Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Nie zgodze sie. Przy "typowym" uzytkowaniu (gry, grafika 2D, filmy) roznica miedzy 3 GB, a 4 GB jest niezauwazalna (chyba, ze spooro programow naraz jest zaladowanych w pamieci RAM), nie mowiac juz o 4 i 6 GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 22:10, kuba9876543210 napisał:

Nie zgodze sie. Przy "typowym" uzytkowaniu (gry, grafika 2D, filmy) roznica miedzy 3
GB, a 4 GB jest niezauwazalna (chyba, ze spooro programow naraz jest zaladowanych w pamieci
RAM), nie mowiac juz o 4 i 6 GB.


Laptopa kupujesz z jakąś tam perspektywą. Już teraz wychodzą gry, które w zalecanych mają 4 gb, za rok 4 gb będzie w minimalnych. Lepiej mieć więcej pamięci, tym bardziej, że kolega chce się pokusić na silniejszą maszynę. Wymagania rosną stale, a postęp jest szybki. Pytanie tylko czy warto dopłacać tyle siana byle mieć lapa na czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, chciałbym dodać swoją opinię o sprzęcie Lenovo Y560, wersja z i3, otóż, zostałem pozytywnie zaskoczony, bo laptop posiada 2 aktywne karty więc jest możliwość przełączania między kartami graficznymi, co w efekcie daje długi czas pracy na baterii, około 5h, i to jest czas faktyczny w trybie oszczędzania energii, więc ten sprzęt działa czasowo podobnie do Acerów Timelinex a oferuje większą wydajność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2010 o 20:20, blacklio2 napisał:

Sporo modeli teraz posiada przełączalną grafikę, niewątpliwie użyteczna opcja


bardzo użyteczna, szkoda tylko, że nie wspomniana w specyfikacji w sklepach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, mam takie malutkie pytanie. Przymierzam się do kupna multimedialnego laptopa i mam do dwa warianty do wyboru:

- Samsung R580 z Intelem i5-450m, 4GB RAM''u, Win7 32bit (!), GeForce''em 330M 1GB(~2999zł)

- Acer Aspire 5742G z Intelem i5-460m, 3GB RAM''u, Win7 64bit i GeForce''em 420M 1GB(~2500zł)

I teraz mam takie pytanie - korzystając z notebookcheck sporo porównywałem grafiki w laptopach. Wyniki były podzielone - czasami wygrywał 420M, czasami natomiast 330M... I do tego różnica w ilości pamięci RAM. Jest ktoś, kto zna się na laptopach i mógłby powiedzieć, którego lepiej wybrać? Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić laptopa.

Laptop powinien mieć spory monitor i będzie służył tylko do internetu, więc sprzęt właściwie nie ma znaczenia, byle miał jakieś 17 cali ekran i był tani. Ma ktoś coś na oku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2010 o 16:12, Szejkon napisał:

Laptop powinien mieć spory monitor i będzie służył tylko do internetu, więc sprzęt właściwie
nie ma znaczenia, byle miał jakieś 17 cali ekran i był tani. Ma ktoś coś na oku?

17 cali nie jest tanie. Skoro tylko do neta, kup sobie netbooka i podpinaj go do zewnętrznego monitora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2010 o 16:36, blacklio2 napisał:

Co masz na myśli multimedialnego??


Od czasu do czasu jakieś gierki odpalić typu World of Warcraft, może GTA IV, World of Tanks, Penumbry... Oraz oczywiście wygodny do oglądania filmów itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2010 o 20:12, blacklio2 napisał:

Lenovo Y560 i3 + HD5730, procesor spokojnie da sobie radę z tą grafiką nic nikogo nie
będzie ograniczać
http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=30751


polecam, tylko od razu podam ewentualne wady aby człowiek się nie zaskoczył
- trzeba uważać na zawiasy,
- jak dla mnie to rozdziałka jest trochę za mała, ale to standard w tej wielkości matrycy
- matryca błyszcząca, niestety też standard
- brak klawiatury numerycznej ale za to klawisze są pełnowymiarowe i bardzo wygodne

do tego na baterii trzyma ok.5 h na grafie zintegrowanej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Toshiba Satellite L650-1C7
Toshiba Satellite L650-18C
Grafika nieco gorsza od tego Lenovo
ewentualnie jak znajdziesz Acer 5740G ( i5 + HD5650 )

Mniej wydajniej
Samsung R580 (i5 + GF330)
Acer 5745G

Do tego Lenovo co wcześniej zaproponowałem dodałbym jeszcze tego Della
http://www.x-kom.pl/p/59194-notebook-laptop-15,6-dell-inspiron-15r-alu-i3-370m-2048-320-7hp64-hd5650.html
Grafika nieco gorsza ale cała obudowa laptopa jest aluminiowa no i pełno zakresowy numlock

W grach za mała różnica jest pomiędzy i5 a i3 i tutaj większą uwagę przywiązuje się do wydajniejszej karty grafiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, prosiłbym o pomoc w wyborze laptopa, a mianowicie w wyborze między tymi dwoma modelami:

http://www.x-kom.pl/p/58308-notebook-laptop-15,6-msi-cx620-053xpl-i5-430m-4096-320-dvd-rw.html
i
http://www.x-kom.pl/p/59301-notebook-laptop-15,6-asus-k52je-ex034d-4-i3-370m-4096-640-dvd-rw.html

Nie wiem, który jest lepszy i czy mądrze by było ''kusić się'' na i5?
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej w tym przypadku brać i5, Asus ma tylko większy dysk który w MSI z czasem możesz sam wymienić na większy, z prockiem tak łatwo nie pójdzie, dodatkowo MSI ma expresscard i esata, z drugiej strony patrząc i5 będzie się nudził przy tej grafice no chyba że planujesz używać programy mocno obciążające CPU

Z drugiej strony bym poszukał takiego lapka
http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/acer-aspire-5820tgmn-w7hp.bhtml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować