Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 01.09.2013 o 15:13, griefDIVISION napisał:

> Jeśli to intel, wejdź tutaj:
> http://www.intel.com/p/en_US/support/detect?iid=dc_iduu
IntelŸ 4 Series Express Chipset Family jest.
Aktualizacja mówi, że się nie zainstaluje, że jak chcę to mam się z manufacture-orem
skontaktować.


Cóż, chyba pozostaje polecić EU II plus mody. Jak dokupisz RAM''u powinno być jak znalazł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm. A wie ktoś jak wybrać RAM? Bo wnikałem w temat i sama wymiana się banalna, tylko zawsze jest wspomniane, żeby sprawdzić typ/rodzaj/cokolwiek swojego ramu, żeby nie kupić innego, niepasującego.
Jakiś program rozwiąże problem?
edit: no i ile tego ramu? Bo rozumiem, że jak znajdę okazyjnie ram o wielkościi turbo milion, to mi to na nic będzie, bo staruszek laptop obsłuży maksymalnie, powiedzmy, 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2013 o 20:36, griefDIVISION napisał:

Hm. A wie ktoś jak wybrać RAM? Bo wnikałem w temat i sama wymiana się banalna, tylko
zawsze jest wspomniane, żeby sprawdzić typ/rodzaj/cokolwiek swojego ramu, żeby nie kupić
innego, niepasującego.
Jakiś program rozwiąże problem?
edit: no i ile tego ramu? Bo rozumiem, że jak znajdę okazyjnie ram o wielkościi turbo
milion, to mi to na nic będzie, bo staruszek laptop obsłuży maksymalnie, powiedzmy, 4.


Musiałbyś zobaczyć jaka dokładnie kość u Ciebie siedzi i czy masz wolny slot. Wątpię, czy masz zamontowane 2x1 GB, prędzej masz jedną kość 2GB a drugi slot wolny, więc spokojnie możesz włożyć tylko dodatkowe 2 GB. Trzeba by dokupić pamięć SO-DIMM najlepiej o takich samych parametrach, żeby potem nie zmieniać ustawień w BIOSI''e. Więcej i tak nie ma sensu, bo masz 32 bitowy system - więcej jak 3,5 GB nie zobaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/dell-inspiron-n5110-q15r-i7-2670qm-8gb-gt-525m-i3508886168.html

Co sądzicie o tym sprzęcie w kontekście mojego poprzedniego posta?

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2073&pid=5099

Na laptopach kompletnie się nie znam, więc sorry, jeżeli zalinkowałem do jakiejś padaki, która prezentuje się ładnie, a w rzeczywistości jest złomem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, na poprzedniego posta nikt mi nie odpisał, wcale nie jest mi smutno. Ale mi się koncepcja 5 razy zmieniła już, więc teraz pytam, co myślicie o tym:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/7406839

Wiem, że podzespoły nie są zbyt szałowe, ale dla mnie liczą się mobilność, lekkość, matowa matryca i jakość wykonania. Jak pisałem w poprzednim poście - byle Hirołsy 3 i BG2 poszły. Tak to ma służyć głównie do studiowania

Nie wiem, czy podałem odpowiedni link, ale myślę o wersji bez dotykowego ekranu.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, ktokolwiek ma - niech opisze wrażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś doświadczenie z zamiennikami baterii do laptopów? Jakaś firma produkuje przyzwoite ogniwa, które nie stracą połowy pojemności po miesiącu? Oryginalnej baterii nigdzie już nie dostanę, a coś kupić trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuję netbooka do 1000 złotych. Kryteria są takie:
Główne zastosowanie: przeglądanie internetu, prace biurowe.
Inne informacje:
a)Bateria - im dłużej będzie trzymała, tym lepiej.
b)Generalnie mam zamiar używać go w domu, choć zdarzą się pewnie sytuacje, że będzie używany w terenie.
c)Wydajność stawiam na pierwszym miejscu.
System operacyjny: bez systemu. Chciałbym na nim zainstalować Kubuntu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2013 o 11:17, Andrzej15 napisał:

Witam. Potrzebuję netbooka do 1000 złotych. Kryteria są takie:
Główne zastosowanie: przeglądanie internetu, prace biurowe.
Inne informacje:
a)Bateria - im dłużej będzie trzymała, tym lepiej.
b)Generalnie mam zamiar używać go w domu, choć zdarzą się pewnie sytuacje, że będzie
używany w terenie.
c)Wydajność stawiam na pierwszym miejscu.
System operacyjny: bez systemu. Chciałbym na nim zainstalować Kubuntu.

Szukam czegoś podobnego, tyle że będę chciał zainstalować Win7 - chciałbym więc, żeby netbook działał jak najszybciej w tym środowisku trzymał długo na baterii (z 8h), a z drugiej strony w ogóle nie zależy im na wydajności w grach i tak dalej. Nie musi też mieć dużego dysku. Ma być używany tylko do internetu i pakietu MS Office.

Jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Przymierzam się do kupna budżetowego lapka.
Nie liczę na cuda na ekranie i podobne. Upatrzyłem sobie 3 lapki:
HP PAVILION G6-2310SW
http://www.mixelectronics.pl/hp-pavilion-g6-2310sw-d1p08ea-96431

HP G6-1240SW
http://www.mixelectronics.pl/hp-g6-1240sw-a2z97ea-61219?prt=2288

Lenovo IdeaPad G580A
http://www.agito.pl/laptop-lenovo-ideapad-g580a-59-362181-2251-844283.html?attr=cena-0+2000

Interesuje mnie który jest najwydajniejszy. Jakieś opinie mile widziane.
Ewentualnie czy bawić się w laptopy z karą zintegrowaną.
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zainwestowałem w Dell Inspiron 15R z Windows 8 na pokładzie. Mam oryginalnego Windowsa 7, który nie był instalowany na żadnej jednostce (nie mogę się zebrać do sformatowania komputera stacjonarnego :P). Czy wgranie go na owego laptopa będzie stanowiło jakiś problem? Od osoby średnio siedzącej w temacie słyszałem, że niby się nie da, ale czy w rzeczywistości będzie to sprowadzało się do czegoś bardziej skomplikowanego od włożenia płyty z Windowsem 7, sformatowania dysków i zainstalowania nowego systemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar kupic sobie laptopa, ktorego bede uzywal glownie do internetu, ale wazne, zeby taki LoL, wow czy gw2 chodzily w pozadku. Z duzym naciskiem na te gry, bo poza nimi jak juz gram to tylko w jakies prostr indie czy ogladam filmy. Daloby rade kupic takiego do 2,5k? Na co zwracac duza uwage w specyfikacji? O co phtac? Z gory dziekuje za odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2013 o 12:55, Kamil2142 napisał:

Witam, mam zamiar kupic sobie laptopa, ktorego bede uzywal glownie do internetu, ale
wazne, zeby taki LoL, wow czy gw2 chodzily w pozadku. Z duzym naciskiem na te gry, bo
poza nimi jak juz gram to tylko w jakies prostr indie czy ogladam filmy. Daloby rade
kupic takiego do 2,5k? Na co zwracac duza uwage w specyfikacji? O co phtac? Z gory dziekuje
za odpowiedz!


za tyle spokojnie kupisz, pytanie czy to ma być coś bardzo przenośnego czy ma zastąpić stacjonarny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2013 o 15:22, Gumisiek2 napisał:

Ostatecznie zainwestowałem w Dell Inspiron 15R z Windows 8 na pokładzie. Mam oryginalnego
Windowsa 7, który nie był instalowany na żadnej jednostce (nie mogę się zebrać do sformatowania
komputera stacjonarnego :P). Czy wgranie go na owego laptopa będzie stanowiło jakiś problem?
Od osoby średnio siedzącej w temacie słyszałem, że niby się nie da, ale czy w rzeczywistości
będzie to sprowadzało się do czegoś bardziej skomplikowanego od włożenia płyty z Windowsem
7, sformatowania dysków i zainstalowania nowego systemu?


Wszystko się da, ale sprawdź czy dla tego modelu będą sterowniki dla 7. Bez tego część bajerów może nie działać (przyciski dotykowe, kamerka itp.) Jak nie będzie, to przemyśl czy Ci się chce w to bawić. Ósemka ponoć nie taka straszna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2013 o 13:08, gmx napisał:

za tyle spokojnie kupisz, pytanie czy to ma być coś bardzo przenośnego czy ma zastąpić
stacjonarny


Ah, no tak, zapomnialem. Bedzie zastepywal stacjonarnego, z tym ze niby maksimum to 2,5, ale jesli daloby sie nie przekraczac granicy ~2,1 byloby super. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2013 o 15:22, Kamil2142 napisał:

> za tyle spokojnie kupisz, pytanie czy to ma być coś bardzo przenośnego czy ma zastąpić

> stacjonarny

Ah, no tak, zapomnialem. Bedzie zastepywal stacjonarnego, z tym ze niby maksimum to 2,5,
ale jesli daloby sie nie przekraczac granicy ~2,1 byloby super. ;)


heh, to ja miałem proponować właśnie w drugą stronę ;] Lenovo IdeaPad Y580
z i3 spokojnie zmieścisz się w budżecie, nawet w okolicach 2.3, z i5 2.6
największy plus to gtx 660m i jak dla takiego nocnego pracoholika jak ja - podświetlana klawiatura ;]
właśnie z czegoś takiego piszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję chyba pomocy.
kupiłem tą kieszeń dla laptopa lenovo y580
http://allegro.pl/kieszen-na-drugi-dysk-ibm-lenovo-y480-y570-y580-i3517796846.html

korzystam z poradnika:
http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=60134

Tam pisze w punkcie

2.6. Ważna sprawa - przerzucamy tą oto plastikową blaszkę z DVD do kieszeni, w dobrych egzemplarzach nie ma tego problemu, ale w tej taniej, chińskiej którą kupiłem z eBay otwory były za małe. Delikatnie je rozwierciłem śrubokrętem i gra.

No i właśnie w tej kieszeni co kupiłem nie ma miejsca na przykręcenie tej blaszki.

No i dalej pisze jak zdjąć zaślepkę z napędu i przymocować do kieszeni, w tej kieszeni co mam da radę to zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2013 o 20:05, Crew_900 napisał:

No i właśnie w tej kieszeni co kupiłem nie ma miejsca na przykręcenie tej blaszki.

No to lecisz z klejem. Albo olewasz ta blaszke pamietajac przy tym by badzo nie rzucac laptopem by sie dysk nie odlaczyl ;)

Dnia 13.09.2013 o 20:05, Crew_900 napisał:

No i dalej pisze jak zdjąć zaślepkę z napędu i przymocować do kieszeni, w tej kieszeni
co mam da radę to zrobić ?

Na zdjeciach wyglada jakby ta twoja kieszen juz posiadala stosowna ramke. Wyjmij naped, wloz kieszen i sprawdz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować