Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Mam zamiar kupić laptopa. Budżet 2000zł, w ostateczności jeśli będzie coś świetnego max2500zł.
Do czego laptop ma służyć? Głównie do codziennego używania, w tym roku klasa maturalna, wybieram się na studia i chciałbym mieć ze sobą tego laptopa, fajnie by było gdyby mi posłużył przez te 3 lata. Co do gier, wiadomo lubie pograć ale nie jest to bardzo ważne. Mój komputer, którego teraz używam ma 5 lat, karte z pamiecią 256mb która obłusguje directxa 9, więc zdążyłem się przyzwyczaić do tego że prawie żadne nowe gry mi nie działają :O. Fajnie by było jednak gdyby po zakupie tego laptopa mógłbym pograć przez jakiś czas w nowości, Skyrimem albo nowym AC bym nie pogardził. Proszę was o pomoc, ponieważ o laptopach nie wiem prawie nic... Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 21:19, Ring5 napisał:

Nieprzekraczalny to 4k. W wątku, gdzie wcześniej zadałem to pytanie, polecono mi m.in.
http://www.x-kom.pl/p/70711-notebook-laptop-15,6-msi-gt683-476xpl-i5-2430m-4gb-500-dvd-rw.html
i jak na razie sprzęcik ten wygrywa, choć pewnie matryca 17" byłaby lepsza.


Wydajniejszego już nie dostaniesz w tym budżecie, z 17" Dell XPS L702x lub HP dv7-6140ew ale wydajnościowo sporo odstają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 21:19, blacklio2 napisał:

W tym budżecie tylko Acer 5750 bez OS.

Wygląda przyzwoicie. Przeglądałem reszte tego co podałeś i nie widzę dużej różnicy, w 3 pierwszych ta sama karta grafiki, taka sama ilość ramu, jedynie ceną się różnią

Dnia 07.01.2012 o 21:19, blacklio2 napisał:

>Karta graficzna nVidia GeForce GT 540M + Intel HD Graphics 3000
>Wielkość pamięci karty graficznej 2048 MB DDR3 (pamięć własna)
2 karty grafiki ? Jak to działa? Możesz jakoś krótko wytłumaczyć? Nigdy się z tym nie spotkałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 21:28, nolif3r napisał:

2 karty grafiki ? Jak to działa? Możesz jakoś krótko wytłumaczyć? Nigdy się z tym nie
spotkałem

Tak, że zmieniają się wg zapotrzebowania przeglądasz internet, pracujesz w programach biurowych korzystasz z zintegrowanej (mniejsze zużycie prądu/ ilość wydzielanego ciepła/ciszej), grasz w bardziej wymagającą grę komputer przełącza (albo sam odgórnie ustawiasz z której ma korzystać) na kartę dedykowaną przez co masz lepsze osiągi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy nie ma Win7 oraz procesor i3, reszta ma i5 z systemem dlatego wyższa cena.
Optimusa ( technologia nvidii przełączania GPU ) kolega wyżej wyjaśnił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 21:25, blacklio2 napisał:

Wydajniejszego już nie dostaniesz w tym budżecie, z 17" Dell XPS L702x lub HP dv7-6140ew
ale wydajnościowo sporo odstają.


Dzięki za info. Czyli chyba mam wybranego laptoka. Teraz trzeba będzie poszukać jakiegoś sklepu, gdzie da się go wziąć na raty. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 23:37, Ring5 napisał:

> Wydajniejszego już nie dostaniesz w tym budżecie, z 17" Dell XPS L702x lub HP dv7-6140ew

> ale wydajnościowo sporo odstają.

Dzięki za info. Czyli chyba mam wybranego laptoka. Teraz trzeba będzie poszukać jakiegoś
sklepu, gdzie da się go wziąć na raty. Pozdrawiam.


A byłbym zapomniał równie ciekawym modelem jest Asus G53SW z i7 i GTX460 jest nieco wydajniejszy od GTX560 w GT683 i to rząd 15-20 fps.
Wydajność w grach możesz sobie sprawdzić tutaj
http://www.notebookcheck.pl/Ranking-kart-graficznych-w-grach.31531.0.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 23:37, Ring5 napisał:

> Wydajniejszego już nie dostaniesz w tym budżecie, z 17" Dell XPS L702x lub HP dv7-6140ew

> ale wydajnościowo sporo odstają.

Dzięki za info. Czyli chyba mam wybranego laptoka. Teraz trzeba będzie poszukać jakiegoś
sklepu, gdzie da się go wziąć na raty. Pozdrawiam.


jakiego wybrałeś? tego msi? gdzieś mi się obiło o uszy że nie ma obsługi nvidia optimus - dużo stracisz na kulturze pracy bo integra w procesorze jest nieobsługiwana. Ostatnio kupowałem lapka i musiałem się niestety przekopać przez masę testów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2012 o 11:50, blacklio2 napisał:

Ten lapek nie ma Optimusa, w idlle ma koło 34 decybeli wiec nie jest źle dla ucha.


a widziałeś go pod obciążeniem? chyba nie widziałem testów niczego głośniejszego, wliczając suszarkę dziewczyny i odkurzacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co ma wspólnego ze sobą tryb luz a tryb obciążenie, jeśli ktoś kupuje lapka do gierek to musi się liczyć z pewnymi konsekwencjami nie ma złotego środka żeby było wydajnie i cicho w 15.6".
50 decybeli masz w przypadku 100% obciążonego CPU i GPU co zdarza się tylko w benchamrkach.

"Układy chłodzenia notebooków projektowanych z myślą o najwyższej wydajności z założenia nie muszą być ciche. Hałas emitowany przez MSI GT683 nie wyróżnia się specjalnie na tle innych laptopów dla graczy. W trakcie pracy z dokumentami, buszowania po Internecie czy oglądania filmu z HDD zakres emitowanego szumu zaczynał się od 34,5 a kończył na 35,6 dB. To wyniki podobne do tych odnotowanych w przypadku MSI GT680, z tym że ten ostatni stawał się nieco głośniejszy podczas odtwarzania filmu.

W trakcie grania wentylator zwiększa swoją wydajność, a natężenie emitowanego przezeń szumu wzrasta do zakresu między 39,3-43,5 dB. To wyniki zbliżone do tych, jakie uzyskałem, testując MSI GT680. Nowy model staje się natomiast nieco głośniejszy pod maksymalnym obciążeniem GPU i CPU, osiągając natężenie hałasu na poziomie 49,2 dB. Nie różnią się natomiast wymuszane przyciskiem maksymalne obroty wentylatora, kiedy to „startujący odrzutowiec” zakłóca ciszę z siłą 54,6 dB. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2012 o 12:49, blacklio2 napisał:

A co ma wspólnego ze sobą tryb luz a tryb obciążenie, jeśli ktoś kupuje lapka do gierek
to musi się liczyć z pewnymi konsekwencjam


Nie musi, tylko to troche więcej kosztuje - g53/g73

u mnie msi odpadł za brak optimusa, hałas pod obciążeniem (dyskwalifikacja za te dwie rzeczy) i wygląd który, pzrzynajmniej mi, pasuje tylko w boże narodzenie.
plusem jest łatwy dostęp do wszystkiego przez klapę serwisową, miejsce na drugi dysk co nie każda 15'''' ma i niskie temperatury - ale patrząc na hałas to wiemy skąd się bierze
jak jest z serwisem msi w Polsce nie wiem - to też dobrze brać pod uwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2012 o 13:29, gmx napisał:

Nie musi, tylko to troche więcej kosztuje - g53/g73


Ktoś jet chyba nie obiektywny :)

"W przypadku pełnego obciążenia czterech rdzeni oraz karty graficznej układ chłodzenia zaczyna dawać o sobie znać – jest głośny na tyle, że warto założyć słuchawki."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2012 o 15:19, blacklio2 napisał:

> Nie musi, tylko to troche więcej kosztuje - g53/g73

Ktoś jet chyba nie obiektywny :)


nieobiektywny w sensie że w pełni obciążonego g53 słyszałem więc nie wiem skąd temat słuchawek ;]


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pada mi akumulator od Della i muszę kupić nowy.
Mam wbudowany model o nazwie dell N586M9, ale takiego samego juz nie kupie.
Nie znam się za dobrze na tym temacie, czy każdy model akumulatora firmy dell inspiron(mam laptoma dell inspiron) bedzie pasował?
np. taki model http://www.duracelldirect.pl/laptop-notebook/dell/inspiron-1545-bateria-zasilacz-ladowarka.html ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2012 o 13:10, In_The_End napisał:

Nie znam się za dobrze na tym temacie, czy każdy model akumulatora firmy dell inspiron(mam
laptoma dell inspiron) bedzie pasował?


Niekoniecznie. Jaki masz dokładnie model laptopa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dell inspirion 1545(aż doznałem olsnienie jak to przeczytałem, ale oby nie było zwodnicze), wiec chyba wszytsko z tym numerem powinno pasować, tak:s?
Laptop jest bliskiej mi osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować