AN0WN1M

Guild Wars 2 - Temat Ogólny

7250 postów w tym temacie

Dnia 10.07.2013 o 17:18, qq_MoaR napisał:

Muszą w nią ingerować aby nie było bałaganu czasem oczywiśćie muszą też iść na kompromisy,
nie wiem dlaczego uważasz że jest to minus... chyba że trollujesz, bo nie podałeś ani
jednego przykładu.

Ceny gemów są świetnym przykładem i ich wahania czasem bez przyczyny. I nie mój drogi, ekonomia powinna być w rękach graczy tak jak w większości mmo zwłaszcza że AH stanowi jedyną formę handlu bez wolnego rynku. Funkcja trade nie istnieje bo... postęp.

Dnia 10.07.2013 o 17:18, qq_MoaR napisał:

9g do 2,5k dostajemy ( za 100 chyba był gold, right?), a jest masa ludzi którzy mają
ponad 8k do tego mamy laurele -> t6 matsy lub unid dye. Nad tym systemem pracuje zespół
ludzi i chcesz powiedzieć, że osoby za to odpowiedzialne nie mają w ogóle zielonego pojęcia
jak to wszystko ułożyć? Przez to, że jesteś niecierpliwy starasz się skrytykować wszystko
za wszelką cenę? Oh c''mon... myślałem, że na tym forum będzie wyższy poziom.

Dobrze to teraz widzisz nie było by problemu z ekonomią która jest naturalna, bez ingerencji zwyczajnie dodatkowy gold, materiały, dye etc weszły by do systemu. Wchłonięte bo system z góry by przewidywał sztywną cenę, ale mamy system sztuczny bez handlu poza nim lub wolnego rynku. Co zabija normalny rozwój ekonomi i ponownie musi być sztuczna kontrola. A że chcą żeby liczba logowań była wysoka to inna bajka.

Dnia 10.07.2013 o 17:18, qq_MoaR napisał:

Szkodą? Dużo osób kupiło dzięki temu gemy, dzięki temu gra się rozwija, dzięki temu trochę
golda wsiąkło.. ale chyba takich rzeczy nie muszę tłumaczyć. Nie chce mi się też naprawdę
grzebać liczb podających kiedy dokładnie zwróci się kasa za gemy, ale jednak jest to
odległa data z pokaźną ilością wydobyć nawet jak dla hardcore''a... pamiętaj też że narzędzia
są soulbound, nudzisz się?

Widzisz co panowie z Areny pisali jacy to oni dobrzy że tylko boosty i skórki. Kasa zwraca się bardzo szybko zdziwisz się jak szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2013 o 18:26, L33T napisał:

Ceny gemów są świetnym przykładem i ich wahania czasem bez przyczyny.

http://www.gw2spidy.com/gem
Masz jakieś info? Skąd wiesz, że są bez przyczyny?
Ja tu widzę np. eventy + nowe przedmioty w gemshopie = skok ceny, spadek gdy ludzie sprzedają kupione za $$ gemy gdy mają wysoką wartość. Nie rozumiem o co Ci chodzi, musisz to bardziej rozwinąć.

Dlaczego powinna być w rękach graczy? Nie rozumiem dlaczego chciałbyś płacić 50 silvera za Crystalline Dust albo 40silvera za ecto. Trade nie istnieje głównie dlatego bo gold nie wsiąkałby tak jak teraz, byłoby go zbyt dużo.

>A że chcą żeby liczba logowań była wysoka to inna bajka.
To jest właśnie plus. Rozumiesz o co chodzi z dążeniem do celu (z psychologicznego punktu widzenia) no nie?

>Kasa zwraca się bardzo szybko zdziwisz się jak szybko.
Nie wiem na czym bazujesz, ale mam wrażenie, że zgadujesz bo w większości przypadków (90%) kasa się nie zwróci w ogólę!
http://www.manylaughs.com/2013/04/18/guild-wars-2-the-molten-alliance-mining-pick-is-not-a-deal/
550 picków x 100 użyć każdy = 55000 użyć, zakładając że jesteś hardcorem i dziennie wydobywasz jakieś 50 orichalcum + 100 mithrilu to daje Ci 366,6 dni? łał czyli jako casual ta inwestycja zwróci Ci się za 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Picki, sickle i axe''y kupuje się z tego co mówią znawcy-kupujący dla skórek+efektów przy zbieraniu. Mało kto kto kupuje to dziadostwo myśli o tym, że "łał, no more kupowania gathering toolsów!".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też nie rozumiem dlaczego był i nawet do teraz jest wielki bulwers, że Anet oszukała nas i stworzyła coś co daje rzeczywiście dużą przewagę nad innymi. Szczerze mówiąc sam kupiłbym je dla skinu, ale za 400 gem max ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2013 o 19:01, qq_MoaR napisał:

http://www.gw2spidy.com/gem
Masz jakieś info? Skąd wiesz, że są bez przyczyny?
Ja tu widzę np. eventy + nowe przedmioty w gemshopie = skok ceny, spadek gdy ludzie sprzedają
kupione za $$ gemy gdy mają wysoką wartość. Nie rozumiem o co Ci chodzi, musisz to bardziej
rozwinąć.

Skok ceny gemów pod koniec eventu zimowego, nie było już nic nowego do kupienia kto miał kupić swoje to kupił a cena poszła w górę.

Dnia 10.07.2013 o 19:01, qq_MoaR napisał:

Dlaczego powinna być w rękach graczy? Nie rozumiem dlaczego chciałbyś płacić 50 silvera
za Crystalline Dust albo 40silvera za ecto. Trade nie istnieje głównie dlatego bo gold
nie wsiąkałby tak jak teraz, byłoby go zbyt dużo.

Bo niektóre ceny by nie przeszły, za dużo golda -> gemy w górę -> równowaga zachowana.

Dnia 10.07.2013 o 19:01, qq_MoaR napisał:

To jest właśnie plus. Rozumiesz o co chodzi z dążeniem do celu (z psychologicznego punktu
widzenia) no nie?

Nie to się nazywa robienie NC w wała i polepszanie swojego wizerunku we własnych oczach co jest smutne.

Co do sklepu, zwyczajnie nie miało być itemów innych niż skiny i boosty. Uchylili drzwi dla niezbyt fajnych rozwiązań i o to w tym chodzi.

A żeby nie było, gra jest ok gram nadal. Nie podoba mi się do końca sposób podejścia areny do prowadzenia gry. Ale co tam widać się nudzę, bo złego słowa o GW 2 powiedzieć nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem głównym problemem gem shop''u to przedmioty, których po obliczeniach nie opłaca się w ogóle kupować (czyli np. nowe Kite)

Do tej pory były skórki i pierdołki, które nie powodują, że gra się robi pay to win. Na siłę się chyba wsiekasz na Anet za to co tam daje albo Wy ludzie strasznie drażliwi jesteście i wszystko niesamowicie wyolbrzymiacie

>Skok ceny gemów pod koniec eventu zimowego, nie było już nic nowego do kupienia kto miał kupić swoje to kupił a cena poszła w górę.
Naprawdę nie wiesz co się stało? Kupiłem ze znajomymi gemy bo były tanie, pewnie tak samo jak inne 10000 osób (były tańsze o 30% wtedy?)
Ludzie skupują gemy = ich wartość rośnie, są też gildie które zajmują się zabawą w te klocki.

>Nie to się nazywa robienie NC w wała i polepszanie swojego wizerunku we własnych oczach co jest smutne.
Smute są zdania i teorie tego typu - to czysty hejt i już robi się to powoli nude.

>A żeby nie było, gra jest ok gram nadal. Nie podoba mi się do końca sposób podejścia areny do prowadzenia gry. Ale co tam widać się nudzę, bo złego słowa o GW 2 powiedzieć nie można.

Czyli ciśniesz po grze, uważasz, że Anet jest żałosna, a na koniec piszesz że gra jest ok. Uważasz, że to co napisałeś jest pomocne w jakimś stopniu dla osób szukających informacji w tym temacie? Chociaż patrząc na to z dystansu to chyba za dużo od Ciebie wymagam, może to przez Twoją rangę. Przepraszam jeśli Cie uraziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy content jest pełen easter eggów- np. pewien kot będący wyraźnym nawiązaniem do innego kota z Przyjaciół :P
Szkoda, że nowy harmonogram wyklucza istnienie tego terenu po skończeniu się eventu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2013 o 22:46, qq_MoaR napisał:

Do tej pory były skórki i pierdołki, które nie powodują, że gra się robi pay to win.
Na siłę się chyba wsiekasz na Anet za to co tam daje albo Wy ludzie strasznie drażliwi
jesteście i wszystko niesamowicie wyolbrzymiacie

Nie, ale obawiam się że jeśli gra przestanie przynosić im zysk, zaczną umieszczać tam coś zupełnie innego.

Dnia 10.07.2013 o 22:46, qq_MoaR napisał:

>Nie to się nazywa robienie NC w wała i polepszanie swojego wizerunku we własnych
oczach co jest smutne.
Smute są zdania i teorie tego typu - to czysty hejt i już robi się to powoli nude.

Nope, stwierdzenie faktów panowie z Anet byli przez długi czas bardzo podekscytowani że sprzedało się dużo kopii. Potem przestali być super podekscytowani bo nastąpił odpływ ludzi bo nie było co robić. Na myśl o dodatku przebiegał ich dreszcz, za to teraz masz content który jest ograniczony czasowo co dwa tygodnie. Co lepsze:
http://massively.joystiq.com/2013/05/14/ncsoft-clarifies-stance-on-guild-wars-2-expansion/
http://www.escapistmagazine.com/news/view/122516-Guild-Wars-2-May-Be-The-End-Of-The-Franchise
http://www.eurogamer.net/articles/2013-07-03-its-unlikely-guild-wars-2-will-ever-get-an-expansion-pack
Nie wiem jak Ty ale ja liczyłem na dodatek, ba nawet w cenie podstawki, który wniesie dużo więcej i na stałe.

Dnia 10.07.2013 o 22:46, qq_MoaR napisał:

Czyli ciśniesz po grze, uważasz, że Anet jest żałosna, a na koniec piszesz że gra jest
ok. Uważasz, że to co napisałeś jest pomocne w jakimś stopniu dla osób szukających informacji
w tym temacie? Chociaż patrząc na to z dystansu to chyba za dużo od Ciebie wymagam, może
to przez Twoją rangę. Przepraszam jeśli Cie uraziłem.

Wiesz mogę konstruktywnie napisać że fabuła leci na pysk zarówno ta normalna (kapitan kapusta ftw) jak i w dungach (opera mydlana w postaci "Ostrza przeznaczenia"), że najlepiej mieć cpu po OC ze zniesionym parkowaniem jak chcesz grać na WvWvW, że jeśli ktoś szuka mmo gdzie liczą się itemy to może sobie odpuścić,

Spoiler

że walka z ostatnim bossem jest tak pasjonująca że można iść zrobić sobie kawę

, że pvp i balans nie stały obok siebie ale co tam gra liczy się do esl, że gra mogła by być optymalizowana ale to w końcu ich autorski silnik więc jak śmiem coś na ten temat pisać, że Anet mogłaby dogadać się z Nvidią i AMD w sprawie sterowników bo były raptem jedne które starały się coś poprawić, że mogliby zmienić staty legendarek bo są delikatnie mówią z pupy i że moby podczas walki potrafią się resetować.
Wystarczająco dużo informacji ?

Przepraszam że śmiem pisać na forum to co myślę o grze, w wątku o tej grze. To że coś mi się podoba nie znaczy że jestem ślepy na wady których jest dość sporo. A panowie z Anet mają zlewanie opinii opanowane do perfekcji i pokazują bardziej zadufanie niż porozumienie z graczami i niespodzianka część graczy chyba uczy się od nich więc nie wiem czym mnie miałeś urazić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2013 o 08:25, L33T napisał:

Przepraszam że śmiem pisać na forum to co myślę o grze, w wątku o tej grze.

Więc rób to porządnie jak na ''Sekretarza'' przystało, a nie na odwal bo jedynie zaśmiecasz temat swoimi błędnymi przypuszczeniami. Nie zrozum mnie źle, ale słabo idzie Ci to myślenie ^^'' dlatego też chciałem Ci pewne rzeczy rozjaśnić.

>Nie, ale obawiam się że jeśli gra przestanie przynosić im zysk, zaczną umieszczać tam coś zupełnie innego.
Myślisz że gdyby Living Story nie przynosiło zysku to stworzyliby kolejne 2 ekipy i zwiększyliby ilość i częstotliwość tych eventów?

>Wiesz mogę konstruktywnie napisać że fabuła leci na pysk zarówno ta normalna (kapitan kapusta ftw) jak i w >dungach (opera mydlana w postaci "Ostrza przeznaczenia"), że najlepiej mieć cpu po OC ze zniesionym >parkowaniem jak chcesz grać na WvWvW, że jeśli ktoś szuka mmo gdzie liczą się itemy to może sobie odpuścić, >spoiler: [ że walka z ostatnim bossem jest tak pasjonująca że można iść zrobić sobie kawę ] , że pvp i balans >nie stały obok siebie ale co tam gra liczy się do esl, że gra mogła by być optymalizowana ale to w końcu ich >autorski silnik więc jak śmiem coś na ten temat pisać, że Anet mogłaby dogadać się z Nvidią i AMD w sprawie >sterowników bo były raptem jedne które starały się coś poprawić, że mogliby zmienić staty legendarek bo są >delikatnie mówią z pupy i że moby podczas walki potrafią się resetować.
>Wystarczająco dużo informacji ?
To takie dziecinne, że aż zabawne. Myślałem, że da się prowadzić z Tobą dyskusję na poziomie. W ogóle to zboczyłeś z tematu - czyli ekonomia i nowy system nagród.

Własnie nie rozumiem co chcesz nam przekazać przez to forum, wbijasz się tu i plujesz swoje smuty, których jest i tak wystarczająco dużo na forach. Skoro gra jest taka zła to dlaczego nadal grasz, tego nie jesteś w stanie napisać? Osoba, która chce dowiedzieć się czy warto zagrać w GW2 zobaczy jednie Twój hejt. Wszystko przez Ciebie jest pisane w złośliwy sposób jak chcesz się wyżyć to idź pokopać piłkę na boisku. Chociaż po co ja próbuje Cie nawracać ^^ jak grochem o ścianę.

P.S Jeszcze odnośnie Twoich ''6g za nagrody, które nie zmieniłyby nic w gospodarce'':
http://wiki.guildwars2.com/wiki/Achievement

Ok. that was fun! EoT
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jeszcze raz. Przez GW "1" nie dopisuję często serwera. Więc to tak:
Nick: Barthov
Serwer:Blacktide
WvW - tak
PvP - tak
PvE i dungeon - kwestia nabicia lvl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2013 o 11:30, qq_MoaR napisał:

> Przepraszam że śmiem pisać na forum to co myślę o grze, w wątku o tej grze.
Więc rób to porządnie jak na ''Sekretarza'' przystało, a nie na odwal bo jedynie zaśmiecasz
temat swoimi błędnymi przypuszczeniami. Nie zrozum mnie źle, ale słabo idzie Ci to myślenie
^^'' dlatego też chciałem Ci pewne rzeczy rozjaśnić.

Przejmujesz się rangą na forum ? To takie urocze że aż śmieszne.

Dnia 11.07.2013 o 11:30, qq_MoaR napisał:

>Nie, ale obawiam się że jeśli gra przestanie przynosić im zysk, zaczną umieszczać
tam coś zupełnie innego.
Myślisz że gdyby Living Story nie przynosiło zysku to stworzyliby kolejne 2 ekipy i zwiększyliby
ilość i częstotliwość tych eventów?

Myślisz że firma widząc odpływ ludzi została by przy nie sprawdzającej się polityce i zarządzaniu zasobami ? Serio serio ?

Dnia 11.07.2013 o 11:30, qq_MoaR napisał:

To takie dziecinne, że aż zabawne. Myślałem, że da się prowadzić z Tobą dyskusję na poziomie.
W ogóle to zboczyłeś z tematu - czyli ekonomia i nowy system nagród.

To co dla ciebie jest dziecinne to największe problemy (nie tylko moim zdaniem) GW 2. A ekonomia jest jednym z nich.

Dnia 11.07.2013 o 11:30, qq_MoaR napisał:

Własnie nie rozumiem co chcesz nam przekazać przez to forum, wbijasz się tu i plujesz
swoje smuty, których jest i tak wystarczająco dużo na forach. Skoro gra jest taka zła
to dlaczego nadal grasz, tego nie jesteś w stanie napisać? Osoba, która chce dowiedzieć
się czy warto zagrać w GW2 zobaczy jednie Twój hejt. Wszystko przez Ciebie jest pisane
w złośliwy sposób jak chcesz się wyżyć to idź pokopać piłkę na boisku. Chociaż po co
ja próbuje Cie nawracać ^^ jak grochem o ścianę.

Tobie nic. Bo jak większość psychofanów stwierdzasz że żaden z problemów które wymieniłem nie istnieje że jest kolorowo i super nawet jakby gówno z nieba leciało.

Dnia 11.07.2013 o 11:30, qq_MoaR napisał:

P.S Jeszcze odnośnie Twoich ''6g za nagrody, które nie zmieniłyby nic w gospodarce'':
http://wiki.guildwars2.com/wiki/Achievement

A ile golda ludzie kupują poza grą ?

Dnia 11.07.2013 o 11:30, qq_MoaR napisał:

Ok. that was fun! EoT

It was so funny i can''t believe such ignorant person walks this earth. Any more pointless English sentences that You think are cool and for normal polish person are both stupid and like I said pointless? Oh i get it, You showed that You are up to date with internet trends... so mature, i stand corrected then.

Dnia 11.07.2013 o 11:30, qq_MoaR napisał:

Pozdrawiam

Ja również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko, że popieram L33T.
GW2 leci w złym kierunku. Jak sobie przypominam Guild Wars 2 Manifesto... Po premierze było sprzeczne z rzeczywistością. Teraz jest tylko gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2013 o 18:39, Sipso napisał:

Powiem tylko, że popieram L33T.
GW2 leci w złym kierunku. Jak sobie przypominam Guild Wars 2 Manifesto... Po premierze
było sprzeczne z rzeczywistością. Teraz jest tylko gorzej.


Czy czasem nie chodziło o zmniejszenie grindu, dodawanie często nowych terenów na stałe i dodatki? Bo moim zdaniem właśnie to by się przydało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu jest paradoks, nie mogą pozwolić sobie na przestój bo nie będzie co robić ergo znowu część graczy da sobie spokój, więc jak najwięcej czasu i środków jest przeznaczane na te małe aktualizacje przez co nie ma czasu i środków na dodatek który doda coś na stałe nie tylko eventy czasowe.
Chyba że dodadzą w końcu coś co będzie w tej grze dłużej niż dwa tygodnie oraz nie zajmie godziny i to nie całej żeby zrobić w całości jak przytoczone Living Story (z którego brakuje mi jednego osiągnięcia bo zwyczajnie tego dnia miałem od groma roboty a event był tylko jedno dniowy).
Nadal CoE i Arrah to dungi które dla mnie mają bardzo fajny poziom trudności, przydało by się ich więcej i to na stałe.
Mogliby (ale nie mogą) wydać dodatek w którym zabieramy się za kolejnego smoka, dodać nową fabułę w której dla odmiany to gracz będzie w centrum a nie pan kapusta znikąd którego jedyną cechą jest bycie "firstborn" i "orrian scholar" co ma w sumie znaczenie tylko dla sylvari i daję mu świetną pozycję jako doradcy, a z nie wyjaśnionych przyczyn zostaje głównym dowódcą armii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto właściwie z panteonu ludzi patronuje inżynierom? Podobno gdzieś jest długi tekst tłumaczący charów guardianów i ludzi inżynierów, mógłby ktoś podac link?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest taka strona od GW 2 co sprawdzam szybko czy jest jakiś group event/champion w jakim miejscu i ile czasu zostało do jego resprawnu? Żeby szybko sobie championy/group event nabijać, czy cóś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2013 o 22:09, BartexooN napisał:

Witam, czy jest taka strona od GW 2 co sprawdzam szybko czy jest jakiś group event/champion
w jakim miejscu i ile czasu zostało do jego resprawnu? Żeby szybko sobie championy/group
event nabijać, czy cóś?


http://us.gw2stuff.com/en
http://gw2hero.com/underworld

W obu przypadkach musisz wybrać swój serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się