AN0WN1M

Guild Wars 2 - Temat Ogólny

7250 postów w tym temacie

Dnia 23.08.2013 o 18:38, lis_23 napisał:

Na razie pograłem w sam początek i, szczerze? - wydawało mi się, ze gra jest lub powinna
być ładniejsza
wszystko mam chyba na maka a gra nie dorównuje chyba oprawie " Age of Conan " z 2009
roku


Grafikę możesz sobie dociągnąć SweetFX''em.
Niektóre lokacje wyglądają świetnie.
Trzeba pamiętać, iż gra obsługuje tylko DX9 i wykorzystuje przerobiony silnik z jedynki(tak, ten sam sprzed ośmiu lat).

@Kajdorf
Zerk warrior na 5 sygnetach.. aż tak gild łors trudna?

@pytania o buildy
http://intothemists.com/guides/
Jest kilka bezsensownych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2013 o 18:38, lis_23 napisał:

wszystko mam chyba na maka a gra nie dorównuje chyba oprawie " Age of Conan " z 2009
roku

Czy mówisz o tym samym Conanie, którego niedawno ściągnąłem, odpaliłem, zwymiotowałem po jego zobaczeniu i chwili gry, a zaraz po tym wywaliłem z dysku? Nie wiem jak można uważać, że graficznie GW2<Conan, ale cóż: o gustach się nie dyskutuje.
Kamerę tak samo obracało się w jedynce, więc to raczej często stosowany patent. Jedyny minus tego rozwiązania jest taki, że przy wduszonym PPM nie widać miejsca, gdzie jest kursor myszki i ciężko grać w ten sposób mając ustawione rzucanie AoE po jednym naciśnięciu klawisza w miejscu kursora właśnie. :/
Co do samej perspektywy: nie próbuj nawet robić największego możliwego Norna - wtedy dopiero zaczniesz marudzić. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2013 o 02:29, Niewiernus napisał:

Grafikę możesz sobie dociągnąć SweetFX''em.
Niektóre lokacje wyglądają świetnie.
Trzeba pamiętać, iż gra obsługuje tylko DX9 i wykorzystuje przerobiony silnik z jedynki(tak,

można korzystać z niego bez obawy o to, że zostanie przez Anet potraktowany jako third-part program ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2013 o 02:29, Niewiernus napisał:

@Kajdorf
Zerk warrior na 5 sygnetach.. aż tak gild łors trudna?


Aż tak ciężko zobaczyć czym walczę? To jest build jakiego używam na WvW, nie chce mi się go zmieniać specjalne pod eventy na które chodzę sporadycznie. 2/3 czasu jaki spędzam w GW2 to jest WvW. Nie używam GS, bo to jest dla mnie gra dla kilerów, zero kombinowania, schematy oklepane. Sporadycznie widzę żeby ktoś grał takim zestawem jak ja, a że miecz/axe ma mały damage więc builda oparłem na krytykach. Tym bardziej że miecz daje okulawienie a jeden z traitsów daje że przy okulawieniu unieruchamiam na 1 sek przeciwnika. Tak ciężko spojrzeć na bronie i jakie są skille do niej panie "mondry"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2013 o 11:23, Kajdorf napisał:

Aż tak ciężko zobaczyć czym walczę? To jest build jakiego używam na WviW, nie chce mi
się go zmieniać specjalne pod eventy na które chodzę sporadycznie. 2/3 czasu jaki spędzam
w GW2 to jest WvW. Nie używam GS, bo to jest dla mnie gra dla kilerów, zero kombinowania,
schematy oklepane. Sporadycznie widzę żeby ktoś grał takim zestawem jak ja, a że miecz/axe
ma mały damage więc builda oparłem na krytykach. Tym bardziej że miecz daje okulawienie
a jeden z traitsów daje że przy okulawieniu unieruchamiam na 1 sek przeciwnika. Tak ciężko
spojrzeć na bronie i jakie są skille do niej panie "mondry"?

Sygnety na WvW? Pierwsze słyszę, przecież to jest tam takie useless, że nie mogę. No może oprócz elitki. Chyba, że latasz w jakimś randomowym zergu, który kosi wszystko i nie ważnym jest kto co ma, bo i tak ilościowo wygrywa. Sygnety są tylko i wyłącznie do PvE i to do tego lamerskiego bicia world bossów, albo innych zergowych eventów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2013 o 07:49, Pajonk78 napisał:

Czy mówisz o tym samym Conanie, którego niedawno ściągnąłem, odpaliłem, zwymiotowałem
po jego zobaczeniu i chwili gry, a zaraz po tym wywaliłem z dysku? Nie wiem jak można
uważać, że graficznie GW2<Conan, ale cóż: o gustach się nie dyskutuje.


Wiesz, w AoC grałem w 2010 roku i wtedy gra zrobiła na mnie na prawdę dobre wrażenie, nie tylko graficznie, także pod względem walki - GW2 niewiele różni się od jedynki a czytałem zachwyty nad oprawą graficzną tej gry - cóż, może mój sprzęt nie pozwala na cieszenie się grą w pełnej okazałości? / choć w opcjach wszystko było na maxa /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2013 o 11:39, QuandorX napisał:

Sygnety na WvW? Pierwsze słyszę, przecież to jest tam takie useless, że nie mogę. No
może oprócz elitki. Chyba, że latasz w jakimś randomowym zergu, który kosi wszystko i
nie ważnym jest kto co ma, bo i tak ilościowo wygrywa. Sygnety są tylko i wyłącznie do
PvE i to do tego lamerskiego bicia world bossów, albo innych zergowych eventów.


A ile wojowników widziałeś z takim zestawem jak ja gram? Prawie każdy idzie na GS, zgadza się że to jest broń do szybkiego zabijania, grając nim na czym innym opieram swój build ale nie lubię tym grać. Całkiem inaczej grasz mając GS, czy nawet młot a inaczej grasz mieczem1H. Miecz ma najmniejsze obrażenia z całego zestawu broni dostępnych dla wojownika, gdy dostane fury to mam prawie 100% szansy na krytyki. Gra nim polega na dużej mobilności, doskokach, grając nim mam dwa okulawienia: jedno spod 1 (2 pierwsze ataki nakładają krwawienie, trzeci okulawienie), drugie spod 2 (doskok). Dlatego używam traitsa który przy okulawieniu nakłada unieruchomienie na 1 sek. Burst daje mi unieruchomienie na 4 sek, wiec częściowo krytyki idą w adrenalinę. Gdy używam full setu pod kondycje to zakładam do 20 stacków krwawienia, jeden stack zabiera ok 100-120 HP. Gdzie przy full bersekerze krwawienie zabiera 60-80 hp. Ilość założonych krwawień zależy od szybkości wchodzenia krytyków (sigil Blood). Do tego druga broń to łuk, gdzie podpalenie zabiera 800-1000 pkt życia i widzę jak wtedy ludzie uciekają spod mojej obszarówki. To nie jest broń do zabijania, to służy do wprowadzania zamieszania a bardzo wiele osób nie wie jak sobie poradzić z osobą która walczy takim zestawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej - 5 sygnetów na WvWvW?

Nie wiem z kim/gdzie grasz, aby nikt na warku nie brał axe''a do drugiej ręki?

@lis_23

Dnia 26.08.2013 o 11:23, Kajdorf napisał:

nie tylko graficznie, także pod względem walki - GW2 niewiele różni się od jedynki

Ty tak na poważnie?

Co do grafiki to grze można zarzucić wykonanie terenu oraz niektórych testur, w niskiej jakości. Lokacje są za to zrobione przeuroczo, szczególnie miasta oraz lokacje na wyższe lvle.
Gdyby jeszcze gra obsługiwała wyższego DXa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram całkiem aktywnie w gw1 ostatnio i uwierz mi... dwójka dominuje. Pamiętaj, że to mmo, to raz, dwa to fakt, że gw2 mocno nadrabia stylem. Zakładam, że w Orr nie byłeś?

Obie gry ustawione na maksymalne ustawienia.

20130826134435

20130826134447

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2013 o 13:29, Niewiernus napisał:

Tym bardziej - 5 sygnetów na WvWvW?

Nie wiem z kim/gdzie grasz, aby nikt na warku nie brał axe''a do drugiej ręki?

Teraz po nerfach 5 z axa wali mniej niż autoatak, więc dla mnie to nieco nie opłacalna kombinacja. Lepiej pójść w jakiegoś shielda albo warhorna, które mają dużo bardziej użyteczne skille.

Kajdorf - nie wiem po co zastosowałeś ten wykład, nie do końca rozumiem co on ma związanego z moimi zarzutami co do bezużyteczności sygnetów na wvw. Nie każdy wojownik musi iść pod gs, ja akurat znam z pięć buildów, które go unikają i są podobne użyteczne. Młot i sword + warhorn na przykład. Dodajesz do tego shouty, nieco defensywny build i jesteś tankowatym supportem potrafiącym wyciągnąć bardzo przyzwoity dmg. Btw, warrior pod condi ssie niestety, dużo lepiej pod tym względem sprawuje się thief albo ranger.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2013 o 21:58, Kraju napisał:

Clockwork Chaos do kiedy trwa?


Prawdopodobnie w następny wtorek, ponieważ zawsze w te dni są update''y, a jutro może będzie zapowiedź nowego living story.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorry, po kolei:
Niewiernus - gram na Underwolrd. Sorry ale nie wiem na jakim Ty grasz :P Wiec to są moje wrażenia. UW jest serwerem pośrodku, to już nie jest typowy serwer zergowy, ale nie jest także serwerem WvW. Zergi gildijne są sporadycznie robione. Wg mnie żeby one były widoczne to taki zerg musi grać codziennie, a takie rzadko chodzą. No chyba że są wtedy gdy ja pracuje czyli w godzinach nocnych i przed popołudniowych. W co wątpię patrząc na ilość punktów i to że wczoraj to nie było z kim grać na mapach.

Quandorx - masz częściowo odpowiedz wyżej. U mnie w gildii jestem jedynym wojownikiem który ciągle kombinuje z buildami na różne bronie. Jesteśmy małą gildią, dlatego gram w zergach. Gram także z bannerami pod full-healing, dodatkowo miecz/horn. Wojownikiem mam rozegrane 1100 godz, to moja główna postać. Nie twierdzę że wiem wszystko o tej grze, ale staram się jak najwięcej wyciągnąć z danej bronii. Wcześniej bawiłem się GS, młotem. Teraz kombinuję z mieczem/axe. Jedynie nie trawię mace. Co do kondycji to masz racje. Z tego zrezygnowałem, fajny bajer ale nic więcej. Za szybko zdejmuje kondycje. Co z tego że wyciągam nawet 16 sek na jednym staku, i zakładam ich nawet 18-20. Obecnie kondycji używam jedynie w walkach defensywnych przy podpaleniach z łuku. Chociaż coraz rzadziej i chodzę ze strzelbą. Wcześniej grałem na BT, od marca gram na UW. Na obydwu serwerach prawie każdy wojownik to GS, nawet w zergach rzadko widzę młoty. A co do wykładu, dla wielu osób warek to tylko GS. Chciałem pokazać że nie tylko, ze każda broń ma swoje wady i zalety. A dlaczego sygnety? Bo zależy mi na jak największej ilości krytyków. Na tym oparłem bronie, traitsy. Uważam ze walka mieczem polega na jak najczęstszym krytom i szybkim unikom (dlatego był sygnet od staminy). Pobawię się tym zestawem, a potem pewnie znowu pokombinuje. Nie należę do osób które siedzą i tylko klikają. ;) Skoro tak narzekacie to może wrócę do mojego starego zestawu. Leczenie: Mending. Sygnet na precyzje zostaje. Dwa pozostałe skille to bolas i "On My Mark". Dużo na krytykach nie stracę, a dojdzie mi kolejne unieruchomienie i vulner.

Obecnie to jest mój build.
http://gw2skills.net/editor/?fIAQNAU8XjkO9u5OCPMRCCjifMkzDosEyrKMnUBxA-j0yAYLBZEWyIIwUlkRYgoCA5vioxWNLiGr2GT/mUFsgsQAl3CA-w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile condi na warrku to nie najlepszy wybór na serwerach z dużymi zergami, tak na takim jak opisujesz powinien być w porządku. W mega zergach condi zwyczajnie zanika, w małych, F1 z łuku raz, że burning na sporym obszarze to z #3 potrafi mocno walnąć gdy blast zarzuci might. Dużo cc itp. Build dobry na walki w małych grupach. Ale tylko do wvw. Na dungi, niestety, ale condi warek to nie jest to co tygryski lubią najbardziej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twój build to raczej jest robiony pod roaming, a nie walkę z zergami. Jak chcesz latać z ekipą i rozwalać wrogie zergi, bloby to weź hammer/warhorm+sword, a staty eq zamień na knight lub soldier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2013 o 21:58, Kraju napisał:

Clockwork Chaos do kiedy trwa?


Inwazje zostają na stałe, natomiast pawilon oraz eventy oba znikną 2 września. Wtedy też wraca SAB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że inwazje oczywiście będą o wiele rzadsze :)
A powrót sab... cóż... dwa tygodnie wolnego od gw2 w takim razie :P albo wiecej czasu na levelowanie altów... Imo sab powinien być TYLKO na pierwszego kwietnia. Najgorszy living story. Mimo jakości i napracowania, nie pasuje jak cholera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2013 o 11:48, Sipso napisał:

Dodam, że inwazje oczywiście będą o wiele rzadsze :)
A powrót sab... cóż... dwa tygodnie wolnego od gw2 w takim razie :P albo wiecej czasu
na levelowanie altów... Imo sab powinien być TYLKO na pierwszego kwietnia. Najgorszy
living story. Mimo jakości i napracowania, nie pasuje jak cholera.

Lepsze SAB niż stojąca farma typu pavilion lub chodząca farma typu clockwork chaos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2013 o 11:48, Sipso napisał:

Imo sab powinien być TYLKO na pierwszego kwietnia. Najgorszy
living story. Mimo jakości i napracowania, nie pasuje jak cholera.

Tutaj się z Tobą zgodzić niestety nie mogę: najgorsze LS to wszystkie, które polegają na idiotycznym bieganiu w zergach i napier... wszystkiego co się rusza (taka jest niestety ostatnio większość - po świetnym Gauntlet znów dostaliśmy farm eventy...) - SAB był zarąbisty i chętnie dokończę achiki z nim związane, bo ubawiłem się przy nim setnie - ale akurat wtedy miałem odpoczynek od GW2 i stąd braki w tychże. A teraz jeszcze dojdzie Zone 2 i "HC" mode - będzie co robić. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się