Zaloguj się, aby obserwować  
Sk4t3r

Darmowe gry MMORPG

1430 postów w tym temacie

Dnia 17.10.2010 o 13:21, Budep napisał:

Przypomni mi ktoś nazwę tego WoWopodobnego MMORPG''a, rosyjskiego, który niedawno miał
betę? I nie chodzi mi o Runes of Magic.


Allods Online

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2010 o 19:07, Hartus napisał:

A słyszeliście o tej grze?
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=15052
http://www.mmocrunch.com/mmorpg-game-list/?game=vindictus
Wygląda przednio. Aż jak nie mmo. Premiera pod koniec października.


Hmm tak sie składa że w to troszku gram, wystarczy specjalny program do zmiany proxy i mozna grac ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2010 o 14:55, WeedSmoker napisał:

> A słyszeliście o tej grze?
> http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=15052
> http://www.mmocrunch.com/mmorpg-game-list/?game=vindictus
> Wygląda przednio. Aż jak nie mmo. Premiera pod koniec października.

Hmm tak sie składa że w to troszku gram, wystarczy specjalny program do zmiany proxy
i mozna grac ;p

Czyli premiera w USA już była? I jak ogólnie podoba Ci się gra? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2010 o 13:21, Budep napisał:

Przypomni mi ktoś nazwę tego WoWopodobnego MMORPG''a, rosyjskiego, który niedawno miał
betę? I nie chodzi mi o Runes of Magic.


Runes of Magic jest akurat niemieckie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2010 o 23:52, Fumiko napisał:

> Przypomni mi ktoś nazwę tego WoWopodobnego MMORPG''a, rosyjskiego, który niedawno
miał
> betę? I nie chodzi mi o Runes of Magic.

Runes of Magic jest akurat niemieckie :P


Guzik prawda. Tajwańskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czas odświeżyć temat i zapytać jest coś ciekawego na ten czas? Tera, i Rift w 2011, Vindictus się zbliża/nie którzy grają? Jak wrażenia? C9 i Blade&Soul jakoś nie monitorowałem... Mamy jeszcze coś?

edit. o widzę dostałem"awans"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 23:08, nightfaler napisał:

Dobra, czas odświeżyć temat i zapytać jest coś ciekawego na ten czas? Tera, i Rift w
2011, Vindictus się zbliża/nie którzy grają? Jak wrażenia? C9 i Blade&Soul jakoś nie
monitorowałem... Mamy jeszcze coś?

edit. o widzę dostałem"awans"


Allods Online przeszedł kilka zmian i wraca do łask graczy. Także i moich, znów jest to mój ''główny'' MMO, przynajmniej na razie. Zobaczymy co przyniesie kolejny duży update.

Poza tym jutro powinna już wystartować darmowa wersja Pirates of the Burning Sea. Mniej ograniczeń niż w EQ2EX czy LOTRO, więc gra starczy na dużo dłużej. Ale zobaczymy jak to wyjdzie.

Jeżeli chodzi o gry, które wymieniłeś to w ''naszym'' rejonie jeszcze spoooro wody upłynie zanim będą faktycznie grywalne i w ogóle dostępne, także póki co nie zaprzątałbym sobie nimi głowy.

Nie licząc tego... ludzie podobno zachwycają się Iris Online, ale to nie mój styl także nie wypowiadam się, tak tylko mówię że istnieje taka gra i jest popularna. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 23:19, JohnSnake napisał:

Allods Online przeszedł kilka zmian i wraca do łask graczy. Także i moich, znów jest
to mój ''główny'' MMO, przynajmniej na razie. Zobaczymy co przyniesie kolejny duży update.

O może to może do niego jednak wrócę, zastanawiałem się nad tym, a jeśli dodatkowo twórcy na nowo próbują się wkupić w łaski graczy to czemu nie.

Dnia 29.11.2010 o 23:19, JohnSnake napisał:

Poza tym jutro powinna już wystartować darmowa wersja Pirates of the Burning Sea. Mniej
ograniczeń niż w EQ2EX czy LOTRO, więc gra starczy na dużo dłużej. Ale zobaczymy jak
to wyjdzie.

Jak dla mnie jakiś crap

Dnia 29.11.2010 o 23:19, JohnSnake napisał:

Jeżeli chodzi o gry, które wymieniłeś to w ''naszym'' rejonie jeszcze spoooro wody upłynie
zanim będą faktycznie grywalne i w ogóle dostępne, także póki co nie zaprzątałbym sobie
nimi głowy.

W sumie na Vindictus`a i Rift`a bardzo w najbliższym czasie liczę;p

Dnia 29.11.2010 o 23:19, JohnSnake napisał:

Nie licząc tego... ludzie podobno zachwycają się Iris Online, ale to nie mój styl także
nie wypowiadam się, tak tylko mówię że istnieje taka gra i jest popularna. :P

Jeszcze rok emu bym w to grał, teraz jakoś nie mogę się tego tknąć^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 08:36, Kolumbiadek napisał:

A propos Allodsa. Zmienili coś w systemi walki od zeszłego roku? Chodzi mi głównie o
czas ubijania moba, bo kiedyś był on niemiłosiernie długi.


Bez zmian. Szczerze mówiąc, ciągle się dziwie dlaczego ludzie tak narzekają na to. Allods to NIE JEST typowy koreańczyk, w którym na metr kwadratowy przypada 50 diabelskich potworów z chorobą łamliwych kości, ginących od 2 tknięć patykiem. Zresztą, moby idzie ubić dość szybko jeżeli wypracujemy sobie combo skilli, ponieważ tutaj zwykłe napierdzielanie po kolei od 1 do 10 najzwyczajniej w świecie się nie sprawdza. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście trzeba trochę odświeżyć ten temat :P

Tak sobie ostatnio myślałem co jest takiego w Metinie, że wszyscy (przynajmniej z forum) go nie lubią, a dla mnie jest numerem jeden, w którego grałem około trzech lat, co takiego posiada czego inne "rozbudowane" mmo nie mają. I wysnułem parę wniosków. Znalazłem kilka rzeczy, które w tej jakże kontrowersyjnej grze są, a nie ma ich nigdzie indziej co powoduje, że pomimo tego, że wypróbowałem ponad 30 różnych mmorpg, żaden z nich nie wciągnął mnie na dłużej niż trzy dni (No może oprócz GW i Sun, ale je odpuściłem sobie po miesiącu).
Pierwsza sprawa - społeczeństwo. W każdym mmorpg schemat jest prosty. Każdy lata od npca do npca po questy, w mieście kupuje poty, sprzedaje graty, ulepsza ekwipunek i leci samemu wykonać zadania (ewentualnie drze się "LFP" jak jest za trudno). Nie interesują go inni gracze. Po prostu posłusznie wykonuje to co zleca mu gra i tak w kółko. Każdy ma głęboko gdzieś co robią inni gracze. Ewentualnie robi coś wspólnie z członkami gildii co zwykle ogranicza się do jakiejś wojny lub rajdu. Brak jakiegokolwiek zjednoczenia z resztą ludzi. Nie zauważyłem nigdzie by ktoś przystanął na chwilę przy potężnym graczu aby obejrzeć jego rzadko spotykany ekwipunek, nikt nie polata po mieście w świecącej zbroi czując na plecach zazdrosne ale jednocześnie pełne respektu spojrzenia postaci z mniejszym stażem. Nie widziałem by np pojedynek dwóch graczy z "topki" wzbudził jakiekolwiek zainteresowanie reszty osób w pobliżu. Każdy załatwia co ma zrobić w mieście i opuszcza je aby dalej nabijać poziom. A jak jest w Metinie? Są tylko dwa miasta, ale za to zawsze pełne ludzi. Zawsze tętni tam wielkie życie towarzyskie. Każdy z kimś rozmawia, toczy przyjacielskie pojedynki przy akompaniamencie dużej publiczności, ktoś rozrabia "na wolnym", ktoś chce się rzucić z mostu bo kowal spalił mu item podczas ulepszenia. W centralnej części miasta olbrzymi targ pełen sklepów graczy podczas gdy na jego obrzeżach wielu śmiałków łowi godzinami ryby bo "a nóż wyłowi coś wartościowego". Ogólnie zawsze jest co tam robić i zawsze coś się tam dzieje. Gracze łączą się w grupy aby zaatakować wrogie królestwa lub wspólnie ruszają na wyprawy w poszukiwaniu Metinów kryjących czasami wielkie skarby. Jeżeli przeżyje się przeprawę do nieprzyjacielskiego miasta można tam także ubić niezły interes z tubylcami bo czasami mają atrakcyjne ceny tego co w swoim jest dużo droższe. A gdy pojawi się w mieście ktoś znany (tak, każdy zna najlepszych graczy) to jest otoczony zgrają podniecających się nim noobków.
Innym przykładem jest chociaż by czat. Gdy w każdej innej grze można na nim przeczytać jedynie WTS lub WTB albo inne LFP na "Metinowym" non stop są rozmowy na wszelkie tematy. Miło sobie coś takiego poczytać gdy np jedziemy na jakąś odległą mapę, a droga się dłuży. Oczywiście również ogłoszenia sprzedaży i kupna też tam są żeby nie było.
Kolejną sprawą jest przyjemność z ulepszania ekwipunku. Skompletowanie czegoś sensownego zajmuje grube miesiące. Ale gdy już wydropimy i ulepszymy coś na najwyższy poziom (w tym przypadku +9) mamy ogromną satysfakcję bo wydobywają się z niego kolorowe iskierki co (jak pisałem wyżej) zwraca uwagę innych graczy. A w dajmy na to takim "boskim" RoMie? Dostałem jakąś tam zbroje, za chwilę inną, potem jeszcze następną. Mam świadomość, że nie mogę sprawić by jej wygląd miął jakąkolwiek różnicę od standardowej kupionej u handlarza. Każdy gracz nosi podobną i nawet nie patrzy w czym chodzą inni. Po prostu ich to nie obchodzi bo niczym się nie różnią. Ewentualnie mogę sobie jakiś kamyk wsadzić czy tam runę w... zbroje. Żadnego dążenia do wbicia danego lvla aby założyć jakąś zbroje czy broń będącą kamieniem milowym w rozwoju każdej postaci.

Chyba właśnie tego mi brakuje w innych grach i dla tego żadna inna mi się nie podoba. Niby mają to samo: rozwój postaci, exp, mounty, gildie, pvp, ale bez ww cech są dla mnie mało atrakcyjne.
Teraz czekam na odzew jaki to Metin jest gówniany, ale podajcie mi gry w których występuje to co opisałem wyżej. Tylko niech to będą gry gdzie zbroja wygląda jak zbroja a broń jak broń, a nie jak to w większości bywa: zbroja to jakaś kolorowa japońska sukienka, a broń to miecz wielkości drzewa. Bo w tego typu klimaty nie jestem w stanie wsiąknąć. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem przez jakiś czas w Allodsa, ale sobie w końcu odpuściłem. Teraz mnie jednak zainteresowałeś znowu pisząc, że poprawili to i owo i AO wraca do łask graczy. Czytałem kiedyś, że system płatności i itemy za prawdziwe pieniądze były strasznie nierówne i tworzyła się wielka, widoczna przepaść między graczami pykającymi za darmo i tymi którzy sypali groszem, więc mam pytanie - czy zostało to poprawione? Czy nadal w ratuszu pojawia się ''lag paradise"? I czy poradzono sobie z botami spamującymi /world linkami do stron z goldem itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 23:19, JohnSnake napisał:

Jeżeli chodzi o gry, które wymieniłeś to w ''naszym'' rejonie jeszcze spoooro wody upłynie
zanim będą faktycznie grywalne i w ogóle dostępne, także póki co nie zaprzątałbym sobie
nimi głowy.

Dlaczego? Przecież Vindictus ma premierę 2 grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 21:52, Benqiu napisał:

mam pytanie - czy zostało to poprawione?


Generalnie dopóki nie wbijesz dostatecznie wysokiego lvl''u (40-42), to tak na prawdę nie masz co się przejmować Item Shopem. Sam mam 38 lvl i nigdy nie czułem, żeby coś mi umykało przez to, że nie płacę. Jako że teraz kadzidełka są dostępne za darmo w ramach daily questa, to różnica zatarła się jeszcze bardziej.

Dnia 30.11.2010 o 21:52, Benqiu napisał:

Czy nadal w ratuszu pojawia się ''lag paradise"?


Nie jest tak tragicznie jak kiedyś, być może to kwestia tego, że community ''jeszcze'' nie jest tak duże jak przed Gipatem. Robię codzienne pielgrzymki do ratusza i nie narzekam na lagi. ;)

Dnia 30.11.2010 o 21:52, Benqiu napisał:

I czy poradzono sobie z botami spamującymi /world linkami do stron z goldem itp?


Tutaj należy się też pochwała, bo osobiście nie widziałem żadnego spam bota przynajmniej od miesiąca. Nie wiem jak ekipa od Allodsa to zrobiła. Nie wnikam. Ważne, że jest spokój. ;)

Hartus

Dnia 30.11.2010 o 21:52, Benqiu napisał:

Dlaczego? Przecież Vindictus ma premierę 2 grudnia.


Wersja EU pewnie będzie daleko za murzynami, tak jak ma to miejsce przy LOTRO chociażby. Póki co Vindictus ma, jeżeli dobrze pamiętam, tylko 3 klasy postaci, przy czym jedna została dodana stosunkowo niedawno.
Szczerze mówiąc nie wiem, czy wersja EU ma być ''up to date'' z resztą świata, zakładam że nie ponieważ w innych tytułach też tak się to odbywa. Jeżeli coś pomyliłem, to z góry przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pograłem sobie w Vindictus`a i pierwsze wrażenie bardzo dobre gdyby nie to, że jutro muszę bardzo wcześnie wstać to pewnie grałbym jeszcze z kilka godzin, a tak to muszę zadowolić się samym początkiem, który nieziemsko napalił mnie na kolejne sesje z tym tytułem^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2010 o 00:25, nightfaler napisał:

Właśnie pograłem sobie w Vindictus`a i pierwsze wrażenie bardzo dobre gdyby nie to, że
jutro muszę bardzo wcześnie wstać to pewnie grałbym jeszcze z kilka godzin, a tak to
muszę zadowolić się samym początkiem, który nieziemsko napalił mnie na kolejne sesje
z tym tytułem^^


Grasz na amerykanskich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2010 o 17:16, nightfaler napisał:

Tak. Europe jeszcze długa droga czeka zanim ją wypuszczą;p


Da się grać normalnie, czy trzeba z proxy kombinować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować