Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 22.06.2012 o 17:11, Numenpl napisał:

do 4000zł to się nie kupuje lapa z kartą GT 540M jak już bierz tego z GT 560M jak do
gier.


Może jakaś alternatywa zamiast tego MSI ? Za 4 klocki oczekuje jakiegoś wyglądu, a te lapki MSI strasznie słabo wyglądają jak dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2012 o 20:18, Czternasty napisał:

I na koniec, nie wiesz w jakich granicach cenowych mam szanse sprawnie sprzedać Lenovo
Thinkpad X220, 4GB RAM, Intel Core i5 2.50GHz w stanie idealnym? Bo chciałbym mieć
czym sfinansować zakup tego nowego laptopa.

Popatrz sobie na ceny jak najbardziej podobnego sprzętu w sklepie, a potem podziel najniższą ze znalezionych cen na pół jeżeli minął już rok od zakupu. Laptop niestety traci połowę ceny z samej racji gwarancji, a większość właścicieli dewastuje w laptopach baterię (rozładowywanie Li-ION/Poli poniżej 30%). Laptopy są niestety awaryjne i nikt rozsądny nie rzuci się na lapka pogwarancyjnego jeżeli nie zobaczy tego jako sporą okazję cenową. W przypadku kiedy laptop jest już po gwarancji cena rynkowa może spaść o 100% w stosunku do identycznej nówki w sklepach. Laptop bez sprawnej baterii jest o wiele mniej warty ponieważ bateria, to często 1/4 ceny nowego komputera. Spadek może być niższy jeżeli w lapku jest porządna grafika do gier - od mocnego segmentu middle do high-end.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2012 o 19:03, MadoY napisał:

Może jakaś alternatywa zamiast tego MSI ? Za 4 klocki oczekuje jakiegoś wyglądu, a te
lapki MSI strasznie słabo wyglądają jak dla mnie

Niestety przy dzisiejszych cenach lapków musisz iść na kompromis przy 4k zł. Albo parametry, albo wygląd. Laptop jest wystarczając wkurzający już z tego powodu, że nie ma jak go przenosić w jednej ręce.

Natomiast kupowanie silnego cpu do laptopa kosztem osłabienia grafiki jest podobne do kupowania najnowszego modelu Porsche do jazdy po wiejskich drogach lub po mieście. Dorzucasz się do wakacji w tropikach dla posiadaczy akcji Intela, bierze toto od cholery prądu, u typowego użytkownika oznacza to szybsze wykończenie baterii, a dostajesz za to 0,05 s oszczędności czasu w wykonywaniu większości programów i szybsze o 1/2 lata moralne zużycie się sprzętu.

Generalnie dla mnie kupowanie laptopa ma tylko wtedy sens jeżeli ma się "nóż na gardle" i nie ma dla jego posiadania żadnej alternatywy. A szczególnie jeżeli chodzi o modele mające zastąpić peceta w większości zadań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć kupiłem niedawno laptopa i jestem trochę zagubiony, proszę o pomoc.
Czy podczas domowego użytkowania laptopa powinienem wyciągnąć baterię i podłączyć komputer do kontaktu?
Bo teraz robie tak, że bateria jest w laptopie, zasilanie podłączam albo kiedy jest już na wyczerpaniu, albo kiedy gram w gry.
Proszę o rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2012 o 17:01, Largooo napisał:

Cześć kupiłem niedawno laptopa i jestem trochę zagubiony, proszę o pomoc.
Czy podczas domowego użytkowania laptopa powinienem wyciągnąć baterię i podłączyć komputer
do kontaktu?
Bo teraz robie tak, że bateria jest w laptopie, zasilanie podłączam albo kiedy jest już
na wyczerpaniu, albo kiedy gram w gry.
Proszę o rady.


Ja jeśli mam możliwość podpięcia do sieci, to pracuję na zasilaniu sieciowym. Nigdy nie wyjmuję baterii (no ludzie, to laptop jest dla was, a nie odwrotnie! :)). Pracowałem tak na laptopie przez prawie 3 lata (a przez większość tego czasu laptop pracował w trybie 24/7) i bateria całkiem nieźle się trzymała. Laptop od zasilania odłączam tylko gdy jest wyłączony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2012 o 17:19, Largooo napisał:

Czyli podłączyć nie wyciągać baterii i niech tak sie ładuje ciągle?


Bateria ładuje się tylko gdy jest rozładowana - jeśli komputer jest włączony jest to sterowane przez system, nie wiem jak to dokładnie wygląda gdy komputer jest wyłączony ale podłączony do zasilania. W każdym razie gdyby bateria była non stop ładowana "na chama", zwyczajnie by wybuchła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2012 o 18:04, Largooo napisał:

Ale jak podlącze kabel to nigdy nie zejdzie poniżej 100%. Więc w momencie 99 automatycznie
ją podładowuje?


Nie, progi są większe, a gdy komputer jest podłączony do zasilania to nie korzysta z baterii, więc prawie wcale jej nie rozładowuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki laptop z tych większych (17"), wystarczy i3 ale dobrze żeby miał więcej niż 4 gb ramu? Ale przede wszystkim must have: MATOWY EKRAN.

Wszędzie przewija się takie coś:

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/opinie-samsung-np300e7a-s04pl-8gb-w7hp.bhtml#opinie

i w zasadzie nic lepszego nie mogę znaleźć. Przy czym mam wątpliwości co do tego i3 2gen 2350M z taktowaniem 2,4 GHz bo raz znajduję ten kod procesora z taktowaniem 2,3 a raz 2,4 więc nie wiem czy to jakieś kręcone czy cu...

Cenowy max. to 2600 ale lepiej by było znaleźć coś poniżej tej kwoty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2012 o 12:32, Olamagato napisał:

Popatrz sobie na ceny jak najbardziej podobnego sprzętu w sklepie, a potem podziel najniższą
ze znalezionych cen na pół jeżeli minął już rok od zakupu. Laptop niestety traci połowę
ceny z samej racji gwarancji, a większość właścicieli dewastuje w laptopach baterię (rozładowywanie
Li-ION/Poli poniżej 30%).


A co gdyby udowodnić dobry stan baterii używają systemowego (w każdym lenovo) ThinkVantage? (taki progrma do przeglądu systemu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamierzam wkrótce wymienić laptopa na nowego. Poprzedniego kupiłem bez większego zastanawiania i to był błąd. Dlatego teraz chciałbym się nieco rozeznać w temacie zanim coś wybiorę. Nie będe ukrywał, że chodzi mi o sprzęt na którym da się pograć bez większych problemów. Wiem, że do grania lepszy byłby komputer stacjonarny i pewnie nieco tańszy ale jestem osobą, która często się przemieszcza i nie widzi mi się targanie za sobą stacjonarki ;P Przejrzałem ofertę jednego ze sklepów, w których kupuję sprzęt i znalazlem coś takiego http://www.x-kom.pl/p/76729-notebook-laptop-15,6-lenovo-ibm-z570am-i7-2670qm-8gb-500-dvd-rw-7hp64.html . Co o tym sądzicie? Nada się czy jednak szukam w złym kierunku? ;) Dodam jeszcze że cena maksymalna to 3000zł ale fajnie by bylo znaleźć coś tańszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, szukam laptopa do grania w miarę bezproblemowego przez najbliższe parę lat. Z tym że w cenach zupełnie się nie orientuję, więc zamiast modelu póki co potrzebowałbym tylko orientacyjną cenę. Jakieś 3,5k by starczyło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2012 o 18:15, JayL napisał:

Jak wyżej, szukam laptopa do grania w miarę bezproblemowego przez najbliższe parę lat.
Z tym że w cenach zupełnie się nie orientuję, więc zamiast modelu póki co potrzebowałbym
tylko orientacyjną cenę. Jakieś 3,5k by starczyło?

Hej. Ponieważ nikt mi tutaj nie odpowiedział zacząłem szukać na innych forach. Znalazłem jedno dość ciekawe http://www.nhl.pl/index.php?s=a92914140003c5d0a8f42dbabea6af14&showforum=3 tu masz odnośnik bezpośrednio do dzialu z lapkami do gier ;) Sam zdecydowałem się na HP Paviliona dv6 6b66ew, który wydaje się być najlepszą opcją w cenie 3000. Jeśli jednak możesz przeznaczyć więcej na pewno znajdziesz mocniejszy sprzęt :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2012 o 19:38, Jedrzej_92 napisał:

Hej. Ponieważ nikt mi tutaj nie odpowiedział zacząłem szukać na innych forach. Znalazłem
jedno dość ciekawe http://www.nhl.pl/index.php?s=a92914140003c5d0a8f42dbabea6af14&showforum=3
tu masz odnośnik bezpośrednio do dzialu z lapkami do gier ;) Sam zdecydowałem się na
HP Paviliona dv6 6b66ew, który wydaje się być najlepszą opcją w cenie 3000. Jeśli jednak
możesz przeznaczyć więcej na pewno znajdziesz mocniejszy sprzęt :P

\

Nie kupujcie HP bo pożałujecie, większość się psuje a serwis mają beznadziejny. Znajomy bawił się z serwisem około roku i komputer odzyskał sprawność tylko w 80%. Ceny HP są relatywnie tańsze od innych marek, ale i gorsze jakościowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.07.2012 o 13:04, Bosper napisał:

Nie kupujcie HP bo pożałujecie, większość się psuje a serwis mają beznadziejny. Znajomy
bawił się z serwisem około roku i komputer odzyskał sprawność tylko w 80%. Ceny HP są
relatywnie tańsze od innych marek, ale i gorsze jakościowo.

Faktycznie czytałem sporo negatywnych wypowiedzi na temat HP. Ale w dużej mierze dotyczyły one starszych modeli. Teraz (podobno) HP zrobiło krok do przodu i nie jest już tak źle. Wiadomo nadal są jakieś wady ale za tą cenę nie dostanę raczej nic lepszego, a dołożyć nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2012 o 13:53, Jedrzej_92 napisał:


> Nie kupujcie HP bo pożałujecie, większość się psuje a serwis mają beznadziejny.
Znajomy
> bawił się z serwisem około roku i komputer odzyskał sprawność tylko w 80%. Ceny
HP są
> relatywnie tańsze od innych marek, ale i gorsze jakościowo.
Faktycznie czytałem sporo negatywnych wypowiedzi na temat HP. Ale w dużej mierze dotyczyły
one starszych modeli. Teraz (podobno) HP zrobiło krok do przodu i nie jest już tak źle.
Wiadomo nadal są jakieś wady ale za tą cenę nie dostanę raczej nic lepszego, a dołożyć
nie mogę.


Kumpel ma już bodaj dwuletniego lapka HP i nie polecam. Nie dość, że nie wiem co go skłoniło do kupna bo np. klawiatura beznadziejna, to niby ma metalową obudowę, ale wcale jakoś solidnie się "nie zachowuje", grzeje się niemiłosiernie, ostatnio padła bateria kompletnie (zero, null, nada, tylko na zasilaczku komp odpala) no nic ten komp zachęcającego nie ma, a kosztował drożej od np. mojego Samsunga, który działa bez zarzutu i ma wyższą specfiikację.

Także, dodając także moje wcześniejsze doświadczenia, omijać HP szerokim łukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.07.2012 o 14:50, MKRaven napisał:

Kumpel ma już bodaj dwuletniego lapka HP i nie polecam. Nie dość, że nie wiem co go skłoniło
do kupna bo np. klawiatura beznadziejna, to niby ma metalową obudowę, ale wcale jakoś
solidnie się "nie zachowuje", grzeje się niemiłosiernie, ostatnio padła bateria kompletnie
(zero, null, nada, tylko na zasilaczku komp odpala) no nic ten komp zachęcającego nie
ma, a kosztował drożej od np. mojego Samsunga, który działa bez zarzutu i ma wyższą specfiikację.


Także, dodając także moje wcześniejsze doświadczenia, omijać HP szerokim łukiem.

Tak ale jak sam napisałeś Twój kumpel ma 2 letniego lapka od HP. Teraz jest ponoć lepiej. 2 lata to sporo czasu żeby coś zmienić i poprawić. Model który podałem w linku ma nienajgorsze opinie. Jeśli mówisz że Twój Samsung kosztował mniej i ma lepszą specyfikację to może mógłbyś podrzucić link do tego modelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować