Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 14.04.2012 o 22:28, Hommicide napisał:

Wybierze mi ktoś jak najlepszego laptopa do kwoty 3000zł?


Widzę, że sporo osób pytało o laptopa do 3000zł, więc poszperałem trochę w internecie i znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/mocny-acer-7750g-17-i5-2430m-4gb-750gb-hd6850-w7-i2269227875.html Specyfikacje moim zdaniem wyglądają całkiem nieźle. Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuję zakup taniego laptopa, idealnego do internetu, muzyki czy też filmów ( poza HD oczywiście ). Szukam czegoś w przedziale 1300-1500 PLN. Czy model Acer Aspire 5250-E302G32Mnkk to wybór stosowny do tego typu celów ? Laptop do nabycia co prawda w ''''Biedronce'''', ale w przystępnej cenie - 1400 zł, wraz z sytemem Windows 7 HP. Najważniejsze, by sprzęt był odpowiednio szybki w stosunku do swojej jakości a jego działalność była długotrawała. Laptop ma być używany jedynie w domu. Z góry dziękuje za pomoc, jednocześnie w przypadku, kiedy to istnieje lepszy wybór, proszę o wskazanie 2-3 konkretnych modeli laptopów czy też nooteboków.

Edit : Proszę o w miarę klarowną odpowiedź. W przedziale cenowym, który wskazałem, znalazłem jeszcze jeden model - Acer Aspire ONE 722, wraz z systemem Windows 7 HP 64bit. Głównie chodzi o to, czy pomiędzy właśnie tym modelem a wskazanym wcześniej, jest na tyle znacząca różnica w wydajności, by rezygnować z przekątnej 15,6 cala na rzecz zaledwie 11,6 cala. I więcej zapłacić - 100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 07:48, spec2012 napisał:

Do twoich wymagań taki acer powinien wystarczyć.
Więcej możesz o nim przeczytać tu: http://biedronka-tester.blogspot.com/2012/04/laptop-acer-aspire-5250-e302g32mnkk-z.html


Bez jaj, polecasz gościowi laptopa z biedronki? Nie chodzi tu już o dziecinne przekąsy, że to jakiś ch**owy sklep, ale rzeczy typu laptop powinno się kupować w sklepach RTV a nie spożywczo-przemysłowych. Jak już to podawaj na jakiejś normalnej stronie, na której są przy okazji sprawdzone informacje.

Pytanie od siebie, jakiego polecacie lapka do 2700 zł? Głównie do gier jak np. Wiedzmin 2 albo BF 3, oczywiście nie wymagam max detali tylko powiedzmy średnie. Wielkość ekranu, która mnie interesuje to 15,3, szeroki wybór w dobrych cenach (2 cale więcej i w tej samej cenie o wiele gorsze podzespoły). Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam pytanie dotyczące temperatury laptopa. Użytkuję właśnie Acer''a Aspire 7540 (proc AMD Athlon II Dual-Core M320 2.10 GHz, 4 gb ram, ATI Mobility Radeon HD 5650, Win 7 64-bit), przy grze w Minecrafta zauważyłem szybki wzrost temperatury a po 30 min może się nawet lapek wyłączyć. Mam podstawkę chłodzącą Espreranza http://www.ceneo.pl/12530856 . SpeedFan zanotował temperatury (na obecną chwilę, około 30 minut po wyłączeniu się komputera przez grę) GPU - 88C, Core - 69-70C, HD0 - 46C, Temp1 - 68-69C, Temp2-63C. Co możecie powiedzieć o tych temperaturach? Co zrobić aby komputer się nie wyłączał, jak jeszcze obniżyć temperaturę.
Postaram się nie długo załączyć temperaturę przy obciążeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką kartę dźwiękową USB kupić do lapka? Zależy mi żeby była tania, słucham tylko muzyki, nie gram w gry. Potrzebny dźwięk 5.1

To tak w skrócie. Prosiłbym o konkretne linki. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod obciążeniem (20 minut w Minecrafta...) HD0-42C, Temp1-80C, Temp2 - 78C, GPU-88C, Core-80C.
Nie wiem czemu tak szybko się nagrzewa, zauważyłem też, że GPU ma taką samą temperaturę nawet po włączeniu na świeżo komputera po kilku godzinach odpoczynku. Czy procesor karty graficznej zawsze ma taką temperaturę?

Na razie pytam tu, nie chce zakładać nowego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Puść test w OCCT (test CPU:OCCT, ustawienia domyślne) i wrzuć na forum wykresy, które po zakończeniu zostaną zapisane w folderze Dokumenty (tylko nic nie kombinuj w czasie trwania testu - włącz go i czekaj, aż OCCT sam go zakończy).
Na mój gust, to te temperatury, które póki co podałeś, nie są takie tragiczne. U mnie procek dobija do 78 stopni w stresie, ale nic się nie wyłącza/zawiesza. GPU faktycznie masz "trochę" ciepły, można by było się pokusić o przeczyszczenie chłodzenia przynajmniej za pomocą sprężonego powietrza, jeśli używasz tego laptopa już jakiś czas (jak jest nowy, to nie ma sensu, wtedy to reklamacja, bo może to być jakaś wada fabryczna).

Chaotizz
Nie wiem, czy poza Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 znajdzie się coś sensownego, większość kart, zwłaszcza tych tanich, to w zasadzie te same układy, co montowane seryjnie w notebookach (np. Realteki), więc byłby to bezsensowny wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam wykresy.
Laptop ma rok, więc jeszcze na gwarancji. Generalnie to nie mój laptop a ojca, ale użytkuję go co drugi tydzień i już wcześniej (z miesiąc, dwa temu) zauważyłem wzrost temperatury.

20120429180527

20120429180535

20120429180542

20120429180550

20120429180554

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza zasada laptopowego sprzetu. Przedmuchaj WSZYSTKIE otwory, ktore potrafisz znalezc na obudowie sprzetu. Zwlaszcza ten, przez ktory widac lopatki wiatraka. Jak masz mozliwosc to uzyj sprezonego powietrza do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temperatury nie wyglądają tragicznie (gdyby było źle, OCCT automatycznie przerwałby test), choć dość wysokie są. Kup taką puszkę ze sprężonym powietrzem i przedmuchaj wszystkie otwory, powinno pomóc. Co prawda, jest to zbieg doraźny, ale nie ma co się bawić w rozbieranie sprzętu, bo pewnie jeszcze jest na gwarancji.
Tylko zwróć uwagę na kilka rzeczy:
- sprawdź, czy puszka ze sprężonym powietrzem, którą kupisz, na pewno jest przeznaczona do sprzętu elektronicznego,
- w trakcie używania sprężonego powietrza trzymaj puszkę pionowo, nie przechylaj jej, nie odwracaj do góry dnem i nie wstrząsaj nią (to również dotyczy się przed użyciem),
- wiatraczki najlepiej zablokuj zapałką albo wykałaczką, inaczej jak psikniesz, to mogą zacząć obracać się w odwrotną stronę, niż normalnie, co może doprowadzić do uszkodzenia ich łożysk,
- koniecznie przeczytaj instrukcje na puszce :),
- taki trochę mój wymysł ("strzeżonego Pan Bóg strzeże" :)), nie korzystaj z notebooka zaraz po użyciu sprężonego powietrza, ja, po tym jak wyczyściłem swojego, zostawiłem go na całą noc na wierzchu, we w miarę przewiewnym miejscu. Może to trochę przesadna ostrożność, ale różnie to bywa :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuję w przeciągu najbliższego miesiąca kupić sobie nowy laptop i zainteresował mnie ten: http://www.sferis.pl/produkt/44835-acer-as8951g-lx-rj302-021-i5-2430m-18-4fhd-750gb-8gb-gt555m2gb-bd-re-wf-w7hp-black.html

Rzecz w tym, że mało się znam na lapkach i dlatego chciałam spytać, czy jest to dobry, opłacalny itp. itd. zakup. :P

Wspomnę, że laptopa potrzebuję głównie do grania, raczej w gry wydane najpóźniej rok temu (wyjątkiem jest Diablo III), a więc nie musi to być superhiper maszyna, a najistotniejsze jest to, że mój budżet wynosi właśnie 4k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2012 o 17:20, L33T napisał:


Ja korzystam z HP Paviliona obecnie i nie mam na co narzekać, tyle że mi się sprzęt zestarzał i potrzebuję czegoś mocniejszego. :) A który z dwóch MSI jest lepszy, ten, który Ty mi wysłałeś czy http://www.sferis.pl/produkt/50487-msi-ge620dx-439pl-i7-2630qm-4gb-15-6-500-gt555m-whp.html? Bo w sumie nie wiem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to się sprowadzi to tego w co chcesz grać:
Karta z twojego modelu:
http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-555M.41933.0.html
Karta z mojego:
http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-560M.48313.0.html

W Twoim wsadzili i7 czyli praktycznie to jest to coś za coś. IMO normalna rozdzielczość czyli 1920x1080 bardziej do mnie przemawia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę niższą, tj. 1366x768, więc... :P

@Ichvander
Sklepu jeszcze poszukam, muszę wziąć na ratki i takie tam, także się jeszcze porozglądam, musiałam tylko wiedzieć za czym. ;P

Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z grzejącym się laptopem. Temperatura krąży zazwyczaj w okolicach 45-60 stopni (Core Temp) choć dzisiaj podbiło już do ponad 70. Mam Della studio 1555, niedawno zaopatrzyłem się w podstawkę chłodzącą modecom silent fan cf 10 i niestety wiatrak nie pokrywa się ze wszystkimi otworami z tyłu laptopa( mam wątpliwości co do cyrkulacji powietrza). Dół laptopa nawet na podstawce potrafi nieźle przypiec, stąd moje pytanie i prośba, co zrobić by usunąć to przegrzewanie się laptopa? Nowa podstawka? Jak tak to jaka najlepiej pasuje do mojego lapka? Czy otwarcie sprzętu i przedmuchanie powietrzem może pomóc? Jak mogę wrócić do tych bezpiecznych temperatur?

Dobranoc; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacytuje kolege Blackhanda:

" Kup taką puszkę ze sprężonym powietrzem i przedmuchaj wszystkie otwory, powinno pomóc. Co prawda, jest to zbieg doraźny, ale nie ma co się bawić w rozbieranie sprzętu, bo pewnie jeszcze jest na gwarancji.
Tylko zwróć uwagę na kilka rzeczy:
- sprawdź, czy puszka ze sprężonym powietrzem, którą kupisz, na pewno jest przeznaczona do sprzętu elektronicznego,
- w trakcie używania sprężonego powietrza trzymaj puszkę pionowo, nie przechylaj jej, nie odwracaj do góry dnem i nie wstrząsaj nią (to również dotyczy się przed użyciem),
- wiatraczki najlepiej zablokuj zapałką albo wykałaczką, inaczej jak psikniesz, to mogą zacząć obracać się w odwrotną stronę, niż normalnie, co może doprowadzić do uszkodzenia ich łożysk,
- koniecznie przeczytaj instrukcje na puszce :),
- taki trochę mój wymysł ("strzeżonego Pan Bóg strzeże" :)), nie korzystaj z notebooka zaraz po użyciu sprężonego powietrza, ja, po tym jak wyczyściłem swojego, zostawiłem go na całą noc na wierzchu, we w miarę przewiewnym miejscu. Może to trochę przesadna ostrożność, ale różnie to bywa :)."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować