Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Przynajmniej takie tytuły jak:
Gotyk 1 i 2
Neverwinter Nights 1 i 2
Settlersy
może Sims 2
civilizacja 3lub 4
Spellforce 1 i 2
Morrowind
Icewind Dale 1 i2
Saga Earth
Tego pokroju tytuły, Dragona Age sobie odpuszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2010 o 20:28, blacklio2 napisał:

Nic tylko brać jeśli jest gwara


No to powiem siostrze, żeby szykowała gotówkę, thx :).

Dnia 11.03.2010 o 20:28, blacklio2 napisał:


Hmm odnośnie Zalmana na max obrotach mam tylko odgłos powietrza przechodzącego przez
otwory w podstawce, można nazwać to wycie nic poza tym.


U mnie słychać coś takiego http://www.supload.com/listen?s=EVRysa, na pewno nie jest to odgłos powietrza przechodzącego przez otwory :). Ale być może to normalne, może łożyska się muszą dotrzeć czy coś...

Dnia 11.03.2010 o 20:28, blacklio2 napisał:

Lapek u mnie pracuje non stop w takiej pozycji od ponad roku kiedy wymieniłem dysk na
7200 RPM na razie nic się nie dzieje


Hm, ponoć dyski źle znoszą inne warunki pracy, niż poziomo elektroniką do dołu (żywotność leci na łeb na szyję), ale właśnie nie wiem, jak to jest z tymi notebookowymi - widziałem konstrukcję Maxdata, w której nie ma możliwości zamontowania HDD inaczej, niż elektroniką do góry :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2010 o 15:41, Blackhand napisał:

U mnie słychać coś takiego http://www.supload.com/listen?s=EVRysa, na pewno nie jest
to odgłos powietrza przechodzącego przez otwory :). Ale być może to normalne, może łożyska
się muszą dotrzeć czy coś...

Jak dla mnie takie dźwięki to od razu reklamacja produktu, ewidentnie coś się dzieje z łożyskami i to w negatywnym sensie

Dnia 12.03.2010 o 15:41, Blackhand napisał:

Hm, ponoć dyski źle znoszą inne warunki pracy, niż poziomo elektroniką do dołu (żywotność
leci na łeb na szyję), ale właśnie nie wiem, jak to jest z tymi notebookowymi - widziałem
konstrukcję Maxdata, w której nie ma możliwości zamontowania HDD inaczej, niż elektroniką
do góry :D.

Hmm bzdura, mam NAS Qnap410 gdzie dyski leżą pionowo, dalej stacja dokująca gdzie dyski pracują w pionie
( Sharkoon SATA QuickPort Duo )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Wiesz karta graficzna to straszna kiszka jest Herosi 3 ci pojdą, ale NVN2 to już wątpię. Poszukaj lapka z kartą Np. Geforce 9600 lub 130 a Radeon minimum 3600(i też nie wiem czy będzie opytmalny). Jeżeli chodzi o granie to musisz mocno zwracać uwagę na kartę i RAM(weź sobie 3 GB RAMu i niezłą kartę a procek wystarczy 2.0 dwurdzeniowy), ja mam Asusa o parametrach Intel Core2Duo 2.0GHz, 4GB RAM, GeForce 9650GT 1024 MB i powiem ci, że nie narzekam chodzi wszystko bez problemów łacznie z Dragon Age.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 16:44, Bosper napisał:

/ciach/

Wiesz karta graficzna to straszna kiszka jest Herosi 3 ci pojdą, ale NVN2 to już wątpię.
Poszukaj lapka z kartą Np. Geforce 9600 lub 130 a Radeon minimum 3600(i też nie wiem
czy będzie opytmalny). Jeżeli chodzi o granie to musisz mocno zwracać uwagę na kartę
i RAM(weź sobie 3 GB RAMu i niezłą kartę a procek wystarczy 2.0 dwurdzeniowy), ja mam
Asusa o parametrach Intel Core2Duo 2.0GHz, 4GB RAM, GeForce 9650GT 1024 MB i powiem ci,
że nie narzekam chodzi wszystko bez problemów łacznie z Dragon Age.


Aż taka kiepsaka jest??:( NIe mogę sobie pozwolić na droższy sprzęt:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 16:57, Amon_Re napisał:

Aż taka kiepsaka jest??:( NIe mogę sobie pozwolić na droższy sprzęt:(

Wydajnościowo plasuje się nisko na poziomie kart zintegrowanych zaglądająć na http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-graficzne-rozpiska-osiagow.1174.0.html można zobaczyć że wyciąga 1k punktów w 3dmarku 06 a w doom3 na low wyciąga średnio 43 fpsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 16:57, Amon_Re napisał:

> /ciach/
>
> Wiesz karta graficzna to straszna kiszka jest Herosi 3 ci pojdą, ale NVN2 to już
wątpię.
> Poszukaj lapka z kartą Np. Geforce 9600 lub 130 a Radeon minimum 3600(i też nie
wiem
> czy będzie opytmalny). Jeżeli chodzi o granie to musisz mocno zwracać uwagę na kartę

> i RAM(weź sobie 3 GB RAMu i niezłą kartę a procek wystarczy 2.0 dwurdzeniowy), ja
mam
> Asusa o parametrach Intel Core2Duo 2.0GHz, 4GB RAM, GeForce 9650GT 1024 MB i powiem
ci,
> że nie narzekam chodzi wszystko bez problemów łacznie z Dragon Age.

Aż taka kiepsaka jest??:( NIe mogę sobie pozwolić na droższy sprzęt:(


A ile możesz wydać maxymalnie to możemy jeszcze cosik puszkuać?

Gdyż jeżeli masz kupić lapka do grania z taką kartą to lepiej kupić sobie dobrą stacjonarkę, chyba że lapek jest niezbędny(w takim wypadku radzę sobie jeszcze trochę odłozyć kasy- i tak kupisz kompa pewnie na 5 lat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2010 o 16:15, kuba9876543210 napisał:

Najprawdopodobniej karta grafiki jest za slaba, czemu sie troche dziwie, bo film jest
na DVD i w sredniej rozdz.), ale czy jest jakis sposob by temu zaradzic?

Nic z tych rzeczy. Nakładka video działa po prostu na jednym ekranie. Ustaw ekran monitora jako główny i będziesz mógł oglądać filmy (i pulpit też się tam przeniesie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 17:28, blacklio2 napisał:

Ten laptop posiada karę graficzną zintegrowaną, do gier bardzo kiepska, podaj jaki budżet
masz na niego

ta cena co ona ma 1600zł jest w sam raz , do 2000tysi to wątpię abym zainwestował.
Potrzebuje mieć na czym posłuchać muzyki i obejrzeć film, ale chciałbym móc pograć trochę.
Nieoczekiwanie zmieniłem miejsce zamieszkania i narazie nie moge mojego PC do gier z domu ruszyć więc potrzebuje coś na przetrwanie.
W opisie tego kompa w ofercie piszą zeta karta ma swoją pamięć 384mb.
A te nwydaje mi się dosyć rozsądny za te cenę, myślisz że nie uciągnie starszych gierek z tych co wymieniłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ustawilem ten film na jednym ekranie, to sie nic nie wyswietlalo. Najdziwniejsze jest to, ze nie da sie wylaczyc monitora w laptopie i korzystac tylko z tego drugiego - albo dwa na raz, albo tylko ten w lapku dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 18:15, kuba9876543210 napisał:

Ale jak ustawilem ten film na jednym ekranie, to sie nic nie wyswietlalo. Najdziwniejsze
jest to, ze nie da sie wylaczyc monitora w laptopie i korzystac tylko z tego drugiego
- albo dwa na raz, albo tylko ten w lapku dziala.

Poszukaj w opcjach sterownika na którym ekranie wyświetlana jest nakładka, albo który wyświetlacz jest główny. Możesz poszukać jakiś innych sterowników jeśli w tych co masz nie ma tych opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1)Przy Igp używasz pamięci RAM jako pamięć karty graficznej w HD 3200.
2)W grach to się cienko sprawuje ten HD3200.
3)Bateria też długo nie pociągnie bo po specyfikacji widać że raczej marne chłodzenie!!
4)kupujesz laptop bez systemu więc to jest taka pozorna oszczędność
5)Jak możesz wydać góra 2000zł to lepiej któryś z tych poniżej co mają OS od razu na HDD


http://www.komputronik.pl/index.php/product/81909/Notebooki_i_netbooki/Notebooki/DELL_Studio_1555_T4200_-_ATI4570_-_2GB_-_250GB_-_VHB.html
http://www.vobis.pl/oferta/notebooki/tft_17/876470_asus_k70io_p8700_17_3_4gb.aspx
http://www.vobis.pl/oferta/notebooki/tft_15_-16/878464_toshiba_a300-20p.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanko: który laptop wybrać:
R580 http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=51794
Y550 http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=58204
poza wydajnością (bo tu jestem przekonany że wygrywa R580) zależy mi też żeby wygodnie się na laptopie pracowało (dobra klawiatura, Touchpad) i nie odstraszał wyglądem choć konkursów piękności nie musi wygrywać.
Może macie inne propozycję w kwocie do 3000zł (lub bardzo niewiele więcej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 16:10, blacklio2 napisał:

...
Jak dla mnie takie dźwięki to od razu reklamacja produktu, ewidentnie coś się dzieje
z łożyskami i to w negatywnym sensie


Ciężka sprawa, bo ten efekt nie występuje cały czas :/. Więc może być tak, że odeślę podstawkę do sklepu (kupowałem wysyłkowo, bo, jak wielokrotnie wspominałem, mieszkam na zadupiu, gdzie psy (_!_) szczekają) a oni odeślą mi ją z powrotem z adnotacją "usterki nie stwierdzono". Nie wiem, czy nie lepiej poczekać, aż coś "pierdyknie" na amen, wówczas uszkodzenie będzie ewidentne... Poczekam chyba póki co do poniedziałku (wcześniej i tak nic nie załatwię :)), na razie ten odgłos się nie pojawia (na nagraniu brzmi trochę inaczej, niż w rzeczywistości, mój Fuze nagrywa w 22,5 kHz, poza tym musiałem plik podgłośnić w Audacity, bo nagranie było bardzo ciche :)), jak tak zostanie, to chyba nie będzie co siać zamętu (bo inaczej będzie jak wyżej - wydam trochę kasy na kuriera i wyjdę na głupka).

Dnia 12.03.2010 o 16:10, blacklio2 napisał:

...
Hmm bzdura, mam NAS Qnap410 gdzie dyski leżą pionowo, dalej stacja dokująca gdzie dyski
pracują w pionie
( Sharkoon SATA QuickPort Duo )


Cóż, tak mi całe lata tłukli do głowy ;). Tak na marginesie, niedawno miałem Paviliona od znajomego (przyniósł do sprawdzenia "bo coś się dzieje" ;)) i tam dysk był założony pionowo "na boku", ale gniazdem zasilania itp. skierowanymi w bok (tak chyba można, w końcu dawno temu w obudowach desktop wnęki 3,5" były zorientowane pionowo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potelep troche podstawka. I mowie to akurat serio - tylko nie za mocno po wyleci z łapsk :D. Lopatki jednego z wiatraczka ocieraja o obudowe i stad ten dzwiek. Mialem podobnie w pewnym momencie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2010 o 17:46, Piotrek_K napisał:

Potelep troche podstawka. I mowie to akurat serio - tylko nie za mocno po wyleci z łapsk
:D. Lopatki jednego z wiatraczka ocieraja o obudowe i stad ten dzwiek. Mialem podobnie
w pewnym momencie


Ekhm, chyba jesteś jakimś jasnowidzem ;). To znaczy - wczoraj wieczór podpiąłem podkładkę do swojego blaszaka i (włączoną) obracałem trochę w powietrzu. Co prawda, po to, by zlokalizować źródło hałasu (tzn. który wiatrak terkocze :)), ale, jak dzisiaj podłączyłem i włączyłem podkładkę, to, póki co, chodzi dość cicho (na max obrotach, oczywiście). No ale czy coś takiego może występować w nowej podstawce (doszła do mnie 9 marca, podłączyłem ją pierwszy raz dopiero 10-tego)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez jakos prawie na samym poczatku tak bylo, wiec no stress.

Od prawie dwoch lat jednak podkladka nie wydaje podobnych dzwiekow - choc rzadziej z niej korzystam, bo w gry gram na innym sprzecie, wiec lapek sie juz nie grzeje :P...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować