Zaloguj się, aby obserwować  
Sk4t3r

Darmowe gry MMORPG

1430 postów w tym temacie

Od wczoraj gram w Perfect World. Póki co mieszane odczucia. Bardzo spodobała mi się klasa bestii, od razu wybrałem tego tygrysa :) Samo tworzenie postaci jest najlepsze jakie widziałem w darmowych MMO, mnóstwo opcji dzięki czemu znalezienie bliźniaczej postaci graniczy z cudem. Po zalogowaniu piękna grafika. Gram na maksymalnych detalach i naprawdę świat wygląda bardzo ładnie. No ale tu skończyły się moje zachwyty i zacząłem się trochę nudzić. Ogólny interfejs jest świetny, mamy dużo opcji w tym możliwość zmienienia jednym klawiszem grafiki na niską w momencie gdy wokół jest wiele ludzi i tworzą się lagi. Ciekawa opcja, pierwszy raz taką widzę. Możliwość skakania też jest miłym dodatkiem. Sporo części ekwipunku do założenia, dzielące się na zbroje, spodnie, buty i wiele wiele innych jest sporym plusem. No i ich ogólny wygląd mi odpowiada, bo nie są to jakieś azjatyckie sukienki, czyli to czego szukałem!
Ale już po zapoznaniu się z samouczkiem całe zafascynowanie gdzieś minęło. Walka jest nudna, typowe uderzenie, oberwanie, uderzenie, oberwanie... zero dynamiki, a właśnie szukam mmo, w którym tego nie ma. Niestety większość darmowych ma właśnie taką walkę :/ Co mi się także nie spodobało, to to, że postacie niby biegają, ale jakoś tak wolno, jakby w kisielu.
Ale nie będę wystawiał ostatecznej opinii po kilkudziesięciu minutach grania. Pogram jeszcze trochę i może się rozkręci. Najlepiej jakby ktoś z gramu pokazał mi co i jak w świecie gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2010 o 12:20, Fumiko napisał:

Ja się tylko zastanawiam, skoro tyle osób chce "grę podobną do Metina" to dlaczego przestają
w samego Metina grać? Przecież darmowy, a skoro stanowi wzór...


Hmm dlatego że bez IS bardzo trudno do czegoś dojśc? Dlatego że jest zapełniony hackami botami ? Dlatego że team olewa wszystkich graczy?Grałem w metina od początku istnienia i wcześniej było o wiele lepiej ale GF ma w 4 literach graczy i bez IS trudno do czegoś dojść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2010 o 17:02, matiz09 napisał:

> Ja się tylko zastanawiam, skoro tyle osób chce "grę podobną do Metina" to dlaczego
przestają
> w samego Metina grać? Przecież darmowy, a skoro stanowi wzór...

Hmm dlatego że bez IS bardzo trudno do czegoś dojśc? Dlatego że jest zapełniony hackami
botami ? Dlatego że team olewa wszystkich graczy?Grałem w metina od początku istnienia
i wcześniej było o wiele lepiej ale GF ma w 4 literach graczy i bez IS trudno do czegoś
dojść :)

Ja na 67 lvl przestałem bo po prostu... mi się znudziło. Brak nowych map, przedmiotów czy czegokolwiek jest powodem nudy, bo na wysokim lvl pozostaje tylko expienie, bo wszędzie byłeś, wszystko widziałeś itp :/ Ale pod względem walki M2 jest dla mnie najlepszym mmo i w żadnej innej grze niestety nie ma jej tak dynamicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam grać w Perfect World International

:D i mam MINI problem, nie wiem jak FAJNIE skonfigurować postać :P

Kolega co był ze mną, Zrób Zabójczyni z dużym biustem :P zobaczysz każdy cie wezmie do Party.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty zaczynasz, a ja dwa dni pograłem, ale wynudziłem się strasznie ;) Nie dla mnie ten PW. Cudna grafika, przyjaźni ludzie, ale nie porwała mnie ta gra jakoś. Bardzo fajne są misję, w których musimy się gdzieś wdrapać, ale nic po za tym. Za to to pierwszy mmo, w którym zauważyłem cykl dnia i nocy (no po za Archlordem). Czy może mi ktoś polecić mmo z dynamiczną walką? Nie w systemie - uderz, oberwij, uderz, oberwij, tylko czymś bardziej ciekawszym? Był bym bardzo wdzięczny, bo póki co po za Metinem w każdym mmo walka jest taka sama - nużąca. Załączam screen mojego noobka :D

20100108232023

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2010 o 17:06, Hartus napisał:

Ja na 67 lvl przestałem bo po prostu... mi się znudziło. Brak nowych map, przedmiotów
czy czegokolwiek jest powodem nudy, bo na wysokim lvl pozostaje tylko expienie, bo wszędzie
byłeś, wszystko widziałeś itp :/ Ale pod względem walki M2 jest dla mnie najlepszym mmo
i w żadnej innej grze niestety nie ma jej tak dynamicznej.


Dlatego napisałem że team olewa graczy zero eventów konkursów Gf zamiast wgrać nowe mapy zamiast naprawić bugi to wgrywają nowe przedmioty do IS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zacząć grać w jakieś darmowe MMO. Nie jestem wyjadaczem i nie chciałbym się wpakować w coś kiepskiego. Próbowałem już 4Story, ale to było dno. Coś popularnego, dopracowanego (bo podomno darmowe są strasznie niedopracowane i zbugowane). Słyszałem, że Dungeons and Dragons Online jest dobre, prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 11:13, damlon napisał:

Chciałbym zacząć grać w jakieś darmowe MMO. Nie jestem wyjadaczem i nie chciałbym się
wpakować w coś kiepskiego. Próbowałem już 4Story, ale to było dno. Coś popularnego, dopracowanego
(bo podomno darmowe są strasznie niedopracowane i zbugowane). Słyszałem, że Dungeons
and Dragons Online jest dobre, prawda to?

Ja osobiście gram w Free Realms(powiecie ze dla dzieci) mie osobiscie gra bardzo sie spodobala mimo ze gra dziala na zasadzie micro platnosci.Są to bardzo male pieniądze a przy premiowanym acc dostajesz sporo fajnych mozliwosci,chociaz nawet przy darmowm są ne olbrzymie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 11:13, damlon napisał:

Chciałbym zacząć grać w jakieś darmowe MMO. Nie jestem wyjadaczem i nie chciałbym się
wpakować w coś kiepskiego. Próbowałem już 4Story, ale to było dno. Coś popularnego, dopracowanego
(bo podomno darmowe są strasznie niedopracowane i zbugowane). Słyszałem, że Dungeons
and Dragons Online jest dobre, prawda to?


W D&D dużo nie grałem, ale pierwsze wrażenie było baaaardzo pozytywne, questy robiło się przyjemnie, dużo możliwości rozwoju postaci itp. Minus to moim zdaniem brak PvP. Z innych mmo polecam Runes Of Magic. Przyjemnie się gra. Na itemy z IM nie trzeba wydawać pieniędzy(diamenty można kupić za kase z gry).Questy dają dużo expa więc nie grinduje się tak jak np. w Silkroadzie. W grze jest PvP, ale raczej słabe, a wszystko(czy to pvp czy highendowe lokacje) wymagają dobrego sprzętu(na którego zdobywaniu opiera się późniejsza gra)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spóbuj inne klasy. Wziąłeś typowego tanka i to normalne, że będziesz zabijał powoli, za to przyjmiesz na klatę najmocniejszy cios. Tutaj każda klasa spełnia swoją rolę w grze. Walka uderzasz obrywasz.... a jak inaczej chcesz walkę mieć? W Metinie też uderzasz i obrywasz. Chcesz nieobrywać lub dostać jeden cios ubijając moba w międzyczasie zrób sobie postać typu DD (damage dealer) jak Archer czy Wizard. Wejdź sobie tutaj http://pwi-wiki.perfectworld.com/index.php/Main_Page i poczytaj co każda klasa oferuje. Styl i tempo gry bardzo zależą od odpowiedniego wyboru. Tanka ciężko się soluje, ale są oni absolutnie niezbędni w party przy bossach. Się nie dziwie, że ci się nudzi, bo do niego raczej trzeba cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś konkretne wymagania? Bo lista w miarę dopracowanych darmowych, w których premium nie zaburza rozgrywki jest całkiem spora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 11:13, damlon napisał:

Chciałbym zacząć grać w jakieś darmowe MMO. Nie jestem wyjadaczem i nie chciałbym się
wpakować w coś kiepskiego. Próbowałem już 4Story, ale to było dno. Coś popularnego, dopracowanego
(bo podomno darmowe są strasznie niedopracowane i zbugowane). Słyszałem, że Dungeons
and Dragons Online jest dobre, prawda to?


DDO jest całkiem spoko, szczególnie na początku. Potem coraz więcej questów jest płatnych... wprawdzie można je kupować za punkty zdobywane w grze, ale tempo ich zdobywania nie jest szałowe. Co więcej większość questów (dungeonów) trzeba powtarzać po kilka razy, aby levelować, za każdym razem robiąc wyższy poziom trudności. Jednak początkowo roboty jest sporo i się nie nudzi, grafika całkiem niezła, cykl dnia i nocy, zmienna pogoda, niskie wymagania, fajna muzyka. Imo to całkiem niezła pozycja.

Inna gra- RF Online, ale to typowy grindowiec, chociaż nieźle zrobiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 15:34, Budo napisał:

Inna gra- RF Online, ale to typowy grindowiec, chociaż nieźle zrobiony.


Nie popsuł się po zmianie operatora? Bo może sobie pogram w ramach zmiany klimatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 15:46, Fumiko napisał:

Nie popsuł się po zmianie operatora? Bo może sobie pogram w ramach zmiany klimatu.


Nie wiem, przestałem grać właśnie gdy wyłączyli poprzednią wersję... ale szczerze to nie sądzę, żeby wiele pozmieniali (trzeba sprawdzić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A znacie może jakieś dobre mmo, z mała ilością grindu, dobrym i zbalansowanym PvP, duża ilością ras/klas postaci(opclonajnie, jeżeli gra to wynagradza) i nie psującym rozgrywki systemem premium. Grałem w: Runes Of Magic, Tibie, Silkroada(porażka), Shaiya, Last Chaos(wtf?), DDO, 12sky, MU, SUN Online, Shadow Of Legend.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, najbliższe temu co piszesz będzie:
W kwestii niezaburzającego premium i niezłego pvp - Cabal Online (ale jednak grind jest i "tylko" 6 klas postaci).
Nie mam pojęcia jak wygląda obecnie pvp w Requiem: Bloodymare, ale premium nie przeszkadza zwykłym graczom i grindu jest stosunkowo mało, do tego 4 rasy i w każdej opcja w sumie 4 kombinacji (2 klasy podstawowe, do każdej 2 zaawansowane), co daje niezłą możliwość wyboru.
Ciekawie wygląda Jade Dynasty, ale grałam za krótko żeby coś bardziej konkretnego powiedzieć co do długofalowej rozrywki.
Rohan: Bloodfeud mnie konkretnie nie zachwycił, ale wielu ludzi zachwala PvP i premium nie wydawało się szczególnie upierdliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować