Zaloguj się, aby obserwować  
Sk4t3r

Darmowe gry MMORPG

1430 postów w tym temacie

Cóż, najlepszą rekomendacją będzie chyba to, że jest to dopiero trzeci mmo, w który gram dłużej niż tydzień (obecnie chyba gram w SUNa już miesiąc).
Co do samej gry, zacznijmy od strony technicznej. Grafika jedna z lepszych jeżeli chodzi o poziom darmowych mmo, muzyka skomponowana przez autora ścieżki dźwiękowej do Władcy Pierścieni, nie jest zła, ale szybko robi się monotonna i trzeba włączyć własne utwory :).
Jeżeli chodzi o rozgrywkę to gra się bardzo przyjemnie. Może omówmy kwestie sławnego grindu. Tutaj nie ma go w ogóle, ani razu nie musiałem expić na potworach w celu wbicia następnego poziomu. Przez cały czas mamy mnóstwo questów, które awansują nas na następne poziomy. Zadania składają się na typowe zapicie czegoś w jakiejś ilości, odszukanie jakiegoś rzadkiego potwora, rajdów, wydobycie lub zdobycie jakiegoś przedmiotu itp, ale ogólnie nie są nudne. Jest wiele schematów, ale od czasu do czasu pojawiają się interesujące, oryginalne misje. Są też "Party Missions", czyli zadania, w których najlepiej jest zebrać drużynę (w pojedynkę ukończenie takiego jest bardzo trudne) i udajemy się z nią na osobne kopie jakiejś lokacji (coś jak w GW) i tam musimy zabić jakiegoś bossa. Na takich etapach mamy trochę interaktywnych elementów tj wajchy uruchamiające jakiś mechanizm, wysuwane kolce z podziemi, spadające kłody drewna z góry i inne pułapki.
System walki jest przyjemny i dynamiczny. Sami twórcy reklamowali go jaki hack''n slashowy i mają trochę racji. Walka nie polega na staniu przy wrogu i turowej wymianie nudnych ciosów.
Są cztery klasy postaci: Berserker, Elementalista, Valkyria i Dragon Knight. Każda z nich bardzo się różni i gra się nią zupełnie inaczej. Niestety nie mamy wpływu na ich płeć (dwie są męskie, a dwie żeńskie), a opcje wyglądu ograniczają się do wyboru kilku fryzur i twarzy...
Skilli jest dosyć dużo tak jak i przedmiotów dla każdej klasy, którą można rozwijać na kilka sposobów.
Świat gry dosyć wielki, kolejne jego etapy odkrywamy wraz z awansowaniem.
Ja gram na serwerze amerykańsko-brytyjskim i ludzie są bardzo przyjaźni i pomocni. Nie wiem jak jest na innych.
Ogólnie grę bardzo polecam, jest to jedna z lepszych gier z tego gatunku moim zdaniem. Na początku mi się nie spodobała i usunąłem po dwóch dniach, ale za drugim podejściem stałem się jej zwolennikiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra już ktoś w Mytheon? Starożytny Egipt/Grecja itp. Ja właśnie pobieram. Zapowiada się nieźle, w dodatku teraz za gre w OB można wygrać jakieś tam nagrody, ale mnie bardziej do gry, aniżeli do nagród ciągnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2010 o 16:09, Sareth14 napisał:

Jeszcze jedno. Jak to sie wlacza?


Wchodzisz na stronę Webzena i tam klikasz Play Game, lub odpalasz z pulpitu, włącza Ci się przeglądarka i klikasz Play Game (lub Start Game)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2010 o 15:16, Sareth14 napisał:

No to juz scaiagam :) moze mi pomozesz jak juz zaczne? wiesz jak to jest kiedy grasz
1 raz w nowe mmo. Nie ma sie zielonego pojecia o co kaman

Obawiam się, że nie mogę ponieważ mieszkam w Szkocji i gram na serwerze amerykańsko-brytyjskim, od ijji na który gracze z pozostałej części Europy nie mogą się zalogować. Podobnie ja nie mogę się zalogować na serwery Webzena.
Co do uruchamiania gry, to zależy od wersji. U mnie trzeba pobrać program ijji Reactor, który włącza się przy starcie gry i przez niego uruchamia się wszystkie gry od ijji. W przypadku wersji Webzena musisz wejść na ich stronę i kliknąć przycisk Play.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2010 o 14:27, Sareth14 napisał:

Teraz nie mam w co grac od kiedy usuneli HoNa wiec chyba sciagne ta gre :) powiesz mi
cos wiecej o niej?
I jeszcze bym prosil o podanie jakis innych fajnych gier darmowych


Jak HoN ci się podobał to się może LoL`em zainteresuj :P Sam już z dobre kilka miesięcy gram i dalej mi się nie znudziło. Po za tym sam muszę się za jakieś pełnoprawnego mmorpg`ega wziąć może to najwyższy czas sprawdzić : DDO ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2010 o 22:25, nightfaler napisał:


> Teraz nie mam w co grac od kiedy usuneli HoNa wiec chyba sciagne ta gre :) powiesz
mi
> cos wiecej o niej?
> I jeszcze bym prosil o podanie jakis innych fajnych gier darmowych

Jak HoN ci się podobał to się może LoL`em zainteresuj :P Sam już z dobre kilka miesięcy
gram i dalej mi się nie znudziło. Po za tym sam muszę się za jakieś pełnoprawnego mmorpg`ega
wziąć może to najwyższy czas sprawdzić : DDO ?

Tak slyszalem o LoL nawet moj brat gra, ale to nie to samo co HoN. Nie wiem moze kupie HoNa. Ale w DDO kiedys troszeczke gralem i powiem ze super :) sciagam zobaczy sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2010 o 21:12, Sareth14 napisał:

Tak slyszalem o LoL nawet moj brat gra, ale to nie to samo co HoN. Nie wiem moze kupie
HoNa. Ale w DDO kiedys troszeczke gralem i powiem ze super :) sciagam zobaczy sie


No jak nazłość trafiłem na down-time serwera ;( Ale nic jeszcze ze 2h i zobaczę z czym się to je. W weekend pograłem też w Immortal Heroes -> klapa jak dla mnie. I próbowałem pograć w S4League , ale ten pieprzony x-trap nie pozwolił mi jej nawet włączyć -> sprawdzane na dwóch komputerach. Wracając do LoL`a, HoN`a to może Bloodline Champions spróbujesz ?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2010 o 22:33, Buhahahahaha napisał:

Mógłby mi ktoś pomóc z rejestracją na Dragonice? Bo nie mogę tego ogarnąć, cały czas
mnie redirectuje :/

Xfire: aielm GG: 23120415


Przecież tam nic problematycznego nie było ;| Na pewno na EU się rejestrujesz ?
http://dragonica.gpotato.eu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poleciecie jakiegoś dobregoMMO? Już nie chce mi się ich pobierac w ciemno i chce się zapytać kogoś kto trosze pograł w te gry. Ostatnio moja uwagę zwrócił Cabal i Runes of Magic. Chcę się dowiedziec, która gra jest ciekawsza i nie znudzi mi sie po tygodniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 19:57, Sithis napisał:

Poleciecie jakiegoś dobregoMMO? Już nie chce mi się ich pobierac w ciemno i chce się
zapytać kogoś kto trosze pograł w te gry. Ostatnio moja uwagę zwrócił Cabal i Runes of
Magic. Chcę się dowiedziec, która gra jest ciekawsza i nie znudzi mi sie po tygodniu?

A jakie klimaty Cię interesują? Jeżeli WoWowe to wybierz RoM - to istny klon gry Blizzarda. Cabal to typowy grindowiec. Siedzisz godzinami żeby wbić następny lvl. Ja obecnie gram w Sun Online, kilka postów wyżej go opisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba jutro skoczę do kiosku i CDA kupię z RoM''em. Bo jeżeli mówisz, że Cabal to typowy grind to podziękuję, juz na samą myśl o grindzie mi się niedobrze robi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 14:07, nightfaler napisał:


> Tak slyszalem o LoL nawet moj brat gra, ale to nie to samo co HoN. Nie wiem moze
kupie
> HoNa. Ale w DDO kiedys troszeczke gralem i powiem ze super :) sciagam zobaczy sie


No jak nazłość trafiłem na down-time serwera ;( Ale nic jeszcze ze 2h i zobaczę z czym
się to je. W weekend pograłem też w Immortal Heroes -> klapa jak dla mnie. I próbowałem
pograć w S4League , ale ten pieprzony x-trap nie pozwolił mi jej nawet włączyć ->
sprawdzane na dwóch komputerach. Wracając do LoL`a, HoN`a to może Bloodline Champions
spróbujesz ?:P

Wyglada ciekawie :P zobaczy sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktos napisać mi wady, zalety i jakąś opinię ale po dłuższym graniu a nie po pierwszych 5 levelach o grach: Dungeons and dragons online, Allods online i Runes of magic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O RoMie mogę sporo powiedzieć. Bardzo duży i ciekawy świat(w sensie nie pusty), bogata gama stworków, ciekawe opisy questów, świetny system dwuklasowości, można mieć własny domek, wypożyczanie mountów, kupowanie itemów z item shopa(tego płatnego, za prawdziwy hajs)jest możliwe za zbierane w grze Token Coinsy, mnóstwo prześwietnych instance''ów, Raidów... aż bym se pograł znów. Jest nawet crafting.
Minusy? Na pewno nudne questy, jak w każdym darmowym MMO. O ile opisy rządzą, tak zabijanie po raz n-ty 10 wilków jest przenudne. Duży świat, to duże terytoria do przebycia, czyli dużo czasu spędzonego z grą. I chyba tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wymienić jakieś darmowe mmo, w których przy ulepszaniu itemów, przy wysokim poziomie ulepszenia pojawiają się jakieś dodatkowe "atrakcje" wizualne? Mam na myśli coś jak w Metinie - maksymalny poziom przedmiotu to +9, z tym, że w zbrojach i broniach dla słabszych leveli od +8 pojawiają się wokół zbroi/broni niebieskie gwiazdki, a na +9 kolorowe iskierki. W zbrojach/broniach dla wyższych leveli niebieskie gwiazdki pojawiają się na +7, kolorowe iskierki na +8, a złote iskry na +9. Jest to widoczne na chociaż by tym filmiku:
http://www.youtube.com/watch?v=uVKGc64iuyU (polecam wyłączyć tą "muzykę" w tle...)
Gdy się chodzi w takich świecących itemach po mieście, wzbudza to podziw, szacunek i zazdrość graczy i tego mi brakuje. W żadnej innej grze mmo nie mogę tego znaleźć. Pomożecie? :)
I mam jeszcze drugi warunek. Niech to będzie gra, w którą gra bardzo dużo ludzi. Tak aby w miastach brakowało brakowało tlenu z nadmiaru graczy. Bo po co "szpanować" w pustych miastach ;)
Tak wracając do dawnych dyskusji, Metin to słaba gra na tle innych, ale chyba ww element tak mi się spodobał, że nie mogąc go znaleźć w innych grach grałem w M2 tyle czasu.
Obecnie pogrywam w SUNa. Tu niby na wyższym ulepszeniu zbroja błyszczy się na niebiesko lub na wyższym na pomarańczowo, ale to już nie to samo...
Co możecie mi polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować