Zaloguj się, aby obserwować  
Sk4t3r

Darmowe gry MMORPG

1430 postów w tym temacie

Zanim zaczniemy, możesz powiedzieć jaki lvl miałeś w Metinie? Bo ja nie jestem żadnym fanboyem, tylko spodobała mi się akurat ta gra, a nie inna. Kwestia gustu. Ale jak ktoś ocenia grę, nie mając kompletnie o niej wiedzy oprócz tej, którą zdobył w 20 minut gry to już jest lekko denerwujące. I o to w tym chodzi. Ja w Archlorda grałem jakiś tydzień. I nie mam pojęcia o wielu rzeczach więc jak ktoś się pyta o ten tytuł to się nie odzywam.
Co do walki. Może i w innych grach możesz zebrać do kupy kilka mobów (ale śmieszne ilości, po 4 czy 5 na raz) i je zaatakować jednocześnie, ale tylko skillem, którego zasięg akurat trafi przeciwników. Zwykły atak działa tylko na jednego moba. I to jest ta unikalność. W dodatku tu możemy atakować spacją, w żadnej innej grze po za myszką nie ma wyboru.
A szkoda Ci czasu bo brakuje Ci argumentów i wiedzy więc boisz się otwarcie porozmawiać ;) Ale wyzwać kogoś od fanboya to już potrafisz. Wad nie wymieniłem dużo bo pisałem na szybko, tak samo jak nie opisałem jeszcze wielu ciekawych rzeczy.
I po raz kolejny... Każdy lubi co innego. Mi podoba się Metin, gdy w Runes Of Magic zrezygnowałem po 2 lvl bo nie lubię WoWowego klimatu. Ci nie odpowiada rozgrywka w Metinie to też zrezygnuj. Ale nie udawaj wielkiego znawcy gry i odradzaj jej innym. Może ktoś ją doceni bo zagra dłużej od ciebie. A jak przeczyta twoją opinie to myśli, że masz doświadczenie w tej grze i jej nie polecasz. To tak jak by ktoś zapytał czy warto zagrać w RoMa, a ja bym powiedział coś w stylu: "Nie polecam, nudna, brzydka cukierkowa grafika, pełno noobów i w ogóle do d..y". A moją opinie wyraził bym na podstawie 30 minut gry.

Fumiko: Jak wyżej napisałem, odpowiedź pisałem na szybko więc nad wadami dużo nie rozmyślałem tak samo jak nad plusami. A plusów jest więcej bo "na szybko" potrafię z głowy więcej wypisać dobrych rzeczy bo takich mi w głowie pozostało więcej w stosunku do tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 21:01, Hartus napisał:

Zanim zaczniemy, możesz powiedzieć jaki lvl miałeś w Metinie? Bo ja nie jestem żadnym
fanboyem, tylko spodobała mi się akurat ta gra, a nie inna. Kwestia gustu. Ale jak ktoś
ocenia grę, nie mając kompletnie o niej wiedzy oprócz tej, którą zdobył w 20 minut gry
to już jest lekko denerwujące. I o to w tym chodzi. Ja w Archlorda grałem jakiś tydzień.
I nie mam pojęcia o wielu rzeczach więc jak ktoś się pyta o ten tytuł to się nie odzywam.
Co do walki. Może i w innych grach możesz zebrać do kupy kilka mobów (ale śmieszne ilości,
po 4 czy 5 na raz) i je zaatakować jednocześnie, ale tylko skillem, którego zasięg akurat
trafi przeciwników. Zwykły atak działa tylko na jednego moba. I to jest ta unikalność.
W dodatku tu możemy atakować spacją, w żadnej innej grze po za myszką nie ma wyboru.
A szkoda Ci czasu bo brakuje Ci argumentów i wiedzy więc boisz się otwarcie porozmawiać
;) Ale wyzwać kogoś od fanboya to już potrafisz. Wad nie wymieniłem dużo bo pisałem na
szybko, tak samo jak nie opisałem jeszcze wielu ciekawych rzeczy.
I po raz kolejny... Każdy lubi co innego. Mi podoba się Metin, gdy w Runes Of Magic zrezygnowałem
po 2 lvl bo nie lubię WoWowego klimatu. Ci nie odpowiada rozgrywka w Metinie to też zrezygnuj.
Ale nie udawaj wielkiego znawcy gry i odradzaj jej innym. Może ktoś ją doceni bo zagra
dłużej od ciebie. A jak przeczyta twoją opinie to myśli, że masz doświadczenie w tej
grze i jej nie polecasz. To tak jak by ktoś zapytał czy warto zagrać w RoMa, a ja bym
powiedział coś w stylu: "Nie polecam, nudna, brzydka cukierkowa grafika, pełno noobów
i w ogóle do d..y". A moją opinie wyraził bym na podstawie 30 minut gry.

Fumiko: Jak wyżej napisałem, odpowiedź pisałem na szybko więc nad wadami dużo
nie rozmyślałem tak samo jak nad plusami. A plusów jest więcej bo "na szybko" potrafię
z głowy więcej wypisać dobrych rzeczy bo takich mi w głowie pozostało więcej w stosunku
do tej gry.


Podzielam :) Mi np. nie podoba się Metin, jednak nikomu go nie odradzam. Za to lubię pyknąć w tibie ; D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 21:01, Hartus napisał:

Co do walki. Może i w innych grach możesz zebrać do kupy kilka mobów (ale śmieszne ilości,
po 4 czy 5 na raz) i je zaatakować jednocześnie, ale tylko skillem, którego zasięg akurat
trafi przeciwników. Zwykły atak działa tylko na jednego moba. I to jest ta unikalność.

Może i unikalność, ale jakie to nierealistyczne. Gdy machniesz mieczem (takim zwykłym średniowiecznym) to klinga zatnie się na pierwszych kościach zakładając, że przeciwnik nie ma zbroi. A w tym twoim całym Metinie jak dobrze pamiętam machało się głównie patykami...

Dnia 23.12.2009 o 21:01, Hartus napisał:

W dodatku tu możemy atakować spacją, w żadnej innej grze po za myszką nie ma wyboru.

Jeeej, atak spacją no nieeee. Kurde. SZAŁ. ''ic anbeliwybyl''. I co z tego, że można atakować spacją? Przez to sę skakać nie da, a gra bez skakania to nie gra (taa, mówi to ktoś kto zmarnował 2 lata życia w granie w GW).
No, patrz, a w Tibii możesz atakować rozwijając całą harmonijkę opcji.

Dnia 23.12.2009 o 21:01, Hartus napisał:

A szkoda Ci czasu bo brakuje Ci argumentów i wiedzy więc boisz się otwarcie porozmawiać
;) Ale wyzwać kogoś od fanboya to już potrafisz. Wad nie wymieniłem dużo bo pisałem na
szybko, tak samo jak nie opisałem jeszcze wielu ciekawych rzeczy.

Ciekawe, Budepowi szkoda czasu - tchórz. Nie napisałeś wad tej gry - po prostu się spieszyłeś.
Metin i ciekawe rzeczy... te dwa sformułowania się wykluczają. Tak samo jak Fajny Metin, toż to oksymoron jest.

Dnia 23.12.2009 o 21:01, Hartus napisał:

I po raz kolejny... Każdy lubi co innego. Mi podoba się Metin, gdy w Runes Of Magic zrezygnowałem
po 2 lvl bo nie lubię WoWowego klimatu.

Jak mi napiszesz co ma WoW do RoM jeśli chodzi o klimat to Ci dam flaszkę.

Dnia 23.12.2009 o 21:01, Hartus napisał:

Ale nie udawaj wielkiego znawcy gry i odradzaj jej innym.

Ma jej nie odradzać, żeby było więcej braci i sióstr. Łażących po tym "wielkim świecie" i żebrzących itemy, lub oszukujących normalnych ludzi. Toż Metin too jedno wielkie zbiorowisko dzieci Pokemonów.

Dnia 23.12.2009 o 21:01, Hartus napisał:

Może ktoś ją doceni bo zagra
dłużej od ciebie. A jak przeczyta twoją opinie to myśli, że masz doświadczenie w tej
grze i jej nie polecasz.

Ludzie którzy nie grają w nic innego jak w darmowe (i te płatne) MMO, jak np. Budep potrafią ocenić grę po pierwszych 4 lvlach. Serio.

Dnia 23.12.2009 o 21:01, Hartus napisał:

pełno noobów

Pisze to ktoś kto gra w Metina.
Oklaski dla tego pana.

Dnia 23.12.2009 o 21:01, Hartus napisał:

Fumiko: Jak wyżej napisałem, odpowiedź pisałem na szybko więc nad wadami dużo
nie rozmyślałem tak samo jak nad plusami. A plusów jest więcej bo "na szybko" potrafię
z głowy więcej wypisać dobrych rzeczy bo takich mi w głowie pozostało więcej w stosunku
do tej gry.

Jesteś hipokrytą.

Bym zapomniał http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Metin2

Budep
- To jest chyba pierwsza rzecz którą powiedziałeś i ja się z tym mogę zgodzic. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważam, że metin 2 jest kiepski?


Grind, grind i jeszcze sto razy grind. Powyżej 30 lvl nie ma praktycznie innego źródła expa niż grind.

Żeby postać wyglądała unikatowo trzeba płacić. (nie liczę farbowania włosów)

Brzydkie postacie + połowa ich tekstur jest stara a połowa nowa (bo wybór płci wprowadzili dopiero po jakimś czasie)

4 rodzaje zbroi dla każdej postaci, tyle, że w różnych kolorach.
Fakt, że nie widać hełmu, butów i tarczy, które ma się na sobie
Masa dzieci.

Polska wersja jest robiona tylko i wyłącznie dla hasju. Powstaje masa nowych serwerów żeby debile kupowali rzeczy z item shopu by jak najszybciej założyć pierwszą gildię z nazwą swojego królestwa.

Niezbyt ciekawe skille, zbyt "świecące".

Poza grupowym expieniem nie ma nic ciekawego.
Fakt, że podczas tego grupowego expienia wojownik stoi sobie w miejscu z wciśniętą spacją (zazwyczaj na koniu bojowym) zaś ninja jak głupi lata wokół niego i luruje mu potworki pod ostrze -.-


Jak sobie jeszcze coś potem przypomnę to napiszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 21:37, Markush napisał:

Może i unikalność, ale jakie to nierealistyczne. Gdy machniesz mieczem (takim zwykłym
średniowiecznym) to klinga zatnie się na pierwszych kościach zakładając, że przeciwnik
nie ma zbroi. A w tym twoim całym Metinie jak dobrze pamiętam machało się głównie patykami...

OMG! Oczekujesz realizmu od darmowej gry mmo?! Może jeszcze bieg postaci jest sprzeczny z prawami fizyki? Żaden darmowy mmo i pewnie każdy płatny nie ma takiej realności, a i większość zwykłych gier jej nie ma. Jeśli dobrze Cię zrozumiałem to po takim ciosie ciało powinno przeciąć się na pół tak? Takie rzeczy to tylko w Erze i Requiem Bloodymare (choć tu jest to aż przesadzone - po jednym ciosie w moba odpadają wszystkie kończyny)
A co do patyków, to nie ma tam ani jednego patyka. Ewentualnie bronie drzewcowe, a one są tak do 25 lvl czyli i tak granica dla Ciebie nieosiągalna, bo lepiej zmieszać grę z błotem po 10 lvl.

Dnia 23.12.2009 o 21:37, Markush napisał:

> W dodatku tu możemy atakować spacją, w żadnej innej grze po za myszką nie ma wyboru.

Jeeej, atak spacją no nieeee. Kurde. SZAŁ. ''ic anbeliwybyl''. I co z tego, że można
atakować spacją? Przez to sę skakać nie da, a gra bez skakania to nie gra (taa, mówi
to ktoś kto zmarnował 2 lata życia w granie w GW).
No, patrz, a w Tibii możesz atakować rozwijając całą harmonijkę opcji.


Wole mieć alternatywę niż nic. Atak spacją jest użyteczny po 40 lvl, ale co ty możesz o tym wiedzieć...

Dnia 23.12.2009 o 21:37, Markush napisał:

> A szkoda Ci czasu bo brakuje Ci argumentów i wiedzy więc boisz się otwarcie porozmawiać

> ;) Ale wyzwać kogoś od fanboya to już potrafisz. Wad nie wymieniłem dużo bo pisałem
na
> szybko, tak samo jak nie opisałem jeszcze wielu ciekawych rzeczy.
Ciekawe, Budepowi szkoda czasu - tchórz. Nie napisałeś wad tej gry - po prostu się spieszyłeś.

"Nie napisałeś wad tej gry" - nie napisałem? To polecam przeczytać tamten post raz jeszcze.

Dnia 23.12.2009 o 21:37, Markush napisał:

Metin i ciekawe rzeczy... te dwa sformułowania się wykluczają. Tak samo jak Fajny Metin,
toż to oksymoron jest.

I tu udowodniłeś, że jesteś egoistycznym gburem. Ci się Metin nie podoba więc jedziesz po nim ile się da.ba Ale nie uszanujesz tego, że komuś ta gra się podoba. Też mogę napisać, że GW i fajny to słowa kompletnie sprzeczne. I zgodzisz się z tym? Nie, bo to moja opinia i każdy tak jak du*ę, ma własną. Z jednej strony udajesz inteligenta używając słów typu oksymoron, a z drugiej twoja kultura jest na niskim poziomie.

Dnia 23.12.2009 o 21:37, Markush napisał:


> I po raz kolejny... Każdy lubi co innego. Mi podoba się Metin, gdy w Runes Of Magic
zrezygnowałem
> po 2 lvl bo nie lubię WoWowego klimatu.
Jak mi napiszesz co ma WoW do RoM jeśli chodzi o klimat to Ci dam flaszkę.


I tu już mnie rozwaliłeś. Co mają wspólnego? Po za tym, że jest to największy klon WoWa (i potwierdzą Ci to recenzje i 90% graczy) to chyba nic. Czy ty siebie słyszysz?

Dnia 23.12.2009 o 21:37, Markush napisał:

> Ale nie udawaj wielkiego znawcy gry i odradzaj jej innym.
Ma jej nie odradzać, żeby było więcej braci i sióstr. Łażących po tym "wielkim świecie"
i żebrzących itemy, lub oszukujących normalnych ludzi. Toż Metin too jedno wielkie zbiorowisko
dzieci Pokemonów.


"Normalnych ludzi" - ja do nich należę. W grze jest wiele Pokemonów, ale ja na nich nie zwracam uwagi i gra jest bez nich naprawdę możliwa. Jest w grze wiele ciekawych ludzi i z nimi warto się trzymać, a noobki Cię otaczające momentalnie znikają.

Dnia 23.12.2009 o 21:37, Markush napisał:

> Może ktoś ją doceni bo zagra
> dłużej od ciebie. A jak przeczyta twoją opinie to myśli, że masz doświadczenie w
tej
> grze i jej nie polecasz.
Ludzie którzy nie grają w nic innego jak w darmowe (i te płatne) MMO, jak np. Budep potrafią
ocenić grę po pierwszych 4 lvlach. Serio.


Po pierwsze Budep nie gra w nic innego jak w darmowe MMO (w tabelce na jego GS na 5 gier tylko 1 to MMO). Po drugie ja w MMO też nie gram od wczoraj i zagrałem w nie mało gier z tego gatunku. Po trzecie, każdy potrafi ocenić grę po 4 lvl. Tyle, że potem nic o niej nie wie i papla bzdury. To tak jakby redaktorzy w CDA wystawiali oceny w recenzjach po 5 minutach gry (tyle zajmuje wbicie 4 lvl w M2) Grając do 30 lvl też uważałem, że M2 to badziewie, ale zatrzymałem opinie dla siebie, dobiłem 67 i teraz mogę się wypowiedzieć. Opinia kogoś na 4 lvl jest nic nie warta, bo nic o grze po za sterowaniem nie zdążyłeś się dowiedzieć.

Dnia 23.12.2009 o 21:37, Markush napisał:



> pełno noobów
Pisze to ktoś kto gra w Metina.
Oklaski dla tego pana.


Bo w grze jest pełno noobów i dzieci, czy ja tego nie mówiłem? Powiedziałem już to w pierwszym poście. Ale nooby są wszędzie, a tu jest ich wyjątkowo dużo. Ironiczne oklaski, że szczerze wypowiedziałem się o grze? To raczej dla ciebie.

Dnia 23.12.2009 o 21:37, Markush napisał:

> Fumiko: Jak wyżej napisałem, odpowiedź pisałem na szybko więc nad wadami
dużo
> nie rozmyślałem tak samo jak nad plusami. A plusów jest więcej bo "na szybko" potrafię

> z głowy więcej wypisać dobrych rzeczy bo takich mi w głowie pozostało więcej w stosunku

> do tej gry.
Jesteś hipokrytą.


O tej twojej inteligencji już napisałem wyżej.

Dnia 23.12.2009 o 21:37, Markush napisał:



Dawno to czytałem i się z tego śmiałem. I co z tego?
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Guild_Wars
Też potrafię, ale jaki to ma sens?

Dnia 23.12.2009 o 21:37, Markush napisał:

Budep - To jest chyba pierwsza rzecz którą powiedziałeś i ja się z tym mogę zgodzic.
:)


Próbowałeś tu sie Budepowi podlizać desperacko i kompletnie bezsensownie bronić jego opinii, ale ani z tym Ci nie wyszło, ani z sensowną odpowiedzią, a wyszedłeś jedynie na kretyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 22:52, Hartus napisał:

Żaden darmowy mmo i pewnie każdy płatny nie ma takiej realności


W tym miejscu zakończyłam lekturę posta, bo widać że nie masz pojęcia o czym piszesz (w ile MMO w ogóle grałeś?) i fanboyostwo Ci się uszami wylewa. By-zy-dury pan tworzysz, najkrócej ujmując.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 22:55, Fumiko napisał:

> Żaden darmowy mmo i pewnie każdy płatny nie ma takiej realności

W tym miejscu zakończyłam lekturę posta, bo widać że nie masz pojęcia o czym piszesz
(w ile MMO w ogóle grałeś?) i fanboyostwo Ci się uszami wylewa. By-zy-dury pan tworzysz,
najkrócej ujmując.

To podaj mi parę darmowych mmo, w których po uderzeniu w moba miecz nie zatrzymuje się na kościach czy jak on to ujął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 22:52, Hartus napisał:

OMG! Oczekujesz realizmu od darmowej gry mmo?!

Nie, ale tylko chciałem Ci napisać, że już realniejsze jest ciachanie jednego potwora od 20. I wcale nie chodzi mi tu o to, że nie da się rżnąć głów wyciągać z brzucha jelita cienkiego.

Dnia 23.12.2009 o 22:52, Hartus napisał:

z błotem po 10 lvl.

Zaskoczę Twoja osobę. Ja w tą grę w ogóle nie grałem. :) Wszystko co o tej grze wiem to wpatrywanie się jak znajomy w to grał. ;P

Dnia 23.12.2009 o 22:52, Hartus napisał:

I tu udowodniłeś, że jesteś egoistycznym gburem.

Zgadzam się z tobą chociaż w tym punkcie naszej konwersacji.

Dnia 23.12.2009 o 22:52, Hartus napisał:

I zgodzisz się z tym? Nie, bo to moja opinia
i każdy tak jak du*ę, ma własną.

A czy ja komuś coś narzucam? Ja tylko wyrażam swoją opinię na temat Metina.

Dnia 23.12.2009 o 22:52, Hartus napisał:

Z jednej strony udajesz inteligenta używając słów typu
oksymoron, a z drugiej twoja kultura jest na niskim poziomie.

Mółgbym tutaj napisać, iż człowiek inteligentny nie musi być kulturalny do bólu, ale tego nie zrobię, bo bym zaprzeczył samemu sobie. Więc ograniczę się jedynie do wypowiedzi na temat tego iż słowo "oksymoron" nie jest przeznaczone tylko dla inteligentnych ludzi, bądź uzdolnionych w kierunku humanistycznym, gdyż nawet ja taki nie jestem, a takiego słowa znaczenie znam i go nawet używam, no patrz, jaki ze mnie wybryk natury.

Dnia 23.12.2009 o 22:52, Hartus napisał:

I tu już mnie rozwaliłeś. Co mają wspólnego? Po za tym, że jest to największy klon WoWa
(i potwierdzą Ci to recenzje i 90% graczy) to chyba nic. Czy ty siebie słyszysz?

Owszem, me uszy me wypowiedzi słyszą, jednak nie tamto zdanie, gdyż go na głos nie wypowiedziałem, ale za to me oczy je widziały. Ja także mogę powiedzieć, tudzież napisać, że RoM to klon WoWa, ale nie pod względem klimatu.

Dnia 23.12.2009 o 22:52, Hartus napisał:

"Normalnych ludzi" - ja do nich należę. W grze jest wiele Pokemonów, ale ja na nich nie
zwracam uwagi i gra jest bez nich naprawdę możliwa. Jest w grze wiele ciekawych ludzi
i z nimi warto się trzymać, a noobki Cię otaczające momentalnie znikają.

Cieszę się, że jeszcze Ci "normalni ludzie" istnieją.

Dnia 23.12.2009 o 22:52, Hartus napisał:

Po pierwsze Budep nie gra w nic innego jak w darmowe MMO

Oj nie znasz go, nie znasz, to jest tylko jego kamuflaż, żeby nie wyszło, ze jest jakimś no-lifem. ;P Nie Budep? :)

Dnia 23.12.2009 o 22:52, Hartus napisał:

Bo w grze jest pełno noobów i dzieci, czy ja tego nie mówiłem? Powiedziałem już to w
pierwszym poście. Ale nooby są wszędzie, a tu jest ich wyjątkowo dużo. Ironiczne oklaski,
że szczerze wypowiedziałem się o grze? To raczej dla ciebie.

Bardziej sarkastyczne, niby niewielka różnica, jednak jest. I owszem, nooby są wszędzie, ale w RoMie było ich stosunkowo mało, nie wiem jak teraz, bo dawno mnie tam nie było.

Dnia 23.12.2009 o 22:52, Hartus napisał:

Próbowałeś tu sie Budepowi podlizać desperacko

E e, ja się nikomu nie próbuje podlizywać.

Dnia 23.12.2009 o 22:52, Hartus napisał:

i kompletnie bezsensownie bronić jego
opinii, ale ani z tym Ci nie wyszło, ani z sensowną odpowiedzią, a wyszedłeś jedynie
na kretyna.

Fakt trochę mi się źle sformułowało zdanie, miało być. ''To jest chyba pierwsza rzecz jaką powiedziałeś z którą mogę się zgodzić.''

Reasumując (żeby się juz nie kłócić) ja jestem cynicznym, sarkastycznym, egoistycznym hipokrytą-gburem i w dodatku cham. Ty lubisz Metina2, ja to szanuję i podziwiam, że można tyle wytrzymać grindując. Coś jeszcze? Jak o czymś w tym minipodsumowaniu zapomniałem to dopisz, ja idę spać.
Dobranoc.

EDIT. kurde, ale te posty długie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 23:07, Hartus napisał:

To podaj mi parę darmowych mmo, w których po uderzeniu w moba miecz nie zatrzymuje się
na kościach czy jak on to ujął.


Tylko że widzisz, walka nie musi być realistyczna, ale wtedy powinna jakoś wyglądać (patrz: filmy wuxia), a Metin to taki ni pies ni wydra, ani to realistyczne ani fajnie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wcale się z Wami nie kłócę tylko chcę Wam uświadomić, że grę trzeba najpierw dobrze poznać, a dopiero potem oceniać. A dobre poznanie można mieć raczej koło 40 lvl, a nie 4 czy 20. A wszyscy Wy po za ten przedział nie wyszliście i o to tu chodzi :)

Posty długie, ale konkretne, każdy powiedział co wiedział i wszystkim lżej :P

Dobranoc i udanej Wigilii. To już 24.12.

Fumiko: Jednak mam pojęcie o czym piszę skoro nie potrafisz mi odpowiedzieć. W ile mmo grałem? W kilkanaście, dokładnie nie wiem, ale mało tego nie było.
A walka wcale w mmo nie musi być realistyczna. Liczy się dobra zabawa. A chyba mi nie powiesz, że walki w grach tego gatunku wyglądają realistyczni, gdy gracz na zmianę z mobem uderzają się sztywnymi animacjami z przerwą na skill? ;)
A od tego fanboya mnie nie wyzywajcie bo nie lubię tego określenia, a i sam się nim nie czuję. Po prostu jak każdy mam swoją ulubioną grę i tyle. Nie uważam jej za cudo bo wad ma równie wiele co plusów, ale ma to coś przez co ją lubię i uszanujcie to i krytykujcie coś gdy macie odpowiednią wiedzę, a nie jej namiastkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.12.2009 o 00:13, Hartus napisał:


Fumiko: Jednak mam pojęcie o czym piszę skoro nie potrafisz mi odpowiedzieć. W
ile mmo grałem? W kilkanaście, dokładnie nie wiem, ale mało tego nie było.
A walka wcale w mmo nie musi być realistyczna. Liczy się dobra zabawa. A chyba mi nie
powiesz, że walki w grach tego gatunku wyglądają realistyczni, gdy gracz na zmianę z
mobem uderzają się sztywnymi animacjami z przerwą na skill? ;)


zastanawiam się jak realistycznie ma wyglądać gra magiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 00:13, Hartus napisał:

Po prostu jak każdy mam swoją ulubioną grę i tyle. Nie uważam jej za cudo bo wad
ma równie wiele co plusów, ale ma to coś przez co ją lubię i uszanujcie to i krytykujcie
coś gdy macie odpowiednią wiedzę, a nie jej namiastkę.


Ciężko w to uwierzyć, kiedy wychwalasz ją pod niebiosa a na minusy "zabrakło czasu". Rozumiem "sentyment pierwszej gry" bo sama miałam tak z 9Dragons i chwilę mi zajęło zanim umiałam na to spojrzeć z boku.

A co do walki darmowych MMO to pierwsze z brzegu gameplaye jakie mi youtube wyrzucił, Metin wypada co najmniej blado...

Metin: http://www.youtube.com/watch?v=r55jZwwRHCM

Cabal: http://www.youtube.com/watch?v=KQhLiOG1w2Q

Jade Dynasty (frakcja Jadeon): http://www.youtube.com/watch?v=KbUuJCzImks

9Dragons (a co, też mi wolno mieć sentymenty):
- Sacred Flower: http://www.youtube.com/watch?v=tkR_SwxNon4
- Wu-Tang: http://www.youtube.com/watch?v=9T8iIJlMKv0

I co? Cienizna z tym Metinem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 00:37, hammerfall87 napisał:

zastanawiam się jak realistycznie ma wyglądać gra magiem :)

Chciałem zapytać o coś podobnego, jak walka ma być realistyczna to nie ma mowy o skillach, ale już się wstrzymałem, bo znowu dyskusje będzie do nowego roku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla kogo cienizna dla tego cienizna. Metina albo się polubi albo znienawidzi. W 9 Dragons kiedyś spróbowałem, ale długo nie pograłem bo mi się nie spodobał. Dla mnie np to jest cienizna, ale trzymam to dla siebie ;) Nie grałem w to dłużej niż 3 dni więc siedzę cicho i nie krytykuje.
A na gameplayu nic dziwnego, jak wybrałaś filmik jakiegoś 21 lvl. Jak mówiłem gra zaczyna się daleko wyżej.
Na marginesie, gdzie indziej znajdziesz coś takiego? :D
http://www.youtube.com/watch?v=0Eo8tmDRoIo
Przy tym bicie jednego mobka na raz w 9 Dragons to nie Metin jest cienizną ;P Btw na wysokim lvl expienie musi być koszmarem w tym twoim sentymencie.
A o minusach już mówiłem. Starałem się odpowiedzieć szybko koledze, więc wypisałem z głowy co pamiętałem, a że to gra "sentymentalna" to większość tych rzeczy to rzeczy pozytywne.
W każdym razie skończmy już temat bo to nie ma końca. Wesołych Świąt życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz, jedna sprawa: ja nie gram dla expienia.
Do 9Dragons mam sentyment z racji tego, że to było "first ever" MMO, więc gildia, rajdy itp, ale teraz bym w to nie pograła (a przynajmniej nie w inny sposób niż jako chwilowy odstresowywacz), bo storyline jest mizerny. Jak mam klikać over and over again i patrzeć jak pasek leci to szczerze mówiąc wolę sobie defragmentację włączyć i patrzeć na kwadraciki, tyleż samo sensu. I tbh: wolę jednego moba a konkretnie niż 200 identycznych żeby mi o ułamek pasek expa podskoczył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A myślisz, że ja gram? Właśnie dlatego skończyłem z Metinem bo w końcu gra zaczyna się nudzić i staje się monotonna. Sentyment do M2 mam identyczny jak Ty, z racji tego, że był to mój pierwszy mmo. Może dlatego człowiek nie zauważał tych wszystkich wad co pozwoliło mu się przebić przez nużący etap, w którym odpada większość graczy i dobrze poznać grę.
Co do tego expienia to zwykle kończę z grą gdy wspomniany pasek zapełnić możemy przez bezmyślne tłuczeni godzinami w moby bo to już jest bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla większości z nas Metin był pierwszym MMO :) Ja sam grałem w "to" do 26 lvl, po czym zostałem obrabowany. Myślę, że gdyby nie tamto wydarzenie, to dalej rąbałbym te mobki i jeździł na koniu... Postanowiłem, że zagram w coś innego. Wtedy nie wiedziałem jeszcze, że istnieją jakiekolwiek inne mmo prócz metina. Pewnego dnia napisał do mnie kumpel, czy nie pograłbym z nim w Cabala. No i się zaczęło. Później był archlord, PW i dziesiątki innych.:)
Metin wciąga, jeśli nie grało się w nic innego. Sam mam w rodzinie nauczycielkę j.polskiego, która razem z mężem i siostrami w to gra. Kiedy się spotkamy, to słyszę tylko "Metin,księgi,metin,potworki,metin, kowal, metin metin". Ciekawe, jak ktoś taki może uczyć dzieci, być dla nich wzorem. Nie zdziwiłbym się, gdyby cała jej klasa miała wlasną gildię z nią na czele. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.12.2009 o 01:24, Hartus napisał:

Sentyment do M2 mam identyczny,
był to mój pierwszy mmo. Może dlatego człowiek nie zauważał tych wszystkich wad


Kurde, a moim pierwszym MMO była Tibia i jakoś nie mogę jej zalet wymienić. Same wady. Potem było GW, do którego mam sentyment, a wady potrafię wymienić.

Dnia 24.12.2009 o 01:24, Hartus napisał:

Na marginesie, gdzie indziej znajdziesz coś takiego? :D
http://www.youtube.com/watch?v=0Eo8tmDRoIo


Look at that:
http://www.youtube.com/watch?v=swGUODeuV9M (możesz od razu od 30 sekundy włączyć chyba, że chcesz pooglądać taniec)
I to nie jest jakieś banalne włączenie jednej aury i napieprzanie tym mieczem 20 metrów w dal, w GW wciśniesz trochę za późno jakiś skill i leżysz.
W Metinie jedyną fajną zabawą jest włączenie sobie hacka na bardzo szybki atak i bardzo duży dmg, i na baaaaardzo duży zasięg broni. Wtedy na hita bierzesz cały obszar. Jedyna zabawa w tej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hartus, jesteś denny. Przestań chwalić tą unikalność, że nawalasz 30 potworów na raz. Zagraj sobie w GW, idź na farm i sobie poradź. Padniesz zaraz, bo tam nie trzeba użyć jednego skilla i klikać na mooby, tylko używać każdej umiejętności w odpowiednim momencie, bo możesz paść w każdej chwili. Brakuje ci obiektywizmu ( http://portalwiedzy.onet.pl/69530,,,,obiektywizm,haslo.html), bo Metin jest słaby. Mogę wymienić jego zalety, ale po co? Wad jest dwa razy więcej. Każda gra ma wady i to sporo, ale dla Ciebie Metin jest idealny. Guzik prawda, Metin to 3 liga darmowych MMO i twoje bronienie go na siłę nic nie zmieni. I nie mów, że grałeś w kilkanaście MMORPGÓW, bo twoja widza naprawdę jest znikoma.

I BASTA!

Jeśli chodzi o ten wątek, czy jestem no lifem, to nie, nie jestem. Ale teraz gram tylko i wyłącznie w MMORPGi, bo jakoś teraz tak gry nie ciągną, jak za dawnych lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować