Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 18.08.2013 o 13:08, Niewiernus napisał:

> Zastanawiam się nad tym modelem ale widziałem całe mnóstwo różnych wersji tej kontrukcji

> nie wiem którą wybrac. Z I7 czy z I5. Co oznacza ta numeracja przy nazwie procesora
:
> Core i7-3630QM ? Widziałem też o wiele tańsze wersje I7 3610 itd.
Różnica między i7-3630QM, a 3610QM to różnica 100MHz na każdy rdzeń.
Model z i7 byłby niezłym wyborem, jednakże domyślne taktowania karty graficznej przerastają
go lekko. Jednakże GTX660M potrafi ładnie podkręcić się, zachowując niską temperaturę.

Ok dzięki za odpowiedź. Lepiej wybrać model z matrycą hd czy fhd ? widziałem ze opinię co do tego na różnych forach są podzielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2013 o 14:40, Niewiernus napisał:

Byłem właścicielem z wersją HD i powiem tobie, że obraz wygląda obskurnie.
FullHD w testach wychodzi lepiej:
http://www.notebookcheck.pl/fileadmin/_migrated/pics/vssrgb_22.png
I dla porównania HD:
http://www.notebookcheck.pl/fileadmin/_migrated/pics/y580vssrgb.png

Niestety praktycznie nie ma w polskich sklepach wersji z ostatnią wersją i7 i matrycą fhd... Dostępne są same HD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://cenowarka.pl/lenovo-ideapad-y580-59-349181-a889387.html
Za niecałe 3300zł jest.

Jednakże tutaj już można zastanawiać się nad MSI GX60.
http://cenowarka.pl/?fs=MSI+GX60&in=
Tylko to już jest pseudogamming. Bolączką jest tutaj procesor oraz gabaryty.
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-MSI-GX60.86108.0.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ten MSI GX60 to chłam. Karta teoretycznie by zjadała GTX660M ALE procesor to AMD A10 który zmniejsza wydajność o 50% i w wielu grach okaże się przez to po prostu wolniejszy. Więc to żadna alternatywa. Ten z i7 i GTX660m podoba mi się znacznie bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakbyś zauważył to wspomniałem o tym.

W recenzji można zauważyć różnice między pracą AMD 7970M z i7 i AMDowskim A10.
Niektóre gry mają różnice bagatela drugie tyle, a nawet i więcej. Gra z mniejszym na procesor wypada pobodnie.
Wszystko zależy co zamierzamy grać i robić. Ogólna wydajność zrównuje się z Y580 na i7.
GX60 jest dobrą alternatywą dla których m.in. FHD na 15,6" wydaje się za małe oraz nie przypadają za błyszczącą matrycą(to był mój główny powód sprzedaży tego laptopa).
Jeżeli ktoś chcę trochę pochodzić sobie z laptopem to Y680 na FHD, jakaś podkładka(choćby NotePal U3, dobra do noszenia w niej) i trochę niezłe OC na karcie(skranie to 835MHz na nawet 1325MHz, ale 1150MHz to rozsądna wartość) i sprzęt jest ładny.


W sumie to dałoby się kupić za około 3 tysiące Lenovo Y500, ale stanowczo odradzam. Zbyt problematyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2013 o 14:50, Niewiernus napisał:

Nowy/użwany?
Lepszą grafikę niż HD5650 Mobile to nie znajdziesz w tej cenie.

Obojętnie, byle były w dobrym stanie i niczym nie raził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2013 o 13:24, Kawosz-ski napisał:

Poradźcie dysk SSD do laptopa 128 GB, przede wszystkim bezawaryjny, do 400 PLN.

Kingston HyperX 3K, Plextor M5S, Goodram Thunder.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na temat tego modelu się nie wypowiem, iałem do czynienia z 2 laptopami od HP, awaryjne a jeden dodatkowo z "popsutym" modułem dzwięku, jak się instalowało aktualizację do windowsa takowy przestawał działać. Rada serwisu? usunąć poprawkę i nie instalować jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2013 o 20:14, Niewiernus napisał:

http://cenowarka.pl/lenovo-ideapad-y580-59-349181-a889387.html
Za niecałe 3300zł jest.

Jednakże tutaj już można zastanawiać się nad MSI GX60.
http://cenowarka.pl/?fs=MSI+GX60&in=
Tylko to już jest pseudogamming. Bolączką jest tutaj procesor oraz gabaryty.
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-MSI-GX60.86108.0.html

Przeczytałem post dopiero dzisiaj i na dzień dzisiejszy ta wersja jest niedostępna. Może jednak zainwestowac w wersję z i5 skoro nie zamierzam kręcić karty ? Wiele osób z kolei pisze że matryca fhd jest za duża jak na rozmiar y580

edit. Myślałem też nad kupnem wersji ze starszą wersją procesora ( 3610), czy różnica będzie zauważalna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2013 o 14:30, Revar napisał:

Szukam notebooka do 1000 zł, nie musi być demonem jakości, odpowiedni do grania, oglądania
filmów, sieci itp. Znajdę jakiś porządny na rynku ?

Z nowych, to tylko konstrukcje bazujące wyłącznie na AMD - a i tak będzie problem ze znalezieniem w takiej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam jak najbardziej wydajnego laptopa do 1500 złotych (chyba że dużo bardziej wydajny będzie kosztował np. 1700 zł to OK, jestem w stanie dołożyć te dwie stówki), na którym będę mógł w miarę komfortowo pograć w gry oraz popracować przy bardziej wymagających programach. Może być używany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam PC składający się z Phenom x4 955, 4gb i GTX 660. Powiem tak czuje, że nie wykorzystuje jego całej - zwłaszcza grafiki i się po prostu marnuje. Chętnie go sprzedam a bardzo się napaliłem na laptopa. Chciałbym kupić sobie laptopa nowego w cenie 2900-3300zł +/-.

Do czego miałby służyć laptop?
- do pracy, czyli internet, pisanie artykułów, office i takie tam biurowe :)
- do gier w usłudze Steam: głównie gry strategiczne pokroju Civilization 5, Endless Space.. Czasami może tez zagram w jakieś porządne RPG jak Skyrim lub MMO jak Neverwinter. (Posiadam też konsolę PS3)
- czasami nawet do oglądania filmów czy seriali.

Będę chciał też go podłączyć do monitora zewnętrznego DELL 24 i ważne by na rozdziałce 1920x1200 wszystko działało jak nalezy :). Ale chyba w tej cenie laptopy podołają zadaniu. Będę też podłączał zewnetrzną klawiaturę i myszkę. Dlatego matryca nie musi być 17 cali.. 15 cali wystarczy.. 80% mojego użytkowania laptopa to byłoby właśnie poprzez podłączenie do DELL 24.. Jedynie w trasie lub jakbym jechał do UK (2x w roku) to bym korzystał z samej matrycy laptopa :).

Co byście polecili ciekawego? Najbardziej interesują mnie laptopy DELL (Acery i asusy odpoadają).

Prosze o pomoc w wyborze porzadnego laptopa, który spełni moje kryteria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do 1500zł znajdziesz tylko budżetówki, na których pograsz komfortowo w gry sprzed 2010. Polecam dopłacić i kupić Lenovo G580, sam takiego biorę a recenzje są jednoznaczne. Sprawdź test na benchmark.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja też się zapytam. Po przeglądnięciu kilku ostatnich strony zauważyłem, że zdarza się, że ktoś się pyta i nie dostaje odpowiedzi. Co jest trochę smutne :(

Szukam notebooka 11-calowego. Ma on być przenośny i cichy - najlepiej, żeby ważył nie więcej niż 1.5-1.7 kg, był cichy i nie grzał się. Zamierzam go wozić w torbie albo plecaku na rowerze, więc za duży być nie powinien. Grać na nim nie zamierzam, co najwyżej jakieś Hirołsy 3 czy w porywach po raz piętnasty Baldur''s Gate II. Jako że jestem studentem przydałaby się wersja bez systemu operacyjnego (bo i tak mam go z uczelni). Głównie będę na tym "studiował", czyli Eclipse''y, Visual Studio i inne QtCreatory powinny na tym śmigać.

Myślałem nad Asusami Vivobook, ale piszą, że są bardzo głośne i się grzeją. A to jest mi wybitnie nie na rękę. A dodatkowo mają dotykowy ekran, co jak dla mnie tylko generuje dodatkowe koszty. Ale ogólnie chodzi mi o coś w tych klimatach (tylko cichsze i chłodniejsze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować