Zaloguj się, aby obserwować  
zbysheck

Mensa, IQ, testy na inteligencję

49 postów w tym temacie

Dnia 22.03.2007 o 23:05, qrczak90 napisał:

Spotkałem się kiedyś z opinią, że tak naprawdę poziom IQ odzwierciedla...zdolność do rozwiązywania
testów na IQ :) Coś w tym jest, sami przyznacie? Jutro dla formalności zrobię ten, co tutaj
został podany - wszak i tak wiadomo, że będę miał najlepszy wynik :P


Ten test akurat odradzam. Bo to właśnie taki na rozwiązywanie testów. I oprócz inteligencji czystej sprawdza też słownictwo, matematykę itp. Więc nie tylko logika ale tez kilka innych pierdół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 23:12, PRZEMOSAL napisał:

136 IQ z tego testu co był w tvn pare lat temu to był zetelny test


Rzetelny jak rzetelny...To było raczej spore wydarzenie medialne, aniżeli test. Chyba jednak nie był taki dobry, skoro Dodzie wyszło takie a nie inne IQ. Jeśli chcesz prawdziwego testu na IQ, to zamów sobie wizytę u psychologa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 23:33, qrczak90 napisał:

> 136 IQ z tego testu co był w tvn pare lat temu to był zetelny test

Rzetelny jak rzetelny...To było raczej spore wydarzenie medialne, aniżeli test.


a ma ktoś może do niego linka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 23:47, PRZEMOSAL napisał:

a tak wlasciwie to skad wiesz ze doda jest glupia znasz ja?


Na tyle, na ile mogę ją znać - czyli z jej wypowiedzi w różnych kolorowych pisemkach (i nie tylko), które potem były obiektem kpin w całym Internecie ;)

Tutaj info na jej temat: http://pl.wikipedia.org/wiki/Doda. I teraz powiedz mi, jak córka sztangisty, trenująca pół życia lekkoatletykę, taniec i śpiew, praktycznie bez żadnego wykształcenia, może mieć takie wysokie IQ - 156 (sic!).
Zresztą sam widziałeś jak ten test onetu/TVNu wyglądał: układanie historyjek obrazkowych, testy pamięciowe (co PAMIĘĆ ma do inteligencji...) albo rozpoznawanie, kto kryje się pod daną karykaturą...żenada. Tak jak napisałem, pod względem medialnym to było wszystko super zrobione, ale z prawdziwym testem nie ma zbyt wiele wspólnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 18:24, skaybay napisał:

Ten test, szczerze powiem nie oddaje naszego IQ. Miałem kiedyś test jaki robi na przykład psycholog i miał mało wspólnego z tym tutaj. Zresztą testy na intelignecję sa po części moim zdaniem lipne. Ktoś kto trenuje testy przez miesiąc uzyska lepszy wynik niż ten kto zrobi test z marszu. A przecież inteligencja to rzecz wrodzona. Ta sama osoba może dzięki treningowi uzyskać dużo wyższy wynik. Czyli co, inteligencja mu się podniosła bo testy trenował :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 23:40, qrczak90 napisał:

Proszę bardzo: http://iq.onet.pl/
Ale wyników raczej nie bierz sobie do serca, bo wspomniana Doda miała coś grubo ponad 130 xD


Paskudny :/. Nie lubię czasówek :/. A Doda o ile mnie pamięć nie myli miała 156 [więcej niż Kopernik xD, a swoja drogą ciekawe jak obliczyli IQ Kopernika]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 00:19, zbysheck napisał:

Paskudny :/. Nie lubię czasówek :/. A Doda o ile mnie pamięć nie myli miała 156 [więcej niż
Kopernik xD, a swoja drogą ciekawe jak obliczyli IQ Kopernika]


A nie mówiłem? :P No, tyle miała, dwa posty wyżej to sprawdziłem i napisałem...To ja kiedyś w Focusie czytałem, że nawet Da Vinciemu obliczyli - rzekomo miał ~240...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyszło mi 117, a ma lat 15 - 20 ( nie powiem dokładnie ile :P ). Do Mensy trzeba mieć 148 w Polsce ( czyli nie tak dużo mi brakuje :P ). A w USA tylko 120, to trochę nie uczciwe - ale to dowodzi że nasz naród jest inteligentniejszy od Amerykanów :) Osobiście znam 1 członka Mensy Polska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 00:22, qrczak90 napisał:

A nie mówiłem? :P No, tyle miała, dwa posty wyżej to sprawdziłem i napisałem...

Nie zauważyłem, bo długo nie odświezałem ;)

Dnia 23.03.2007 o 00:22, qrczak90 napisał:

To ja kiedyś w Focusie czytałem, że nawet Da Vinciemu obliczyli - rzekomo miał ~240...

Ale jak to oni liczą, krowa mać?

I kurczę, musze znależć jakiś normalny, nie limiowany czasowo test, bo się każdy w kółko pyta ile mam, a ja nie wiem ;( [w takim jednym wyszło mi 350, ale nie ufam mu zbytmio ;D]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 00:27, balduran2 napisał:

Osobiście znam 1 członka Mensy Polska.


A wiesz może co daje taka przynależność? Oczywiście oprócz prestiżu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 00:29, zbysheck napisał:

A wiesz może co daje taka przynależność? Oczywiście oprócz prestiżu...


W sumie prawie nic, oprócz karty członkowskiej (bardzo fajna). A i jeszcze można jeździć na zjazdy po całym świecie, byłem raz na takim jako osoba towarzysząca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 00:28, zbysheck napisał:

Ale jak to oni liczą, krowa mać?


Może trupa ożywili? ^^

Dnia 23.03.2007 o 00:28, zbysheck napisał:

I kurczę, musze znależć jakiś normalny, nie limiowany czasowo test, bo się każdy w kółko pyta
ile mam, a ja nie wiem ;( [w takim jednym wyszło mi 350, ale nie ufam mu zbytmio ;D]


LOL...Może po prostu mamy zakonspirowanego geniusza na forum ;) W Przekroju dawali kiedyś, dawno temu w trawie, płytkę z testami. Może jak ją znajdę w moich bezdennych szufladach to jakoś mi się uda zapuścić do Neta ;)

Za przynależność do Mensy dostaje się toster i darmową kawę do końca życia ^^ Kawaaaaa... (nie pamiętam z jakiego skeczu to jest :P)

@balduran
Co Ty masz jakiś kompleks związany z wiekiem? ^^

Jeszcze apropos Amerykanów i ich IQ. Dzisiaj w szkole mieliśmy spotkanie z Krzysztofem Piaseckim (notabene świetny satyryk, polecam jego kabarety) i on powiedział coś takiego. Amerykanie są najgłupszym narodem świata, a wybierają sobie dobrą władzę, podczas gdy Polacy są inteligentni, a władza jest jaka jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 00:40, qrczak90 napisał:

/ciach/
@balduran
Co Ty masz jakiś kompleks związany z wiekiem? ^^
/ciach/


Nie nie mam (chyba), ale po co wszyscy mają znać mój wiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 22:56, zbysheck napisał:

> Moje IQ - 120
> Wkurzają mnie te testy, bo są jedynie by się pochłeptać i chyba się podetrzeć tylko, nic
z
> nimi nie można zrobić, co z tego że masz IQ 70 jak dobrze sobie radzisz w życiu? Co z
tego
> że masz iq 140 jak sobie do d... radzisz ?
Bo to nie są testy na zaradność, tylko inteligencję. Moze inteligentna osoba nie radzi sobie
w życiu najlepiej [chociaż też nie mozemy generalizować], ale może osiągnąc dużo różnych sukcesów,
dzięki którym innym będzie sie żyło lepiej.


Super i co to mi da, mam tyle ile mówiłem i mogę mimo to osiągnąć sukcesy i dostać pokojową nagrodę nobla, albo mogę być ostatnim skurczybykiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 00:44, balduran2 napisał:

Nie nie mam (chyba), ale po co wszyscy mają znać mój wiek?


Może trzeba takie pytanie sformułować inaczej: "co stoi na przeszkodzie, żeby nie znali?". Rozumiem, że niektóre kobitki nie lubią się tym chwalić, ew. faceci powiedzmy wzrostem, wagą, ocenami w szkole, zarobkami - czymkolwiek. Ale wiekiem? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować