Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Witam.
Także poszukuję laptopa do 2500 złotych. Przede wszystkim będzie on używany do pracy i gier, więc zależy mi na tym, żeby działał on raczej płynnie. Może ktoś coś polecić? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję laptopa o parametrach: i5, 6-8 GB ramu, karta graficzna 2 GB. Możecie coś polecić? Myślałem nad lenovo ale ma kiepską kamerkę internetową 0,3 mpx. Sprzęt będzie służył do przeglądania internetu, słuchania muzyki, pisana różnego rodzaju prac, oglądania filmów w HD itd itp. Nic wymagającego, żadnych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2013 o 23:43, Doreczek napisał:

Poszukuję laptopa o parametrach: i5, 6-8 GB ramu, karta graficzna 2 GB. Możecie coś polecić?
Myślałem nad lenovo ale ma kiepską kamerkę internetową 0,3 mpx. Sprzęt będzie służył
do przeglądania internetu, słuchania muzyki, pisana różnego rodzaju prac, oglądania filmów
w HD itd itp. Nic wymagającego, żadnych gier.


To ja się pytam - po co ci "karta graficzna 2GB"? Od kiedy to w ogóle ilość pamięci jest jakimkolwiek wyznacznikiem?
Powiem tak - czego konkretnie oczekujesz od notebooka? Bo piszesz że nie planujesz grać a jednocześnie chcesz dużej ilości RAM-u, szybkiego procesora i dedykowanej karty graficznej.

Wstępnie więc uznam że szukasz po prostu czegoś "uniwersalnego" i niedrogiego bo na to wskazują twoje wymagania:
http://www.ceneo.pl/24796747 (w wersji z Core i3-3227U)
http://laptopy.benchmark.pl/test-laptopa/asus-x550cc-xo055h.html - recenzja, fakt że z i5 a nie i3.

Ewentualnie jest też taki:
http://www.ceneo.pl/24768403?tag=familyTiles

Jeśli lepiej zdefiniujesz swoje wymagania względem tego co ten notebook ma robić (tzn. ile ma trzymać na bateriach, czy potrzebny ci np. port HDMI, ile portów USB, przekątna ekranu, czy filmy to max wymagań względem potrzebnej wydajności itp) to będę w stanie polecić coś bardziej konkretnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2013 o 01:24, ziptofaf napisał:

> ciach >

Wiesz, laptop będzie dla mamusi. Chcę kupić z takimi parametrami żeby jej starczył na długi okres. Port HDMI jak najbardziej, portów USB 3-4 ofc żeby były też 3.0. Bateria niech trzyma pare godzin na miękko.Raczej będzie wszystko robiła oprócz grania. Matryca w HD myślę, że jej wystarczy. Przękatna ekranu 15,9". Nie zamierza tworzyć czy rysować w jakiś skomplikowanych programach graficznych. Napęd na płyty obowiązkowy. To chyba wszystko jak jeszcze czegoś będziesz potrzebował napisz :). Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2013 o 02:12, Doreczek napisał:

> > ciach >
Wiesz, laptop będzie dla mamusi. Chcę kupić z takimi parametrami żeby jej starczył na
długi okres. Port HDMI jak najbardziej, portów USB 3-4 ofc żeby były też 3.0. Bateria
niech trzyma pare godzin na miękko.Raczej będzie wszystko robiła oprócz grania. Matryca
w HD myślę, że jej wystarczy. Przękatna ekranu 15,9". Nie zamierza tworzyć czy rysować
w jakiś skomplikowanych programach graficznych. Napęd na płyty obowiązkowy. To chyba
wszystko jak jeszcze czegoś będziesz potrzebował napisz :). Dzięki.


To tak - do tych celów nie ma szczególnego sensu kupować "na zapas". Samemu oddałem swojego wręcz antycznego na dzisiejsze czasy PC-ta ojcu i naprawdę, do tego o czym piszesz nadaje się świetnie (Athlon X2, Radeon HD3850, 4GB RAM''u). Wymagania filmów HD w stosunku do sprzętu wysokie nie są, chyba że oglądasz 1080p zakodowany w 10bitowym .mkv w zasadzie bez kompresji (ponad 10 GB na godzinę)... co jednak standardem NIE jest a nawet jeśli byś coś takiego miał to jest to w zasięgu możliwości większości nowszych CPU, zresztą karta graficzna zazwyczaj przejmuje odtwarzanie filmów tego typu na siebie.

Modele które poleciłem w poprzednim poście sprawdzą się nieźle choć biorąc pod uwagę wymagania to można nawet z nimi zjechać i wziąć coś takiego:
http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/7893044
3 porty USB (1x 3.0, 2x 2.0), 4GB RAM''u, 1TB dysk. Do oglądania filmów i typowej pracy biurowej jak znalazł. Zresztą grać się na tym też da, fakt że w niskich detalach: http://pclab.pl/art53948-2.html

Sensu upychania Core i5 nie widzę osobiście żadnego ani tym bardziej szukania lepszego GPU. Tylko skrócisz czas pracy na baterii przez to. Jeśli już koniecznie chcesz czegoś przyszłościowego to poluj na modele z Core i7 - jako jedyne są czterordzeniowe co w praktyce oznacza że w trybie oszczędzania energii wyłączane są 2-3 rdzenie a aktywne pracują na zegarze w okolicach 1 GHz dając w sumie dużo dłuższy czas pracy na bateriach. Np takie coś:
http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/7788184
Moim zdaniem jednak jest to znaczna przesada - na tej maszynie to pograsz w Skyrima czy Wiedźmina 2 i będzie nieźle działać (GT635M to naprawdę niezły układ graficzny) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2013 o 02:12, Doreczek napisał:

> > ciach >
Wiesz, laptop będzie dla mamusi. Chcę kupić z takimi parametrami żeby jej starczył na
długi okres. Port HDMI jak najbardziej, portów USB 3-4 ofc żeby były też 3.0. Bateria
niech trzyma pare godzin na miękko.Raczej będzie wszystko robiła oprócz grania. Matryca
w HD myślę, że jej wystarczy. Przękatna ekranu 15,9". Nie zamierza tworzyć czy rysować
w jakiś skomplikowanych programach graficznych. Napęd na płyty obowiązkowy. To chyba
wszystko jak jeszcze czegoś będziesz potrzebował napisz :). Dzięki.


jak żadnych gier to i bez sensu jest jakakolwiek karta graficzna po za integrą - która to w nowych prockach jest na poziomie gf z dolnych półek a cały lap zyskuje na ciszy i oszczędności energii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy z lapkiem MSI GT683 z i5 i Gf Gtx560M na pokładzie. Karta graficzna poszła do grobu i szukam takiej karty :), może ktoś przypadkiem się pozbywa lub wie skąd wziąć takie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2013 o 18:52, Astmol napisał:

Potrzebuję pomocy z lapkiem MSI GT683 z i5 i Gf Gtx560M na pokładzie. Karta graficzna
poszła do grobu i szukam takiej karty :), może ktoś przypadkiem się pozbywa lub wie skąd
wziąć takie coś?


standardowo:
http://allegro.pl/pozostale-czesci-karty-graficzne-77879?order=pd

ja bym się zastanowił osobiście czy nie dało by się wstawić czegoś nowszego/mocniejszego albo nawet chłodniejszego, jak już i tak będziesz rozkręcał lapka na drobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje taniego (to zdecydowanie główne kryterium), małego, kompaktowego i trzymającego długo na baterii netbooka. Głównie używany do tworzenia notatek na uczelni oraz przeglądania internetu/obejrzenia jakiegoś streama czy filmu. Cena ? Liczę około 1000-1200zł maksymalnie, ale jeśli warto dołożyć troszkę więcej to jako droższą alternatywę czemu nie zaprezentować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2013 o 19:59, NdysH napisał:

Poszukuje taniego (to zdecydowanie główne kryterium), małego, kompaktowego i trzymającego
długo na baterii netbooka. Głównie używany do tworzenia notatek na uczelni oraz przeglądania
internetu/obejrzenia jakiegoś streama czy filmu. Cena ? Liczę około 1000-1200zł maksymalnie,
ale jeśli warto dołożyć troszkę więcej to jako droższą alternatywę czemu nie zaprezentować
:)


ja planuję coś takiego
http://www.komputronik.pl/product/204400/Komputery/Tablety/ASUS_Transformer_Book_T100_Windows_8_1_Office_Home_Student.html

na nowych atomach, całkiem nieźle radzi sobie z filmami i mniej wymagającymi grami, bezgłośny i trzyma ze stacją 11h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2013 o 19:51, gmx napisał:

ja bym się zastanowił osobiście czy nie dało by się wstawić czegoś nowszego/mocniejszego
albo nawet chłodniejszego, jak już i tak będziesz rozkręcał lapka na drobne.


Wsadzilem Gtx 580M ale komp za cholere nie chce jej przyjąć (sterownik nie chce się zainstalować)
Nie jestem jakimś prosem jeżeli chodzi o grzebanie w bebechach a nie chciałbym wywaliś 6 stów na kartę, która nie będzie kompatybilna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2013 o 10:59, Astmol napisał:

Może inaczej:
czy


Z tych dwóch - Lenovo. MSI to wyprzedaż starego modelu - Sandy Bridge i GTX z serii 5(czyli wydanej gdzieś w 2011 roku). Chyba, że dorwiesz go za ok. 2600. Wtedy bym się zastanowił, czy warto dokładać 500 zł do Lenovo, albo 1000 zł do Acera poniżej.
Wszystko zależy od Twoich potrzeb - w co grasz, co robisz itd. Weź pod uwagę, że i7 ma 4 rdzenie, i5 dla laptopów tylko 2.
Zobacz jeszcze ten:
http://allegro.pl/acer-v3-772g-hd-i5-3-1ghz-8gb-1tb-gtx760-2gb-win8-i3649720287.html - Ciut ponad budżet ale może znajdziesz taniej. Jest z Haswellem i GTX z serii 7xx

Widziałem ostatnio kilka recenzji tego modelu(w mocniejszej wersjii z i7). Jedna jest tu:
http://www.notebooktest.pl/recenzja/recenzja-acer-aspire-v3-772g-i7-4702mq-gtx760m/strona/5
Druga gdzieś na pclabie o ile się nie mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź . Tak właśnie myślałem,że MSI do 2500 max. Ten Acer wygląda całkiem spoko. Gram dużo, głównie w Diablo 3 ale też chciałbym odpalić na nim jakiegoś Batlefielda od czasu do czasu, czy nowego Batmana itd. Trochę nie mam zaufania do marki Acer.... w zasadzie nie wiem czemu. Czy za tą cenę nie lepiej wziąść jakiegoś MSI z nowszych serii G?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2013 o 12:29, Astmol napisał:

Dzięki za odpowiedź . Tak właśnie myślałem,że MSI do 2500 max. Ten Acer wygląda całkiem
spoko. Gram dużo, głównie w Diablo 3 ale też chciałbym odpalić na nim jakiegoś Batlefielda
od czasu do czasu, czy nowego Batmana itd. Trochę nie mam zaufania do marki Acer....
w zasadzie nie wiem czemu. Czy za tą cenę nie lepiej wziąść jakiegoś MSI z nowszych serii
G?

Żebyś miał jakiś punkt odniesienia - sam używam laptopa Asus g73jh z i5 pierwszej generacji z zegarem 2.53 w turbo oraz radeonem 5870, który jest wg. notebookcheck o 5% mniej wydajny od GTX560. Do tego 4 GB ramu. Kupiłem go w 2010 roku.Jak sprawuje się dziś:
Wiedźmin 2 - Full hd, średnie detale + jakieś dodatkowe opcje.
BF 3 - Single w fullhd na wysokich, multi w full hd na średnich.
Far Cry 3 - full hd, wysokie; bez wygładzania krawędzi.
Skyrim - Full Hd - wysokie
Shogun Total War - zażyna kompa, ale w full nd na średnio-wysokich też idzie pograć.
Z Batmanami jest problem, bo nie lubią kart ATI więc miałem trochę przejść, ale też komfortowo w full hd w okolicy średnich detali dało się pograć.
Jak widać przez 3 lata nie miałem problemu. W większości gier wyciągam koło 30 FPS''ów na średnio-wysokich. Teraz niestety wchodzą nowe konsole, więc wymagania pójdą prawdopodobnie w górę.

Z acerem żadnego doświadczenia nie mam - wiem, że renomę ma kiepską, ale nikt z moich znajomych, którzy je mają nie narzekali na awarie. Wszyscy ostatnio polecają to Lenovo - można się zastanowić.

MSI ma dobry stosunek jakość/cena(nie myśl tylko o modelu z procesorem od AMD i jakimś najnowszym Radeonem - nie pamiętam modelu - jest stosunkowo tani, ale procesor go zabija). Tylko ten wygląd - ale to już kwestia indywidualna. Ten model, który pokazałeś za 2500 będzie interesujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory używałem MSI gt683 z i5, 8gb Ramu i GTX 560M. Niestety musiałem się go pozbyć. MSI z Allegro byłby nieznacznym upgradem, bo w zasadzie lepszy jest tylko procek i biorę go pod uwagę tylko jeżeli cena nie przekroczy 2500. Za mniej niż 4000 i tak pewnie nie kupię nic co będzie w stanie sprostać next genowym grom. Z Acerem mam kiepskie doświadczenia po kórymś Aspire , w którym były duże problemy z matrycą, ale to było jeszcze w czasach Visty. Chciałbym ,żeby lapek , którego kupię nie cofnął mnie w wydajności niżej niż ww MSI gt683

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2013 o 13:00, Astmol napisał:

Do tej pory używałem MSI gt683 z i5, 8gb Ramu i GTX 560M. Niestety musiałem się go pozbyć.
MSI z Allegro byłby nieznacznym upgradem, bo w zasadzie lepszy jest tylko procek i biorę
go pod uwagę tylko jeżeli cena nie przekroczy 2500. Za mniej niż 4000 i tak pewnie nie
kupię nic co będzie w stanie sprostać next genowym grom. Z Acerem mam kiepskie doświadczenia
po kórymś Aspire , w którym były duże problemy z matrycą, ale to było jeszcze w czasach
Visty. Chciałbym ,żeby lapek , którego kupię nie cofnął mnie w wydajności niżej niż ww
MSI gt683


W przypadku tego Lenovo mówimy o różnicy kilku, może kilkunastu procent. Jeśli dopadniesz coś z serią GTX7xx, różnica będzie proporcjonalnie większa. W przypadku tego typu laptopów nowa seria procesorów nie ma aż takiego znaczenia, bo nowa rodzina oznacza tutaj głównie niższy proces technologiczny i dłuższy czas pracy na baterii. W laptopach przeznaczonych do grania nie jest to raczej aspekt, który przeważa w zakupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować