AN0WN1M

Guild Wars 2 - Temat Ogólny

7250 postów w tym temacie

>a gadaniem po polsku na "ogólnym" czacie, na którym

Dnia 11.05.2013 o 15:30, Zajanski napisał:

twoje słowa są przeznaczone (bo jest ogólny) dla wszystkich.

Obraża kogoś to, że używam swojego języka? Nie, a jak nie rozumie tekstu pisanego, to powinien mieć na tyle inteligencji, żeby domyśleć się, że nie jest to tekst skierowany do niego. Nazywając rozmowę na czacie ogólnym ''dla wszystkich'' wprowadzasz tyle samo zakazów co uprawnień, bo mnie dla przykładu, może denerwować jakaś dyskusja na czacie ogólnym. I co mam wtedy zrobić? Nie czytać, albo wyłączyć czat. To samo, jeżeli kogoś ''uraża'' wypowiedź w języku polskim.

Dnia 11.05.2013 o 15:30, Zajanski napisał:

Mówię to jako Polak-patriota i wielbiciel języka polskiego.

w tym kraju, słowo "patriota" ma obecnie wiele róznych definicji.

Edit: z resztą nvm, bo i tak nie dojdziemy do porozumienia. Ja reklamowanie POLSKIEJ gildii w języku ANGIELSKIM uważam za przerost formy nad treścią i objawy jakichś kompleksów, wy możecie myśleć inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 15:38, Pernia napisał:

Obraża kogoś to, że używam swojego języka?


Obrażać pewnie nie obraża, ale jest to pewna nieprzyzwoitość, która w moim odczuciu szkodzi zarówno reputacji Polaków, jak i tym, którzy polskojęzyczny tekst odbierają nie rozumiejąc go.
W większości gier istnieje masa innych kanałów, na których można się zwrócić do kogoś innego w języku polskim - szept, gildia, party... jedna wypowiedź na "ogólnym" po polsku nie stanowi nieprzyzwoitości, ale u prowadzenie całej rozmowy - już tak.

Dnia 11.05.2013 o 15:38, Pernia napisał:

w tym kraju, słowo "patriota" ma obecnie wiele róznych definicji.


Miałem na myśli to, że cenię sobie swój kraj i nie wstydzę się go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 15:30, Zajanski napisał:

Jednak jest istotna różnica pomiędzy zwracaniem się do konkretnego polskojęzycznego odbiorcy,
choć ktoś postronny może cię usłyszeć, a gadaniem po polsku na "ogólnym" czacie, na którym
twoje słowa są przeznaczone (bo jest ogólny) dla wszystkich.
Mówię to jako Polak-patriota i wielbiciel języka polskiego.


Istotna różnica? powiedz kto sie w tym momencie ośmiesza: gildia która się ogłasza w swoim języku czy ludzie którzy ciągle upominają że to serwer ang i to tylko gdy piszą polskie gildie? Bo w tym momencie to dla mnie sie osmiesza ta osoba która upomina. Innym nacjom jakos nie przeszkadzają ogłoszenia gildijne w językach narodowych. NA BT były gildie rosyjskie, czeskie, słowackie, niemieckie - im jakos nikt nie zwraca uwagi. Gdy zmieniłem serwer na UW to widziałem ogłoszenia greckie zaraz po polskich. Jakoś Grekom nikt nie zwracał uwagi. A wystarczy że jakas gildia polska gidlia się ogłosi to zaraz podnosi się krzyk ze to serwer anglojezyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 15:38, Pernia napisał:

Obraża kogoś to, że używam swojego języka?


Raczej nikogo nie obraża, lecz jest to pewna nieprzyzwoitość, która szkodzi zarówno reputacji Polaków, jak i samym czytającym, którzy nie rozumieją i jest im z tego powodu smutno.

Dnia 11.05.2013 o 15:38, Pernia napisał:

Edit: z resztą nvm, bo i tak nie dojdziemy do porozumienia. Ja reklamowanie POLSKIEJ
gildii w języku ANGIELSKIM uważam za przerost formy nad treścią


Widziałem rozsądne rozwiązanie kompromisowe na czacie ogólnym: "polish guild announcement: taka a taka gildia rekrutuje".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, a mianowicie: te itemki z Black Lion Trading Company, za GEMY, ten zestaw łuk i kołczan, to one są tylko do kupienia przez jakiś czas, czy nie muszę się spieszyć z ich kupnem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez jakiś czas. Na jak długo to nie wiem, ale gdy będą miały się kończyć to zostaną oznaczone ile czasu zostało, więc nie zostaniesz zaskoczony, chyba że planujesz nie logować się więcej niż tydzień..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robimy sobie GM w Brighwater Basin, i wszystkie kryształy są niewidoczne, jeden po 10 minutach się pojawił, ale nowy amazing content będzie przecież:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I 2 razy w tej misji co się miejsca odkrywa nie było znacznika:D

Niby ok, ale jak misja jest zbugowana to się jej nie da wyłączyć, a influence też nikt nie odda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2013 o 20:11, zerohunter napisał:

/ciach/

Wczoraj przy Challange mieliśmy podobnie: tylko tyle, że przez pierwsze 3-4 minuty nie dało się podnieść Charrzook... Poza tym też mieliśmy problem przy Treku: Claypool... coś tam było w ogóle niewidoczne - po przeniesieniu się na inny serwer znacznik był widoczny, ale mimo możliwości wduszenia F nic to nie dawało... :/ Dobrze, że do GW2 loguję się ostatnio tylko na eventy gildiowe - dzięki temu unikam częstej frustracji. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NCSoft zapowiedział dodatek do GW2. Nie do końca oficjalnie, bo przez raport finansowy, ale jest info, że prace trwają. Jest to tym samym zaprzeczenie stanowisku ANet z marca, kiedy deklarowali, że nie ma planów na dodatek w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 14:30, Deathscythe napisał:

NCSoft zapowiedział dodatek do GW2. Nie do końca oficjalnie, bo przez raport finansowy,
ale jest info, że prace trwają. Jest to tym samym zaprzeczenie stanowisku ANet z marca,
kiedy deklarowali, że nie ma planów na dodatek w tym roku.

Chyba wyczuli, że daleko na tych patchach nie zajadą, to się wzięli do roboty. Na pewno się zastanowię, ale chyba sobie odpuszczę. Po lekkim zawodzie podstawką nie jestem już tak pozytywnie nastawiony do tej serii, jak kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2013 o 14:03, zerohunter napisał:

Kurs gemów jest dla danego serwera, czy całej populacji graczy, albo regionu może?

Na cały świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 14:30, Deathscythe napisał:

NCSoft zapowiedział dodatek do GW2. Nie do końca oficjalnie, bo przez raport finansowy,
ale jest info, że prace trwają. Jest to tym samym zaprzeczenie stanowisku ANet z marca,
kiedy deklarowali, że nie ma planów na dodatek w tym roku.


O ile pamiętam już dawno temu, w zeszłym roku jeszcze chyba, mówili o dodatku na jesień tego roku.
Ja się cieszę, czekam na nowy kontynent, jedynka przeżywała podobne bolączki po wyjściu, a po dodatkach zrobiło się tyle do roboty w PvE, że bania mała. Liczę na powtórkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2013 o 18:14, Pernia napisał:

O ile pamiętam już dawno temu, w zeszłym roku jeszcze chyba, mówili o dodatku na jesień
tego roku.
Ja się cieszę, czekam na nowy kontynent, jedynka przeżywała podobne bolączki po wyjściu,
a po dodatkach zrobiło się tyle do roboty w PvE, że bania mała. Liczę na powtórkę.


W marcu bieżącego roku ANet oficjalnie zaprzeczyła, że pracują nad jakimkolwiek dodatkiem. Stąd pisałem w poście, że NCSoft zaprzeczył oficjalnym danym z marca. Również czekam na coś nowego ;) Z chęcią bym zobaczył nowe bronie i nową klasę (derwisz albo RT?) plus kontynent lub nowe obszary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>derwisz
<3 <3 <3

Dnia 14.05.2013 o 19:03, Deathscythe napisał:

kontynent lub nowe obszary.

Elona, mogliby też dodać pustynię do Tyrii, jakoże Elona i Tyria tam się łączą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal mam nadzieję na Canthę. Mimo wszystko. Ale idę o stówę, że pójdą na łatwiznę i dodadzą północne tereny shiverpeaksów i Jormaga. Coś jak eotn do jedynki, jeżeli chodzi o mapę. Sporo modeli i tekstur do tego już mają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla osób, które nie śledzą reddita garść newsów ;)

1. Nowy fraktal w łatce albo 28 maja albo 11 czerwca: http://i.imgur.com/jV5BQYh.jpg
Wg dyskusji nosi cechy zbliżone do Shing Jea Monastery. Faktycznie trochę może przypominać z góry.

2. Nowy jumping puzzle: http://i.imgur.com/GiCl4L9.jpg oraz http://imgur.com/a/a7PLS

3. Wreszcie nowy obszar na mapie: http://i.imgur.com/omSLahx.jpg
Ciężko określić czy tylko tymczasowy czy będzie się tam działo coś więcej. Możliwe, że będzie dodany po 11 czerwca, kiedy to wg plików gry ma przyjść event o nazwie "Dragon Festival" (plakaty do niego również są już w plikach gw2: http://imgur.com/8dZaHax oraz http://imgur.com/d7SJk2T ).

Jeśli taka forma się spodoba i przyjmie, to postaram się co jakiś czas wrzucać interesujące rzeczy.


Jeszcze edit drobny:

https://twitter.com/KariWahlgren/status/334692274065768448

Kari Wahlgren = Caithe. Felicia Day = Zojja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się