekać na patcha większego to coś poprawią. A co do tego, że nie chcą ele to jakoś nie zauważyłem, ale też nie zwracałem na to szczególnej uwagi. I tak btw nie odpowiedziałeś na moje pytanie w sumie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2012 o 21:18, Kermit napisał:

odpowiedziałeś na moje pytanie w sumie :P


Przelanczac miedzy Ogniem, Woda, Ziemia i Powietrzem mozesz prawie caly czas, ''prawie'' poniewaz dany zywiol kiedy zostanie zmieniony na inny wchodzi w cd, mozna go zmniejszyc ale u mnie jest to 11 sekund, przez co trzeba pomyslec co bedziesz robil. Najlepiej jest wyuczyc sie danego comba skilli. Co do umiejetnosci przypisanych do danego zywiolu to mozesz z nich korzystac zaraz po przelaczeniu sie na niego.. Ele ktory Cie tak zadziwil robil to co powinien, w zaleznosci od builda mysle ze i tak trzeba uzywac conajmniej trzech Attunement, ja mam ogien do dmg, Air do Crita, ucieczki lub pogoni za kims, a wode do leczenia sie i spowalniania wrogow ktorzy mnie leja po plerach. Klasa wymaga naprawde duzo kombinacji na klawiaturze i myszce. Ziemi nie uzywam, kiedys z buildem +% dmg na powalonych wrogow uzywalem tego zywiolu zeby kogos przewrocic, jednak teraz gram Dual Daggers i jak dla mnie taki build jest najlepszy ze wszystkich. Napewno nie jest tak ze wlanczasz sobie pierwszy Attunement, walisz 5 skilli w kogos, odpalasz drugi, znowu walisz kolejne piec, nie, nie, nie tak latwo nie ma, poza tym niektore skille sa bezuzyteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2012 o 21:48, Gosu napisał:

[...]


No i wszystko jasne, dzięki.
Ele ma niesamowity potencjał z tego wynika. Trzeba wykuć kombinację klawiszy na pamięć, sensownie rozdać punkty i jazda :) Musiałem rzeczywiście trafić na jakiegoś pros''a jednak, ale jestem wręcz pewien, że miał tą myszkę "z milionem przycisków" i jego pra pra pra dziadkowie byli Koreańczykami hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bullshit że w tej grze farmienia nie ma. Żeby levelować crafting trzeba to robić, bo z materiałami od mobów jest ciężko, a ceny w Trading Post są nieco wysokie.

BTW. Poważnie te diamenty są tak tanie? Mam 32 poziom, uzbierałem nieco ponad 2g (głupio to brzmi, a przecież to fortuna :) dla mnie) i mogę za to kupić, z tego co sprawdzałem, około 500 diamentów. To dużo. Poważnie, oni nie chcą mojej kasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2012 o 22:18, sinir napisał:

BTW. Poważnie te diamenty są tak tanie? Mam 32 poziom, uzbierałem nieco ponad 2g (głupio
to brzmi, a przecież to fortuna :) dla mnie) i mogę za to kupić, z tego co sprawdzałem,
około 500 diamentów. To dużo. Poważnie, oni nie chcą mojej kasy?


Za 500 gemów nie kupisz nic sensownego, za te 2g można już bardziej poszaleć. Tym bardziej, że zaopatrzenie tego sklepu jest, na obecnym etapie, naprawdę ubogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 2 golda 500 gemów? Rly? Gra ma miesiąc. Dwa tygodnie temu za 1 golda miałeś prawie 400 gemów. Różnica jest spora jak widzisz. Obecnie gemy są naprawdę drogie, a nie ma nic specjalnego do kupienia. No może oprócz większej skrytki w banku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2012 o 21:11, Kermit napisał:

Tylko broni ? A co z żywiołami (czy jak to się tam nazywa - chodzi o F1, F2...) ?

Jeśli dobrze rozumiem to można zrobić kombinację, że na F1 ( czyli skilach ''ognia'')
używa jak leci 1-2-3-4-5, po czym wciska TAB i znów robi 1-2-3-4-5, po czym dalej F2
i nie ma CD na skille i spamuje 1-2-3-4-5, po czym F3 i to samo, a następnie wraca do


Tak, tak samo jak dowolna inna klasa może odpalić 1-2-3-4-5, zmiana broni, 1-2-3-4-5, kit, 1-2-3-4-5 i od nowa.
Tylko, że taki styl walki jest niewiele lepszy od walczenia jedną bronią - ot, nie nawalasz podstawowego ataku tak bardzo. Trzeba wiedzieć co się ma pod którym skillem na której kombinacji i uruchamiać to w odpowiedniej kolejności. Jaki jest sens odpalenia dwóch spowolnień w odstępie pół sekundy? Żaden. Dlatego GW właśnie, chociaż wydaje się początkowo nie wymagać aż takich umiejętności (bo z broni pięć skilli + leczenie + 4 kolejne), żeby naprawdę dobrze walczyć postacią wymaga opanowania przynajmniej dwa razy tyle skilli.
Istnieje powód, dla którego elementaliści i inżynierzy jako jedyni nie mają dwóch slotów na zestaw broni.

Dnia 24.09.2012 o 21:11, Kermit napisał:

F1 przy okazji zszedł CD na zmianę broni i robi tą samą kombinację od początku ?:P
Jak tak to działa toż to absurd... ale pewnie się mylę. Widocznie trafiłem na jakaś "perełkę"
aka stać mnie na pro myszkę APM korean mode on:D


Nie perełkę, tylko gościa, który naprawdę zainteresował się swoją klasą i gra ciągle nią. Każdy gracz może coś takiego odpalać i nie jest to bynajmniej jakoś wymagające dla palców. Jest za to bardzo wymagające dla umysłu, żeby ogarnąć wszystkie skille w dowolnym żywiole/broni, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeszcze niedawno za 1g można było kupić 400 gemów, ale gemy drożeją niestety cały czas. Jeśli chodzi o farm- ja póki co leveluję sobie crafting na spokojnie i jeszcze nic nie kupowałem na tp do craftu, oprócz jednego slivera do svanir rune, którego w zasadzie i tak nie potrzebowałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2012 o 22:03, pkapis napisał:


Z drugiej strony nie wiem co ci nie leży w warriorach. Topór w ręce i drugi albo tarcza
całkiem fajnie się sprawdzają.



90% walk biję tylko na dystans, co nie pasuje zytnio do tej klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się