Zaloguj się, aby obserwować  
Sk4t3r

Darmowe gry MMORPG

1430 postów w tym temacie

Wyobraź sobie, że w GW grałem. Co prawda tydzień na trialu, ale to i tak więcej niż Ty w Metina. I owszem, GW mi się spodobał i czasami zastanawiam się czy go nie zakupić. I nie padłem zaraz.
A M2 jak już nie raz pisałem nie jest dla mnie idealny. Ma pełno wad. Jest na dłuższą metę nudny i monotonny. Jest pełno oszustów i złodziei. Słaba grafika i muzyka. Brak nowych dodatków nie licząc nowych pierdół w IS. Ale o dziwo gra mi się podoba i mam prawo w nią grać. I nie chcę Wam wmówić, że to najlepsza gra mmo bo nie jest, ale chcę Wam dać do zrozumienia, żebyście nie oceniali gry nie znając jej dobrze. Czy tak trudno to pojąć? A zamiast powiedzieć: ''''Fakt, w grę nie grałem długo więc mało o niej wiem, ale po prostu mi się nie podoba" potraficie wyzwać od fanboya i podać link do słów z wikipedii (nie jestem kretynem, wiem co znaczy, naprawdę nie musisz tego robić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 12:46, Hartus napisał:

Wyobraź sobie, że w GW grałem. Co prawda tydzień na trialu, ale to i tak więcej niż Ty
w Metina. I owszem, GW mi się spodobał i czasami zastanawiam się czy go nie zakupić.
I nie padłem zaraz.
A M2 jak już nie raz pisałem nie jest dla mnie idealny. Ma pełno wad. Jest na dłuższą
metę nudny i monotonny. Jest pełno oszustów i złodziei. Słaba grafika i muzyka. Brak
nowych dodatków nie licząc nowych pierdół w IS. Ale o dziwo gra mi się podoba i mam prawo
w nią grać. I nie chcę Wam wmówić, że to najlepsza gra mmo bo nie jest, ale chcę Wam
dać do zrozumienia, żebyście nie oceniali gry nie znając jej dobrze. Czy tak trudno to
pojąć? A zamiast powiedzieć: ''''Fakt, w grę nie grałem długo więc mało o niej wiem,
ale po prostu mi się nie podoba" potraficie wyzwać od fanboya i podać link do słów z
wikipedii (nie jestem kretynem, wiem co znaczy, naprawdę nie musisz tego robić).


Nie podoba mi się, to fakt, ale ogólnie mówie, że gra jest SŁABA, do cholery, pojmij to. A "wyzywanie" (lol) od fanboya jak najbardziej na miejscu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno nie zauważyć, że wg ciebie gra jest słaba. Wg mnie na tle innych mmo też jest słaba, a mimo to miło spędziłem w niej 2 lata. A co chcę żebyś pojął to to, że oceniasz grę nic o niej nie wiedząc :P Co do fanboya to ja nie bronie gry tylko tego by oceniać grę grając w nią przynajmniej kilka tygodni, a nie 20 minut bo z tego powstają tacy pseudo znawcy jak Ty. I w ogóle: http://www.youtube.com/watch?v=nnLYaSfo7n0&feature=related ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Metina2 nie grałem ale w GW grałem.

Spędziłem nad nim, powiedzmy,4 miesiące. Osiągnąłem maksymalny 20 poziom, ale coś z umiejętnościami było słabo.
Gra irytuje samotnością po wyjściu z miasta oraz niskim poziomem przeciwników. Nadrabiają ilością a nie jakością walki. O ile grafika jest o wiele lepsza od WoWa to pod względem fabularnym jak i interfejsu kuleje.
Jedyne co mi się podobało to jakieś rajdopodobne misje ale tu też kulało, bo nie można było zacząc od pewnego momentu, tylko jechać od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 14:29, Fumiko napisał:

Innymi słowy: żeby móc skrytykować denną grę musisz się najpierw x czasu MĘCZYĆ grając
w nią?

Innymi słowy możesz krytykować daną grę kiedy chcesz, ale gdy zagrałeś w nią 20 minut to twoja krytyka jest gó**o warta bo nic o niej nie wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 14:34, Hartus napisał:

> Innymi słowy: żeby móc skrytykować denną grę musisz się najpierw x czasu MĘCZYĆ
grając
> w nią?
Innymi słowy możesz krytykować daną grę kiedy chcesz, ale gdy zagrałeś w nią 20 minut
to twoja krytyka jest gó**o warta bo nic o niej nie wiesz.


Liczy się pierwsze wrażenie. Tak jak powiedział Hitchcock - "Film powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi, potem zaś napięcie ma nieprzerwanie rosnąć.".
Gra może wyglądać tragicznie wizualnie, ale musi mi zapewnić, że mnie nie znudzi a zachęci po 2 - óch godzinach gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 14:41, Hartus napisał:

Co kto lubi ;) Kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje więc skończmy już tą dyskusje.


Ale gusta nie powinno przesądzać o recenzji gry. Ja mogę ci napisać recenzję rzetelną o RTSie ale nigdy nie splamię WarCrafta czy StarCrafta. Dlatego nigdy nie wypowiadam się o tych grach, bo jestem subiektywny.
A w ocenie gry liczy sie oschły obiektywizm a nie miłe wspomnienia z "x" lat spędzonych nad grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 14:43, Paralax16 napisał:

> Co kto lubi ;) Kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje więc skończmy już tą
dyskusje.

Ale gusta nie powinno przesądzać o recenzji gry. Ja mogę ci napisać recenzję rzetelną
o RTSie ale nigdy nie splamię WarCrafta czy StarCrafta. Dlatego nigdy nie wypowiadam
się o tych grach, bo jestem subiektywny.
A w ocenie gry liczy sie oschły obiektywizm a nie miłe wspomnienia z "x" lat spędzonych
nad grą.

Jasne. Tyle, że mój post to nie była recenzja, a moja osobista opinia na temat tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 14:47, Hartus napisał:

moja osobista opinia na temat

Fanboyowska, w tym rzecz. Grafika jest kijowa, świat mało urozmaicony, muzykę od razu wyciszyłem, to samo irytujące dźwięki. Za dużo polaków, za duża dzieciarnia, nieciekawe questy, robi się w kółko to samo, brak jakichś konkretnych subklas. Instance - nie wiem, ale mój kolega który w Metina gra raczej o nich nie wspominał. Party ogranicza się do wspólnego expienia - właśnie, expienia. Mam poraz nty przynieść 10 skór wilka, bo jakiś piepsznięty, nadąsany bufon z dwumetrowym mieczem sobie nie poradzi.

Jeśli miałbym powiedzieć o plusach:
Zdecydowanie system walki, brakuje mi takiego w większości MMO
Polska Wersja nie jest zła(dzieciarni przez nią nie liczę)
Możliwość ulepszania itemów.

I tyle. Pograj w WoWa, pograj w RoM, cokolwiek. Miejscami nawet Tibia mi się bardziej podobała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 14:47, Hartus napisał:

Jasne. Tyle, że mój post to nie była recenzja, a moja osobista opinia na temat
tej gry.


Jasne, ale Twoja osobista opinia jest święta a nasze są gówno warte bo nie marnowaliśmy czasu na kiepską grę, która nie przypada do gustu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 14:52, Kirabaxior napisał:

I tyle. Pograj w

Grałem w:
- Rom
- Tibie
- Cabala
- Shayie
- 9 Dragons
- GW
- Martial Heroes
- Archlorda
- Kal
- Knight Online
- Rohan
- Last Chaos
i jeszcze wiele innych. Najbardziej do gustu przypadł mi M2 więc grałem w niego. Tobie RoM to grasz w niego. I tyle. A opinie może wyrazić każdy. A jak jest ona sprzeczna z twoją to jest fanboyska? Nic na to nie poradzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 15:00, Fumiko napisał:

> Jasne. Tyle, że mój post to nie była recenzja, a moja osobista opinia na
temat
> tej gry.

Jasne, ale Twoja osobista opinia jest święta a nasze są gówno warte bo nie marnowaliśmy
czasu na kiepską grę, która nie przypada do gustu?

W przypadku, gdy ktoś pyta o tą grę to jak najbardziej. Bo z mojej opinii co nieco można się dowiedzieć o grze, a od kogoś kto zagrał w nią 20 minut i nie ma o niej pojęcia raczej nie wiele. Gdybyś kupowała samochód zwracała byś uwagę na opinie osób, które "wsiadły do niego na wystawie w sklepie" czy te, które napisze osoba jeżdżąca nim dwa lata?

Budep: Też próbowałem... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gry to również we wszystkie wymienione. Ale założę się że skoro w tyle grałeś, to nie spędziłeś przy niektórych więcej niż 20 minut. Albo w Metina grasz, bo jest po Polsku i dlatego grę rozumiesz.

Dnia 24.12.2009 o 15:03, Hartus napisał:

i jeszcze wiele innych. Najbardziej do gustu przypadł mi M2 więc grałem w niego. Tobie
RoM to grasz w niego. I tyle. A opinie może wyrazić każdy. A jak jest ona sprzeczna z
twoją to jest fanboyska? Nic na to nie poradzę.

Nie, tego nie powiedziałem. Tak czy siak, graj w co chcesz. Ale przy pierwszym poście polecającym mogłeś nie pisać cech, które tą grę wyróżniają, bo większość z nich jest tak naprawdę niekorzystna, a ty te złe cechy ująłeś tak, jakby były one plusami i zachęcają do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 15:09, Hartus napisał:

W przypadku, gdy ktoś pyta o tą grę to jak najbardziej. Bo z mojej opinii co nieco można
się dowiedzieć o grze, a od kogoś kto zagrał w nią 20 minut i nie ma o niej pojęcia raczej
nie wiele. Gdybyś kupowała samochód zwracała byś uwagę na opinie osób, które "wsiadły
do niego na wystawie w sklepie" czy te, które napisze osoba jeżdżąca nim dwa lata?


Gra to nie samochód, a kiepskie auto widać (i słychać) od razu. Znam ludzi którzy po 5 lat w Tibię grają, czy to robi z Tibii dobrą grę? Nie, to tylko dowodzi, że fanboye znajdą się wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 15:09, Kirabaxior napisał:

Jeśli chodzi o gry to również we wszystkie wymienione. Ale założę się że skoro w tyle
grałeś, to nie spędziłeś przy niektórych więcej niż 20 minut. Albo w Metina grasz, bo
jest po Polsku i dlatego grę rozumiesz.

W niektóre tyle grałem. Ale wtedy nie wypowiadam się o nich bo za mało w nie grałem. Co do języka, to mieszkam w Szkocji więc czy gra jest po polsku czy angielsku to dla mnie nie ma znaczenia.

Dnia 24.12.2009 o 15:09, Kirabaxior napisał:

Nie, tego nie powiedziałem. Tak czy siak, graj w co chcesz. Ale przy pierwszym poście
polecającym mogłeś nie pisać cech, które tą grę wyróżniają, bo większość z nich jest
tak naprawdę niekorzystna, a ty te złe cechy ująłeś tak, jakby były one plusami i zachęcają
do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co w macie z tym fanbobystwem? Kompleksy? Każda gra ma swoich zwolenników (to jest różnica). I jak dla mnie kiepskim autem jest 9 Dragons to nie nazywam jego fanów fanboyami bo mi się gra nie podoba. A ty tak właśnie robisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 15:29, Hartus napisał:

Co w macie z tym fanbobystwem? Kompleksy? Każda gra ma swoich zwolenników (to jest różnica).
I jak dla mnie kiepskim autem jest 9 Dragons to nie nazywam jego fanów fanboyami bo mi
się gra nie podoba. A ty tak właśnie robisz.


Jak można mieć kompleksy związanie z fanboystwem? Poza tym zwolennicy, a fanboye to różnica, a ty należysz do tych drugich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować