Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 25.09.2010 o 09:22, blacklio2 napisał:

przy WiFi 5 godzin jak dla mnie to już sporo prawie dwa razy tyle jak w innych laptopach ( o takiej samej pojemności akumulatora)

Co do tego, to pełna zgoda. Uściślałem tylko, aby ktoś nie pomyślał (tak jak jedna moja znajoma), że te 8 godz., to nie jest 8 godzin grania na tym lapku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2010 o 10:00, A-cis napisał:

Co do tego, to pełna zgoda. Uściślałem tylko, aby ktoś nie pomyślał (tak jak jedna moja
znajoma), że te 8 godz., to nie jest 8 godzin grania na tym lapku :-)

Bez zasilacza wytrzyma dwie, góra dwie i pół godziny grania.

Podczas zwykłej pracy (Word i internet) pociągnie 6-7h, co i tak jest moim zdaniem świetnym wynikiem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za tą samą cenę masz mniejszy dysk ale lapek z systemem, dokupujesz jakiś SSD ( na sam system ) i masz hiper turbo ultra :P

Ogólnie lapek jest nowością brak jakichkolwiek testów, osiąganie temp, hałas trzymanie na baterii ( wydajność znamy ), dalej ,15.6" z taką rozdziałką raczej nie jest dobrze rozumiałbym jak to by było 17.3" i FHD ( i tutaj bym dopłacił te 400zł do Asusa G73JH ), na stan obecny wyłącznie ciekawostka za dużo niewiadomych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2010 o 16:57, blacklio2 napisał:

,15.6" z taką rozdziałką raczej nie jest dobrze
rozumiałbym jak to by było 17.3"


Ale przecież nie muszę używać nominalnej rozdzielczości tylko ustawić sobie mniejsza na Windows-a a do gier tak jak karta graficzna wydoli. A to prawda że matryce laptop-owe pracuje dobrze jedynie w tej nominalnej a innych już nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest tak że przy matrycach LCD nominalna rozdzielczość jest rozdzielczością fizyczną (matryca może tyle właśnie punktów na cal wyświetlić). Czyli jak ma np 1600 na 1200 to bez problemu ustawisz 800 na 600 (bo za każdy piksel będą robiły 4 fizyczne, kwadrat 2x2) ale już przy np 1200 na 1024 (czy innej co się ładnie nie dzieli bez reszty) będą albo paski po bokach albo zniekształcenia, bo nie da się zapalić np 1,5 pixela (tak więc trzeba albo powiększyć ich część, albo zmniejszyć liczbę aktywnych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Potrzebny laptop dla dziewczyny. Nie będzie grała, ma działać internet, filmy, powinien mieć kamerkę internetową, czytnik kart pamięci, WIFI no i nie zamulać na Windowsie 7. Cena do 2000 zł, ale może być mniej (wiadomo dojdzie myszka, torba itp).

Teraz w Media Markt jest coś takiego za 1700 zł.

http://www.mediamarkt.pl/produkty/hardware/komputery-przenosne/notebooki/cq61-400ew
http://h10010.www1.hp.com/wwpc/pl/pl/ho/WF06b/321957-321957-3329742-89318-89318-4074240-4232475.html

Pytanie czy warto? 320GB to rozsądne minimum na dysk, 3GB ramu powinny radzić sobie z Windowsem i filmami, procesor niby Intel Pentium, ale w testach lepszy od mojego C2D E4300. Coś co mnie niepokoi to roczna gwarancja na niego, ale może to jest standardem dla laptopów w tej cenie?

W MM jest też coś takiego http://www.mediamarkt.pl/katowice/produkty/hardware/komputery-przenosne/notebooki/np-r540-js03pl za 2000 zł, ale nie wiem czy jest sens dopłacać do lepszego procesora i karty graficznej dla dziewczyny która kompletnie nie gra? Pozostaje tylko ta gwarancja...

Jeśli macie jakieś propozycję, to podzielcie się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić netbooka lub notebooka za około 1200zł, czy może mi ktoś doradzić coś dobrego w tej cenie(ma być do internetu, pisania, oglądania filmów i słuchania muzyki nic więcej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od niecałego miesiąca jestem posiadaczem Samsunga R590. Przyznam, że jestem na razie ekstra zadowolony. Wydajny i piękny. Ale zauważyłem jedną rzecz. Lapek stał się odrobinę głośniejszy. Podejrzewam, że to wina kurzu lub brudu. Przecieram go mikrofibrą codziennie, bo bardzo lubi odciski palców, ale mam totalne 0 doświadczenie jeśli chodzi o dbanie o wewnętrzną czystość sprzętu. Jak i co ile należy go przedmuchać? No i czym to zrobić? Sprężonym powietrzem? Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2010 o 13:56, hagen321 napisał:

ja kupiłem przedwczoraj lenova za 200 zl i narazie nie narzekam ;)

Jakiej cyferki i gdzie brakuje? bo telefonów zdaje się póki co nie robią, temat zresztą do nich nie pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.10.2010 o 14:01, S1G napisał:

Jakiej cyferki i gdzie brakuje? bo telefonów zdaje się póki co nie robią, temat zresztą
do nich nie pasuje


heh 2000 zł sorry ;D dzieki za zwrócenie uwagi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do wyboru dwa średnie notebooki, ale nie wiem na który się decydować.
Są to HP compaq nx7010 i HP compaq nc6000. Pierwszy z nich ma procesor Intel Centrino 1.7Ghz, 1GB RAM i kartę Radeon 9200. Drugi ma procek intel Pentium M 1.6Ghz, 1GB RAM i Radeon 9600. Chcę, aby na tym notebooku ruszyło jak najwięcej gier. Co więc wybrac - procesor Centrino i gorszą grafikę, czy Pentium M i lepsze GPU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Stacjonarny" 9200 to tak naprawdę podkręcony 8500 czyli de facto karta generację wstecz w stosunku do 9600, podejrzewam, że w wersji mobilnej jest podobnie :). Tak czy inaczej, jak już miałbym wybierać między tymi dwoma, to zdecydowanie bym brał tego z lepszą grafą, tego pierwszego słaba grafa będzie mocno ograniczała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 17:49, Blackhand napisał:

"Stacjonarny" 9200 to tak naprawdę podkręcony 8500 czyli de facto karta generację wstecz
w stosunku do 9600, podejrzewam, że w wersji mobilnej jest podobnie :). Tak czy inaczej,
jak już miałbym wybierać między tymi dwoma, to zdecydowanie bym brał tego z lepszą grafą,
tego pierwszego słaba grafa będzie mocno ograniczała.

Rozumiem, a nie wiesz przypadkiem czemu jeden dysk mi w tym laptopie działa, a drugi - chociaż sprawny w innym notebooku, to tutaj sypie BSOD-ami i pokazuje kominukat Error Overfall Memory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jakimś notebookowym ekspertem, ale może ten "felerny" ma większe (zbyt duże ;)) zapotrzebowanie na energię? Oblookaj nalepki na obudowach dysków i sprawdź, co tam jest napisane (zapewne będzie to pobór prądu). Albo chipset (kontroler) akurat z jakiegoś powodu nie radzi sobie z tym dyskiem (nowsza technologia, zbyt duża pojemność dysku, cokolwiek innego ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować