AN0WN1M

Guild Wars 2 - Temat Ogólny

7250 postów w tym temacie

Dnia 29.04.2010 o 20:45, Ostrowiak napisał:

Więcej, prościej, lepiej.


Zabierają secondary, a Ty mówisz, że więcej? Potwierdzono, że skilli będzie mniej. Brak seconbdary dalej ograniczy wybór skillbara. Efekty typu podpalanie strzał można było wprowadzić bez kasowania drugiej profki.

Dnia 29.04.2010 o 20:45, Ostrowiak napisał:

@Patryk - o rly? ja pamiętam zalew idiotycznych pytań oo drugą profę, metę wykorzystującą
niemal wszystko z jednej klasy na drugiej i do tego wammosów.


No i co z tego? Wszystko ma plusy i minusy. Teraz nie będzie pytań o drugą profę, za to będą pytania jak podpalać strzały rangerom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2010 o 20:45, Ostrowiak napisał:

@Patryk - o rly? ja pamiętam zalew idiotycznych pytań oo drugą profę, metę wykorzystującą
niemal wszystko z jednej klasy na drugiej i do tego wammosów.


Owszem nie zaprzeczę, że tak nie było, ale mimo wszystko dawało to duże pole do manewru. Ja na ten przykład (i zakładam że sporo osób takich było) przeważnie nie wsadzałem na skillbar więcej niż 3 umiejętności profki pobocznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2010 o 20:51, Budo napisał:

Zabierają secondary, a Ty mówisz, że więcej? Potwierdzono, że skilli będzie mniej. Brak
seconbdary dalej ograniczy wybór skillbara. Efekty typu podpalanie strzał można było
wprowadzić bez kasowania drugiej profki.

Więcej sensu i logiki. Że elementalista nagle skądś tam nauczy się prawideł mesmerskich (ot tak, treningu nie było) a potem ciska najsilniejsze mesmerskie uroki - stop! Wai mon?

Jakby druga profa musiała być odblokowana przez trudny questchain, wteedy zaakceptowałbym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2010 o 20:56, Ostrowiak napisał:

Więcej sensu i logiki. Że elementalista nagle skądś tam nauczy się prawideł mesmerskich
(ot tak, treningu nie było) a potem ciska najsilniejsze mesmerskie uroki - stop! Wai
mon?


Hehe, logika w grze fantasy, taaaak. Kocham takie argumenty ;]
Jedyny argument przemawiający naprawdę za systemem jednoklasowym to prostota i łatwy balans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2010 o 21:02, Budo napisał:

Hehe, logika w grze fantasy, taaaak. Kocham takie argumenty ;]


To nie może być logicznego fantasy z pełną przyczynowością-skutkami? o.O Nawet taki Dragon Age coby nie spoglądać daleko odrobinę sensu w swoje krasznale i magiję wprowadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2010 o 21:04, Ostrowiak napisał:

To nie może być logicznego fantasy z pełną przyczynowością-skutkami? o.O Nawet taki Dragon
Age coby nie spoglądać daleko odrobinę sensu w swoje krasznale i magiję wprowadza.


Coś mi się wydaje, że nie może być. Szczególnie mmo. Poza tym zauważ, że w gw już jest dwuklasowość. Gw2 jest bezpośrednią kontynuacją historii gw1 i zanik dwuklasowość to dopiero brak logiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby Anet wypuściło wkrótce betę, to zobaczymy jak to wszystko wyjdzie w praniu :)
Ale i tak jestem zdania, że usunięcie drugiej profki to błąd xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie trochę żal bez drugiej profesji. Faktycznie ludzie już się do dwuklasowości przyzwyczaili. Ale kto wie, moze ANet zaoferuje coś w zamian? Zobaczymy.
Pozostaje mieć nadzieję, że okrojenie z drugiej profesji nie będzie oznaczało skażualowania samej gry. Bo przecież wiadomo, że najlepsi gracze potrafią czynić cuda z buildami a Ci słabsi często sobie nie radzą z ogromem wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że po długiej nieobecności w GW 1 ciężko jest przystosować się do ponownej gry, a to w wynika z zmian w skillach. Sam przez to przechodziłem i wiem jaki problem sprawiało mi opanowanie i ogarnięcie tych wszystkich zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak profesji pobocznych? Przecież będą kombinacje rasowe wraz ze skilami rasowymi. Dzięki temu Ranger sylvari będzie podobny np. do rangera human, ale nie będzie taki sam, właśnie ze względu na unikalne skille rasowe. Ciekawe czy rasy dostaną tez unikalne atrybuty tak jak było w GW1, że np. Wojownik tylko mógł korzystać z Siły, Paragon z Przywództwa, a Elemenatlist z Energy Storage i tak dalej. Moim zdaniem odrębność ras, zastąpi bardzo sprawnie profesje poboczne znane z GW1, a kombinacji może być bardzo wiele mimo zmniejszonej liczby skilli i wyrzucenia drugiej klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2010 o 20:51, Budo napisał:

Teraz nie będzie pytań o drugą profę,

O jaki pewny. Założę się, że ktoś się zapyta o drugą profesję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2010 o 07:56, Markush napisał:

> Teraz nie będzie pytań o drugą profę,
O jaki pewny. Założę się, że ktoś się zapyta o drugą profesję.


Też fakt. Ale to raczej przy powrocie starych graczy gw1, którzy akurat ostatnie lata spędzili pod lodem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"A warrior, for example, can learn to dual-wield and choose to equip two swords, which would give him three skills from the sword in his main hand and two skills from the sword in his offhand."

No to nie mam już wątpliwości jaka profesję wybiorę :-o

"Currently there are three scholar professions, three adventurer professions and two soldier professions."

Ja obstawiam -> Elementalista (lol), Monk, Necro, Ranger, Assasin, Shaman (summoner), Warrior, Guardian (tank), myślę, że będzie podział: wojownik będzie używać dual-wield albo two handed, a guardian one-handed + shield.

"The warrior could enter the firewall and use Cyclone Axe, an attack which causes him to spin rapidly, sending the firewall outward and hitting his foes. "

Wysoko podnoszą poprzeczkę, zostaje tylko zobaczyć to w ''praniu''.
Co do daty premiery, to mam nadzieję, że będzie to grudzień ;-) a beta pod koniec wakacji?;> Gdybanie... xD

A tak btw. ma ktoś z Was artbooka Gw2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się cytować, ale ktośtam z anetu stwierdził, że gw2 jest mmorpg, a więc też rpg :>

A dwuklasowość zanikła w sposób prosty, 250 lat minęło jak jeden dzień, za specjalnie nikt tej wiedzy nie przekazywał itede itepe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2010 o 13:07, qq_MoaR napisał:

No to nie mam już wątpliwości jaka profesję wybiorę :-o

Phi, dwa ostrza są dla sofciarzy. Charr + oburęczny topór FTW! Aaarrgh!
Przerośnięte psy rządzą.

A tak w ogóle (zmieniając temat z tego o drugiej klasie) to te czary w GW2 będą w końcu z jakimś wypiardem. W GW1 przy nie ważne jakim czarze efekt był taki: <pryk?>, a teraz będzie <PRRRWRZGGGRAHHWWWRSHHHSHHS!!>, kolejny powód dlaczego nie mogę się doczekać tej gry. ;]

Nie Budo, nic nie brałem, albo o tym po prostu nie wiem, może coś w herbacie miałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2010 o 13:07, qq_MoaR napisał:

Ja obstawiam -> Elementalista (lol), Monk, Necro, Ranger, Assasin, Shaman (summoner),
Warrior, Guardian (tank), myślę, że będzie podział: wojownik będzie używać dual-wield
albo two handed, a guardian one-handed + shield.


Mesmera zgubiłeś, mesmer musi być.
Co do broni- wg mnie to bez sensu, war będzie pełnił zarówno roloę dpsa, jak i tanka, nie ma sensu rozdzielać, bo w gw to dobrze działało. Poza tym było mówione, że będzie klasa mogąca używać spluw, ale nie łuków, więc imo kroi się gunner jako drugi soldier.

Markus---> ile razy mam powtarzać, że charry to koty, a nie psy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2010 o 14:09, Budo napisał:

Mesmera zgubiłeś, mesmer musi być.
Co do broni- wg mnie to bez sensu, war będzie pełnił zarówno roloę dpsa, jak i tanka,
nie ma sensu rozdzielać, bo w gw to dobrze działało.


Zgadzam się, zwłaszcza, że tank w pvp jest praktycznie bezużyteczny (może co najwyżej wkurzać przeciwników), a wątpię czy AN zrobiłoby klasę która byłaby kompletnie bezużyteczna w pvp :P

Dnia 30.04.2010 o 14:09, Budo napisał:

Poza tym było mówione, że będzie
klasa mogąca używać spluw, ale nie łuków, więc imo kroi się gunner jako drugi soldier.


Równie dobrze może to być warrior :P W wywiadzie podawano jakiś przykład, że warrior może strzelać (choć nie napisano chyba z czego), ale jakoś nie widzi mi się warrior z łukiem. W GW1 warek łuków używał chyba tylko do lurowania mobów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2010 o 14:17, cinus2 napisał:

Zgadzam się, zwłaszcza, że tank w pvp jest praktycznie bezużyteczny (może co najwyżej
wkurzać przeciwników), a wątpię czy AN zrobiłoby klasę która byłaby kompletnie bezużyteczna
w pvp :P


Zależy od gry, ale Warhammer online pokazał, iż tank może być pożyteczny w RvR :) a jak to będzie wyglądać w GW2 ? póki co możemy się tylko domyślać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2010 o 14:09, Budo napisał:

ile razy mam powtarzać, że charry to koty, a nie psy...

Dowody mi tu daj. ;] Chociaż w sumie to może rzeczywiście są koty, bo nie szczeka a warczy. A w dodatku do Gwen Pyre (czy inny z jego spółki) mówił per mysz. Dobra, przekonałem się, Charry to koty, przerośnięte koty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się