Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowy Xbox 360 w przyszłym miesiącu?

91 postów w tym temacie

Tylko że zmiany ps2 to była praktycznie kosmetyka, nawet zmniejszona wersja nie odbiegała tak bardzo od poprzedniczki (wersja slim pojawiła się pare lat po premierze i o jej pojawieniu się było wiadomo o wiele wcześniej), jak to ma miejsce tutaj. Przecież teraz m$ wypuścił praktycznie nową konsolę, która ma wszystko lepsze od poprzedniczki, dużo więcej od niej i to po roku od premiery. Ale po bilu można się było tego spodziewać. Jeszcze raz kondolencje dla tych co nie sprzedali wcześniejszej wersji i zostali z ręką w nocniku, szczególnie dla tych co myśleli że kupują najlepszą wersję i będą mieli na parę lat spokój, a tu nawet roczku nie dało rady mieć sprzętu full wypas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tych co chcą kupić tę wersję ostrzegam jeżeli ta nie ma czytnika hd dvd to znaczy że następna wersja jest już w drodze. Może na gwiazdkę ? To by się nawet zgadzało m$ się rozwija ta wyszła po roku od premiery to nowa wyjdzie za pół roku, a potem następna po trzech miechach ;). Aż w końcu ludzie się połapią, że kolejny klocek ma już wszystko co ps3 miała od początku (nawet cena będzie ta sama) i tylko nie potrzebnie musieli aż trzy wersje kupić by osiągnąć poziom konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 21:40, oandr napisał:

Tylko że zmiany ps2 to była praktycznie kosmetyka, nawet zmniejszona wersja nie odbiegała tak
bardzo od poprzedniczki (wersja slim pojawiła się pare lat po premierze i o jej pojawieniu
się było wiadomo o wiele wcześniej), jak to ma miejsce tutaj.

oj kolega widac niezbyt zna historie ps2... przypomnijmy chocby dodanie portu na podczerwien, dodanie a potem usuniecie portu firewire, dodanie a potem usuniecie portu pcmcia, dodanie obslugi plyt RW, dodanie obslugi progresywnego video, wyciszenie konsoli, zmiana ksztaltu i rozmiaru (slim), dodanie portu sieciowego, usuniecie opcji podlaczenia dysku twardego, zmiana multi-tapa (starzy userzy zostawieni na lodzie), zmiana optyki w napedzie (kilkuktornie)....
wszystkie te zmiany dotyczyly kolejnych sprzetowych wersji konsoli i to tylko fragment calej listy. tak ze wiec wez mi tu prosze nie gadaj o "kosmetyce" bo w porownaniu z tym powiekszenie dysku twardego to pikus... bo to nie odcina dostepu do nowej funkcjonalnosci dotychczasowym uzytkownikom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 21:02, sferis napisał:

Ciekawe co zrobią Microsoftowi posiadacze "starego" XBOXA :)


eee.... nic?

pozwol ze podam ci zyciowy przyklad: ipod. srednio co 6-9 miesiecy wychodzi nowa wersja, z wieksza pamiecia, dodatkowa funkcjonalnoscia, w innym ksztalcie czy rozmiarze. i zgadnij co - jakos ludzie zyja, nikt sie nie wiesza z rozpaczy, a odtwarzacz jest najpopularniejszym mp3 playerem na swiecie ktoremu sprzedazowo konkurencja nie jest w stanie nawet sie zblizyc.

do poki konsola bedzie odpalac gry, ms moze sobie tam instalowac przenosna plantacje bananow, reaktor jadrowy i stojak na parasolki. tak samo jest z telewizorami, samochodami czy kazdym innym sprzetem - jest on rozwijany z czasem o drobnostki, natomiast glowna funkcjonalnosc pozostaje niezmienna. duzo gorzej byloby gdyby ms swojej konsoli nie chcial rozwijac. bo w mysl swietej zasady biznesu, jesli cos stoi w miejscu... to znaczy ze sie cofa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj ciastuś nie gorączkuj się tak tu nie chodzi o twoją firmę nie musisz tak ślepo bronić m$. Chyba że jesteś posiadaczem akcji m$ to wtedy rozumiem twoją nerwową reakcję. Polecam jakieś ziółka na uspokojenie, widać zabolała cię ta nowa wersja, że tak żywo i emocjonalnie uczestniczysz w dyskusji. Napisz proszę czy kompletna przebudowa konsoli po roku od premiery i do ostatniej chwili ukrywanie tego faktu przed użytkownikami to normalne zagrania warte pochwalenia. Jeszcze raz napisze że kolejne zmiany w ps2 to była kosmetyka, a tu mamy do czynienia z rewolucją. W przypadku ps2 to była normalna ewolucja. Zmiany o których piszesz w ps2 nie pojawiły się po roku i to nie wszystkie naraz w jednej nowej wersji. Ja byłem wielkim fanem klocka, ale nigdy ślepo wierzącym w jedyną słuszną linie m$. Gorące pozdrowienia no i oczywiści mam nadzieję, że twój klocek nie zdechnie jak mój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parafrazując Mickiewicza "W Polce Trolli było wielu. lecz żaden równać się nie mógł przy...Oandrze" Kolego..trollisz na maksa i to nie Ciastuś ale wlasnie ty gorączkujesz sie jakby conajmniej świat miał się skończyć. Powiedz mi prosze grzecznie, gdzie ta twoja przebudowa, że kolor zmienią, że dodadzą 1080p bo będzie HDMI ?? A masz w domu drogi Oandrze telewizor na którym będzie widać różnice między 720?? No chyba, że tą kompletną przebudową jest dodanie dusku 120...no tak...posiadacze X360 sprzed roku już sobie drzewa i żyrandole obierają co by sie na nich powiesić...toż to wsyd mieć mniejszy dysk. Sam rozważam opcje zamknięcia się w pokoju co by mnie nie wyśmiali, jak pomyśle, że posiadam TYLKO X360 Premium - hańba. Tak więc grzecznie prosze, powiedz mi czym jest ta apokaliptyczna przebudowa, ten zamach stanu uknuty przez MS, czym?? Bo jakoś nie dodali ramu, nie ma w nim więcej rdzeni, nie ma większej mocy, to ten sam X. No ale, może ty poprostu masz żal do MS...jakieś zdarzenie z przeszłości??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żal mam a i owszem o to że mi dwa razy zdechł zanim go sprzedałem i o to że z tego co widze wypuścili niedorobiny produkt, który są zmuszeni zupełnie przebudować już po roku. Moim zdaniem dodanie 1080 p to duża zmiana. Wielkość dysku mam gdzieś ale jakbyś poczytał więcej informacji o nowym klocku to byś wiedział że zasadnicze zmiany będą w wewnętrznej budowie, która ma być zupełnie inna a nie dodanych bajerach o których piszesz. Zmiany będą chociażby w chłodzeniu, pracy napędu który będzie cichszy będzie po prostu zupełnie inny napęd który nie będzie też rysował płyt. Procesor ma być też podobno wykonany w nowszej mniej grzejącej się technologii, mają być użyte luty nowego rodzaju które mają być dwa razy wytrzymalsze niż stare i to są zmiany które ja uważam za całkowitą przebudowę konsoli. Ponadto ja się nie gorączkuje tylko bardzo cieszę że zdążyłem klocka sprzedać zanim wyszedł nowy i ceny używanych poprzednich wersji spadły na łeb na szyję, co niewątpliwie nastąpi. Pozdrowienia i zupełnie niepotrzebne są te osobiste wycieczki z twojej strony. PS. ciastu potrafi sam się bardzo dobrze bronić nie musisz go wyręczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciastuś, już ci kiedyś pisałem, że czasami nie warto udowadniać swoich racji:) Widzisz, nie myliłem się. Bardzo podobają mi się podwójne standarty oandr''a:

W jednej wypowiedzi czytamy:

"Pozdrowienia i zupełnie niepotrzebne są te osobiste wycieczki z twojej strony. PS. ciastu potrafi sam się bardzo dobrze bronić nie musisz go wyręczać."

W poprzedniej:

"Polecam jakieś ziółka na uspokojenie, widać zabolała cię ta nowa wersja, że tak żywo i emocjonalnie uczestniczysz w dyskusji"

Pozatym fanbojowa riposta na zephyra jest bardzo prosta: "Dobra Microsoft wprowadza nową wersję po 15 miesiącach od premiery systemu. Sony wprowadza poprawki (nową wersję PS3) wycinając chip odpowiedzialny ze emulację PS2 już po 4,5 miesiąca od premiery PS3. Tylko, że nowi nabywcy dostają wersję uboższą niż pierwowzór."

Tylko, po co przerzucać się takimi argumentami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowi (bo nie widzę Pań) - po co się żołądkować? Każdy rozsądny producent będzie starał się ulepszać swój produkt. Czasem też wprowadzone zmiany doprowadzają do skutków negatywnych bo nie wszystko co nowe jest lepsze dla tego producenta (i tylko jego). Stąd usuwanie portów w PS2 i samego PS2 z PS3. :) Oczekiwanie, że nic się nie zmieni w przyszłości jest dość naiwne, choćby z tego powodu, że sama przyszłość zmienia się w teraźniejszość, zmienia się rynek, oczekiwania i konkurencja. Rzeczy dobre i korzystne rok temu nie muszą być ani dobre, ani bardzo korzystne teraz lub za rok. I producent będzie zawsze na to reagował. W skrajnych wypadkach zamknięciem produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shinan jakbyś czytał mojego posta do końca to byś widział że posta o ziółkach zakończyłem gorącymi pozdrowieniami dla Ciastusia. I nie było w moich wypowiedziach wycieczek ad personam w jego stronę. Pozdrowienia i polecam trochę dystansu do waszego kochanego klocka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 18:45, Namaru napisał:

> O lol, już widzę miny ludzi, którzy kupili sobie X Boxa... Jeśli chcecie mieć lepszą
wersjię
> musicie wydać kolejne 2000... Long live PC!

O lol, już widzę miny ludzi, którzy kupili nowego kompa za 3000 zł... Jeśli będziecie chcieli
komfortowo pograć w nowe gierki za 2 lata będziecie musieli wydać kolejne 3000 zł.. Short
live PC!


No dobra, za trzy lata, a konsolowcy z Polski już po 5 miesiącach dostają lepszą wersje ^^ Zresztą ja nie wymieniam całego kompa od razu, najpierw rzeczy najważniejsze takie jak procek :)
BTW Ja przynajmniej sobie pogram w stare gierki na PC, a Ci co kupują PS 3 będą musieli troszkę poczekać, bo większość gier na PS 2 w Europie na PS 3 nie chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bym zapomniał - zefirek jeśli nawet będzie, to będzie kolejną dostępną wersją X360, nie sądze by Core i Premium przestały być produkowane, więc spadek cen używanych X-ów jest chwilowy. BTW czarny X jakoś mi nie pasuje, biały jest o niebo lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 22:27, Ciastuś napisał:

> Tylko że zmiany ps2 to była praktycznie kosmetyka, nawet zmniejszona wersja nie odbiegała
tak
> bardzo od poprzedniczki (wersja slim pojawiła się pare lat po premierze i o jej pojawieniu

> się było wiadomo o wiele wcześniej), jak to ma miejsce tutaj.
oj kolega widac niezbyt zna historie ps2... przypomnijmy chocby dodanie portu na podczerwien,
dodanie a potem usuniecie portu firewire, dodanie a potem usuniecie portu pcmcia, dodanie obslugi
plyt RW, dodanie obslugi progresywnego video, wyciszenie konsoli, zmiana ksztaltu i rozmiaru
(slim), dodanie portu sieciowego, usuniecie opcji podlaczenia dysku twardego, zmiana multi-tapa
(starzy userzy zostawieni na lodzie), zmiana optyki w napedzie (kilkuktornie)....
wszystkie te zmiany dotyczyly kolejnych sprzetowych wersji konsoli i to tylko fragment calej
listy. tak ze wiec wez mi tu prosze nie gadaj o "kosmetyce" bo w porownaniu z tym powiekszenie
dysku twardego to pikus... bo to nie odcina dostepu do nowej funkcjonalnosci dotychczasowym
uzytkownikom...


Dokładnie. Choć z drugiej strony SONY nie afiszowała się z tymi zmianami, tylko wprowadzała je po cichu i niezauważenie (no pomijając wersję SLIM) hmm ... a może po prostu wtedy się tym nie interesowałem :]
Widać w każdym razie, że MS prowadzi bardzo agresywną politykę reklamową włączając w to kontrolowane wycieki informacji. W sumie to nic dziwnego przy tak mocnej konkurencji :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 15:49, oandr napisał:

Moje kondolencje dla wszystkich, którzy nie zdążyli sprzedać swoich starych klocków 360. Ich
wartość na rynku wtórnym za miesiąc spadnie na łeb na szyję.


Nie ma to jak śmieszny post. Cena nowego xa będzie odczuwalnie wyższa (słyszałem o 479 euro) niż starego. Ceny starego nie spadną więc tak szybko, potrwa to grubo ponad pół roku.

Dnia 21.03.2007 o 15:49, oandr napisał:

ps Ja sprzedałem i nie dałem się
zrobić m$ jak pozostali.


Naprawdę gratulacje, zaimponowałeś !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetnie.. teraz sprzedam sobie mojego X360 i kupie sobie tego nowego hehe :D Ciekawe jak będzie się spisywał... Poczekam jeszcze miesiąc by się dowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 21:02, sferis napisał:

Ciekawe co zrobią Microsoftowi posiadacze "starego" XBOXA :)


Yyy... oleją twego posta i pójdą pograc na swoim super starym i przestarzałym xboxie ??

Ludzie, wy czegoś nie rozumiecie. To że M$ wydaje nową wersję konsoli nie oznacza, że wszyscy MUSZĄ się na nią przesiąsc. Nie każdy potrzebuje 120 GB dysku.

Wyjaśnię jedną kwestię. Na dysku Xboxa można trzymac jedynie 3 rzeczy: Dema, Małe gierki XBLA, wypożyczone filmy. Dysk 20 gb starcza spokojnie żeby miec 20 dem + ile chcemy gier z XBLA. Jest mały tylko wtedy gdy chcielibyśmy wypożyczyc kilka filmów (wypożyczenie każdego kosztuje, a czas jaki możemy go oglądac jest ograniczony, wiec mało ludzi korzysta z tej opcji.)
I co dalej Wam mało 20 gb ?? Co zrobilibyście z pozostałą setką ?? Szpanowalibyście kolegom ?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 20:16, BiShopKF napisał:

> Ciekawe co zrobią Microsoftowi posiadacze "starego" XBOXA :)

Yyy... oleją twego posta i pójdą pograc na swoim super starym i przestarzałym xboxie ??

Ludzie, wy czegoś nie rozumiecie. To że M$ wydaje nową wersję konsoli nie oznacza, że wszyscy
MUSZĄ się na nią przesiąsc. Nie każdy potrzebuje 120 GB dysku.

Wyjaśnię jedną kwestię. Na dysku Xboxa można trzymac jedynie 3 rzeczy: Dema, Małe gierki XBLA,
wypożyczone filmy. Dysk 20 gb starcza spokojnie żeby miec 20 dem + ile chcemy gier z XBLA.
Jest mały tylko wtedy gdy chcielibyśmy wypożyczyc kilka filmów (wypożyczenie każdego kosztuje,
a czas jaki możemy go oglądac jest ograniczony, wiec mało ludzi korzysta z tej opcji.)
I co dalej Wam mało 20 gb ?? Co zrobilibyście z pozostałą setką ?? Szpanowalibyście kolegom
?? :P


A co z HDMI? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 21:28, sferis napisał:

A co z HDMI? :P


No tak, zamiast jednego wygodnego HDMI, posiadacze starych jak świat białych xboxów, muszą się męczyc i wtykac aż 5 chinchów do telewizora :P W dodatku, żeby było trudniej trzeba to wszystko dopasowac kolorami !! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować