Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Uhh, na to Ci nie odpowiem, bo szczerze mowiac nie mam zielonego pojecia na temat podkladek. Nie wiem czy ws czymkolwiek pomagaja, czy to pic na wode itp. Musisz poczekac na odp kogos bardziej eerm kompetentnego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar kupić laptop ale potrzebuje porady który jest lepszy i bardziej wydajny chodzi również o możliwość zagrania na nim w miarę nowe gry.
Pierwszy to
Procesor : IntelŸ Core™ i5-2430M 2 x 2,4 GHz - 2 x 3,0 GHz
Wyświetlacz WSXGA 17.3" Active Matrix TFT Color LCD 16:9 1600x900
Pamięć zainstalowana: 4 GB DDR3
Pamięć (max. pojemność): 8 GB
Dysk twardy (pojemność): 500 GB SATA
Napęd optyczny (typ): DVD-REC (Dual Layer)
Karta graficzna: IntelŸ HD Graphics 3000
Karta dźwiękowa: wbudowane 2 głośniki stereo obsługujące MS-Sound
Wbudowany mikrofon: Tak
Karta sieciowa przewodowa: 10/100/100 Mbps Gigabit Ethernet
Karta sieciowa bezprzewodowa: 802.11 B/G/N
Złącza:
- HDMI;
- 3 x USB 2.0;
- Czytnik kart pamięci wspieranie:
Secure Digital ™ (SD)
MultiMediaCard (MMC)
Memory Stick ™ (MS)
Memory Stick PRO ™ (MS PRO)
xD-Picture Card ™ (xD)
System operacyjny: Windows 7 Home Premium 64 bit polski
Dodatkowe oprogramowanie: Microsoft Ÿ Office Starter 2010
Wbudowana kamera: Kamera internetowa z 1280 1024
Akumlator (technologia): 6-cell Lithium-Ion (Li-Ion) battery
i tu pytanie czy istnieje m nim możliwość zamontowania lepszej karty graficznej??
Natomiast drugi
Procesor : AMD Quad-Core A6 3400M 4x1.4 GHz-2,3 GHz 4MB cache
Wyświetlacz WSXGA 15,6" Active Matrix TFT Color LCD 16:9 1366x768
Pamięć zainstalowana: 4 GB DDR3
Pamięć (max. pojemność): 8 GB
Dysk twardy (pojemność): 500 GB SATA
Napęd optyczny (typ): DVD-REC (Dual Layer)
Karta graficzna: ATI Radeon 6520G z 512 MB
Karta dźwiękowa: wbudowane 2 głośniki stereo obsługujące MS-Sound
Wbudowany mikrofon: Tak
Karta sieciowa przewodowa: 10/100/100 Mbps Gigabit Ethernet
Karta sieciowa bezprzewodowa: 802.11 B/G/N
Złącza:
- HDMI;
- 3 x USB 2.0;
- Czytnik kart pamięci wspieranie:
Secure Digital ™ (SD)
MultiMediaCard (MMC)
Memory Stick ™ (MS)
Memory Stick PRO ™ (MS PRO)
xD-Picture Card ™ (xD)
System operacyjny: Windows 7 Home Premium 64 bit polski
Dodatkowe oprogramowanie: Microsoft Ÿ Office Starter 2010
Wbudowana kamera: Kamera internetowa z 1280 1024
Akumlator (technologia): 6-cell Lithium-Ion (Li-Ion) battery
Jak myślicie który jest lepszy dodam że oba są w podobnej cenie 2tysięcy zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2012 o 21:04, Ponury666 napisał:

Stanowczo bym postawił na ten drugi podaje jeszcze firmy z jakich te cuda sa

laptop drugi to Gateway NV-55S02U cena 1850 zł na allegro pierwszy też firmy Gateway.
Dzięki za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.karen.pl/product/146891/Komputery/Laptopy_i_netbooki/DELL_Inspiron_N5110_Q15R_Core_i7_2670QM_-_nVidia_GT_525M_-_8GB_-_500GB_-_no_Os.html

Co sądzicie? Szukam laptopa na studia i ten wydaje się całkiem ciekawy i w przystępnej cenie (brak OS to nie problem, bo i tak pewnie zainstaluję na nim Linuxa). Niestety w sprawach hardware jestem trochę zielony i przydałaby mi się Wasza opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w dobraniu jakiegoś laptopa do kwoty 2000zł, najlepiej firmy ASUS lub ACER. Komputer ma posłużyć głownie do gier i konwertowania filmów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie kolegowie. Pytam siem.
Najlepszy laptop do gier w granicach 3000zł, jaki? W końcu uzbierałem piniondz. Chce kupić, grać w Herosów VI, Skyrima, Battlefieldow, i innych. ^ ^ pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio zastanawiałem się nad zakupem laptopa jako HTPC (laptop + dekoder dvb-t na usb) Chodzi mi przede wszystkim o odtwarzanie nagranych filmów w HD na TV. I tu pojawia się pytanie... Jaki procesor byłby odpowiedni na odtwarzanie takich filmów?

Laptopy w cenie ~1500zł wyposażone są w procesory np. AMD Brazos E-450
czy to wystarczy?
czy może zainwestować w procesory serii i3 lub i5?

Najlepie jakby to miało może nie 15 cali a około 12. (10 to jednak trochę za mało)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem posiadaczem podkładki Logitech Lapdesk N700 który ma funkcję zarówno chłodzącą jak i posiada głośniki i tutaj mam pytanie.
Podczas używania podkładki, ponieważ laptop mi się nieźle potrafi przegrzać podczas zaawarsowanych czynności to jej używam, ale głośniki są niezłe, ale w dalszym ciągu nie wystarczają. Dodatkowo nie mogę uzywać słuchawek do słuchania muzyki ponieważ głos jest dalej wewnątrz.
Próbowałem różnych metod np. przy menu głośników w laptopie to mam do zaznaczenia ten Logitech jak i standardowy z laptopa (Dell''a imo mają słabo wykonane głośniki). Niestety po podłączniu kabla do odpowiedniego miejsca nie wchodzi funkcja głośników, dopiero podczas gdy wyłączę tą podkładkę.
Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrego laptopa do 2500 zł. Byłoby miło, gdyby dało się na nim uruchomić coś nowszego od Sapera, ale bardziej zależałoby mi na wygodzie obsługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam laptopa ASUS K53S, pytanie związane jest z grafiką, za każdym razem gdy instaluję sterowniki karty graficznej ( grafika to GEFORCE GT54M ) to w właściwościach karty w systemie pokazuje mi inną kartę - jak na obrazku, o co tu chodzi ?

20120526094138

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To po prostu karta graficzna, która jest w procesorze - wydajność słaba, ale pobór mocy też niski. Gdzieś w opcjach panelu nVidii można to przełączyć na GT540M lub ustawić w jakich aplikacjach ma się to GPU włączać a w jakich laptop ma używać intelowskiego rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2012 o 10:35, Henrar napisał:

To po prostu karta graficzna, która jest w procesorze - wydajność słaba, ale pobór mocy
też niski. Gdzieś w opcjach panelu nVidii można to przełączyć na GT540M lub ustawić w
jakich aplikacjach ma się to GPU włączać a w jakich laptop ma używać intelowskiego rozwiązania.

przeglądałem już panel ale niczego nie mogę tam znależć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2012 o 10:57, tosz napisał:

przeglądałem już panel ale niczego nie mogę tam znależć

Panel sterowania nVidii-> zarządzanie ustawieniami 3D i tam szukaj. GPU powinno teoretycznie być ustawione na automatyczną zmianę w trakcie odpalania gry (bo na Intelu pograć się za bardzo nie da), ale możesz sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2012 o 11:14, Henrar napisał:

> przeglądałem już panel ale niczego nie mogę tam znależć
Panel sterowania nVidii-> zarządzanie ustawieniami 3D i tam szukaj. GPU powinno teoretycznie
być ustawione na automatyczną zmianę w trakcie odpalania gry (bo na Intelu pograć się
za bardzo nie da), ale możesz sprawdzić.

to o czym piszesz tylko wspomaga grafikę systemową a nie przełącza na grafikę NVIDI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2012 o 12:01, tosz napisał:

niestety nic to nie pomogło dalej mam informację że pracuje grafika systemowa

Ty chcesz żeby ten geforce Ci działał domyślnie nonstop? On ma się włączać tylko przy aplikacjach którego tego potrzebują...
Włącz grę która teoretycznie ma z niej korzystać>zminimalizuj>rozsuń zasobnik traya>kliknij raz w ten aplet NVidi, i wtedy tam powinieneś mieć w rubryczce "aktywność karty graficznej" aplikacje które z niej korzystają w tym wypadku grze... Nie ma kompletnie sensu, żeby non stop pracowała....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2012 o 12:01, tosz napisał:

niestety nic to nie pomogło dalej mam informację że pracuje grafika systemowa

Pytanie tylko: pojawia Ci się taka informacja podczas grania czy podczas normalnego korzystania z komputera? Bo jak to drugie to za Chiny nie wiem, po co chcesz, by działał Ci GeForce. To marnowanie prądu, co jest kluczowe w momencie korzystania z laptopa na baterii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować