Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Witam szanowne grono gramowiczów ;)

Piszę z prośba i liczę na waszą nieocenioną pomoc !
Posiadam budżet ok 2-2,5 tys. Jutro jadę do Media-Marktu bo planuję większe zakupy. (telewizor, netbook i laptop)
Mniejsza o netbooka i tv. Proszę was abyście w miarę swojej wiedzy pomogli mi wybrać najlepszego wg was laptopa.
Wybieram go na studia (a jak sama nazwa wskazuję) muszę mieć dobrą maszynkę zdolną do pociągnięcia dobrych produkcji z działu gier komputerowych oraz trochę mocy żeby pociągnął programy do montażu filmów. Bardzo proszę Was, o gramowicze, o waszą pomoc. Jeśli można to chciałbym kogoś wtajemniczonego w realia Media Marktu bo chce wszystko wziąć na raty.

Pozdrawiam, Marcin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2012 o 20:28, Wudoe napisał:

Jeśli można
to chciałbym kogoś wtajemniczonego w realia Media Marktu bo chce wszystko wziąć na raty.


Realia są takie, że kupując w Media przepłacisz. Poszukaj na allegro (sklepy czasami sprzedają na raty) albo w jakichś sklepach internetowych (przy czym warto korzystać z porównywarek cenowych albo poszukać konkretnego modelu w google - najpopularniejsze sklepy wcale nie są najtańsze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2012 o 21:46, rob006 napisał:

Realia są takie, że kupując w Media przepłacisz. Poszukaj na allegro (sklepy czasami
sprzedają na raty) albo w jakichś sklepach internetowych (przy czym warto korzystać z
porównywarek cenowych albo poszukać konkretnego modelu w google - najpopularniejsze sklepy
wcale nie są najtańsze).


No dobrze. Tylko, że nie prosiłem o poradę w sprawie sklepu. Kupię wszystko w Media bo chcę wszystkie rzeczy wziąć na raty. (całość) Jeśli mam przepłacić to trudno. Jednak wolałbym aby ktoś jednak postarał się mi pomóc jak najmniej przepłacić i wyjść zadowolonym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, zgłaszam się do was z krótką prośbą bo sam nie mogę znaleźć nigdzie wiarygodnej informacji.

Otóż na ilę mogę wycenić laptopa: Lenovo Thinkpad X220, 4GB RAM, Intel Core i5 2.50GHz, Wind7 64bit. Stan idealny - jak nowy, używany tylko w domowym zaciuszu ?

Chciałbym wystawić na allegro (bo chyba nie ma centrów gdzie idę, sprzedaję i dostaje gotówkę ;) i nie wiem na jaką cenę się zdecydować.

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam kupiłem szwagrowi, bo podczas gry w NFS grzał mu się i strasznie spadała wydajność :P
Po za tym wygodniej się użytkuje, zazwyczaj podstawki mają regulowaną pochyłość i huby usb :P

Ogólnie Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam lapka do 4000 zł jakieś ciekawe propozycje ? Najlepiej Asus lub Sony Vaio. Na jakie parametry zwracać szczególną uwagę w doborze laptopa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2012 o 20:54, MadoY napisał:

Witam szukam lapka do 4000 zł jakieś ciekawe propozycje ? Najlepiej Asus lub Sony Vaio.
Na jakie parametry zwracać szczególną uwagę w doborze laptopa ?

To zależy czego od takiego sprzętu oczekujesz. Jeżeli chcesz go traktować jako domowego peceta, którego łatwo przenosić to będziesz szukać czegoś zupełnie innego niż jeżeli potrzebowałbyś komputera, którego możesz tygodniami używać w głuszy do pracy i zasilać panelem słonecznym oraz jeszcze czego innego jeżeli będziesz chciał podpinać się do różnych rzeczy w różnych miejscach.

W pierwszym wypadku będziesz szukać mocnej maszyny z niezłą grafiką, dobrym chłodzeniem i którego bateria wytrzyma przynajmniej pół godziny, a możliwość pracy na bateriach będzie potrzebna raczej tylko do tego, żeby przepiąć zasilanie lub przenieść z miejsca na miejsce bez wyłączania go. W drugim wypadku potrzebujesz maszyny z dwiema bateriami, bardzo oszczędnym procesorem, grafiką i panelem, które na jednej może pracować 7 godzin lub więcej - praktycznie nie do użycia dla gier. W trzecim wypadku potrzebujesz maszyny z najróżniejszymi typami gniazd w sporej ilości i różnymi sprzęgami. To też mocno ograniczy możliwości komputera.

Tak więc bez określenia czego potrzebujesz jedna odpowiedź nie istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Laptop będzie używany prawie cały czas na zasilaczu bez baterii czyli długi czas działania na baterii mnie nie interesuje, ma byc mocny uciągać jako tako nowe gry, przekątna ekranu nie mniejsza niż 16,4" najlepiej LED, przejrzysty ekran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2012 o 21:42, MadoY napisał:

Laptop będzie używany prawie cały czas na zasilaczu bez baterii czyli długi czas działania
na baterii mnie nie interesuje, ma byc mocny uciągać jako tako nowe gry, przekątna ekranu
nie mniejsza niż 16,4" najlepiej LED, przejrzysty ekran.

To Tobie potrzebny jest pecet na kółkach :)
Sony VAIO SVE1711T1E
http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/4446978 - 3,5 klocka
zalety: 17,3" LED, rozdzielczość 1600x900 i bardzo wydajna grafika dzięki czemu z łatwością gryzie praktycznie wszystkie gry na rynku i jeszcze będzie tak przez co najmniej 2 lata. Ekran ma proporcje full hd, więc żadnych pasków przy video hdtv. Klawiatura bardzo ergonomiczna (obniżona w stosunku do dłoni), żadnych żarówiastych światełek koło ekranu; kamera 4:3, bluetooth, wifi 150Mbs.

wady: cena, brak audio spdif, mało interfejsów (brak firewire, 1xUSB 3.0+power, 3xUSB 2.0 1xEthernet giga), klasyczny twardziej 750 GB, maksymalnie 8 GB na płycie i żeby zamontować 8 GB ramu trzeba wyrzucić kostkę 2 GB - więc warto zażądać wyrzucenia jej od razu przed zakupem (z obniżką ceny) lub zamianę na drugie 4 GB (razem 8 GB).
Nic nie wiem o grzaniu się. Warto przetestować w sklepie najlepiej instalując testowo na kompie jakiegoś killera graficznego (grę ma się rozumieć).
Warto dowiedzieć się czy jest jakieś miejsce na drugi dysk SSD (np. 1,8"). Prawdopodobnie nie ma, ale sprawdzić nie zaszkodzi.

MSI GT780-442XPL
http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/3289435
Jako nieco cięższa alternatywa (prawie 4kg), ale ma grafikę nvidii 560, mniejszy dysk (500 GB), więcej pamięci (8 GB), minimalnie słabszy procek, ale dużo więcej złącz. Ma na pewno miejsce na 2 dyski, więc można ustawić konfigurację SSD (32GB)+HDD (1TB). Panel full HD o niezłych parametrach, co jest jednak i zaletą i wadą. Wadą jest konieczność dużego obciążenia grafiki i CPU przy zbyt słabym zasilaczu bez żadnych alternatyw. Sony mając 1600x900 może słabiej obciążyć kartę i uciągnąć gry na ustawieniach, których nie pociągnie ten mimo teoretycznie lepszych parametrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś do 2k co by "uciągnęło" jakieś gry(nie wiem...założmy, że głównie chodzi o COD 4 i jakiegoś nowszego PESa czy FIFE), przydałoby sie żeby był w miarę dobry dźwięk i coby się zbyt szybko nie grzał. Jak myślicie PB ACER I5 4x3,1GHz 4GB 500GB GT630 1GB będzie dobry? A może macie coś innego "na oku"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2012 o 21:18, Olamagato napisał:

To zależy czego od takiego sprzętu oczekujesz. Jeżeli chcesz go traktować jako domowego
peceta, którego łatwo przenosić to będziesz szukać czegoś zupełnie innego niż jeżeli
potrzebowałbyś komputera, którego możesz tygodniami używać w głuszy do pracy i zasilać
panelem słonecznym oraz jeszcze czego innego jeżeli będziesz chciał podpinać się do różnych
rzeczy w różnych miejscach.


A co w przypadku zainteresowania laptopem 13", ew 15" który nie będzie zbyt cięzki, bateria wystarczy na oglądnięcie całego filmu w samolocie, i pódą na nim nie-te-najnowsze gry? (czyli nie Intel HD 3000...).

Zainteresowała mnie twoja uwaga o dobrym chłodzeniu - coś czego zawsze niedopilnowywałem. Jakieś propozycje albo obszar do rozpatrzenia (jakieś serie modeli) ? Granice cenowe w rozsądnym przedziale 3000-3500zł.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2012 o 18:51, Czternasty napisał:

A co w przypadku zainteresowania laptopem 13", ew 15" który nie będzie zbyt cięzki, bateria
wystarczy na oglądnięcie całego filmu w samolocie, i pódą na nim nie-te-najnowsze gry?

Odpal porównywarkę cen taką jak skąpca i wtedy możesz łatwo wyszukać zwracając baczną uwagę na negatywne komentarze (tzn. te uznawaj za miarodajne). Jak ostatnio sobie przeszukiwałem to ciężko było znaleźć coś poniżej 16" co ma rozdzielczość nie mniejszą od 1600x900 bo trzeba sobie powiedzieć jasno, że rozdziałka 1366x768, to po prostu nędza - niby to HD720, ale jednak nawet stare gry wyglądają w tej rozdziałce dość paskudnie.

Dnia 21.06.2012 o 18:51, Czternasty napisał:

Zainteresowała mnie twoja uwaga o dobrym chłodzeniu - coś czego zawsze niedopilnowywałem.
Jakieś propozycje albo obszar do rozpatrzenia (jakieś serie modeli) ?

Co do chłodzenia, to jest wielki problem bo jedyne informacje na jakich można się opierać to osobiście przeprowadzone testy, testy w gazetach/internecie oraz fora techniczne dotyczące lapków. Jeżeli model jest nowy i nie ma jeszcze żadnych miarodajnych recenzji, to należy sprawdzić jakie parametry ma najsilniejszy model w tej samej obudowie. Jeżeli ta sama buda zawiera model porządnego piecyka z grafiką high-end, to jest spora szansa, że słabsza grafika nie będzie miała żadnych problemów z chłodzeniem nawet jeżeli najsilniejszy model jakieś niewielkie ma. Natomiast jeżeli planowana niezbyt silna grafika (i procek) są bliskie najlepszemu modelowi jaki istnieje w tej samej budzie, to o chłodzenie należy się poważnie obawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2012 o 19:27, Olamagato napisał:

Jak ostatnio sobie przeszukiwałem
to ciężko było znaleźć coś poniżej 16" co ma rozdzielczość nie mniejszą od 1600x900 bo
trzeba sobie powiedzieć jasno, że rozdziałka 1366x768, to po prostu nędza - niby to HD720,
ale jednak nawet stare gry wyglądają w tej rozdziałce dość paskudnie.


Faktycznie większość notebooków ma 1366x768, musiałem nieźle się naszukać aby znaleźć coś większego.

Dzięki za info, teraz zwrócę baczniejszą uwagę na to chłodzenie.


I na koniec, nie wiesz w jakich granicach cenowych mam szanse sprawnie sprzedać Lenovo Thinkpad X220, 4GB RAM, Intel Core i5 2.50GHz w stanie idealnym? Bo chciałbym mieć czym sfinansować zakup tego nowego laptopa.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować