AN0WN1M

Guild Wars 2 - Temat Ogólny

7250 postów w tym temacie

Ooo... to sam zaraz odpalę gierkę i zobaczę to, a miałem się pytać :D

Poza tym zrobiłem sobie drugą postać niedawno i chyba czułem się jeszcze większym newbie z tymi wszystkim "nowinkami" niż w momencie, kiedy spokojnie dobijałem 80 poziom. Takie trochę... no dziwne to jest, choć te nagrody za levelowanie na starcie, nie wiem jak to wygląda później to nie jest aż taka zła opcja. Chociaż dostałem jakiś barwnik - różowy wziąłem, ale to taki szczegół :D

Tak czy inaczej piszę to z punktu widzenia gracza, który sobie pograł do 80-tki, teraz zaczął na nowo, w klanie jeszcze na Gandarze przyjemności nie miał być ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile mini widzisz bo uchowaj boże jak jest dużo graczy to ich nie zobaczysz.

@Zero
Owszem :

Weapon skill 2 (Unlocked at level 2)
Weapon skill 3 (Unlocked at level 3)
Profession skill F1 (Unlocked at level 4)
Rally(downstate) (Unlocked at level 5)
Off-hand weapon slot (Unlocked at level 7)
Weapon skill 4 (Unlocked at level 7)
Underwater Combat (Unlocked at level 8 with underwater weapon skills 1 and 2)
Personal story (Unlocked at level 10 in chapters every 10 levels)
Weapon skill 5 (Unlocked at level 10)
Utility Skill 1 (Unlocked at level 13)
Underwater skill 3 (Unlocked at level 14)
Weapon Swap (Unlocked at level 15)
Down Skill 3 (Unlocked at level 19)
Profession skill F3 (Unlocked at level 22)
Underwater skill 5 (Unlocked at level 23
Utility Skill 2 (Unlocked at level 24)
Profession skill F4 (Unlocked at level 24)
Adapt Tier Traits (Unlocked at level 30)
Elite Skill (Unlocked at level 40)
Master Traits (Unlocked at level 60)
Grandmaster Traits (Unlocked at level 80)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jeszcze nie miałem okazji przetestować kiedy widze, a kiedy nie. Dotychczas mini nawet nie używałem. Ciekawe czy ustawienia limit i jakość modeli na maxa na te mini wpływają.

O ile dla nowych graczy jeszcze, ale w minimalnym procencie, jestem w stanie zrozumieć te zmianę, choć i tak postawa Anety wygląda tak jakby każdy nowy gracz miał już problemy z rejestracją i włączeniem gry, to starzy gracze zwyczajnie ucierpieli. Dotychczas robiłem nową postać szybki grind wszystkich weapon skilli i robie co chce i to po co tę postać zrobiłem. Teraz wszystko jest ugłupione i spowolnione do maksimum więc weteran który chce sobie wbić dwie ostatnie klasy na 80 poziom jest traktowany jak ktoś z problemami.

Miałem kończyć levelowanie engie i ele, ale teraz zwyczajnie tego nie zrobie bo nie mogę nawet od początku zrobić skillpointów, a na mapie nawet nie są zaznaczane visty.

Jak mówiłem. Gościowi co to wymyślił za dużo, albo za mało płacą. A nie powinni wcale płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2014 o 15:36, Sipso napisał:

Dostęp do banku chyba też jest zablokowany do któregoś levela. Ale to nie jestem pewien,
na forum gw2 coś tam pisali.


Głupoty ktoś napisał, bo specjalnie stworzyłem postać, żeby sprawdzić i dostęp do banku jest. W sumie nic dziwnego, bo jest moda hejtować na tego patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2014 o 17:13, walgierz napisał:

Głupoty ktoś napisał, bo specjalnie stworzyłem postać, żeby sprawdzić i dostęp do banku
jest. W sumie nic dziwnego, bo jest moda hejtować na tego patcha.

Nie koniecznie moda, ANet dała powody, żeby byl hate, chociażby skille odblokowywane od poziomu bądź kolejne rozdziały Personal Story od któregoś tam poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2014 o 22:46, zerohunter napisał:

OK, ale skoro masz już jedną 80 to i tak by raczej nie działało?


Nie do końca rozumiem co masz na myśli. Chodzi Ci o to, że na zupełnie nowym koncie bez postaci gdy utworzę pierwszą, to na niej nie będzie dostępu do banku? Tego sprawdzić nie jestem w stanie, ale nie wierzę, by była jakaś różnica w stosunku do nowego slota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bodajże dzisiaj ANet potwierdziło, że niektóre ograniczenia miały być aplikowane wyłącznie na pierwszą postać danego gracza, ale wkradł się błąd i zostały one zaaplikowane na wszystkie postacie, ale cześć jest ustawiona dobrze. Dlatego w sumie możliwe jest, że dla nowych graczy bank jest zablokowany, ale kiedy pierwsza postać go odblokuje to reszta już także ma go odblkowanego. Ale to tylko hipoteza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mech chomiki w serwerowni Anet znowu szaleją najpierw 5 osób podczas robienia fraktali ma mega lagi w tym samym momencie potem leci DC. No piękny patch nie ma co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo, zwyczajnie serwery im nie wyrabiają. Teoria jest taka że NCSoft tnie koszta i zmniejszyli ilość serwerów w Data Center które w tej chwili GW dzieli z Wild Star.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej, fajny ten GW2! W Wowa pogralem ostatnio troche, ale mi się przejadł(tona grindu, samotne granie i okazyjne interakcje z graczami). A tutaj? Cały czas coś się dzieje, w dodatku co bym nie robił, to dołączają się gracze i sieczka jest przyjemniejsza. Fantastyczny system walki zależny od broni którą posiadamy, ułatwione questowanie... no po prostu intuicyjne i w końcu inne mmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2014 o 00:36, Kirabaxior napisał:

no po prostu intuicyjne i w końcu inne mmo.

Pod tym względem nie sposób się nie zgodzić - GW wręcz rozleniwia... Jest niesamowicie przyjemne w odbiorze.
Fakt, że z biegem czasu dostrzega się coraz więcej wad, niemniej jednak przy braku miesięcznych opłat warto się trochę pobawic - co prawda teraz mnie tak nie ciągnie, ale te 2,5 tys. godzin poszło ^^"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2014 o 00:45, Kirabaxior napisał:

Jak wygląda Endgame?


Hmm... Coś tam do roboty jest. W grze masz 8 (jeśli dobrze pamiętam) dungeonów, które poza wersją fabularną (odblokowują się po kolei, tworzą jakąś tam całość powiązaną z fabułą gry) posiadają też tzw. ''explorable mode'' - zazwyczaj po 3 ścieżki.
Dungeony odblokowują się co kilka lvli, pierwsze explo jest na 35, ale jednak większość robi je na 80 i chyba takie było zamierzenie.
Jest jeszcze Fractals of the Mists, ale to działa na podobnej zasadzie, więc uznajmy na chwilę obecną, że to po prostu jeszcze jeden, aczkolwiek bardziej rozbudowany dungeon. ;)

Tak więc mamy te 20+ ścieżek do przejścia... z tym, że większość jest już ogarnięta (co jak zrobić najefektywniej), więc przechodzenie ich zajmuje niewiele. Co prawda zależy to od teamu, ale są takie, które bez problemy robi się w mniej niż 10 minut. Tak więc generalnie to można robić, dopóki się nie znudzi... :P

Jeśli chodzi o sprzęt to tu za wiele nie ma - exotic tier jest do zrobienia szybko, kolejny (ascended) to pakowanie mnóstwa golda w crafting (albo mała szansa na drop)... przy czym tak szczerze, różnica w statystykach jest nieodczuwalna wręcz.

Co mamy jeszcze... Living Story - o ile pierwszy sezon był taki sobie, o tyle drugi, trwający aktualnie (chociaż chyba jakaś przerwa jest), ma całkiem niezłą fabułę i co 2 tygodnie dodaje kilka nowych instancji (które można robić solo) + wprowadza drobne zmiany na świecie, np. nowe eventy, chociaż na start sezonu drugiego dostaliśmy też nową mapę. Mamy też world bossy, ale to generalnie można podpiąć pod eventy.
Jest też trochę contentu dla gildii (misje gildiowe), world vs world (czyli PvP między serwerami, połączone ze zdobywaniem zamków i takie tam masówki :P trochę kojarzy się z siegem z Lineage 2, ale na trochę innych zasadach), no i PvP, które jest dostępne niezależnie od poziomu Twojej postaci (gear i level nie mają znaczenia, skille i traity w większości są odblokowane).

Poza tym klasycznie - crafting, alty, world completion (odkrycie wszystkich map), acziki, można się bawić w tworzenie legendarnej broni (co jednak głównie bazuje na kasie, więc tak naprawdę robi się wszystko co można w grze, a zdobyte fundusze przeznacza na tworzenie tego cudeńka)... Ale powiem szczerze - nie warto pędzić do 80. Ta gra jest piękna. Tu naprawdę chce się zwiedzać i odkrywać (no, przynajmniej przy pierwszym podejściu), trafiać na nowe eventy, podziwiać visty. Przynajmniej tak to wyglądało z mojego punktu widzenia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się