Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 07.04.2013 o 16:33, Andrzej279 napisał:

Ehm, co powiecie o tym laptopie?
-Samsung np350v5c

grafika o bardzo zbliżonej wydajności do mojej, procesor również, więc odpalisz na tym gry ale o wysokich detalach można zapomnieć, jednak min lub średnie da radę w natywnej rozdzielczości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2013 o 16:53, kindziukxxx napisał:

> Ehm, co powiecie o tym laptopie?
> -Samsung np350v5c
grafika o bardzo zbliżonej wydajności do mojej, procesor również, więc odpalisz na tym
gry ale o wysokich detalach można zapomnieć, jednak min lub średnie da radę w natywnej
rozdzielczości.


A wiesz może ile bateria trzyma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2013 o 17:14, Andrzej279 napisał:

A wiesz może ile bateria trzyma?

Battery runtime
Idle (without WLAN, min brightness) 5h 39min
Surfing with WLAN 4h 19min
DVD 3h 19min
Load (maximum brightness) 1h 13min
http://www.notebookcheck.net/Review-Samsung-Series-3-350V5C-Notebook.84108.0.html
Nie wiem jednak, czym się różni wersja z NP i bez NP w nazwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Szukam ''jakiegoś'' laptopa ;p

Takiego w widełkach cenowych 2000 - 2300zł. Głównie do obróbki / nagrywania / etc. audio, więc jakieś maszyny dedykowane, bardziej lub mniej, pod to mile widziane (sam nie wiem co rozumieć przez to, istnieją takie cuda jak karty dźwiękowe dedykowane, czy coś w ten deseń?*). Dobrze by było z procesorem paro-rdzeniowym. Rozmiar matrycy nie gra roli, byleby to nie był standard ''netbookowy''. No i duży dysk twardy, ale to kryterium opcjonalne.

*jestem tak zielony w temacie laptopów, że aż mi wstyd ;D

No ale czekam na jakieś porady ;p Znajdzie się coś w tej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam laptopa w cenie około dwa koła, jak najbardziej wielofunkcyjnego.

Matryca w okolicach 13 cali lub ciupkę wyżej, bo z łopatą chodzić to absurd. Rozsądny pobór energii, dysk choćby i mniejszy (nie umiem nawet 200GB zapełnić), osiągi wystarczające do okazyjnego puszczenia jakiejś produkcji w tych niższych stanach średnich. Bez Windowsa 8, jeżeli to jeszcze możliwe, priorytet to jakość pracy i jakość wykonania, coby nie zaczął kaszleć i grymasić po roku, jak laptopy zeszłych generacji.

Da radę, czy to zbożne życzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie - na kiedy planujesz zakup?
Za niedługo wychodzi nowa generacja procesorów, która cechami jest nastawiona głownie na rynek mobilny(mniejszy pobór mocy, lepsza grafika). Jako że laptopy zazwyczaj nie tanieją(prędzej znikają z rynku) to cena będzie porównywalna z obecnymi.

Najmniej problematyczne są laptopy od Asusa, Sony(tutaj dużo płaci się za markę) i Delle.
Tak więc taki Dell Vostro 3460 lub Asus S46CM-WX123 powinien nadać się. Oba mają 14"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 17:42, Niewiernus napisał:

Za niedługo wychodzi nowa generacja procesorów, która cechami jest nastawiona głownie
na rynek mobilny(mniejszy pobór mocy, lepsza grafika). Jako że laptopy zazwyczaj nie
tanieją(prędzej znikają z rynku) to cena będzie porównywalna z obecnymi.

Za ile, znaczy? Chętnie poczekam, jeżeli na szali leży jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Premiera procesorów jest datowana na 2 czerwiec. Kwestia kiedy zaczną wydawać coś z tymi procesorami. Niekiedy montowane części w laptopach poprzedzają premierę serii(obecie katy graficzne AMD i nVidia)

Co do jakości to dalej zależy sporo od samej firmy, która składa i sygnuje produkty pod swoją marką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 16:05, Ostrowiak napisał:

Da radę, czy to zbożne życzenia?


Raczej życzenia :/ W tym przedziale (przekątna 14 cali oraz cena ok. 1400 zł) ciekawie prezentuje się nowy IdeaPad M490s z GeForcem 710M, na którym jest szansa na odpalenie w niskich detalach nawet kilku nowszych tytułów. Dodatkową zaletą jak dla mnie jest matowa matryca. Nie wiem jednak, jak Lenovo mają się do Twojego życzenia dotyczącego jakości wykonania. Osobiście omijam tę markę, choć np. mój bdb kumpel nie wyobraża sobie lapka innej firmy (pomimo, że w ciągu 4 lat, 3-krotnie wymieniał zasilacz... ;). Mimo wszystko do 2 tysiaków ciężko o coś bardziej wydajnego graficznie.

Jeżeli bardziej zależy Ci na jakości wykonania, to w górnej części Twojego przedziału cenowego mieszczą się starsze modele ProBooków, które z doświadczenia mogę tylko polecić i naprawdę ciężko o bardziej solidny sprzęt, pod względem wykonania. To całkiem inna półka jakościowa niż niesławne Paviliony, czy nowsze Envy - wystarczy zresztą rozejrzeć się po bardziej tematycznych forach. W tym przypadku będziesz miał szansę odświeżyć sobie kilka starszych tytułów, bo o grze w nowsze pozycje można na zintegrowanej intelowskiej karcie graficznej zapomnieć.

Ostatnią ciekawą propozycją wydaje mi się Dell Vostro 3350, również kosztujący ok. 2 tys. zł. Podobnie jak w przypadku Probooków, nie jest to sprzęt do grania, jednak jakość powinna być lepsza niż w Lenovo. Piszę tylko "powinna", ponieważ Dellowi ostatnimi czasy przydarzyło się kilka wpadek konstrukcyjnych i najlepiej dobrze rozeznać się zawczasu z typowymi bolączkami danego modelu. Ostania uwaga dotyczy oczywiście wszystkich lapków, bez względu na markę.

Acery i Asusy, podobnie jak wspomniane już Lenovo raczej nie grzeszą jakością materiałów, choć nadrabiają ceną. Naturalnie i tu są wyjątki, jednak nie udało mi się znaleźć ciekawego modelu jednej z tych firm do 2 tys. Sony natomiast prowadzi wg mnie kompletnie niezrozumiałą politykę cenową i ciężko o dobry sprzęt tej firmy w rozsądnej cenie.

Osobiście dysponując kwotą 2 tys. zł. raczej nie zdecydowałbym się na kupno nowego laptopa, tylko poszperał po aukcjach za używanym, ale sprawdzonym sprzętem. Do takich można zaliczyć choćby Elitebooki, których wybór (nawet w tym przedziale cenowym) jest co najmniej ciekawy. Żeby nie być gołosłownym -> http://allegro.pl/alu-hp-8460p-1600x900-core-i5-8gb-ati1gb-kam-250gb-i3153159537.html

Przykładowe linki:
Lenovo: http://www.karen.pl/product/184252/Komputery/Laptopy_i_netbooki/Lenovo_IdeaPad_M490s_59_370046_.html
HP: http://www.swiat-laptopow.pl/hp-probook-4330s-13-3-intel-core-i3-2310m-2-1ghz-2gb-320gb-linux-xx945ea-odbior-osobisty-w-bytomiu-lub-najtansza-wysylka.html
Dell: http://www.x-kom.pl/p/103360-notebook-laptop-13,3-dell-vostro-3350-i3-2350m-2gb-320-dvd-rw.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje laptopa lub innego nettopa do oglądania filmów HD na moim TV, ponieważ żaden z dekoderów się do tego nie nadaje. W cenie do ok. 1500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem laikiem w sprawach routerach . Czy każdy netbook posiada wifi . Kupiłem MSI U135DX i nie widzę żadnych opcji z tym związanych chyba że odpowiada za to ikonka Bluetooth .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2013 o 10:59, Darnok_Rukia napisał:

Jestem laikiem w sprawach routerach . Czy każdy netbook posiada wifi . Kupiłem MSI U135DX
i nie widzę żadnych opcji z tym związanych chyba że odpowiada za to ikonka Bluetooth
.

Obecnie już tak. Popatrz po dodatkowych ikonkach na klawiaturze - okienko z obsługą wifi i bluetooth włączy kombinacja Fn+symbol nadajnika pod którymś z F-ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2013 o 10:59, Darnok_Rukia napisał:

Kupiłem MSI U135DX i nie widzę żadnych opcji z tym związanych chyba że odpowiada za to ikonka Bluetooth

W moim MSI (GT 680) jest przycisk dotykowy oznaczony ikonką antenki satelitarnej (obok przycisku Bluetooth). Może i u Ciebie będzie coś w pobliżu.
Jezeli nic nie ma, to prawdopodobnie masz wifi uruchamiane razem ze startem komputera. Tak maja znajomi w swoim Acerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z laptopem DELL INSPIRON 1545, mianowicie wysiadło w nim podświetlenie ekranu. Obraz się wyświetla i pod odpowiednim kątem coś można zobaczyć jak jest dobre światło w pomieszczeniu, jednak przez dwa dni podświetlanie nie działało, dziś przez pół godziny było dobrze i znów wysiadło. Czy jest możliwość naprawy i jaki byłby mniej więcej koszt takiej operacji? Komputer jest już niestety po okresie gwarancyjnym, jednak z racji, że dziś przez pół godziny było dobrze, to może wymagana jest tylko drobna ingerencja fachowca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2013 o 23:51, Pepe_Pan_Dziobak napisał:

Mam problem z laptopem DELL INSPIRON 1545, mianowicie wysiadło w nim podświetlenie ekranu.
Obraz się wyświetla i pod odpowiednim kątem coś można zobaczyć jak jest dobre światło
w pomieszczeniu, jednak przez dwa dni podświetlanie nie działało, dziś przez pół godziny
było dobrze i znów wysiadło. Czy jest możliwość naprawy i jaki byłby mniej więcej koszt
takiej operacji? Komputer jest już niestety po okresie gwarancyjnym, jednak z racji,
że dziś przez pół godziny było dobrze, to może wymagana jest tylko drobna ingerencja
fachowca?


W najlepszym wypadku coś się obluzowało i wystarczy dociśnięcie na stykach, skoro ogólnie działa. W najgorszym wymiana matrycy. W tym ostatnim wypadku całość powinna się zmieścić w 400-500 pln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka - otóż, potrzebne mi jakiś laptop(czy cokolwiek innego, byleby było przenośne), co będzie spełniać poniższe wymagania:

''obrabianie filmów, granie w gry (na najwyższych ustawieniach), obrabianie zdjęć o dużych wymiarach, tak żeby robiąc te wszystkie rzeczy komp się nie zacinał, budżet - hmmm tak do 7-8 tys''

Nie znam się na przenośnych urządzeniach za bardzo(i sam uważam że wydawanie na nie takiej kasy jest głupie), ale znajoma osoba potrzebuje jakiejś dobrej propozycji. Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 10:04, Nephren-Ka napisał:

Krótka piłka - otóż, potrzebne mi jakiś laptop(czy cokolwiek innego, byleby było przenośne),
co będzie spełniać poniższe wymagania:

''obrabianie filmów, granie w gry (na najwyższych ustawieniach), obrabianie zdjęć o dużych
wymiarach, tak żeby robiąc te wszystkie rzeczy komp się nie zacinał, budżet - hmmm tak
do 7-8 tys''

Nie znam się na przenośnych urządzeniach za bardzo(i sam uważam że wydawanie na nie takiej
kasy jest głupie), ale znajoma osoba potrzebuje jakiejś dobrej propozycji. Jakieś pomysły?


http://allegro.pl/msi-gt70-i7-3630qm-16gb-750gb-fullhd-gtx680-4gb-i3214751194.html

Chociaż moim zdaniem i tak za drogi. Do Twoich zastosowań lepiej sprawdziłby się ten:

http://allegro.pl/laptop-msi-gt70-i7-24gb-fullhd-gtx675mx-2gb-plecak-i3219686828.html

z większą ilością pamięci ram i nieco słabszą kartą graficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie ASUS Eee?
Szukam czegoś w tym rodzaju - lekkie i długo działające na baterii. Jakieś pomysły?
PS. Ma ktoś Eee? Widziałem, że to ma 1-2 GB RAM - działa to jakoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować