Zaloguj się, aby obserwować  
Albatros

Biały Kruk - czy ta seria będzie kontynuowana?

18 postów w tym temacie

Jak pamiętacie wczesną wiosną zeszłego roku zadebiutowała edycja Biały Kruk z grą Świątynia Pierwotnego Zła. To był niesamowity kąsek dla graczy (mowa oczywiście o wydaniu, o grze nie było już tak wesoło). Zainteresowanie było duże, wszystkie 666 sztuk rozeszło się przed terminem. Jednak minęło już półtora roku, a seria nie jest w ogóle kontynuowana. Dlaczego?

Brakuje mi takich specjalnych wydań. Gdzie te czasy, gdzie oprócz samej gry i instrukcji znajdziemy w pudełko coś jeszcze? Książkę, mausepad, koszulkę, mapy etc. Ktoś powie: "przecież jest AOE3", ale wydaję mi się, że dawniej takich ofert było więcej. Brakuje mi wydań takich gier jak "Baldur''s Gate".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie też się zastanawiam czemu nie ma Białego Kruka. W sumie nawet ostatnio wydany AOE III mógł, oprócz normalnej wersji, zostać wydany w Białym Kruku. Chętni by się z pewnością znaleźli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech gdzie te czasy wydan Baldura, Torment''a, Diablo2, NWN .... :(
Przydaloby sie teraz cos takiego. Nie sama Ekstra klasyka czlowiek zyje :P Duze pudla zdecydowanie lepiej prezentuja sie na poleczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem "seria" raczej kontynuowana nie bedzie. Natomiast samo wydanie Bialego Kruka dowodzi sily reklamy. Na pniu sprzedalo sie prawie 700 egzemplarzy kiepskiej raczej gry. Dzisiaj dla klienta liczy sie przede wszystkim cena, a nie dodatki, dlatego podobnych wydan sie juz nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2005 o 12:37, Hegemon napisał:

Dzisiaj dla klienta liczy sie przede wszystkim cena, a nie dodatki, dlatego podobnych wydan sie juz nie robi.


Zgadza się, ale niektóre gry warte są też wyższej ceny, i klienci są skłonni wydać więcej (np. ja :)).
Tanie wydania gier czyli seria Nowa eXtra Klasyka to jest fajna sprawa, bo na gry z tej serii każdego stać, ale są jeszcze wady :|

Hmm... jeśli ktoś chciałby kupić Planescape Torment to nie polecam tego z NXK. Na allegro czasami chodzą jeszcze stare Srebrne Edycje (a jeśli zafoliowane to nowe :D), które oprócz samej gry zawierają dodatkowe elementy takie jak koszulka, plakat, mousepad, a także przydatny słowniczek pojęć. Takie elementy podkreślają plusy gry oryginalnej (a NXK to tylko sam nośnik, podobnie jak w pirackiej kopii, oprócz samej gry i ubogiej instrukcji nie mamy już nic).

No ale z drugiej strony co można jeszcze wcisnąć, aby cena nie wzrosła i została w granicach 20zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2005 o 15:27, Albatross napisał:

Hmm... jeśli ktoś chciałby kupić Planescape Torment to nie polecam tego z NXK. Na allegro czasami
chodzą jeszcze stare Srebrne Edycje (a jeśli zafoliowane to nowe :D), które oprócz samej gry
zawierają dodatkowe elementy takie jak koszulka, plakat, mousepad, a także przydatny słowniczek
pojęć. Takie elementy podkreślają plusy gry oryginalnej (a NXK to tylko sam nośnik,
podobnie jak w pirackiej kopii, oprócz samej gry i ubogiej instrukcji nie mamy już nic).


No wlasnie mi na gadzetach nie zalezy. Ja kupilem Tormenta za 20 zl i wcale koszulki nie zalowalem. Ja to najchetniej korzystalbym z serwisow typu Direct2Drive albo Steam, gdzie sciagasz po prostu na twardy cala gre z sieci. Tyle, ze poki co jest tam dosc drogo w porownaniu z polskimi wydaniami gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2005 o 09:29, WorldWar3PL napisał:

chyba cie nie lubia... ale moze knot tu looknie



co ma kNOT do tego z tego co wiem to nie jest pracownikiem CDP tylko modem :)
a wracajac do tematu to Białym Kruku pewnie bedzie wydane ŚPZ 2 :) albo jakis taki hit tzn super wydanie kiepskiej gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2006 o 18:31, Inuki napisał:

Pytanie do CDP: czy jest szansa na wznowienie serii "Biały kruk"?


Białe Kruki są wyjątkowe... Tak wyjątkowe, że zdarzają się (lub też nie) raz i nie lubią być nazywane seriami.

Serie są powtarzalne, Białe Kruki - nie. :)

Aczkolwiek.. :) Z Białymi Krukami to jest tak, że nigdy nic nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram...ja bym był zainteresowany kupnem Białego Kruka Sagi Baldur''s Gate, to byłby napewno hit.Popatrzecie tylko jaki jest teraz popyta na Baldur''s Gate 2 z dodatkiem Tron Bhaala w Extra Klasyce, w top 10(bestsellery) gra ta jest na 5 miejscu ale cały czas pnie się wyrzej w tamtym tygodniu naprzykład była na 6 a teraz sami popatrzcie 5 miejsce.Ludzie byli by też zainteresowani kupnem Białego Kruka naprzykład Sagi Icewind Dale lub Diablo z częścią 1 po Polsku a taka jeszcze nie została wydana a naszym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2006 o 18:35, Soleila napisał:

> Pytanie do CDP: czy jest szansa na wznowienie serii "Biały kruk"?

Białe Kruki są wyjątkowe... Tak wyjątkowe, że zdarzają się (lub też nie) raz i nie lubią być
nazywane seriami.

Serie są powtarzalne, Białe Kruki - nie. :)

Aczkolwiek.. :) Z Białymi Krukami to jest tak, że nigdy nic nie wiadomo.



Czemu mi się zdaje, że ta wypowiedź jest zapowiedziął na jakąś gre w najbliższym czasie :) ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2006 o 20:40, SimFury napisał:

Czemu mi się zdaje, że ta wypowiedź jest zapowiedziął na jakąś gre w najbliższym czasie :) ;>


Niekoniecznie. Soleila napisała, że Białe Kruki zdarzają się rzadko i nie należy ich oczekiwać w jakichś konkretnych odstępach czasu, ale także zaznaczyła, że wszystko się może zdarzyć. Czyli nie wynika z tego nic. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2006 o 18:35, Soleila napisał:

> Pytanie do CDP: czy jest szansa na wznowienie serii "Biały kruk"?

Białe Kruki są wyjątkowe... Tak wyjątkowe, że zdarzają się (lub też nie) raz i nie lubią być
nazywane seriami.

Serie są powtarzalne, Białe Kruki - nie. :)

Aczkolwiek.. :) Z Białymi Krukami to jest tak, że nigdy nic nie wiadomo.


Można to tak interpretować, jednak "Biały kruk" to też wydanie bardzo mocno ograniczone i takie, które już się nie powtórzy. Niekoniecznie musi wystąpić tylko raz w historii CDP. Moim zdaniem "Białego kruka" można nazwać serią, ponieważ do gry dołączyć można takie dodatki, które nie były i nie będą NIGDY dostępne w wydaniu "zwykłym". Dla przykładu: jeżeli CDP zdecydowałby się np. na wznowienie gry "Atlantis", wydał ją na 1 płycie DVD, dołączył do niej drukowany poradnik, plakat i jeszcze jakieś inne bajery, zapakował wszystko w gruby box (tak jak w edycjach premierowych), a na samej płycie oprócz tytułu gry umieściłby jeszcze napis "Biały kruk" i numer egzemplarza (nakład np. 500 sztuk), to chyba na 100% można by to wydanie nazwać "Białym krukiem"? Byłoby to wtedy jedyne takie wydanie w Polsce i już nigdy by się nie powtórzyło (jedyna takie wydanie "Atlantisa" w Polsce). I takie wydania możnaby robić też z innymi tytułami. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2006 o 20:35, balduran2 napisał:

Popieram...ja bym był zainteresowany kupnem Białego Kruka Sagi Baldur''s Gate


Jak juz to Bialymi Krukami beda tylko gry premierowe.

------------------------------------------------------------
PS. Potajemnie dowiedzialem sie, ze Duke Nukem Forever z CDP wydany bedzie w limitowanej (0 sztuk) edycji "fioletowego dziub-dziuba" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować