Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 29.06.2011 o 14:03, NdysH napisał:

Witam kumpel ma problem kupił nowego Acera Aspire 5750G z zainstalowanym odpala go i
linux zaczyna się chyba instalować. Po kilkunastu sekundach wyskakuje taki komunikat
(obrazek na dole ;)). I co ma zrobić ?

Cóż. To jest właśnie upragniony Linux ;]. Linpus ma tylko wiersz polecenia (na tym zdjęciu zalogowany jako root) i możesz na nim zrobić wszystko na co pozwala. Możesz też zainstalować dowolny inny system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 17:23, Blackhand napisał:

Przydałoby się zobaczyć, co w SMART piszczy ;), mi to wygląda na jakiś problem z dyskiem
twardym. Możesz wrzucić screena z HDTune (wersja darmowa wystarczy) z zakładki Health?

Yup. Screen trzaśnięty w parę minut po uruchomieniu laptopa. Na razie wszystko działa płynnie.

20110629184143

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekspertem nie jestem, ale, jak na niewielką ilość przepracowanych godzin (dokładnie 393), to 8 relokowanych sektorów i jeden czekający na relokację to trochę dużo - dysk w moim notebooku ma 3701 godzin za sobą i ani jednego "bada". Myślę, że ten jeden czekający na relokację może być źródłem problemów u Ciebie - puść Error Scan i po zakończeniu zobacz, czy w polu C5 wartość się wyzeruje a w polu 05 - zwiększy o jeden. A poza tym - na screenie najwyraźniej nie zmieściły się wszystkie parametry (po prawej jest widoczna belka przewijania), więc dobrze by było, jakbyś następnym razem dała dwa zrzuty, żeby było wszystko widać.

A, i ciekawostka, mam taki sam dysk w swoim sprzęcie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
Dzięki za pomoc chłopaki :) Zrobiłam skan dysku, defragmentację, sprawdziłam HD Tune, ale wartości nie zmieniły się po error scanie. Od momentu wrzucenia posta ze screenem generalnie jest ok, poza kilkusekundowymi zwiechami raz na jakiś czas i dźwiękiem, którego raczej nie powinno być. I tu pojawia się moje pytanie - lapek koniecznie musi jechać na gwarancję? Tzn. potrzebuję go teraz pilnie przez parę dni. Jest ryzyko, że wybuchnie mi dysk czy coś? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Magwisience zainteresowałem się profilaktycznie moim dyskiem :)
Oto wyniki, które otrzymałem. Czy to normalne, że nie widzę niczego w "Health" i użycie CPU mam -1%?!

20110629233646

20110629233949

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie, po prostu monitoruj ten parametr jak będzie przybywało to jest sygnał że jest źle, na dzień dzisiejszy możesz używać ale rób backup danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejrzane dźwięki z dysku (takie, których wcześniej nie było) - nie za dobrze, zrób jak radzi blacklio2 (backup i ograniczone zaufanie do dysku). Natomiast "przywieszanie się" - uuu, nieciekawie, miałem tak z 80-tką WD w stacjonarce, najpierw przywiechy podczas odczytu/zapisu, potem zwisy systemu (prawdopodobnie przy odczycie z konkretnego, uszkodzonego obszaru dysku), jak w końcu się wkurzyłem i postanowiłem usunąć partycje i założyć je od nowa - niespodzianka, nie dało się nawet założyć partycji, a próbowałem kilkoma różnymi programami. Dysk poszedł na gwarę, nawet nie próbowali go "naprawić", tylko bez specjalnych ceregieli wymienili na nowy. Dodam, że SMART nie wykazywał na tamtym dysku żadnych błędów. Z drugiej strony, to "czarny scenariusz", bo miałem 30-tkę Seagate na której przywiechy podczas pracy (jakby zwis systemu na kilka sekund) były czymś zupełnie normalnym, choć niewątpliwie wkurzającym (wyobraź, grasz sobie w coś, a tu nagle 5-sekundowy freeze, który znika tak samo nagle, jak się pojawił i możesz grać dalej jakby nic się nie stało xD), nie doszło nigdy na nim do utraty danych (być może problemem była prędkość obrotowa talerzy, miałem wybór między szybszą 20-tką a tą 30-ką, którą kupiłem, i, jako że byłem młody i głupi, wybrałem większą pojemność :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2011 o 14:58, shinoda napisał:

Polecicie mi laptopa do dobrego laptopa 2500-2700. 15,6 ekran. I żeby w miare dobrze
gry odpalał;>


Acer AS5750
Asus K53SV/N53SV
Dell Inspiron Q15R ( gorsza grafika od pozostałych )
MSI GE620
MSI FX620DX
Packard Bell EN TS11
Samsung RF511
Toshiba P750

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym kupić dobrego, wydajnego laptopa do 2000zł na którym The Sims 3 i wszystkie dodatki będą chodziły bez zacinania i denerwowania się, że gra się wiesza. Jaką polecacie najlepszą machinę do tej kwoty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować