AN0WN1M

Guild Wars 2 - Temat Ogólny

7250 postów w tym temacie

A te itemki do zbierania to się trzyma w eq, czy się zakłada gdzieś?
Chwilowo nie mam dostępu do gry, potem sam niby sprawdzę, ale;p

Wezmę JC i Artificer, najwyżej zmienię;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2012 o 18:44, zerohunter napisał:

A te itemki do zbierania to się trzyma w eq, czy się zakłada gdzieś?

Po zebraniu lądują w ekwipunku, ale możesz a) kliknąć prawym przyciskiem myszki lub b) kliknąć na zębatkę w prawym górnym rogu ekwipunku i wybrać "desposit collectible(s). W ten sposób materiały do craftu wylądują w banku, a Ty będziesz miał miejsce w plecaku ;] Dostęp do banku materiałów i do schowka na inne rzeczy masz z każdego stanowiska crafterskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2012 o 19:33, zerohunter napisał:

Mi chodzi o itemy których się używa do zbierania, kilofy np.

Zakładasz je na siebie. Wszystkie 3 na raz. Ale możesz mieć maksymalnie 50 sierpów, 100 kilofów i 100 siekierek. Nadmiar trzymasz w plecaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem w necie, że crafting tylko z drewna, minerałów i roślin, a co z itemami z mobów, oni tam błąd mieli?

Artificerowi i JC trzeba mieć te sierpy, siekierki i kilofy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2012 o 16:37, sinir napisał:

Ehe, jasne, chyba mając z 500 sztabek żelaza, 200 desek i 30 worków z materiałami z mobów.

Zdajesz sobie sprawę ILE jest tego potrzebne na niektórych levelach? Czasem jedna inskrypcja
potrzebuje 8 konkretnych itemów ze zwierząt (nie mówiąc o innych elementach), a złożenie
z tego itemu razem z dwoma elementami broni daje 2-3 poziomy, czasem nawet nie. A teraz:
wiesz jak niski bywa drop rate jednego z ośmiu takich elementów?

Bajki o godzince spędzonej na craftingu do 275 to możesz dzieciom w przedszkolu opowiadać.

EDIT: Chyba że zaraz się okaże że przez cały czas nie umiałem craftować, bo jest jakiś
sekretny sposób na bicie 10 leveli jednym przedmiotem...


Crafting jest prosty i wcale nie tak drogi jak się wydaje, żadnych sekretnych sposobów nie ma. Koszt wymaksowania jednego craftingu to kilka gold jeśli robisz praktycznie tylko za itemy kupione z TP.
Kilka gold to kilkanaście (może 20 coś) godzin normalnej gry.
Sam mam na liczniku trochę ponad 200 godzin grania, dungów prawie nie robiłem, grałem głównie normalnie pve kończąc mapy (85% świata obecnie) no i też spvp grałem gdzie się nie zarabia i tak. Jedyne co robiłem aby trochę dorobić to sobie czasem pobiegałem za orichalcum na Malchors Leap i Cursed Shore, które potem sprzedawałem na TP. Teraz troche mniej się to opłaca, bo cena orichalcum ciągle spada, ale i cena wielu innych materiałów potrzebnych do craftingu też powoli spada.
Mam obecnie obecnie wymaksowane wszystkie 8 craftingów. IMO wymaksowanie jednego craftingu nie powinno być problemem nawet dla casuala jeśli grał od premiery :P
Ogólnie jak ma się kilka gold w kieszeni to można w godzinę wymaksować od 0 jakiś crafting, najwięcej mi zwykle wtedy czasu zabierało latanie miedzy stanowiskiem crafterskim a NPCem od TP żeby odebrać itemki potrzebne do craftu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2012 o 19:53, zerohunter napisał:

Artificerowi i JC trzeba mieć te sierpy, siekierki i kilofy?

Noszenie wszystkiego Cie nie zaboli, w dodatku gdy zbierasz wszystko możesz część niepotrzebnych rzeczy oddać nowej postaci, która może mieć inne specjalizacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2012 o 19:53, zerohunter napisał:

Przeczytałem w necie, że crafting tylko z drewna, minerałów i roślin, a co z itemami
z mobów, oni tam błąd mieli?

Z mobów itemki też są potrzebne, i to do każdego craftingu. Do ich zbierania nie trzeba mieć żadnych narzedzi. :P

Dnia 02.10.2012 o 19:53, zerohunter napisał:

Artificerowi i JC trzeba mieć te sierpy, siekierki i kilofy?

Bez względu na to jakim crafterem jesteś zawsze warto mieć wszystkie 3 narzędzia do wydobywania surowców i warto zbierać za ich pomoca jak najwięcej itemów, to czego nie zużyjesz po prostu wystarczy sprzedać lub trzymać, bo może kiedyś się przyda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2012 o 19:53, zerohunter napisał:

Przeczytałem w necie, że crafting tylko z drewna, minerałów i roślin, a co z itemami
z mobów, oni tam błąd mieli?


Crafting jest z różnych rzeczy, itemki z mobów też będa potrzebne, np venom, blood, totems itd. itp.

Dnia 02.10.2012 o 19:53, zerohunter napisał:

Artificerowi i JC trzeba mieć te sierpy, siekierki i kilofy?


Każdemu trzeba, a nawet jak nie trzeba, to i tak trzeba do innych rzeczy, generalnie opłaca się ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Wszystkie sztabki i rzadsze materiały kupowałeś w AH? No to całkiem możliwe że trwało to krótko, ale z drugiej strony kosztuje to, jak dla mnie, zbyt dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.10.2012 o 00:14, Budo napisał:

Już pierwsze legendy ludzie krafcą... ja nie wiem jak to tak ><

Może mają jakieś dobre dropy w dungach.. bo np. ostatnio zauważyłem, że więcej kasy mi przychodzi z robienia dungów niż z Eksploracji mapy. Tak z 3x szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2012 o 16:37, sinir napisał:

Bajki o godzince spędzonej na craftingu do 275 to możesz dzieciom w przedszkolu opowiadać.

Jako newbie widzę masz niesamowite "pojęcie" o grze, więc pozwolę sobie pozostałe porady dla Ciebie darować - nie ma sensu skoro i tak "wiesz lepiej". :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JAKIM cudem w godzinę dobiłeś do 275. Proszę, powiedz mi. No chyba że tak jak cinus napisał: kupowanie wszystkiego na aukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Zastanawiam się nad kupnem gry, ale zastanawia mnie ciągle jedna rzecz, mianowicie skille do broni.
Wiem że 3 pierwsze sloty służą dla broni w jednej ręce, następne 2 dla drugiej dłoni. Mam miecz, mam 3 pierwsze sloty(skille) dla niego. Teraz pytanie, ile jest do wyboru tych skilli w tych 3 slotach na przykadowy miecz? Można je zmieniać, zdobywać nowe? Jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2012 o 10:14, SiDi napisał:

/ciach/

Posiadanie materiałów, wiedza co i jak robić + dopałka z gildii do craftu wystarcza - ale wkładam to między bajki, bo pewnie mi się przyśniło jak to powyżej "ekspert" stwierdził... Nie potrzeba cudów do czegoś co jest oczywiste, ale co ja się znam...

@Przemkoj - nie możesz zmieniać pierwszych 5 skilli inaczej niż poprzez zmianę broni. Zmieniasz jedynie te od 6 do 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2012 o 11:10, Przemkoj napisał:

Wiem że 3 pierwsze sloty służą dla broni w jednej ręce, następne 2 dla drugiej dłoni.
Mam miecz, mam 3 pierwsze sloty(skille) dla niego. Teraz pytanie, ile jest do wyboru
tych skilli w tych 3 slotach na przykadowy miecz? Można je zmieniać, zdobywać nowe? Jak
to wygląda?


Nie. Ten miecz ma głównej ręce tylko 3 skille i nie można ich zmieniać w żaden sposób.

To tylko tak brzmi, ale te skille broni itd. są bardzo różnorodne itd. Inne będą ataki, gdy miecz trzyma Warrior, a inne, gdy miecz trzyma dla przykładu Ranger itd. Te pierwsze 5 skilli można zmieniać, lecz tylko zmieniając broń, co w ogólnym rozrachunku daje dużo różnych kombinacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2012 o 11:16, Pajonk78 napisał:

> /ciach/
Posiadanie materiałów, wiedza co i jak robić + dopałka z gildii do craftu wystarcza -


No właśnie - posiadanie materiałów. Czyli albo poświęcasz jeszcze sopro czasu, żeby je uzbierać, albo kupujesz od innych, ale wtedy dolicz sobie czas jaki potrzebowałeś na zebranie golda, którym zapłacisz.
Jeśli masz wszystkie materiały pod ręką, to samo nabicie wysokiego poziomu zajmie już niewiele. Tyle, że właśnie trzeba mieć gotowe materiały, które wcale tak łatwo nie dropią. Są momenty, kiedy skill leci jedynie z inskrypcji i rzeczy robionych na tych inskrypcjach, a do każdej trzeba iluśtam rzadkich materiałów.
I to właśnie zbieranie zasobów / zarabianie na ich kupno zajmuje najwięcej czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się