AN0WN1M

Guild Wars 2 - Temat Ogólny

7250 postów w tym temacie

Dnia 20.07.2013 o 21:08, Ichibanboshi-kun napisał:

Gram sobie Rangerem Precision Pet Synergy SB / Sword/Horn i tak się zastanawiam czy może
lepiej przesiąść się na Trap Rangera? Mowa o PvE, gdzieś mi mignęło, że jak już dojdę
do Orr to lepiej Trap Rangera mieć, ale że ja gram sobie tak dla wyluzowania to specjalnie
się nie znam, tym bardziej, ze to moja pierwsza postać.


Odpuść sobie trapy, może podam ci mój build którego używam w zwykłym pve oraz dungach. Build jest głownie nastawiony na kontrole peta, dzięki niemu twój pet będzie zadawał naprawdę niezły dmg z dobrym survi.

Equ: power, precision, crit dmg.
Bronie: Shortbow, Axe + Warhorn.
Skille: Healing Spring/Heal as One, Sic ''em, Guard, Signet of the wild, Rampage as one.
Pety: Lynx, Jaguar.
Traits: w załączniku;p

Zawsze zaczynasz od Call of the Wild z warhorna, następnie guard na teren wroga, zapewni to twojemu petowi prawie nieskończony protection przy dobrym timmingu skillli. Po użyciu Guard wybierasz Sic '' Em, Signet of Wild zapewni petowi dość dobry hp regen dzięki czemu będzie mógł lepiej tankować. Przy małym treningu będziesz wymiatał.

20130721133204

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2013 o 13:32, DarkWolf_PL napisał:

Odpuść sobie trapy, może podam ci mój build którego używam w zwykłym pve oraz dungach.
Build jest głownie nastawiony na kontrole peta, dzięki niemu twój pet będzie zadawał
naprawdę niezły dmg z dobrym survi.

Pewnie, chętnie spróbuję, przy okazji pokażę mój :)

Dnia 21.07.2013 o 13:32, DarkWolf_PL napisał:

Skille: Healing Spring/Heal as One, Sic ''em, Guard, Signet of the wild, Rampage as one.

A co myślisz o tych, które ja używam? Spróbuję chętnie Twojego zestawu, ale chciałbym uslyszeć Twoją opinię.

Dnia 21.07.2013 o 13:32, DarkWolf_PL napisał:

Pety: Lynx, Jaguar.

Się wie ;)

Dnia 21.07.2013 o 13:32, DarkWolf_PL napisał:

Zawsze zaczynasz od Call of the Wild z warhorna, następnie guard na teren wroga, zapewni
to twojemu petowi prawie nieskończony protection przy dobrym timmingu skillli. Po użyciu
Guard wybierasz Sic '' Em, Signet of Wild zapewni petowi dość dobry hp regen dzięki czemu
będzie mógł lepiej tankować. Przy małym treningu będziesz wymiatał.


A na pvp/wvw testowałeś ten build? Czy wtedy faktycznie lepiej pójść w trapy?
btw. Była zmiana w petach, nie? Wcześniej przy zmianie dostawałem przyśpieszenie, a teraz już go nie dostaję. Miałem przerwę dwumiesięczną - przez co mnie z gramu wyrzucili - z powodu egzaminów na studiach, więc nie śledziłem co się w GW2 działo.

20130721181356

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Guardian pod tanka przejdzie z gs? Set exotic na PTV już mam, nie chcę aż być takim strasznie tankiem, bo mi się fajnie greatswordem gra, ale słyszałem że lepiej na innych broniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trapy to najprzyjemniejszy build do levelowania. Idziesz przez content jak burza, wrogowie praktycznie nie są w stanie się do Ciebie zbliżyć. Trapy dają Ci duże CC, a jeśli masz dobry gear pod condi dmg, to i całkiem ładne obrażenia. Do tego shortbow na condi i longbow na wincyj CC. Dodatkowo oczywiście dwa miśki jako czołgi. Z pewnością nie jest to najbardziej optymalny i uniwersalny build dla tej klasy, ale jest bardzo efektywny w regularnym PvE i pozwala bez problemu poruszać się przez większość lokacji.
Generalnie rzecz biorąc, PvE w GW2 da się w większości robić solo. Teraz może trochę trudniej, bo rzadziej trafia się na graczy w niskopoziomowych lokacjach, ale jak się gra rozsądnie, to nie ma się o co martwić.
Inaczej sprawa wygląda w przypadku FotM i innych dungów, szczególnie na wyższym ich poziomie. Tam preferowane są albo konkretne klasy albo konkretne buildy. Jeśli chodzi o rangera, to ostatnio trendem jest berserkerowa wariacja nt tej klasy ( 30/30/5/0/5, full zerker, runy i biżuteria pod crity, SB/sword + warhorn ). Osobiście sam zamierzam tego spróbować, bo trapy powoli zaczynają się nudzić, a nowy build, pety i bronie mogą wprowadzić niemały powiew świeżości :>
Na koniec chciałbym polecić odwiedzenie oficjalnego forum GW2, tam ludzie bardzo często postują nowe rozwiązania w temacie danej klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2013 o 18:26, zerohunter napisał:

Guardian pod tanka przejdzie z gs? Set exotic na PTV już mam, nie chcę aż być takim strasznie
tankiem, bo mi się fajnie greatswordem gra, ale słyszałem że lepiej na innych broniach?

Osobiście też biegam pod PTV i używam czasami greatsworda. Przydaje się w chwilach, gdy nie trzeba zbyt dużo tankować, a potrzeba trochę dmg. Według mnie dobrze mieć GS''a ze względu na blinda i symbol of wrath, który daje retalation, robi dmg (a w moim przypadku jeszcze leczy). Zawsze na drugim secie możesz mieć coś bardziej "tankowatego".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2013 o 18:26, zerohunter napisał:

Guardian pod tanka przejdzie z gs?


Nie do końca widzę sens grania tankiem w grze, w której największe szanse na przeżycie zapewnia unik, a w cięższych bycie puszką ewentualnie pozwoli stać jeden atak więcej (drugi i tak się skończy zgonem)...

Co do samego GSa to broń do pve jedna z lepszych z tego co oferuje guardian imo. AoE pull, leap + aoe blind, retaliation, w dungeonach balluje się moby pięknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno znaleźć sens w graniu tankiem, w grze w której nie ma w ogóle tanka, ani w ogóle tradycyjnej trójcy. Imo guardian to full support, zarzcucanie boonów drużynie i condi na moby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczął się dzisiaj event. Grałem swoją drugą postacią i dostałem dwie wiadomości, najprawdopodobniej z Support Token. Po przelogowaniu się na pierwszą postać, wiadomości tych już nie było. Tych tokenów też nigdzie nie mam. Co mam w takiej sytuacji zrobić? Czy da się je gdzieś dostać? Czy w ogóle są one do czegoś potrzebne, dają jakieś bonusy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tokeny dropią lub można je zdobyć podczas eventów(Aspect Arena, Southsun Survival).
Polecam zdobywanie podczas tego drugiego. Arena są fajne i od razu robi się progres do Living World.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2013 o 17:11, Sipso napisał:

Imo guardian to full support, zarzcucanie boonów drużynie i condi na moby.

Imo w tej grze coś takiego jak full support też się nie sprawdza przy obecnej mecie i mechanice gry. Condi guardian ma tyle co nic w sumie też.
0/0/30/30/10, Altruistic Healing, Rune of the Soldier, zerker/knight eq. Selfheal dobry, support dobry (condi removal + boony, które zgrywają się z AH), porządny dps (razem z wysokim crit chance -> kolejne boony, w tym vigor, który zwiększa ilość możliwych dodgy, które z kolei leczą dzięki traitom).

Btw, a propos nowego Living World - candidate trials da się solować (wszystkie 4 tiery), polecam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, nie gram guardem. Tzn, mam ale nadal leveluje. Swoją opinię "support guarda" bazuję na paru buildach sprzed paru miesięcy. Każdy build do którego zagladałem od razu informował, że nie jesteś full dpsem, ani full supportem. Czymś pomiędzy. Teraz zapewne się to zmieniło, ale jak widzę grających guardem to nadal mam wrażenie, że są właśnie pomiędzy mną a wrogiem.

A moje a propos Living World - Southsun Survival jest świetny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy jest może ktoś zainteresowany odkupieniem ode mnie Guild Warsa 2 ?

Kupiłem na premierę, pograłem do jesieni i od tamtego czasu leży i się marnuje.

Cena do dogadania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2013 o 08:37, Szymon666 napisał:

Witam,

Czy jest może ktoś zainteresowany odkupieniem ode mnie Guild Warsa 2 ?

Kupiłem na premierę, pograłem do jesieni i od tamtego czasu leży i się marnuje.

Cena do dogadania :D


Sprzedajesz razem z kontem email? Jak dobrze pamiętam, to nie ma możliwości zmiany adresu e-mail (loginu) i support również tego nie robi. Mogą dodać tylko drugi adres odnośnie supportu, ale po potwierdzeniu z głównego.

Po pierwsze jest to niezgodne z EULA.
Po drugi właśnie z powodu braku możliwości zmiany adresu email nie ma pewności, że sprzedający nie zdecyduje się odzyskać konta. Kilka razy się to zdarzało.

W związku z tym powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma możliwości zmiany adresu mailowego to rzeczywiście utrudni problem. A czy jest niezgodne to nie wiem, kupiłem grę i jestem jej właścicielem prawda ? więc chyba mogę oddać ja komuś innemu skoro sam nie gram ?

Diablo 3 sprzedałem z kontem tam była możliwośc zmiany maila i to chyba dowolną ilośc razy (zmieniłem 3 razy więc przetestowane) teraz osoba której się gra podoba może sobie pograć a ja (osoba którą gra nudziła) odzyskała pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2013 o 07:37, Szymon666 napisał:

Jeżeli nie ma możliwości zmiany adresu mailowego to rzeczywiście utrudni problem. A czy
jest niezgodne to nie wiem, kupiłem grę i jestem jej właścicielem prawda ? więc chyba
mogę oddać ja komuś innemu skoro sam nie gram ?

Nie jesteś. Masz licencję na użytkowanie. https://www.guildwars2.com/en/legal/guild-wars-2-user-agreement/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość zmiany maila, sam to robiłem. O dziwo nie chcieli ode mnie za dużo informacji, wystarczył sam klucz do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2013 o 10:15, ray757 napisał:

Jest możliwość zmiany maila, sam to robiłem. O dziwo nie chcieli ode mnie za dużo informacji,
wystarczył sam klucz do gry.


Wiem, że znajomy miał problemy (filtr antyspamowy chyba z wp nie przepuszczał maila od supportu) i chciał zmienić adres przypisany do konta. Też chcieli właśnie cd-key plus potwierdzenie ze starego adresu email, a najlepiej jakby miał włączonego security keya z google autha i nim potwierdzał.

W zeszłym roku próbowałem zmienić, to twierdzili, że tego nie obsługują i jest to jeden z powodów, dlaczego takiej opcji nie ma od razu po zalogowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie kiedyś maila dało się normalnie zmieniać na stronie, acz wyłączyli to i teraz tylko po napisaniu do nich, a zmieniają wtedy (z tego co się orientuję) bez problemu :)

Co do kupowania gry od kogoś - nie jest to legalne. Ten, kto kupił grę jest jej właścicielem, a jeżeli kupi się od kogoś - to konto może zostać odzyskane przez pierwszego jego posiadacza, chociaż bardziej prawdopodobne, że zostanie wtedy zbanowane za sprzedaż. Było dużo takich przypadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się