Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Trójka ludzi w kolejce po PS3

52 postów w tym temacie

Domek, współczuje wykonywanego zawodu, mam nadzieje, że nie masz wyrzutów sumienia z tego względu :)
Ale cóż, prikaz od górny: osłabiamy premierę PS3 i trzeba działać.

Mówisz że 3 osobowa kolejka na kilkanaście godzin przed premierą to oznaka małego zainteresowania?
Ja raczej uważam, że Brytyjczycy idą z duchem czasu i korzystają z nowoczesnych form (podobnych do tych których jesteś pracownikiem). Link:

http://www.amazon.co.uk/gp/bestsellers/videogames/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 10:45, ansys napisał:

Ale cóż, prikaz od górny: osłabiamy premierę PS3 i trzeba działać.


Spoko, Ty masz za to prikaz odgórny "wzmacniamy premierę PS3" i też swoje robisz, więc wszystko jest na odpowiednim miejscu, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS3 nie budzi zainteresowania. Wystarczy się przejechać było pod Pałac Kultury wczoraj, bo tam właśnie stoją tiry z PS3 i jest wielka prezentacja... Można grać za darmo itd. I co? Pustki.... prawie nikogo nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, po co mam wyczekiwać w kolejkach w środku nocy jak mogę sobie zamówić przez net-a albo spokojnie pójść rano po "herbatce" do sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 10:57, Sita napisał:

Jest bardzo łatwa odpowiedz dla czego są tylko 3 osoby... wszyscy po prostu już pre-orderowali
swoje PS3 dawnotemu.


Dokładnie. Jak byłem w UK półtora miesiąca temu, to podawano informację, że przedpremierowe zamówienia PS3 cieszą się sporym powodzeniem. Sprzedawcy byli wręcz zaskoczeni tak dużym zainteresowaniem graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to na dzień dzisiejszy ta konsola jest nie warta zakupu. Jest koszmarnie droga, trzeba do niej dokupić jeszcze kabel bo nie ma w pudełku żadnego HD a i gier wartych uwagi niewiele. Może za rok sytuacja się zmieni.

A co do popularności pre-orderów w UK, oto szyld z przed jednego ze sklepów (tylko forum)

20070322110252

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 10:20, Domek napisał:

A jakże. Jak tego nie zrobię z rana to zawsze mam potem skopany dzień. ;)


W trosce o higienę psychiczną pracowników CDP: SCE Australia uważało 40-60 tyś pre-orderów za dobry wynik: http://kotaku.com/gaming/sony/sce-australia-not-worried-about-ps3-launch-244380.php , do tej chwili złożono 10 tyś : http://kotaku.com/gaming/ps3/ps3-preorders-in-australia-not-looking-so-hot-246166.php have fun:P
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------
Co do tych brytyjczyków: pewnie większość osób które chcą zdobyć PS3 w dniu premiery zaczną ustawiać się za parę godzin albo rzeczywiście mają już złożone pre-ordery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się prawie za wszystkim, oprócz:

Dnia 22.03.2007 o 10:19, Xarodon napisał:

2399 zł ? Co to jest ? Przecież to cena nowej karty grafiki, cena JEDNEGO komponentu do dobrej
maszynki służącej do grania (Przy czym Ps3 i tak będzie mocniejsze i to znacznie).


"Cena jednego komponentu". Prawda ale tylko w teorii, ludzi którzy w Polsce za 2400 zł kupują jeden komponent (praktycznie tylko grafa lub proc) można policzyć na palcach.
8800 GTS o którym piszesz niżej można kupic już za niecałe 1200 zł a więc połowę ceny "jednego komponentu"

Dnia 22.03.2007 o 10:19, Xarodon napisał:

Wbrew pozorom
masa ludzi może sobie pozwolić na taki wydatek. Niektórzy wezmą pewnie np. na raty. Ludzi są
tacy biedni ? Bullshit, co drugi znajomy już ma Core 2 Duo w kompie i GF 8800 gts...taa, strasznie
biedni...

Oszczędzanie latami ? Bullshit numer 2. Idziesz do pracy nawet za 800zł i po 3 miesiącach masz
już PS3 (zakładając, że mieszkasz z rodzicami i możesz odłożyć całość).


Myślisz, że młody człowiek który zarabia 800 zł i miesza z rodzicami (o takim piszesz) będzie odkładał całe 3 miesiące żeby kupić sobie 1 konsolę - nie starczy mu nawet na 1 grę czy kabel HDMI...
Poza tym myślisz, że młody człowiek nie ma innych wydatków typu ubrania, wyjście do kina itp. ???

Dnia 22.03.2007 o 10:19, Xarodon napisał:

Poza tym jestem ciekaw, skoro jesteście tacy biedni - skąd bierzecie kasę na zamawianie gier
na Gram, czasem nawet i 3 naraz ? No i oczywiście - skąd macie odpowiednio mocne pudła by pograć
w te nowości ? (Gram.pl na brak zamówień jakoś nie narzeka.) ;p

No ale wiadomo - jak sobie nie ponarzekacie to dzień stracony.


I końcówkę popieram :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 11:03, shinian napisał:

W trosce o higienę psychiczną pracowników CDP: SCE Australia uważało 40-60 tyś pre-orderów za dobry wynik:
,do tej chwili złożono 10 tyś have fun:P

Jak tak dalej pójdzie to łączna sprzedaż PS3 nie przekroczy nawet 10mln:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie nie kręci jakoś specjalnie europejska premiera PS3. Ciekawiło mnie, kiedy konsola ukazywała się w Japonii i Stanach. Ale po tylu miesiącach od tamtych premier, emocje opadły. I za to można mieć pretensje do Sony, które przecież obiecywało jednoczesny start konsoli na całym świecie.
A potem doszły inne przykre sprawy, które dodatkowo zraziły mnie do nowego sprzętu Japończyków z Sony, których do tej pory darzyłem szacunkiem (PS2 jest świetna). Nie życzę im źle, ale stanowczo wolę, żeby tym razem to Nintendo okazało się zwycięzcą. Należy im się za świetne podejście do tworzenia ciekawego sprzętu, dającego więcej możliwości, niż trzymanie pada w rękach. Ech, Sony, Sony... szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak żeby zrównoważyć newsa gram.pl. Kolejka, o której mowa ustawiła się w środę po południu, czyli ponad 24h przed premierą sklepową. Wszyscy narzekają na niską sprzedaż konsoli, ale nie pisze się (a przynajmniej na gram.pl), że najmłodsze dziecko Sony sprzedaje się nieco szybciej niż Xbox 360 w analogicznym okresie (czyli kilka miesięcy po premierze).
Żeby nie było, że sobie wszystko wymyśliłem, podaje źródło: http://news.bbc.co.uk/2/hi/technology/6474045.stm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 11:27, Klimos napisał:

Wszyscy narzekają na niską sprzedaż konsoli, ale nie pisze się (a przynajmniej na gram.pl),
że najmłodsze dziecko Sony sprzedaje się nieco szybciej niż Xbox 360 w analogicznym okresie

W tym miesiącu X360 wyprzedzi PS3, poza tym warto też wspomnieć, że Wii radzi sobie znacznie lepiej niż PS3.
USA ( luty): Wii-379tys, PS3-133tys
Jap (luty): Wii-302tys, PS3-86tys

Jak widać sytuacja jest niemal identyczna jak w przypadku DS i PSP, gdzie DS''a sprzedało się już 40mln, a PSP tylko 20mln, przez co część sklepów w USA już teraz wycofuje się ze sprzedaży handhelda Sony i taki sam los czeka PS3, które sprzedaje się nawet gorzej niż PSP w analogicznym okresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2007 o 11:02, Koleś napisał:

trzeba do niej dokupić jeszcze kabel bo nie ma w pudełku żadnego HD


A co od razu musisz grać w gry w HD?! Mi wystarczy zwykły standardowy kabel jaki jest w pudełku :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 10:19, Xarodon napisał:

co drugi znajomy już ma Core 2 Duo w kompie i GF 8800 gts...


Fajnych masz znajomych :)
Warto czasem popatrzeć na inne kręgi niż własne.
Ci co mają teraz 8800 to prawdopodobnie mają też X360 i PS3 w preoderze, albo jeśli nie mają to z wyboru a nie z braku funduszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2007 o 12:12, master matrox napisał:

A co od razu musisz grać w gry w HD?! Mi wystarczy zwykły standardowy kabel jaki jest w pudełku
:/


Żal.pl ;<
Jak ktoś wydaje ponad 2000 zł na konsolę to liczy, że wszystko będzie w zestawie i będzie pięknie, a nie, że jeszcze będzie musiał się uganiać i płacić za kabelek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 12:43, joca-m napisał:

Jak ktoś wydaje ponad 2000 zł na konsolę to liczy, że wszystko będzie w zestawie i będzie pięknie,
a nie, że jeszcze będzie musiał się uganiać i płacić za kabelek


No właśnie. Za taką kasę wszystko mogłoby być już w zestawie. Wątpię też, żeby ktoś kupował sprzęt typu Core 2 Duo z GeForcem 8800 i 2 GB ramu, żeby grać na 14 calowym CRT w rozdzielczości 640x480.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ajjj tam po co te dyskusje kogo stac na ps 3 to kupi po co ta zawisc :) Ja sam aby kupic ps3 pojade do irlandi na 3 miechy (tzn aby zarobic reszte do mojego samochodowego funduszu -jeszcze 5 tysiaczkow i ford forbes moj!!:)) będzie z 12 tysiaczków albo i więcej więc kupie i samochód i ps 3 :) X''sa już mam a jak myślicie jak na niego zarobiłem tyrałem całe wakacje w firmie komputerowej w Olsztynie :) (przez prawie 4 miechy niecałe 4,5 tysiaka bez podatku ... tyle co w niecały miesiąc w irlandii ;)) Każdy sobie musi jakoś radzić jeżeli bawi się w drogie hobby :) Więc prosze nie piszcie iż mało osób stać na PS3 po prostu większość np studenci tacy jak ja kupią po wakacjach :) a jak kogoś już teraz stać to dobrze dla niego. Oprócz dzieciaków każdy człowiek powyżej 18 roku życia może spokojnie zarobić na ps3 w wakacje wystarczy chcieć! Pozatym dla każdego są inne priorytety w wakacje niektórzy wolą chlać nad możem albo na słowacji etc . a ninni zarobić grosz na zabawe przez cały rok ;) (nie mówie tu tylko o grach , ale o pozostałych studenckich uciechach )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować