Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Poszukiwania notebooka nadal trwają(niestety), a ja mam pytanie odnośnie tego Acera http://www.x-kom.pl/p/103094-notebook-laptop-17,3-acer-v3-771g-i5-3210m-12gb-750-dvd-rw-7hp64.html Czy 1 gb na karcie graficznej to nie za mało w stosunku do reszty komponentów? Inne specyfikacje i cena w porządku tylko ten temat mnie nurtuje. Będzie to miało jakieś większe znaczenie w wydajności i tym podobnych sprawach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam dla znajomej używanego lapka do 1000 złociszy. Problem w tym, że nigdy nie bawiłem się w używki i nie wiem na co zwrócić uwagę przy ewentualnym zakupie?
Jakieś porady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GT-630M.64588.0.html tutaj możesz zobaczyć jak to wygląda w grach i ewentualnie porównać z innymi kartami.
Z 17''3 to masz jeszcze takie coś bez systemu http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/4703485#from40663
Od siebie polecę Lenovo Y580 z diaboliczną 660M, jednak to liga 15,6''

Ps. Nie wiem na co tobie 12GB ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2012 o 10:27, Piotrbov napisał:

Hej ;)
Szukam jakiejś dobrej, solidnej i w rozsądnej cenie podstawki chłodzeniowej pod laptopa.
Obowiązkowa ma mięć w sobie kilka wejść USB.


Sprecyzuj lepiej co rozumiesz przez "rozsądną cenę", bo dla jednych będzie to 40 zł, dla innych 140 zł :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2012 o 10:33, rob006 napisał:

Sprecyzuj lepiej co rozumiesz przez "rozsądną cenę", bo dla jednych będzie to 40 zł,
dla innych 140 zł :D.


No to niech będzie 50 zł max.
Na allegro widzę nawet po 10 zlotych, lecz nie wiem czy one są czegoś warte.

Musi mi porządnie lapka chłodzić, podczas gry w Guild Wars 2. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 20:43, Niewiernus napisał:

Ps. Nie wiem na co tobie 12GB ;)


Ja jeszcze 2 lata temu myślałem że 4 GB RAMu to jest świat, a teraz lekką ręką spożytkowałbym 8 GB, a z 12 pewnie też nie miałbym problemów. :D
Inna sprawa że teraz wolałbym dysk SSD zamiast dodatkowych 8GB RAMu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję czegoś w jak najniższej cenie. Ma służyć praktycznie tylko do korzystania z internetu. Miło by było gdyby miał jakąś znośną przekątną pokroju 12 cali. Z góry dziękuję za wszelkie propozycje i pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poszukuję laptopa dla mamy która lubi przesiadywać na chomiku, nk, fb i gadu. Przeglądać internet i oglądać obrazki, ściągać je, oglądać filmy/filmiki. Grać w jakieś mało wymagające gry typu JewelQuest albo gierki web.

Wymagania:
- Byłbym rad gdyby się nie przegrzewał przez wadliwe układy graficzne czy cokolwiek
- Żeby chodził płynnie i nie miał problemu z wykonywaniem tych czynności najmniejszego
- Żeby działał cholercia przez przynajmniej 2 lata.
- Sensowna gwarancja

Pozdrawiam, Nuusik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam prośbe. Czy ktoś mógłby mi polecic torbe pod laptopa o wymiarach 409.8x49.8x284.8 ?
bylem zainteresowany samsonite pillow pod 17i ale jest ciut za mala. Poszukuje dobrej torby ktora mniej wiecej troche uchroni laptop od drobnych kolizji np futryna drzwi itp Miewam dni ze jestem totalnie niezdarny (jak gnam spozniony na wyklad) i moj poprzedni laptop bardzo cierpial...... Da rade coś znależć za +- 240zl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2012 o 22:53, RadeXMaster napisał:

Miewam dni ze jestem totalnie niezdarny (jak gnam spozniony na wyklad) i moj poprzedni
laptop bardzo cierpial...... Da rade coś znależć za +- 240zl?

Tobie jest potrzebny plecak do laptopa, a nie torba. W razie ataku niezdarności przywalisz bańką w futrynę i w ten sposób zamortyzujesz lapka. Sprzęt będzie całkowicie bezpieczny, a ty będziesz coraz lepiej pamiętał o bezpieczeństwie podróży. No chyba, że stracisz pamięć, to wtedy lapek nie będzie Ci już potrzebny. :)
Co do znalezienia, to łapiesz dowolną porównywarkę cen i ryjesz. Np. tak:
http://www.skapiec.pl/site/cat/69/filtr/_0_9565_9586,90942_0_0_0_0_0_0_0/min3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2012 o 01:38, NuuS napisał:

Poszukuję laptopa dla mamy która lubi przesiadywać na chomiku, nk, fb i gadu. Przeglądać
internet i oglądać obrazki, ściągać je, oglądać filmy/filmiki. Grać w jakieś mało wymagające
gry typu JewelQuest albo gierki web.

Na to wystarczy każdy sprzęt. Chociaż właściwie jak niektóre coraz bardziej debilnie robione strony potrafią już przycinać na czterordzeniowcu z 8 GB i porządną grafiką, to nikt nie zagwarantuje tego co będzie za 2 lata.

Dnia 23.08.2012 o 01:38, NuuS napisał:

- Byłbym rad gdyby się nie przegrzewał przez wadliwe układy graficzne czy cokolwiek

Integry nie mają takiej możliwości.

Dnia 23.08.2012 o 01:38, NuuS napisał:

- Żeby chodził płynnie i nie miał problemu z wykonywaniem tych czynności najmniejszego

Dowolny nowszy 4 rdzeniowiec (i5, i7, A6, A8).

Dnia 23.08.2012 o 01:38, NuuS napisał:

- Żeby działał cholercia przez przynajmniej 2 lata.

Tyle to gwarantuje ustawa. A sprzęt nawet najbardziej renomowanej firmy potrafi się zepsuć.

Dnia 23.08.2012 o 01:38, NuuS napisał:

- Sensowna gwarancja

Przy dwóch latach gwarancji korzystasz zawsze z "niezgodności towaru z ustawą". Zapomnij o gwarancji producenta, chyba, że celujesz w gwarancję 5 lat. Ale po 2 latach i tak trzeba będzie zapłacić za części.
Jeżeli kiedykolwiek najpierw skorzystasz z gwarancji, to droga reklamacji ustawowej będzie wtedy zamknięta (na zawsze).

Pytanie o wielkość ekranu jest tu zasadne. Bardzo mały (raczej nie), czy 15" lub 17". Dopiero 17" daje wrażenie używania lapka jako namiastkę stacjonarnego. Do tego jakaś mała tania myszka bo praca i gra na touchpadzie to katorga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2012 o 11:52, Olamagato napisał:

> - Żeby chodził płynnie i nie miał problemu z wykonywaniem tych czynności najmniejszego
Dowolny nowszy 4 rdzeniowiec (i5, i7, A6, A8).

Laptopowe i5 mają dwa rdzenie (w przeciwieństwie do desktopów), A6 od AMD z kolei bliższy jest trzem rdzeniom niż sześciu.


EDIT; A6 to quad. Ah, te oznaczenia AMD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2012 o 13:13, Henrar napisał:

Laptopowe i5 mają dwa rdzenie (w przeciwieństwie do desktopów), A6 od AMD z kolei bliższy
jest trzem rdzeniom niż sześciu.
EDIT; A6 to quad. Ah, te oznaczenia AMD.

Procesory Intela mają taką budowę, że jeden fizyczny rdzeń "nudzi się" przez ok. 1/2 czasu. Przyczyną jest sama architektura CPU i jego kontroler pamięci. Dlatego upchnięto na każdy rdzeń fizyczny dwa wirtualne, które jednak dla softu są równie prawdziwe jak te zupełnie odseparowane od siebie. Efektywnie daje to cztero-rdzeniowca. Choć na każde 4 fizyczne wątki 2 z nich będą minimalnie przesunięte w czasie, to nie istnieje tam koszt przełączania kontekstu, a wykrycie przez soft niedokładnej równoległości jest możliwe tylko hipotetycznie.
Natomiast procesory AMD mają całkowicie odseparowane rdzenie, które fizycznie realizują równoczesną 4-wątkowość. Na AMD robienie wirtualnych rdzeni nie miałoby najmniejszego sensu bo system operacyjny dużo lepiej obsłuży to samo za pomocą swoich wątków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że do laptopów dokładany jest RAM przez sklep? Zamówiłem acera z pamięcią 8 gb, dzisiaj vater dzwonił pytać czy już wysłali i poinformowali go, że ram jest dokładany. Myślałem że wychodzi z fabryki wersja 2, 4, 8 gb i takie są sprzedawane już przez sklep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie. Poza tym co to za różnica? Jak będziesz chciał to i sam sobie dołożysz dostęp do kości jest ułatwiony i nawet największy nieuk nie powinien mieć z tym problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2012 o 22:01, faraon3k napisał:

Czy to normalne, że do laptopów dokładany jest RAM przez sklep? Zamówiłem acera z pamięcią
8 gb, dzisiaj vater dzwonił pytać czy już wysłali i poinformowali go, że ram jest dokładany.
Myślałem że wychodzi z fabryki wersja 2, 4, 8 gb i takie są sprzedawane już przez sklep.

RAM w laptopach jest wymienialny (pomijam takie przypadki jak Macbooki i jakąś serię Vaio, bodajże S), tak jak w PCtach. Nie ma w tym nic trudnego, wystarczy śrubokręt i nowe kości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam prośbę o jakieś propozycje laptopów do kwoty 2000 zł. Będzie potrzebny głównie do neta, filmów, zabaw z officem i może kilku gier (w tym na pewno simsów 3 i Herosów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować