Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 10.09.2009 o 16:43, Pawlo09 napisał:

Co myśli cię o laptopie Toshiba Satellite A500D-10R
Jaki ma w ogóle rozmiar ekranu?



to pytasz się o konkretny model i nawet nie raczyłeś zobaczyć jaką ma przekątną ekranu? Hmm, wpisz se w google i sie dowiesz.

Ludzie, juz tak nie przesadzajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: Czy jest sens zrobić upgrade Toshiba Satellite A-300 1MT ,i jakie to będą koszty. Obecnie CPU :T-3200 (C2D 2GHz), 3 GB pamięć RAM ,GPU:ATI HD-3470 ,Vista Home premium.Generalnie używam go do gier, czasami jakiś film.Większośc gier chodzi mi przyzwoicie,jednak brakuje mu trochę "kopa" . Planowałem przesiadkę na XP ,ale wszedł W7.....tyle że cena W7 ponad 1000zl...^^/ Więc może warto coś wymienić w lapku żeby trochę był wydajniejszy. Proszę o konkretne sugestie odnośnie ew. wymiany procka, dolozenia RAMU, grafiki i cen komponentów i gdzie kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2009 o 21:32, blacklio2 napisał:

Raczej przy samej obudowie będziesz napierał szmatką :)


Ja wożę go do pracy, raz autem, często motocyklem (w plecaku przystosowanym). Jest narażony wtedy na duuze przeciązenia..:) bo moto ma 100KM ...no wiecie..:D,zmiany temp . i wilgotności itp. Naprawdę niezawodny i wytrzymaly sprzęt. A szmatką czyszczę raz na jakiś czas ekran,a resztę b.rzadko , na obudowie widać pod światło odciski palców, ale mi to nie przeszkadza w pracy i zabawie:) Zresztą kilka ruchów szmatką -jakies 10 -25 sek. ....nikomu nie zaszkodzi w zamian za estetykę i niezłą jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij
Grafiki na pewno nie wymienisz, pamięci masz 2+1 GB ai możesz mieć jedynie 2+2, procek jeśli można wymienić możesz mieć problemy z chłodzeniem tego procka
Jedynie możesz dać mu kopa wymieniając dysk z 5400 na 7200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 21:12, blacklio2 napisał:

Zapomnij
Grafiki na pewno nie wymienisz, pamięci masz 2+1 GB ai możesz mieć jedynie 2+2, procek
jeśli można wymienić możesz mieć problemy z chłodzeniem tego procka
Jedynie możesz dać mu kopa wymieniając dysk z 5400 na 7200

Dzięki za odpowiedż, pamięć 2+2 by mnie satysfakcjonowała,procesor C2D 2.4 -2.6 GHz max.myślałem że da rade....A z tą grafiką jak jest? Technicznie nie ma możliwości wymiany, czy jest tak droga że się nie opłaci? Długość pracy na baterii nie ma dla mnie znaczenia.Nie chodzi mi o jakieś super osiągi, od tego mam PC.Myslalem o HD 3870, czy coś z serii 4, bo wiem że już pakują do Toshiby te karty.Wymiana HDD na 7200rpm byłaby sensownym posunięciem,tylko jaki to orientacyjnie koszt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sytuacja z laptopami firmy Samsung ? Są dobre ? Czy ktoś się orientuję jak wygląda sprawa z serwisem ?

Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kartę graficzną masz w standardzie MXM to jest możliwa wymiana karty, ale bios płyty głównej musi być odpowiedni żeby tą kartę MXM obsługiwał, tak więc jest to duży znak zapytania.

Koszt dysku to zależy od pojemności jaką chcesz
Seagate 250 GB masz za 190 zł, 320 GB za 220 zł, 500 GB za 393 zł
WD 250 GB masz za 237 zł, 320 GB za 244 zł,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprawa jest jasna - jaki lapek do +/- 2k zł? wiem, ze najlepsza propozycja wydajnościowo to ASUS K50AB, ale ten model nie ma preinstalowango systemu a on musowo musi byc. laptop nie jest dla mnie a dla osoby duzo przesiadującej nad dokumentami i duzo piszącej.

co radzicie ? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 17:13, blacklio2 napisał:

Ale Asus z intelem nie ma systemu, jak dla mnie duży minus, natomiast lapek z AMD ma
matryce na ledach i tego bym kupował

Akuratnie na system nie patrzmy, bo sobie wgram, ale chodzi o to który technicznie jest lepszy, którego lepiej kupować... ? A no i jak już pytalem który z procków jest lepszy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 19:43, blacklio2 napisał:

Przecież powiedziałem, technicznie lepszy jest z matryca LED, bo niczym innym w zasadzie
się nie różnią

Aha, myślałem że Intele sa lepsze od Athlonów, ale w takim razie jeszcze tylko zapytam dlaczego z matrycą LED są lepsze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Athlon nie jest lepszy od C2D, tutaj różnica wydajności jest pomijana przeze mnie ( jest minimalna )

Matryca LED lżejsza (nawet ponad 100 gram) pokrywa, cieńsza o parę milimetrów, kolorki intensywniejsze i większa ich ilość i ładniejsze przejścia tonalne oraz większa jasność ekranu, wystarczy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2009 o 08:14, blacklio2 napisał:

Athlon nie jest lepszy od C2D, tutaj różnica wydajności jest pomijana przeze mnie (
jest minimalna )

Matryca LED lżejsza (nawet ponad 100 gram) pokrywa, cieńsza o parę milimetrów, kolorki
intensywniejsze i większa ich ilość i ładniejsze przejścia tonalne oraz większa jasność
ekranu, wystarczy????

Nie no spokojnie, starczy, po prostu pytam bo nie wiedzialem a od tego jest forum, zeby pytać. A jeśli chodzi o wytrzymałość (żywotność) to które matryce sa lepsze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Szukam laptopa do biurowo-domowego użytku. Chodzi o to, żeby nadawał się do Office''a i Internetu. Co polecacie do 2000zł? Najlepiej od razu z Windowsem XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z XP to teraz tylko netbooka dostaniesz, ale nie wiem, czy na 10-calowm ekraniku dobrze się pracuje z dokumentem tekstowym czy arkuszem kalkulacyjnym... Notebooki i laptopy są obecnie w większości zavistowane (wkrótce pewnie będą zasevenowywane ;)), producenci robią wszystko, by użytkownik nie mógł na nich zainstalować XP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Netbook odpada, chodzi mi o ''pełnowymiarowego'' notebooka. Niech już będzie ta nieszczęsna Vista, byleby sprzęt był na tyle dobry żeby się nie ścinała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować