Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

/.../

Ja to bym próbował go sprzedać za 1500-1700 zł (brak Windowsa swoje robi, normalnie dałoby radę go opchnąć za 1700-1800). Widzę że wydajność w grach to on ma żadną ale na pewno na Allegro znajdą się chętni na laptopa za tę cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, może mi ktoś polecić jakąś dobrą podkładkę chłodzącą pod laptopa ? Najlepiej białą ale to nie jest warunek konieczny za to konieczna jest wysoka wydajność i żeby była jak najcichsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po raz drugi proszę o pomoc. Wcześniej pytałem o laptopa, sugestia kupna MSI GT 683 była strzałem w dziesiątkę, więc raz jeszcze zdaję się na doświadczenie gramowiczów.

Dosyć kadzenia. Szukam netbooka dla mojego Ukochanego Gniazdka Żmij, czyli szanownej małżonki. Netbook ów miałby służyć trzem celom:
- skype
- trochę pisania
- gry typu FarmVille itp.

Cena właściwie nie bardzo gra rolę, sprzęt ma być solidny i tyle, na tym przede wszystkim mi zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam Toshiba Mini NB550D-10G.
Test tutaj: http://www.chip.pl/testy/notebooki/netbooki/toshiba-mini-nb550d-10g

Cena: http://www.ceneo.pl/11005778?utm_source=chip&utm_medium=api

Mankamentem moze byc to, ze jest glosny przy pelnym obciazeniu. I KONIECZNIE (imo) nalezaloby dokupic druga kostke ramu i dolozyc. 1 GB moze nie bys wystarczajace niestety ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, napisałem długiego i mądrego posta, ale mi go kochane forum wcięło. Nie chce mi się pisać od nowa, więc streszczę:

1. Zastanów się czy to na pewno ma być netbook - mały komputer jest bardziej mobilny, ale komfort pracy jest mniejszy.
2. Toshiby bym odradzał - te laptopy są dziwne. :P Choć to może tylko mój prywatny uraz do tej marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2012 o 20:55, Ichvander napisał:

Polecam Toshiba Mini NB550D-10G.


http://www.x-kom.pl/p/73310-netbook-11,6-msi-wind-u270-233xpl-e-450-8gb-500.html

Na razie rozważam zakup tej zabaweczki. Mam laptopa MSI i jestem z niego niesamowicie zadowolony, podejrzewam, że jakościowo netbook będzie podobny. Jedyne, co mnie trochę martwi, to fakt, że ekran jest błyszczący, nie matowy...

@ Rob006

Moja Najukochańsza Izba Kontroli często przynosi pracę do domu, więc prościej by było jej nosić netbooka, niż laptopa. Poza tym często jeździ do swoich rodziców, zatem mobilność również i tu jest atutem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8 GB ramu nie potrzebne, 100 zlotych w plecy. Jesli MSI to ten:
http://www.x-kom.pl/p/73308-netbook-11,6-msi-wind-u270-233xpl-e-450-4gb-500.html (identyczny jak ten co podales, tylko wersja z 4 GB ram). I zauwaz tez, ze oba te modele sa bez systemu operacyjnego. Wiec albo dokupujesz system (chyba, ze masz), albo kupujesz tego oto MSI:
http://www.x-kom.pl/p/73311-netbook-11,6-msi-wind-u270-233xpl-e-450-4gb-500-7hp64x.html

EDIT: od razu mowie, ze na tabletach sie nie znam... ale w tym przypadku moze (mobilnosc, praca na baterii) lepiej zainwestowac w tablet?
EDIT 2: lapkow/netbookow z matoewym ekranem chyba juz nie sprzedaja nawet... ale mozliwe, ze sie myle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2012 o 22:14, Ring5 napisał:

Moja Najukochańsza Izba Kontroli często przynosi pracę do domu, więc prościej by było
jej nosić netbooka, niż laptopa. Poza tym często jeździ do swoich rodziców, zatem mobilność
również i tu jest atutem...


Jeśli to tylko kwestia przeniesienia z jednego miejsca na drugie, to laptop nie jest wcale wielkim problemem, sam od dłuższego czasu tak robię, a nie wyobrażam sobie dłuższej pracy na 10-calowym ekranie. Główną zaletą netbooka jest to, że długo działa na baterii i można go wyciągnąć w autobusie czy pociągu i coś robić.
A co do matrycy - jeśli komputer zwykle działa w zamkniętych pomieszczeniach, to nie ma sensu brać matowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2012 o 11:33, rob006 napisał:

nie wyobrażam sobie dłuższej pracy na 10-calowym ekranie.


I właśnie dlatego nie rozważam dziesięciocalowego ekranu, tylko 11,6. W tej chwili mam dwa typy:

http://www.x-kom.pl/p/73311-netbook-11,6-msi-wind-u270-233xpl-e-450-4gb-500-7hp64x.html
http://www.x-kom.pl/p/70624-netbook-11,6-samsung-305u1a-e-350-4gb-320-7hp64-czarny.html

Prawdopodobnie skończy się na MSI, bo oprócz wszystkiego, w zestawie jest też płytka z windowsami, co jest sporą zaletą. Wiele kompów z fabrycznie instalowanym oprogramowaniem nie ma w zestawie płyty. Trochę to dziwna polityka, ale cóż poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję laptopa. Ekran 15, do 2000 zł. Laptop miałby być dla mnie przede wszystkim mobilny. Wygląd nie ma znaczenia, a grubość i waga jak najmniejsza, ale to nie jest priorytet. Matryca matowa. Napęd optyczny. Bardzo wytrzymała bateria nie jest jakoś potrzebna, ot tyle by można było coś obejrzeć w pociągu. Co do grafiki to raczej nie ma jakiegoś znaczenia dla mnie (szczególnie, że do 2k to raczej nic ciekawego się nie dostanie). System niekonieczny (z MSDNAA mam).
Miałby ktoś z was jakieś propozycje? Kolega poleca mi VAIO. Co o tym sądzicie? Z góry dzięki za wszelakie porady i odpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2012 o 19:34, Daelor napisał:

Netbook za 1700 zł? Serio?


A to jest jakiś problem? Nie wiedziałem, że są jakieś limity... Wiesz, wolę wydać 1700 teraz i mieć netbooka na kilka ładnych lat, niż co 2-3 lata wydawać osiem stów na średniej klasy sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2012 o 21:48, Ring5 napisał:

A to jest jakiś problem? Nie wiedziałem, że są jakieś limity...


Ależ oczywiście, że nie. Jednak 1700zł za sprzęt do, cytuję:
"- skype
- trochę pisania
- gry typu FarmVille"
to chyba przesada, i nie trzeba go będzie zmieniać w ogóle ;] Niemniej życzę owocnych zakupów! (bardzo fajny swoją drogą ten laptop MSI 683).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Pomożecie?
Mam problem z doborem netbooka do, powiedzmy, 1400 złotych.
Zastosowań chyba nie trzeba wymieniać: standardowe internetowo-wordowe, kolejnej części shreka nie zamierzam na nim renderować :D
Oczywiście im mniej przyjdzie mi zapłacić tym lepiej... :)
Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2012 o 22:46, Daelor napisał:

to chyba przesada, i nie trzeba go będzie zmieniać w ogóle ;]


Jak napisałem wcześniej - można kupić netbooka i za 600 zł, ale za 2 lata będzie się on nadawał co najwyżej do sprawdzania poczty, pod warunkiem, że nie będzie tam zbyt dużych załączników. Widzę po sprzęcie, jaki mają znajomi - tnące się filmy na YT (a zauważ, że coraz więcej klipów jest w jakości HD), kamerki o rozdzielczości 0,3 Mpx (tu jest HD - co jest o tyle ważne, że przez kilkanaście miesięcy nie będzie mnie w domu i miło by było zobaczyć, jak wygląda żona, a nie nieczytelny zlepek pikseli) i tak dalej. Jako że jest to dla nas praktycznie jedyny sposób kontaktu, nie mam zamiaru na nim oszczędzać.

Zresztą dyskusja i tak jest jałowa, bo szanowna małżonka uznała po namyśle, że jednak woli pełnowymiarowego laptopa.

Dnia 21.02.2012 o 22:46, Daelor napisał:

(bardzo fajny swoją drogą ten laptop MSI 683).


A owszem, owszem. Kombajn niesamowity, aż strach się bać, co ten potwór potrafi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2012 o 15:40, Citkowsky napisał:

Tak jak napisałem lapek już zakupiony.
Wybó padł na 15,6'' z i5, GF 540, 4GB RAM i Win 7.


OK OK :) Asus ma fajną tą serię lapków i w dobrej cenie, niech służy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć! :)
Tak po prawdzie dołączam się do prośby SiDiego, poszukuję bowiem laptopa do maksymalnie 2000zł na którym będę mógł spokojnie sobie pracować odpuszczając już gry. Zależy mi przede wszystkim na trwałości i niezawodności, poza tym ważne są dobre głośniki (ofc bez przesady), ekran 15'''' i jak najprostsza obsługa sprzętu.
Zarzućcie czymkolwiek, proszę Was ludzie, nie mam pojęcia jak się za to zabrać. :) A jest to dosyć pilne.
Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Was serdecznie.
Chciałbym prosić o pomoc w wyborze laptopa. Mogę dać do 3300 zł, a będzie służył on głównie do grania, ale zależy mi tylko na laptopie ze względu na szkołę.Bardzo chciałbym żeby poszedł mi Wiedźmin 2 i Skyrim.
Myślałem ostatnio nad Asusem N55SF. Co myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam problem z zakupem laptopa. to musi być Alienware (wiem wiem złom ale niestety to musi być alien z przyczyn niezależnych). Mam problem która konfiguracja będzie lepsza do gamingu.Z góry dziękuję za pomoc :
1.
mx 17r3: (plus dochodzi 2 letnia gwarancja od przypadkowych zniszczen i wyświetlacz 3d)
Processor : Intel Core i7 Processor 2860QM (2.50 Ghz, 8MB, 4C)
Display : 17.3in 120Hz w/ 3D Bundle WideFHD (1920 x 1080) WLED LCD
Memory : 16GB(4X4GB)1333MHz DDR3 Dual Channel 1 S
Dysk twardy : 750GB Serial ATA (7,2tys.obr./min) 1 S
Optical Drive : Blu-Ray Disc (DVD+/-RW + BD-ROM) Drive including software
Graphics : 2GB GDDR5 NVIDIA GeForce GTX 580M

2.mx18
Procesor IntelŸ Core™ i7 2860QM (2,50 GHz, 8 MB pamięci podręcznej, 4C)
Dwie karty graficzne AMDŸ Radeon™ HD 6990M z 2 GB pamięci GDDR5 w konfiguracji CrossFireX™
8192 MB dwukanałowej pamięci SDRAM DDR3 1600 MHz [4x2048]
Dysk twardy Serial ATA 750 GB (7200 obr./min)
Napęd DVD+/- RW (zapis i odczyt dysków DVD oraz CD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować