Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft: Xbox Live bezpieczny. Na pewno?

21 postów w tym temacie

Renor Mirshann

W odpowiedzi na zarzuty o dziurawym systemie bezpieczeństwa usługi Xbox Live, Microsoft wystosował oświadczenie, dzięki któremu jego użytkownicy mogą przestać się martwić i dalej korzystać z serwisu. Dopóki ktoś nie włamie im się na konto, oczywiście.

Przeczytaj cały tekst "Microsoft: Xbox Live bezpieczny. Na pewno?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że pewnie po przeczytaniu zdania "Microsoftu Xbox Live nie został nigdy złamany" pewnie nie jeden domorosły "Haker" będzie próbował swoich sił :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jednak w to wątpie. bo od kiedy Windows jest bezpieczny, na co sa firewalle i anty wirusy :), po to aby jakoś bezpiecznie było a i nawet to nie gwarantuje nam bezpieczeństwa, niech więc nie mówią nam że to jest bezpieczne a jak aktywują usługę Windows live to co to będzie połączone i jak ktoś będzie ściągał jakąś mapkę z podłączonym wirusem to co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 16:13, kindziukxxx napisał:

ja jednak w to wątpie. bo od kiedy Windows jest bezpieczny, na co sa firewalle i anty wirusy
:), po to aby jakoś bezpiecznie było a i nawet to nie gwarantuje nam bezpieczeństwa, niech
więc nie mówią nam że to jest bezpieczne a jak aktywują usługę Windows live to co to będzie
połączone i jak ktoś będzie ściągał jakąś mapkę z podłączonym wirusem to co.


xbox live to trochę co innego niż windows. poza tym w jaki sposób niby użytkownik miałby ściągnąć tego wirusa? chyba nie zdajesz sobie sprawy, że wszystko co wchodzi na xboxa z sieci znajduje się na serwerach ms. wszystko musi mieć odpowiednie podpisy cyfrowe itp. musiałbyś mieć więc przerobioną konsolę, żeby móc pobrać coś co nie pochodzi z serwerów ms, żeby w ogóle mieć szansę żeby ją czymś sobie zainfekować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 16:31, shark1490 napisał:

TA tak samo z windows vista który nie miał wogle być złamany a po tygodniu już były w sieci :)


Nie po tygodniu, a tydzień przed oficjalną premierą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 16:28, penny napisał:

> ja jednak w to wątpie. bo od kiedy Windows jest bezpieczny, na co sa firewalle i anty
wirusy
> :), po to aby jakoś bezpiecznie było a i nawet to nie gwarantuje nam bezpieczeństwa, niech

> więc nie mówią nam że to jest bezpieczne a jak aktywują usługę Windows live to co to będzie

> połączone i jak ktoś będzie ściągał jakąś mapkę z podłączonym wirusem to co.

xbox live to trochę co innego niż windows. poza tym w jaki sposób niby użytkownik miałby ściągnąć
tego wirusa? chyba nie zdajesz sobie sprawy, że wszystko co wchodzi na xboxa z sieci znajduje
się na serwerach ms. wszystko musi mieć odpowiednie podpisy cyfrowe itp. musiałbyś mieć więc
przerobioną konsolę, żeby móc pobrać coś co nie pochodzi z serwerów ms, żeby w ogóle mieć szansę
żeby ją czymś sobie zainfekować.


no wlasnie - Xbox to konsola, a windows to system operacyjny. Chyba ze wolalbys zeby sprzedawali windowsa 300 zl drozej i mial wbudowanego antywirusa i porzadnego firewalla :). A zeby sciagnac wirusa to hakerzy musielby podmienic pliki na serwerach MS, co jest raczej bardzo trudne :). A te pojedyncze przypadki "To dobry moment, aby przypomnieć wszystkim członkom usługi, że nie powinni podawać nikomu swoich prywatnych danych" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, jak to jest, że wszystkie firmy sobie radzą, tylko M$ tyle dziur w swoich programach robi. To się chyba trzeba starać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"(...) według informacji Microsoftu (...)"
To brzmi zupełnie jak ten stary kawał o niewidomym dżokeju, który w odpowiedzi na propozycję udziału w zawodach jeździeckich odpowiedział "Nie widzę przeszkód".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

antywirusa już szykują więc może niedługo będzie wbudowany. Tyle że z tego co czytałem aktualnie dostępna wersja wlecze się daleeeeko za innymi tego typu programami w testach osiągając najgorsze wyniki w historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 11:00, kindziukxxx napisał:

Tak samo Windows Vista był nie do podrobienia, we współczesnym świecie wszytko jest możliwe.

coś mi się zdaje, że nie rozumiesz istoty problemu. czym innym jest program dostępny powszechnie - jak windows vista (nawet przed premierą. w końcu najróżniejsze wersje beta dostępne były od bardzo dawna) - a czym innym zamknięty system na serwerach ms odizolowany i niedostępny dla nikogo oprócz pracowników z odpowiednimi uprawnieniami.
to taka sama sytuacja jak z bankiem - nie da się podrobić strony banku, z bardzo prostego powodu - podpisów cyfrowych - żadna podrabiana strona www banku nie będzie nigdy miała odpowiedniego podpisu cyfrowego i użytkownik zawsze będzie wiedział, że wszedł na niewłaściwą stronę. oczywiście może tego nie zauważyć, albo zignorować w końcu jest człowiekiem. z konsolą jest podobnie, tylko że ona jest maszyną i się nie myli. nie da się jej oszukać (bez ingerencji w jej oprogramowanie) i wmówić jej, że fałszywa strona z którą się łączy jest tą prawdziwą.
zatem jedyną drogą do zaszkodzenia użytkownikowi, poza wykradzeniem jego loginu i hasła, jest modyfikacja jego konsoli. a to na chwilę obecną, bez jego własnej woli jest niemożliwe. a chyba nikt nie będzie płakał, jeśli jakiemuś nieuczciwemu palantowi hakującemu konsolę by grać w piraty, zostanie skradziony numer karty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego nie jestem do końca przekonany, gdyż idzie się włamać wszędzie nawet na zamknięte serwery Microsoftu, jak się włamali do CBA, FBI to nasz Microsoft też nie jest taki dobrze zabezpieczony, jak komuś naprawdę będzie zależało to się włamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 15:26, kindziukxxx napisał:

Co do tego nie jestem do końca przekonany, gdyż idzie się włamać wszędzie nawet na zamknięte
serwery Microsoftu, jak się włamali do CBA, FBI to nasz Microsoft też nie jest taki dobrze
zabezpieczony, jak komuś naprawdę będzie zależało to się włamie.

to samo dotyczy banków i wszelkich innych tego typu instytucji. z usług bankowych korzysta więcej osób niż xbox live, i jakoś nikt nie trzęsie gaciami nad swoimi kontami. a metody zabezpieczeń dostępu opierają się na podobnych zasadach.
teraz już gdybasz i teoretyzujesz, ja ci jedynie przedstawiam fakty - czyli jakiego rodzaju mechanizmy zabezpieczające są stosowane i jaka jest droga ich obejścia. a ta bez ''błędu czynnika ludzkiego'' w zasadzie raczej nie wchodzi w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować