Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Witam. :) Mam netbooka od Nokii - Booklet 3G i związane z nim pytanie: jak uruchomić gadżet pozwalający na korzystanie z odbiornika A-GPS? Wyświetla się komunikat: cannot show your localization.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Ale dawno na Gramie nie byłem.

Mam do was małą prośbę. Pewnie jesteście już wprawieni w takich sprawach. Potrzebuje laptopa ;] Do trzech tysięcy. Jeżeli mam jakoś zawęzić obszar poszukiwań to powiedzcie. Laptop ma służyć do przeglądania internetu, grania w nie najnowsze gry (chociaż te też mógłby dźwigać), i sporadycznego nagrywania instrumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej wam ostatnio widziałem za 880 zł eMachines 10.1 z atomem itd...
co mnie zaciekawiło że jako jedyny egzemplarz w sklepie miał klapke na dysk i ram .. inne droższe i nieco większe zarówno 10 i 12 calowe lapki tego już nie miały....
tak się zastanawiam czy nie kupić i zmienic sobie od razu na 4 GB ramu oraz wsadzić ssd ...
da się z tego coś zrobić czy poczekać na fusion... i wtedy... dozbierać kase na ssd... bo zapewne lpaki będą za 2000 zł około...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym kupić netbooka mam do przeznaczenia na te cel 1600-1700 zl. Moje pytanie brzmi: czy bardziej opłaca się kupić netbooka czy zwykłego mniejszego laptopa. Proszę o porady co kupić, na razie na oku mam Asusem 1015PEM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2010 o 13:07, Ludvic napisał:

Witam, chciałbym kupić netbooka mam do przeznaczenia na te cel 1600-1700 zl. Moje pytanie
brzmi: czy bardziej opłaca się kupić netbooka czy zwykłego mniejszego laptopa. Proszę
o porady co kupić, na razie na oku mam Asusem 1015PEM.

poczekaj do lutego-marca i kup coś nowego z fusion/zacate lub ontario ..
już co prawda wyszedł jeden laptop od acera chyba 522 ? wpisz w google acer fusion i go znajdziesz.. od stycznia dostepny. cena to chyba akurat 1600 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2010 o 13:07, Ludvic napisał:

Witam, chciałbym kupić netbooka mam do przeznaczenia na te cel 1600-1700 zl. Moje pytanie
brzmi: czy bardziej opłaca się kupić netbooka czy zwykłego mniejszego laptopa. Proszę
o porady co kupić, na razie na oku mam Asusem 1015PEM.


Wszystko zależy od Twoich potrzeb. :) Przede wszystkim musisz określić czy nowy netbook/laptop będzie Twoim jedynym komputerem czy tylko dodatkiem do komputera stacjonarnego. Za "mniejszego laptopa" uznaję 13'''' z wbudowanym DVD na którym można bez problemu pracować dzien w dzien po kilka godzin. Niestety w granicach cenowych które podałeś miesci się wiele bardzo dobrych netbooków ale tylko kilka średnich lapków 13''''. Dlatego jezeli zależy Ci na przenośności nic nie zastąpi netbooka (pod warunkiem że nie będzie twoim jedynym komuterem :). Teraz kwestia wyboru konkretnego sprzętu. Definicją netbooka jest komputer niewielkich rozmiarów, lekki i potrafiący wytrzymać przynajmniej 8-10 godzin na baterii. Taki sprzet bez problemu wrzucisz do torby i może towarzyszyć Ci cały dzień w szkole/na uczelni/ w pracy. Oczywiście powyższe kryteria wykluczają mozliwość grania w cokolwiek bardziej zaawansowanego niż wormsy. Dlatego moim zdaniem nie ma sensu (jeżeli nie jesteś kinomaniakiem) kupować netbooka z karta graficzną inną niż zintegrowana. Jest to niepotrzebny dodatkowy bajer i koszt (żeby nie było że wymyślam - kolega ma Asusa Eee z karta nVidii i najnowszą grą która działała mu na pełnych detalach był Colin MR 4.0). Drugą sprawą jest ekran - pomiędzy 10'''' i 12'''' różnica w wielkości klawiatury i liter na ekranie jest minimalna, a w przypadku 10'''' które obsugują rozdzielczość 1280x720 wręcz niezauważalna. Dziesiątki są oczywiście mniejsze i lżejsze od dwunastek. Jeżeli chodzi o system o najlepszym do netbooków pozostaje Windows XP ale nie trzeba obawiać się 7 w wersji starter (bardzo popularnej w nowych netbookach) - na procesorze Intel Atom i 1GB RAMu działa lepiej niż przyzwoicie. Jeżeli mogę polecić Ci konkretny model to radziłbym Ci zwrócić uwagę na Nokię Booklet 3G. U mnie sprawdza się wyśmienicie (programowanie, muzyka, zdjęcia, filmy (wyjście HDMI), internet). Szczegółową specyfikację łatwo sam sobie znajdziesz. Z innych w tych granicach cenowych - Asusy z serii Eee - masz tam naprawdę duży wybór. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Chester001:
No tak, ale z drugiej strony to można tak czekać w nieskończoność bo to w marcu wyjdzie wiadomość, że znowu wprowadzą coś za miesiąc lub dwa. Jeszcze od nowego roku wchodzi nowy podatek vat i sprzęt droższy.
Do o_Orange:
Mam kompa stacjonarnego i netbook by służył jako dodatek, na uczelnie, w weekend kiedy wracam do domu. Myślę, że będzie służył do przeglądania internetu jakiejś pracy biurowej.Na początku myślałem nad jakimś lenovo ale nie mogłem nic znaleźć z procesorem dwurdzeniowym, MSI też wchodził w grę ale jak na razie ten asus mnie zaciekawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2010 o 15:57, Ludvic napisał:

Do Chester001:
No tak, ale z drugiej strony to można tak czekać w nieskończoność bo to w marcu wyjdzie
wiadomość, że znowu wprowadzą coś za miesiąc lub dwa. Jeszcze od nowego roku wchodzi
nowy podatek vat i sprzęt droższy.

Niby tak ale...
mam kupić starą technologię jak nowa... rewolucyjna jest praktycznie na wyciągniecie ręki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FUSION:

AMD roz­po­czyna sprzedaż pierw­szych układów Fusion — dwóch jed­no­stek APU (Ap­pli­ca­tion Pro­ces­sing Units) o nazwie Zacate oraz Ontario, łączących w sobie zarówno procesor logiczny, jak i procesor gra­ficzny. Cała plat­forma nosi nazwę Brazos, a na początku składać się będzie z dwóch układów, które mają trafić na rynek w pierw­szym kwartale 2011 roku. AMD Zacate ma być bez­po­śred­nią kon­ku­ren­cją dla głównej grupy pro­ce­so­rów Intel Atom. Pierwszy model, który trafi do net­bo­oków, będzie tak­to­wany zegarem 1,6 GHz. Został uzbro­jony w dwa rdzenie (nowa ar­chi­tek­tura Bobcat), oraz rdzeń gra­ficzny z obsługą DX11. Jego apetyt na prąd wynosi 18 W.

Co to oznacza? Nowe nettopy, tańsze od Intela, a przy tym o wiele wy­daj­niej­sze. W pierw­szym kwartale przy­szłego roku pozwoli to budować pro­du­cen­tom nowe zestawy poniżej 300 $, z pełnym chło­dze­niem pasywnym, a przy tym za­pew­nia­jące wy­daj­ność na poziomie 2-letnich kom­pu­te­rów PC.

Zin­te­gro­wana karta gra­ficzna w APU pozwoli nawet na granie w gry, nie mówiąc już o pełnym wsparciu dla Full HD.

Reasumyjąc będziesz miał w małym laptopie 2 letniego wydanego pasywnego PC który to jak widzisz będzie tańszy od atomów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2010 o 13:07, Ludvic napisał:

Witam, chciałbym kupić netbooka mam do przeznaczenia na te cel 1600-1700 zl. Moje pytanie
brzmi: czy bardziej opłaca się kupić netbooka czy zwykłego mniejszego laptopa. Proszę
o porady co kupić, na razie na oku mam Asusem 1015PEM.

tutaj jest jeszcze jeden od MSI tym razem

http://www.pcport.pl/news/sprzet/notebooki-i-netbooki/msi-wind-u270-z-najnowszym-procesorem-apu-amd-zacate-540

jak dla mnie może być... poczekam aż bedzie na rynku z 3-4 konkurentów i wybiorę coś..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, masz racje z tym żeby poczekać aż wejdzie ta nowa generacja. Jeżeli będą miały wydajność 2 letnich pc i to w naprawdę przystępnej cenie.Poczekamy zobaczymy co będzie, odezwę się jak już wprowadzą układy fusion :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2010 o 13:07, Ludvic napisał:

Witam, chciałbym kupić netbooka mam do przeznaczenia na te cel 1600-1700 zl. Moje pytanie
brzmi: czy bardziej opłaca się kupić netbooka czy zwykłego mniejszego laptopa. Proszę
o porady co kupić, na razie na oku mam Asusem 1015PEM.


To zależy, do czego będziesz wykorzystywał taki komputer. Ogólnie za 1700 zł można już mieć całkiem porządnego netbooka z dwurdzeniowym procesorem (na przykład Asus EEE 1215N, który zamówiłem w czwartek i na jutro podobno ma być). Cenowo wygląda to tak, że najlepszy stosunek cena/wydajność mają laptopy o matrycy ok 15 cali (15.5", 15.6"). Wszystko, co jest mniejsze lub większe będzie droższe. Małe laptopy zazwyczaj mają jeszcze napędy optyczne, więc dla niektórych to też może być plus. Ja sam nie pamiętam, kiedy z takiego korzystałem (nawet system instaluję już z pena, bo jest szybciej i wygodniej), wiec mi osobiście nie jest potrzebny a jak będzie, to skorzystam z jakiegoś zewnętrznego/wewnętrzneo+przejściówka na USB. Netbooki znowu maja taką wadę, że często są... za małe. Długie korzystanie z tak małego ekranu daje się we znaki, dlatego moim zdaniem branie coś mniejszego, niż 12" to masochizm.
Ja swój kupiłem z myślą o wyjazdach na uczelnię właśnie (zbierałem na normalny komputer do gier, ale ponieważ siadł mi laptop, a przez pół roku przynajmniej potrzebny mi będzie komputer przenośny też to wybór padł na netbooka). Dla mnie ważne było przede wszystkim to, żeby ekran nie był za mały, można na nim było odpalić maszynę wirtualną do ćwiczeń z baz danych i żeby bateria trzymała jak najdłużej (seria wykładów od rana do wieczora, gdzie jest tylko jedno gniazdko na sali i 30 chętnych do niego). Jak się będzie sprawował zobaczymy.

Najgorsze jest jednak to, że odratowałem starego laptopa metodą zapiekania karty graficznej w piekarniku i okazało się, że być może niepotrzebnie wydałem 1650 zł na inny przenośny komputer ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiegobyście polecili mi notebook-a tak do 2000 zł ? 2 rdzeniowy procek z chipsetem Nvidii. Taki aby działały na nim gry w stylu CoD 4 Modern Warfare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie jak wgrać Windowsa ( np 7 ) , do notebooka ???? ( bo wgrywałem już nie raz ale do komputera klasy PC i laptopa a notebook nie ma stacji dvd/cd , więc nie wiem jak wgrać do niego system :( , bo ten notebook którego posiadam nie posiada systemu :( __) .

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź , z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podlacz zewnetrzny naped na USB, albo z pendrive''a zainstaluj system. Dobrze, zeby na pendrive''ie bylo z 3,5-4 GB wolnego miejsca (obraz Win7 Pro x64 zajmuje 3 GB, nie wiem jak pozostale wersje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2011 o 18:25, kuba9876543210 napisał:

Podlacz zewnetrzny naped na USB


Dobra mam zewnętrzny napęd na USB , kupiłem ( tylko czekam aż mi go prześlą :P ) ale ten czy jak go podepnę pod kompa i będę chciał zainstalować system to w biosie będę musiał ustawić aby najpierw czytało USB ????? Czy będzie tam wzmianka o napędzie ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować