Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 29.10.2009 o 16:24, Byl napisał:

Może od końca: po pierwsze Core2Duo są znacznie szybsze od DualCore, nowsze, z większą
ilością pamięci Cache itd. Po drugie (na szczęście) DualCore wzasadzie juz nie są używane
w laptopach.


No nie powiedziałbym, w tym przedziale cenowym co przeglądałem oferty to jest zatrzęsienie laptopów z DualCore. Tu w zasadzie chodzi mi głównie o stosunek prądożerności i nagrzewania się procka do jego mocy, no i oczywiście mocy do ceny. ;] Chodzi o to że jeśli DualCore szybciej zajeżdżają baterię i bardziej się grzeją w porównaniu do Core 2 Duo o tej samej mocy i kosztującym niewiele więcej, to DualCore odpada. Jeśli wielkiej różnicy nie ma, to chyba wszystko jedno, bo z tego co patrzyłem to ceny lapków z DualCore są niższe niż z C2D o takim samym taktowaniu. Po prostu nie chcę dać się zrobić w bambuko płacąc więcej tylko za puste liczby, a moja wiedza w kwestii procków zatrzymała się jakieś 5 lat temu :P. :D
Poza tym nie chciałbym też zbyt mocnej grafiki, bo skrzydeł na pewno nie rozwinie, a w przypadku pracy na baterii będzie tylko zawadzała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Core2Duo są znacznie szybsze, lecz nie chodzi tu o taktowanie, lecz przedewszystkim o większe FSB i Cache. Z tego co mi wiadomo, prądożerność jest podobna (oczywiście w granicach rozsądkou podobna), choć DualCore mogą nawet zużywać mniej (mniej skomplikowany układ). Jednak o prądożernośc procesora radzę się nie martwić, bo ew. różnice są niewielkie - w końcu dla oszczędności baterii zostały stworzone procesory mobilne.
Jeśli zależy ci na cenie, a lap nie będzie wykorzystywany do gier, DualCore spokojnie wystarczy.
Dodam może porównanie:
DualCore = E5200
Core2Duo = E7200
Radzę jednak zwrócić uwagę na grafę. Przedewszystim jest ozna znacznie bardziej prądożerna od proca.
Oszczędne są np. zintegrowana Intela: X4500, czy niektóre nVidie (z tego co mi wiadomo np. 9300M).
To tyle na ten temat, jakby co to mogę jeszcze coś napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2009 o 20:12, blacklio2 napisał:

Życzę powodzenia

mam lapka, w ktorym uprzednio mieścil sie celeron M540. na allegro kupilem uzywke c2d T5750 i... dokonałem bezproblemowego upgrade''u (ofc. po uprzedniej aktualizacji biosu i sprawdzeniu, ze proc jest na taki sam socket jaki mam w notebooku). wymiana trwala ok. 15-20min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 16:47, blacklio2 napisał:

OK, w nie każdym lapku można procka wymienić

zgoda, ofc.

Dnia 30.10.2009 o 16:47, blacklio2 napisał:

druga sprawa odprowadzenie ciepła może być nie wystarczające

dlatego patrzy sie na TDP proca. jesli jest takie samo albo nizsze nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup jakiegoś laptopa na raty, w komputerach przenośnych nie jestem obeznany wiec potrzebna będzie pomoc.

Moim jedynym kryterium jest to by laptop naddawał się nie tylko do pracy i internetu, ale również do pogrania (w nie najnowsze) gry. Zatrzymałem się w rozwoju praktykującego gracza gdzieś na początku 2006 roku także mam jeszcze dużo wiekowych gier do zaliczenia.

Na pewno chce powrócić do Medievala II i grać w niego w komfortowych warunkach, Cywilizacja 4 także na pewno na nim zagościłaby. Do tego masa przygotówek które uwielbiam, a które wymagające nie są. Jednak nie mam nic przeciwko jeśli znajdziemy coś co pozwoli mi zagrać przez neta w jakiegoś dobrego FPSa. Może Batlefield 2, CoD 4 może i by się dało pociągnąć? Ogólnie to szukam czegoś najwydajniejszego w cenie około 1800zł (jeśli jest możliwość to proszę o coś tańszego). Da się coś znaleźć?

Przy propozycjach prosiłbym również o podanie jakiejś teoretycznej wydajności danego lapka w grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam taniego i solidnego laptopa głownie do internetu, filmów, programów itp. Nie zamierzam grać w najnowsze gry, jednak chciałbym pograć w płynnie działające Medieval 2 i Neverwinter Nights 2. Zalezy mi również, żeby sprzęt nie był awaryjny. W jakiej cenie moge kupić laptopa spełniającego moje wymagania? Jakie konkretnie modele polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
czy ktoś mógłby mi powiedzieć co nieco o kartach graficznych w laptopach? Jestem w tym trochę zagubiony:) jestem zainteresowany zakupem laptopa z karta Ati Mobility Radeon HD 4670 , i nie wiem czy taki GeForce GT 220M lub GT 130M jest szybszy czy nie:) czy ktoś mógłby napisać ktore karty nvidii sa szybsze od tego radeona, a ktore wolniejsze? oczywiście tak mniej wiecej:)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada moze laptop Acer AS7738G-664G32MN? Bardzo jestem zainteresowany tym sprzętem, zamierzam się za nim rozejrzeć i chciałbym wiedzieć czy warto zaczynać go szukać. Ktoś posiada jakies bliższe info o nim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam NIEkupowanie w komputroniku - przeważnie zdzierają tam jak mało gdzie. ;]
A co do laptopa - wystarczy poczytać komentarze. Jak to z Acerami - loteria, albo masz szczęście i będzie działał, albo szczęścia nie masz i padnie po miesiącu bądź dwóch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 21:42, rob006 napisał:

Osobiście polecam NIEkupowanie w komputroniku - przeważnie zdzierają tam jak mało gdzie.
;]
A co do laptopa - wystarczy poczytać komentarze. Jak to z Acerami - loteria, albo masz
szczęście i będzie działał, albo szczęścia nie masz i padnie po miesiącu bądź dwóch.


A jakiej firmy laptopa byście mogli polecić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować