Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

hej, zwracam się z prośbą o pomoc :)
szukam laptopa (cena do 2500 zł, niestety jest to nieprzekraczalna granica), ale niezbyt się na nich znam.
będzie on używany przede wszystkim do obsługi internetu i multimediów, żadnej zaawansowanej grafiki czy innych specjalistycznych programów. zależy mi również na mobilności (tak więc te 15" będzie w sam raz) i wielkości dysku.
miło by było, gdyby dało się na nim odpalić średnio-wymagające gry (Oblivion, Spellforce 2, Gothic 3, Fallout 3 itp.).
no i system, sądzę, że Windows 7 będzie zacny :)
(och, brzmi to jakoś nieładnie, jakbym stawiał żądania - nie o to mi chodzi, uprzejmie proszę o pomoc w wyborze lub nakierowanie na odpowiednie modele :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 18:32, blacklio2 napisał:

Szukaj tego lapka


wielkie dzięki, poczytałem trochę recenzji i wygląda mi to na kawał dobrego sprzętu pod względem jakość / cena :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym kupic sobie nowego notebooka.

ekran żeby miał 15-17cali (tak około)

i chciałbym zeby mial dobra karte graficzna dysk twardy nie gra roli... mi 100gb starczy na luzie. Zeby byl szybki (RAM) dobry procek jakis oczywiscie nie kupuje go do GIER... bo notebooka do gier kupowac to nie ma sensu wiem. Chcialbym notebooka do pracy, pisania, internetu, sluchania muzyki, filmow i do niektorych gier czasami (mmorpg) zeby one mi odpalaly. Cena no najlepiej nie za duza. Firma nie gra roli chce aby on byl dobry i dopasowany do tego co mowilem. Prosilbym aby ktos dal mi jakis link do strony gdzie znajde takie notebooka (i gdzie bedzie mozna go odrazu na tej stronie kupic).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2010 o 19:13, blacklio2 napisał:

Chodziło mi o dysk jaki jest czy 5400 czy 7200 ale widzę że OK
Jeśli zajmujesz się amatorsko to 4 GB powinno starczyć, jeśli nie i chcesz rozwijać się
w tym kierunku i zarabiać to zdecydowanie 6GB - 8GB na tyle ile kasa pozwala, niezłego
kopa byś miał jeszcze przy dysku SSD


Zakupiony. Pozostałem przy 4GB RAM 1333MHz. ZA rok czy dwa, stanieje pamięć. Wtedy można będzie powiększyć do 8 GB. Obecnie nie ma potrzeby. Nic tylko czekać na przesyłkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 13:44, blacklio2 napisał:

Dopilnuj żeby gwara była międzynarodowa


Jest międzynarodowa, oraz (z dopłatą) wybrałem opcje ADW (Accidental Damage Warranty). Tzn, pokrywa na okres trzech lat uszkodzenia mechaniczne Z MOJEJ WINY!
- zrzucenie na ziemię
- pęknięcie ekranu
- wszelkiego rodzaju pęknięcia całego laptopa
- wylanie płynów (kawa, pepsi itp)
- zwarcie elektryczne, itp

I co najciekawsze, dzięki dokonania wyboru tejże dodatkowej formy zabezpieczenia sprzętu, po trzech latach mogę przedłużyć tą gwarancję o następne trzy lata, za 50% obecnie zapłaconej gwarancji. Wybrałem praktycznie dosyć drogi sprzęt i postanowiłem się zabezpieczyć. Po odbiorze nie omieszkam się rzucić fotką. Teraz pozostaje mi miesiąc czekać na niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2010 o 16:04, blacklio2 napisał:

Nie omieszkam obejrzeć zdjęć :)

Gwara good choice



Czekam z niecierpliwością na niego.... ale wysyłka troszkę zajmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umm... prośbę mam. Mogłaby mi jakaś dobra dusza wskazać porządny, Dellowski* notebook? Taki wiecie, nieprzesadnie ciężki, rozsądnych rozmiarów, ale i z mocą. Cena znaczenia nie ma. Z góry dzięki.

*Tak, tak, koniecznie Dellowski. Nie pytajcie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - ASUS K50C-SX002 za 949 PLN - opłaca się? Wiem, że to wersja bez systemu (to nie problem, bo prawdopodobny przyszły właściciel tego czegoś skorzysta z MSDNAA, a jak nie będzie chciał, to mu zaaplikuję jakiegoś Linuxa), ale chodzi mi o stosunek wydajność/cena. Notebook nie będzie używany do grania - tylko Office, czasem coś w Photoshopie (poradzi sobie z nim ta maszyna? martwi mnie ten procek), dla rozrywki - oglądanie filmów (raczej nie w HD - nie przy takiej rozdzielczości LCD :)).
Jeśli odradzacie ww. konstrukcję, to co warto kupić, najlepiej tak do 1200 PLN, może do 1500 (wątpię, czy "sponsor" będzie do takiej kwoty dołożyć)?

Prosiłbym o względnie szybką odpowiedź, jutro ta okazja (949 PLN) może się już okazać nieaktualna :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 16:05, Blackhand napisał:

Mam pytanie - ASUS K50C-SX002 za 949 PLN - opłaca się? Wiem, że to wersja bez systemu
(to nie problem, bo prawdopodobny przyszły właściciel tego czegoś skorzysta z MSDNAA,
a jak nie będzie chciał, to mu zaaplikuję jakiegoś Linuxa), ale chodzi mi o stosunek
wydajność/cena. Notebook nie będzie używany do grania - tylko Office, czasem coś w Photoshopie
(poradzi sobie z nim ta maszyna? martwi mnie ten procek), dla rozrywki - oglądanie filmów
(raczej nie w HD - nie przy takiej rozdzielczości LCD :)).
Jeśli odradzacie ww. konstrukcję, to co warto kupić, najlepiej tak do 1200 PLN, może
do 1500 (wątpię, czy "sponsor" będzie do takiej kwoty dołożyć)?

Prosiłbym o względnie szybką odpowiedź, jutro ta okazja (949 PLN) może się już okazać
nieaktualna :).


Jest to raczej laptopik bardzo budżetowy, Celeronik 1,2Ghz bardzo podobny do Atoma 1,6Ghz, grafika zintegrowana Sis. Laptop do bardzo podstawowych czynności Office, internet, jakiś filmy w DivX. Można powiedzieć, że to taki przerośnięty Netbook. Jeśli zależy czy na oszczędności to go weź. Asusy są solidne i mało awaryjne w porównaniu z Hp-kami i Acerami.
Do 1500zł bierz K50IJ to już dość wydajna maszyna w tym przedziale cenowym
http://www.allegro.pl/item884125050_laptop_asus_k50ij_t3000_2gb_250gb_led_satysfakcja.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Thx, zobaczę jeszcze, co będzie miał do powiedzenia blacklio2 :).
Jak wspomniałem, notebook nie będzie służył do grania, dodam, że osoba, która go chce kupić, nie chce netbooka (nie pasują jej małe ekrany montowane w tych urządzeniach).
Przede wszystkim chodzi mi o opłacalność zakupu K50C-SX002 w ww. cenie, gdyż te 1200-1500 jest dość niepewne (cóż, tak to jest, jak ktoś chce nie wiadomo co za jak najmniejsze pieniądze :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam !!! Chcę kupić jakiegoś w miare dobrego, i za rozsądną cenę Notebooka, bo mój PC niestety skończył już swój żywot. Mam tu 3 oferty i która waszym zdaniem była by najwłaściwsza ,i czy wogóle opłacalna bo miał bym zamiar zagrać na nim w dobre gierki takie jak np, GTA4,Shift,Prototype, Dragon Edge,CoD Modern Warfare2 czy też np Dirt2, ale oczywiście pytanie też czy pójdą na nim ?

Oto te Notebooki
1: http://www.allegro.pl/item872996863_hp_pavili...html#gallery
2: http://www.allegro.pl/item882867074_laptop_as...gb_ddr3.html
3: http://www.allegro.pl/item872996827_hp_pavili...b_500gb.html

Z góry Koledzy dzieki za pomoc :) Pozdro !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować