Zaloguj się, aby obserwować  
Sk4t3r

Darmowe gry MMORPG

1430 postów w tym temacie

Dnia 03.12.2009 o 20:29, StaryCapiur napisał:

Ktoś grał może w CB Karos Online ? i może coś o niej powiedziec ?


Miałem klucz do CB, zrobiłem konto... i odechciało mi się czekać aż się zacznie, więc wywaliłem z dysku grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2009 o 20:55, StaryCapiur napisał:

Właśnie instaluje Karos online. Od dziś jest open beta : ) zobaczymy co to będzie.


Pierwsze skojarzenie po screenach: Cabal. Daj znać czy słuszne, ale mi się obie gry bardzo podobne wydają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.12.2009 o 21:13, Fumiko napisał:

Pierwsze skojarzenie po screenach: Cabal. Daj znać czy słuszne, ale mi się obie gry bardzo
podobne wydają.


Godzina gry wystarczy , aby stwierdzic ze ta gra to jedna wielka lipa. Zapowiadało się dobrze, jak wiele produkcji zresztą , a kończy na kolejnym koreańskim Syfie.

Grafika nie zadowala w ogołe. o Interfejsie szkoda gadać. '' Nasrane '' Tego na ekranie że ho ho... Inventory porażka, w dolnym prawym rogu otwiera się Prostokąt i w nim pokazane nasze itemy. Walka ? dziwna , bez emocji, szybkosci... Co do Cabala, masz racje, Cabalowate to , aż za bardzo bo Cabala nie trawie.

No nic, kolejna produkcja okazała się nie wypałem. Nie zagram chyba już w lepsze MMO niż Lineage2.

Pozdrawiam, i gry odradzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2009 o 20:27, Kolumbiadek napisał:

Grał kto w Allods, Stargate worlds lub mortal online? Zastanawiam się, którą z tych gier
wybrać.


Allods dopiero zamknięta beta, ale gra zapowiada się na WoWo podobną, co nie znaczy, że słabą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 13:07, 1096 napisał:

Co mi powiecie o grze metin 2 czy opłaca się ją sciagnać, czy jest fajna itp.
Proszę o odpowiedź.

Jeśli wolisz coś podobnego do WoW, to polecam Runes of Magic. Metin to niestety syf, przez kidsów i generalnie nie ma tam co robić ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 13:07, 1096 napisał:

Co mi powiecie o grze metin 2 czy opłaca się ją sciagnać, czy jest fajna itp.
Proszę o odpowiedź.

Pewnie zaraz otrzymasz 5 postów, że M2 to najgorsza z najgorszych itp. Ale zapewne wszyscy ci "krytycy" nie przekroczyli 30 lvl, a wtedy gra się dopiero zaczyna.
To była moja pierwsza gra mmo i gdy po dłuuugim czasie z nią skończyłem, szukałem godnego następcy. Przetestowałem między innymi: Runes of Magic, Rohan, Shayia, Last Chaos czy Archlorda. Pomimo, że te gry mają świetną grafikę, olbrzymie światy i rzesze graczy żadna mi się nie spodobała na tyle by spędzić w niej więcej niż tydzień. Dla porównania w M2 grałem koło dwóch lat i z chęcią do niej powracam. Sam nie wiem dlaczego. Może dla tego, że była to moja pierwsza gra mmo i dzięki niej polubiłem ten gatunek, i wprowadziła wiele standardów, których oczekuje od tego typu gier.
Na prawdę warto spróbować i nie odstawiać jej po 20 lvl, bo owszem, do 30 lvl gra polega na biciu alfa wilków i tego typu monotonnych czynności przez co 30% graczy rezygnuje z niej i wypisuje negatywne opinie o niej. Ale gdy wbijesz wysoki lvl, dołączysz do potężnej gildii, zyskasz przyjaciół i poznasz wielu ciekawych ludzi, zdobędziesz dobry ekwipunek do dopiero rozpocznie się dla ciebie dobra rozrywka. Rajdy z przyjaciółmi, wyprawy po drop, polowanie na metiny no i to co w tej grze jest najlepsze - PVP. Żadna gra nie ma takiego bajecznego systemu walki z graczami jak Metin :)
Oczywiście gra nie jest idealna. Na wysokim lvl znasz już niemal wszystko w grze i trochę Ci się może nudzić, ale jeżeli masz dobrych znajomych w grze to nie ma mowy o nudzie :D
Niestety M2 to wylęgarnia dzieci i złodziei, ale nie ma co na nich tracić nerwów ;) Może teraz małe szczegóły, które ta gra ma, a inne nie. Ciekawym dodatkiem jest opcja wgrania własnej muzyki i odtwarzania własnej playlisty z poziomu gry. Innym, raczej standardem, ale wykorzystywanym inaczej niż w innych mmo jest czat. W każdej grze tego gatunku na czacie mamy kwestie: "buy xxxx" i "sell xxxx". Tutaj też tak jest. Ale oprócz tego są tu prowadzone luźne rozmowy na każdy temat. Dla przykładu gdy leci mecz naszej reprezentacji, po strzeleniu gola na czacie po sekundzie ktoś o tym pisze itp Ktoś powie żart, ktoś życzy wesołych świąt i jest naprawdę fajnie ;) A to, że gra jest w pełni po polsku to dodatkowa zaleta. W dodatku darmowa lecz możemy korzystać z IS i kupować fryzury lub przedmioty wspomagające. Dla podsumowania, krótko wady i plusy:

+ Wielki świat
+ Wiele mobów i przedmiotów
+ Wiele atrakcji typu: łowienie ryb, branie ślubu, szukanie złóż rud itp
+ Regularne eventy
+ W pełni po polsku
+ W tłumie dzieci i oszustów wiele ciekawych ludzi
+ Czat prowadzony luźno i sympatycznie
+ Ulepszanie przedmiotów
+ Klasy postaci
+ Opcjonalny IS
+ Przydatne i dobrze prowadzone forum

- Dosyć stara grafika
- Wiele tzw dzieci neo
- Na wysokim lvl zaczyna być monotonnie

IMO gra na 5- ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 13:42, Hartus napisał:

> Co mi powiecie o grze metin 2 czy opłaca się ją sciagnać, czy jest fajna itp.
> Proszę o odpowiedź.

Pewnie zaraz otrzymasz 5 postów, że M2 to najgorsza z najgorszych itp. Ale zapewne wszyscy
ci "krytycy" nie przekroczyli 30 lvl, a wtedy gra się dopiero zaczyna.
To była moja pierwsza gra mmo i gdy po dłuuugim czasie z nią skończyłem, szukałem godnego
następcy. Przetestowałem między innymi: Runes of Magic, Rohan, Shayia, Last Chaos czy
Archlorda. Pomimo, że te gry mają świetną grafikę, olbrzymie światy i rzesze graczy żadna
mi się nie spodobała na tyle by spędzić w niej więcej niż tydzień. Dla porównania w M2
grałem koło dwóch lat i z chęcią do niej powracam. Sam nie wiem dlaczego. Może dla tego,
że była to moja pierwsza gra mmo i dzięki niej polubiłem ten gatunek, i wprowadziła wiele
standardów, których oczekuje od tego typu gier.
Na prawdę warto spróbować i nie odstawiać jej po 20 lvl, bo owszem, do 30 lvl gra polega
na biciu alfa wilków i tego typu monotonnych czynności przez co 30% graczy rezygnuje
z niej i wypisuje negatywne opinie o niej. Ale gdy wbijesz wysoki lvl, dołączysz do potężnej
gildii, zyskasz przyjaciół i poznasz wielu ciekawych ludzi, zdobędziesz dobry ekwipunek
do dopiero rozpocznie się dla ciebie dobra rozrywka. Rajdy z przyjaciółmi, wyprawy po
drop, polowanie na metiny no i to co w tej grze jest najlepsze - PVP. Żadna gra nie ma
takiego bajecznego systemu walki z graczami jak Metin :)
Oczywiście gra nie jest idealna. Na wysokim lvl znasz już niemal wszystko w grze i trochę
Ci się może nudzić, ale jeżeli masz dobrych znajomych w grze to nie ma mowy o nudzie
:D
Niestety M2 to wylęgarnia dzieci i złodziei, ale nie ma co na nich tracić nerwów ;) Może
teraz małe szczegóły, które ta gra ma, a inne nie. Ciekawym dodatkiem jest opcja wgrania
własnej muzyki i odtwarzania własnej playlisty z poziomu gry. Innym, raczej standardem,
ale wykorzystywanym inaczej niż w innych mmo jest czat. W każdej grze tego gatunku na
czacie mamy kwestie: "buy xxxx" i "sell xxxx". Tutaj też tak jest. Ale oprócz tego są
tu prowadzone luźne rozmowy na każdy temat. Dla przykładu gdy leci mecz naszej reprezentacji,
po strzeleniu gola na czacie po sekundzie ktoś o tym pisze itp Ktoś powie żart, ktoś
życzy wesołych świąt i jest naprawdę fajnie ;) A to, że gra jest w pełni po polsku to
dodatkowa zaleta. W dodatku darmowa lecz możemy korzystać z IS i kupować fryzury lub
przedmioty wspomagające. Dla podsumowania, krótko wady i plusy:

+ Wielki świat
+ Wiele mobów i przedmiotów
+ Wiele atrakcji typu: łowienie ryb, branie ślubu, szukanie złóż rud itp
+ Regularne eventy
+ W pełni po polsku
+ W tłumie dzieci i oszustów wiele ciekawych ludzi
+ Czat prowadzony luźno i sympatycznie
+ Ulepszanie przedmiotów
+ Klasy postaci
+ Opcjonalny IS
+ Przydatne i dobrze prowadzone forum
+ PVP

- Dosyć stara grafika
- Wiele tzw dzieci neo
- Na wysokim lvl zaczyna być monotonnie

IMO gra na 5- ;) Ja osobiście skończyłem grę na 67 lvl.

Razor: A z pierwszej wioski chociaż wyszedłeś? Osiągnąłeś coś w tej grze? Czy spędziłeś w niej 20 min wbijając 10 lvl i oceniasz ją z takim "wielkim" doświadczeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Metin po szybkim czasie nudzi. Pełno noobów spamujacych w mistach, nudne powtarzajace sie questy, mało skilli dla klas (po 5-6 na klase), cienka grafika, mała(dla każdej ,,lokacji" 1 utwór) i nudna ścieżka dźwiekowa, ludzie krzyczacy na kowala bo spalił im bron i wiele innych.

Co do postu Hartusa- są gry z lepszym trybem PvP np. GuildWars

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ci, co chwalą Metina chyba nigdy nie grali w porządnego MMORPG. Jak patrzę na niektóre argumenty Hartusa, to śmiać się chce. Typu " Wielki świat" - przyznam bez ogródek, nie wiem czy jest aż tak duży, ale jest pusty, mało klimatyczny i po prostu brzydki, na co przekłada się również grafika. Co do tych atrakcji, to co najmniej śmieszne. W każdym szanującym się MMO jest to, co wymienione (i dużo, dużo więcej) - dodatkowo lepiej zrealizowane, oprócz ślubów, bo to totalna głupota. Czat prowadzony luźno? Rofl, noobów i spamujących jest w cholere, do tego brak jakiegokolwiek szacunku dla ortografii. Pozostałych rzeczy aż szkoda komentować, no bo co takiego niesamowitego w tym PvP? Klasy postaci, są jakieś unikatowe? Wystarczy popatrzeć ile skilli i już można się śmiać. A ulepszanie przedmiotów to chyba też żadna nowość.

Gra jest po prostu denna, dużo dzieci, brzydka, i źle zrealizowana. Wystarczy zapytać kogoś, kto przegrał sporo czasu w wiele MMO, to powie, że Metin jest może na poziomie Tibii.

@W wadach o dziwo nie znalazła się muzyka, a jest tak okropna i odpychająca, że już lepiej głośniki wyłączyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Podepnę się pod wypowiedź :P No cóż Metin jest słaby i nic tego nie zmieni. Ale notebane co ty chcesz od ślubów ? Z tego co pamiętam w Lineage`u było parę "nagród" dla nowożeńców :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 15:13, Budep napisał:

Ci, co chwalą Metina chyba nigdy nie grali w porządnego MMORPG.

A ci, co go krytykują mogli by pograć trochę dłużej niż 20 min i wtedy ocenić grę. A jeśli chodzi o porządne mmo, to za takiego uważasz zapewne Archlorda, z którego masz avatar. Grałem w niego jak i w wiele innych, które tylko się klonują nawzajem. W każdym z tych wielkich mmo walka polega na naciśnięciu LPM na moba i czekać aż się go wykończy. Metin to jedyna gra mmo, w której takiego systemu nie ma. I właśnie za tego typu własne pomysły, a nie zrzynanie sprawdzonych sposobów cenię tą grę.
>Jak patrzę na niektóre argumenty Hartusa, to śmiać się chce. Typu " Wielki świat" - przyznam bez ogródek, nie wiem czy jest aż tak duży
Tak samo jak nie wiesz 70% rzeczy o tej grze, a mówisz, że to dno.
>ale jest pusty
Hehe, pokaż mi bardziej zaludnioną darmową grę mmo. W Metinie pustki są tylko w godzinach nocnych. A i tak wiele nocnych marków można wtedy spotkać.
>mało klimatyczny i po prostu brzydki,
Nie wychodząc z pierwszej wioski też bym miał takie zdanie...

Dnia 23.12.2009 o 15:13, Budep napisał:

na co przekłada się również grafika.

Nie zaprzeczę, grafika nie jest ładna, ale nie jest też brzydka, jest wiele gorszych. Pominę fakt, że gra wydana została prawie trzy lata temu i jest to darmowa produkcja. Jeśli chcesz fajerwerków to kup sobie Crysisa. A jeżeli jesteś osobą oceniającą grę w sposób: " Ale grafika, co za gówno" to nic nie poradzę. Dla mnie oprawa to sprawa drugorzędna, aczkolwiek ważna.
>Co do tych atrakcji, to co najmniej śmieszne. W

Dnia 23.12.2009 o 15:13, Budep napisał:

każdym szanującym się MMO jest to, co wymienione (i dużo, dużo więcej) - dodatkowo lepiej
zrealizowane, oprócz ślubów, bo to totalna głupota.

Śluby mają dużo korzyści, ale tego też się nie dowiedziałeś grając 20 minut.
>Czat prowadzony luźno? Rofl, noobów

Dnia 23.12.2009 o 15:13, Budep napisał:

i spamujących jest w cholere, do tego brak jakiegokolwiek szacunku dla ortografii.

To też się na czacie przewija, ale luźne rozmowy są tam non stop. I i tak wolę to niż sztywne: "Sell Red Stone" i tak w kółko.
>Pozostałych

Dnia 23.12.2009 o 15:13, Budep napisał:

rzeczy aż szkoda komentować, no bo co takiego niesamowitego w tym PvP?

I tu po raz kolejny odwołam się do twojego głównego problemu. Wbij 50 lvl i spróbuj PVP to zrozumiesz. Walcząc na 16 lvl z 15 lvl z tandetnym ekwipunkiem rzeczywiście jest żałośnie. Do tego bez skilli dobrze rozwiniętych. Mało tego, dzięki temu, że PVP nie polega jedynie na kliknięciu LPM na rywalu i durnym klikaniu F1,F2 itp jest fajne. I nie ma tego co mnie irytuje w innych grach. PVP nie wygląda jak pokaz fajerwerków i światełek bo każdy skill regeneruje się w 5 sekund. Tutaj walczysz bronią, a co jakiś czas używasz umiejętności. W dodatku atak to nie kliknięcie LPM, ale dokładne sterowanie pod czas walki.
>Klasy postaci,

Dnia 23.12.2009 o 15:13, Budep napisał:

są jakieś unikatowe?

Są. Sura dla przykładu. Kolejny własny pomysł zamiast zgapiać i dodawać Dark Elfy i inne Krasnoludy, które mogliśmy ujrzeć w każdym innym mmo.
>Wystarczy popatrzeć ile skilli i już można się śmiać.
Już mnie nuży odpowiadać to samo osobie, która za przeproszeniem g***o wie o grze, ale jednocześnie wie wszystko. Skilli jest może mało, ale każdy z nich się rozwija. Są gry, w których raz wybierzesz skill i jesteś w pełni nauczony, dlatego jest ich kilkadziesiąt. Ale są gry, w których każdy skill rozwijamy przez miesiące. Osobiście nie znam nikogo kto miał by wszystkie skille na P. Wiem, że zrozumiesz ostatniego zdania bo za mało w Metina grałeś.
>A ulepszanie

Dnia 23.12.2009 o 15:13, Budep napisał:

przedmiotów to chyba też żadna nowość.

A powiedziałem gdzieś, że to nowość?

Dnia 23.12.2009 o 15:13, Budep napisał:

Gra jest po prostu denna, dużo dzieci, brzydka, i źle zrealizowana. Wystarczy zapytać
kogoś, kto przegrał sporo czasu w wiele MMO, to powie, że Metin jest może na poziomie
Tibii.

Wyobraź sobie, że ja grałem już sporo w niejedno mmo. Także w tą nieszczęsną Tibie i jakoś nie mam takiego zdania.

Dnia 23.12.2009 o 15:13, Budep napisał:

@W wadach o dziwo nie znalazła się muzyka, a jest tak okropna i odpychająca, że już lepiej
głośniki wyłączyć :)

Fakt, muzyka na dłuższą metę jest irytująca, ale po to jest opcja własnej playlisty.

Tak jak mówiłem, że 1096 dostanie zaraz kilka postów, że M2 to słaba gra. Ale czy którykolwiek z Was wytrzymał w grze chociaż do 45 lvl? Czy tak jak mówiłem oceniacie grę po 20 lvl.
Chciał dostać kilka słów o tej grze to niech wysłucha dwóch stron. A nie tylko takiej, która mówi, że to gówno, jednocześnie zwalając wszystko na grafikę i w ogóle, że jest "be" bo mi się nie podoba.
M2 nie jest grą, w którą będziesz grał przez wiele lat, ale można się przy niej naprawdę dobrze bawić pod warunkiem, że da się jej szansę. Jeżeli by tak nie było, to dlaczego jest ona najpopularniejszą darmową grą MMO w Polsce? Gra ma wiele rzeczy, których nie ma w innych grach. Tu możemy dla przykładu walczyć z tyloma wrogami ile sobie zbierzemy na raz. A nie po jednym. Tego typu innowacji można wymieniać jeszcze trochę.

Rafiki1995: Jesteśmy w temacie "Darmowe gry MMORPG" a GW to jednak gra płatna. Jednorazowo, ale jednak ;)

Fumiko: A nie zrobiłem tego? Nie jestem nią oczarowany, potrafię wskazać także jej wady, których także nie ma mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś typowym fanboyem, z którym rozmowa kończy się klęską, bo wychwala większość - i tak dennych - elementów gry :)

Przykładem może być ta grafika chwalisz ją na siłę, a i tak jest denna. Nie, nie trzeba mi grafiki z Crysisa i nigdzie tego nie piszę. Z chęcią gram w Gothiki, czy inne starsze gierki. Ciekawa jest również twoja teoria "W każdym z tych wielkich mmo walka polega na naciśnięciu LPM na moba i czekać aż się go wykończy. Metin to jedyna gra mmo, w której takiego systemu nie ma.". A jaki ma? Bierzesz mooby do kupy i nawalasz jak w hack n slashu? Może mi jeszcze wmówisz, że w innych grach nie można zebrać do kupy i nawalać AOE. To Ci unikalność..
Jeśli chodzi o pustkowia w grze, to nie chodzi o userów, tylko o brak klimatu tego świata, jest pusty, nie tętni życiem, taki nijaki.
Kolejnym marnym argumentem jest ta o klasach/rasach. Zgodze się, jest ta sura. Ale przytaczasz rasy.. krasnoludy, elfy. Są w innych MMO, a w Metinie co masz? Skoośnookich (w końcu ta kultura..), czyli zwykłych ludzi, humanów którzy są w każdym mmo.
Argument o skillach, kolejna klapa. Nie tylko w Metinie rozwijasz skille, w innych MMO też. Rozwijasz je, a co za tym logicznie idzie, są mocniejsze. Tak jak w Metinie, więc o co biega? A chyba mi nie wmówisz, że mała ilość skilli idzie na plus gry.

Powtórzę po raz kolejnym, jesteś fanboyem słabego Metina i szkoda czasu na konwersacje.

Pewnie chciałbyś mnie zaatakować tym, że jestem fanboyem Archlorda. Nie, nie jestem ani Archlorda, ani GW, ani Runes of Magic. Wady w tych grach mogę wymieniać w dwukrotnie większej ilości niż ty ze swoim Metinem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 18:42, Hartus napisał:

Fumiko: A nie zrobiłem tego? Nie jestem nią oczarowany, potrafię wskazać także
jej wady, których także nie ma mało.


Nie, nie zrobiłeś. Jak na razie wychwalasz ją pod niebiosa przy braku jakiegokolwiek obiektywizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować