AN0WN1M

Guild Wars 2 - Temat Ogólny

7250 postów w tym temacie

Dnia 11.08.2010 o 21:52, Selv napisał:

W mnie to jest ranger, nie sin.
Zdaje mi się, że GW2 z początku skupi się na Tyrii i to by było całkiem sensowne, uniwersalne
nawet powiem.


To tylko koncept, nie obchodzi mnie za bardzo. Mam Ci wrzucić koncepty mountów z gw1? :)
Tyria nie-Tyria, to nie ma znaczenia większego. 250 lat to kupa czasu i możesz upchnąć tam cokolwiek. Np. że zabójcy rozplenili się się po Ziemi, co w zasadzie stało się już w gw1 ;]
Więc nie ma żadnych przeciwwskazań zahaczających o lore, żeby siny w gw2 były.

ps. jeśli mamy być ściśli- ranger chyba nie może mieć dwóch sztyletów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czego się spodziewać, około 75% (Pachter mode on) ludzi nie interesujących się GW próbuje je porównywać z innymi tytułami, często na siłę. Rogue to tylko następstwo, w dodatku cienko brzmiące.


Nie obraziłbym się, gdyby asasynów w żadnej formie nie było!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawaj arty,nigdy nie widziałem a chętnie zobaczę :)
Przecież tutaj nie chodzi o lore tylko o klimat przedstawionego świata ;P
Do obecnego świata thief pasuje, asek nie. Tak samo jak nie pasuje rt a jakiś golemancer czy coś tak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 22:37, Selv napisał:

Dawaj arty,nigdy nie widziałem a chętnie zobaczę :)


pierwszy lepszy, było więcej, tylko nie mam czasu szukać teraz.

Dnia 11.08.2010 o 22:37, Selv napisał:

Przecież tutaj nie chodzi o lore tylko o klimat przedstawionego świata ;P


Nie rozumiem w czym przeszkadza tu sin...

Dnia 11.08.2010 o 22:37, Selv napisał:

Do obecnego świata thief pasuje, asek nie. Tak samo jak nie pasuje rt a jakiś golemancer
czy coś tak ;)


Thief pasuje? Eee, a sin nie? Nie rozumiem czemu. Golemancer właśnie nie pasuje, ponieważ klasy mają być dostępne dla wszystkich ras, a jak wiemy, golemami zajmują się ino Asury, ew. Charry.

20100811225516

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 22:37, Selv napisał:

Dawaj arty,nigdy nie widziałem a chętnie zobaczę :)
Przecież tutaj nie chodzi o lore tylko o klimat przedstawionego świata ;P
Do obecnego świata thief pasuje, asek nie.

Ostatnia faza wczorajszego trailera, gdzie ukazana jest walka z corupted charrami - na moje oko asek czulby sie tam, jak ryba w wodzie. Przebieg potyczek ma byc teraz o wiele bardziej dynamiczny, wiec jak dla mnie koncepcja klasy sina idealnie pasuje do GW2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Thief pasuje a asek nie ponieważ asek to klasa czysto orientalna i z tego co pokazują trailery to będziemy się poruszać po Tyrii i zdaje mi się, że raczej w takich klimatach będą klasy postaci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Anet miałaby zamiar wprowadzić sina do GW2, to jestem niemal pewny, że nie w takiej formie jak w GW1.
Skoro twórcy sami uznali, że taki derv to bezużyteczna klasa, to z pewnością zauważyli również wady sina.
Klasa sama w sobie jest bardzo ciekawa, tylko że jej mechanika w GW1 była przesadzona. Sin będącym lepszym tankiem niż war WTF!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 23:12, Patryk_R1 napisał:

Jeżeli Anet miałaby zamiar wprowadzić sina do GW2, to jestem niemal pewny, że nie w takiej
formie jak w GW1.
Skoro twórcy sami uznali, że taki derv to bezużyteczna klasa, to z pewnością zauważyli
również wady sina.
Klasa sama w sobie jest bardzo ciekawa, tylko że jej mechanika w GW1 była przesadzona.
Sin będącym lepszym tankiem niż war WTF!?

Wiadomo, ze kazda klasa bedzie sie teraz czyms wyrozniac, wiec ANet osiagnie to, co w GW1 nie do konca im sie udalo przez mozliwosc uzycia skilli drugiej profesji. Tak jak napisales, w jedynce sin okazywal sie byc lepszym tankiem niz warek, ele prismy w niektorych buildach sa lepsze niz monki itd. Przyklady mozna mnozyc, ale wiadomo, o co chodzi. Przy okazji GW2 tworcy zapowiedzieli juz, ze kazda profka bedzie sie wyrozniac czyms wyjatkowym, zrezygnowano z systemu drugiej profki, wiec tym razem kiedy grajac elemka, bede chcial zaczac gre nowa postacia i wybiore, powiedzmy, sina, to bede mial pewnosc, ze wrazenia z prowadzenia tej postaci beda zupelnie inne. Co w polaczeniu ze zmieniajacym sie, wrecz nieograniczonym swiatem moze starczyc na dluuugie lata rozgrywki. I nie watpie w to, ze tak wlasnie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać klas z obu grach. W GW 2 każda postać ma być w dużej mierze samowystarczalna, więc każda klasa będzie posiadała inną mechanikę gry. Nawet jeśli wprowadzą Asska to nie spodziewajcie się, że będzie on bardzo przypominał tego znanego z pierwowzoru.

Obejrzałem ostatni filmik i jestem zachwycony lokacjami. Mam nadzieję, że w rzeczywistości też będzie tak fajnie, tzn. faktycznie duże lokacje a nie dostępny rynek w mieście a na inne dzielnice można popatrzeć z daleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 23:09, Selv napisał:

Thief pasuje a asek nie ponieważ asek to klasa czysto orientalna i z tego co pokazują
trailery to będziemy się poruszać po Tyrii i zdaje mi się, że raczej w takich klimatach
będą klasy postaci :P


Your argument is invalid. My hair is a bird.

W skrócie- besęsu gadasz, assa nie jest w żadnym stopniu orientalną profesją, poza tym w trakcie gw1 profesje różnej maści rozpełzły się po całym świecie i zaaklimatyzowały wszędzie, a minęło dodatkowe 250 lat. Skosne oczy nie są przyporządkowane do klasy ;]

Patryk---> ale sinowi nic nie brakuje, jest zbalansowany, oryginalny i ciekawy, twórcy nigdy nie wypowiadali się o nim źle.
W ogóle parę razy pytałem o te wypowiedzi nt derwa i najbardziej jasna wskazówka jaką dostałem to "ktoś kiedyś pisał na guru", więc nie wiem czy jest sens powtarzać te plotki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 09:40, Budo napisał:

Patryk---> ale sinowi nic nie brakuje, jest zbalansowany, oryginalny i ciekawy, twórcy
nigdy nie wypowiadali się o nim źle.


Zgadzam się w 100% assek to moja ulubiona i zarazem główna profesja. Fajnie można się nią bawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tia, tyle, że według lore GW2 Cantha i Elona zostały odcięte od Tyrii :P
Stawiałbym raczej, że askowie którzy opuścili Canthe mogli założyć jakaś gildie ale przez 250 raczej ona ewoluowała w coś bardziej złodziejowatego, ew zatraciła elementy orientalne.
Pozostało czekać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przecież w EotN Ebon Vanguard ma assassinów (w postaci skillu EVAS). nie widzę więc przeszkód, aby w GW2 pojawiła się ta klasa (w moim odczuciu powinni jednak mieć bardziej ''tyryjskie'' zbroje - pancerze canthowych sinów były bardzo orientalne. IMO nadałoby się coś w postaci wygodnych, ''poszukiwaczoprzygodowych'' strojów obecnych rangerów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbroje poszczególnych rodzajów klas będą wspólne. Ranger założy łachy assassina i vice versa, bo zapewne wrzucą go do Adventurerów.

A że zabójcy to profesja wszechstronna, to żadna nowina, są tak ekspolatowani w tysiącach gier i przez miliony graczy, że aż się patrzeć odechciewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 10:24, Selv napisał:

Tia, tyle, że według lore GW2 Cantha i Elona zostały odcięte od Tyrii :P


Zostały odcięte po latach mieszania się kultur. O ile wiem, to cesarz, który wprowadził totalitarną politykę nie rządził bezpośrednio po Kisu. Nawet jeśli, to ciągle mamy lata otwartej Canthy.

Dnia 12.08.2010 o 10:24, Selv napisał:

Stawiałbym raczej, że askowie którzy opuścili Canthe mogli założyć jakaś gildie ale przez
250 raczej ona ewoluowała w coś bardziej złodziejowatego, ew zatraciła elementy orientalne.
Pozostało czekać :(


Dziżas, a co to, gildia potrzebna, żeby była profesja? Poza tym na czym opierasz podejrzenie, że "wyewoluowałaby w coś bardziej złodziejowatego" O_O
Napisz po prostu, że chcesz thiefa, a nie assa "bo tak", a nie próbuj udowadniać na siłę.
Zresztą, czym by się jedno od drugiego miało różnić, to ja nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać że jak gra się ludziem, to można wybrać Chiń... pardon, Kintajczyka. Czyli Zabójca wg lore jest bardzo możliwy, zresztą tej profesji osobnicy są nawet u Charrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jeśli chodzi o te zbroje, to nie wiem do końca jak to będzie rozwiązane... musi być jakiś podział, podejrzewam, że na rasy. Przecież nie będą wspólne, Nornowie jakichś byle fatałaszków ludzkich nie zalożą, a Asura nie będzie biegać w kolczastej zbroi Charra. Liści Sylvari to chyba nie założy nikt oprócz ich samych, względnie jakichś dziwnych fetyszystów :P
Więc ja to widzę tak, że zbroje będą wspólne dla różnych klas, ale oddzielne dla ras.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się