Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Zainteresowany jestem kupna laptopa Lenovo Y580. Sprzedawany on jest z ekranem HD i Full HD.
Który ekran bardziej nadaje się do grania ? Prosiłbym również o opodanie wad i zalet obu ekranów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zeby jakos wygladalo? Probuj jakas szpilka (najlepiej troche zakrzywiona). Albo rozkrecajac obudowe jak juz nie jest na gwarancji. Jesli nie ma wygladac to wez jakis dlugopis, naloz super glue, przycisnij do tej klapki, poczekaj kilka sekund by sie polaczylo i nastepnie manipuluj tak by wyjac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2013 o 10:53, MiSiU3112 napisał:

Zainteresowany jestem kupna laptopa Lenovo Y580. Sprzedawany on jest z ekranem HD i Full
HD.
Który ekran bardziej nadaje się do grania ? Prosiłbym również o opodanie wad i zalet
obu ekranów.


Wiadomo, że lepiej będzie wyglądała rozdzielczość fullHD, ale wtedy też potrzeba większej mocy sprzętu, żeby ją w grze obsłużyć.
FullHD to też większy obszar roboczy. Ale z drugiej strony wszystko jest mniejsze, a nie wszyscy lubią się z tym męczyć.
To wady i zalety rozdzielczości, bo o ekranie w Y580 nie mam pojęcia. Poczytaj jakieś testy o kątach widzenia czy odwzorowaniu kolorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam lapka dla dziewczyny jakoś tak 2,5-3k ale lepiej byłoby coś przy niższej granicy. Z życzeń wiem, że dobrze jakby miał matrycę fullhd( ale nie ma być za duża 15,6 cala to raczej max wielkość) i dysk ssd jeśli coś fajnego się znajdzie w tym przedziale cenowym :) Głównie do przeglądania neta i multimediów sporadycznie jakieś gry typu simsy albo lol.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na Y580 i jestem zadowolony. Lapek bardzo porządnie wykonany i całkiem wydajny. Jedyne co będę musiał zrobić szybko to dokupić 4gb ramu, ale poczekam aż trochę potanieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2013 o 12:00, Astmol napisał:

Zdecydowałem się na Y580 i jestem zadowolony. Lapek bardzo porządnie wykonany i całkiem
wydajny. Jedyne co będę musiał zrobić szybko to dokupić 4gb ramu, ale poczekam aż trochę
potanieją.

No to lenovo ma kolejnego zadowolonego klienta :) Niech Ci służy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mozecie cos polecic z nastepujacymi kryteriami?

- <1000zl
- moze byc uzywane jak najbardziej byle bateria i HDD byly OK (w ostatecznosci moge oddzielnie dokupic, byle za drogo nie bylo)
- bateria na 3-4h przy uzytkowaniu typu wifi, przegladarka + programy biurowe, lub idealnie dluzej zeby starczyla
- 1-2 GB RAMu wystarczy
- Win XP lub 7 lub zaden OS (jesli cena bedzie nizsza bez zadnego OSa to bez zadnego)
- 1-2 rdzeniowiec wystarczy
- HDD lub SSD, byle nie bylo awaryjne, oraz jesli SSD, zeby nie bylo problemow z permanentnym usuwaniem plikow
- mile widziane (ale nie najwazniejsze) takie rzeczy jak: wifi 802.11n czy modem do sieci komorkowych
- napedy CD/DVD/FDD/BD i karta dzwiekowa nie wazne jakie / nie potrzebne, moga byc ale nie bede korzystac; klawiatura bez znaczenia
- przekatna: najlepiej min. ok. 12", chyba ze cos lepszego z mniejsza przekatna bedzie
- waga: nie jest to najistotniejsze, ale mile widziana jak najmniejsza (<2kg)

Z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję najlepszego laptopa za 1500 zł.
Macie państwo cały internet do dyspozycji - co polecacie.
Głównie ma służyć on do dość wymagającej gry przeglądarkowej The Settlers Online.
Oczywiście ma być fabrycznie nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozglądałbym się za jakimiś laptopami biznesowymi(m.in. IBM/Lenovo Thinkpad, HP Probook/Elitebook, Dell)
Lenovo X200 dorwiesz w tej cenie. Coś lepszego to trzeba łapać okazje na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poki co troche za Thinkpadami sie rozgladalem, ale zapomnialem dodac, ze zadne HP mnie nie interesuja, za duzo problemow z nimi mialem. Pavilion dawniej od 2 lat mam 2 Elitebooki (mniej problemow niz Pavilion, ale i tak nie jestem zbyt zadowolony, w obu szybko zepsula sie bateria (mimo poprawnego uzytkowania) i w jednym szybko padl HDD, do tego problemy byly z klawiatura.

Orientujesz sie moze jak stoi sprawa z bateriami w Thinkpadach czy tym X200? Wg recenzji na 9-ogniwowych trzyma do 10h, ale z tego co widze to kosztuja oryginalne po ok. 600zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2013 o 22:56, kuba9876543210 napisał:

Poki co troche za Thinkpadami sie rozgladalem, ale zapomnialem dodac, ze zadne HP mnie
nie interesuja, za duzo problemow z nimi mialem. Pavilion dawniej od 2 lat mam 2 Elitebooki
(mniej problemow niz Pavilion, ale i tak nie jestem zbyt zadowolony, w obu szybko zepsula
sie bateria (mimo poprawnego uzytkowania) i w jednym szybko padl HDD, do tego problemy
byly z klawiatura.

Paviliony to laptopy dla mas.Strasznie psują się(starałem się w jednym wymienić wiatrak. Po tym przeżyciu byłem zadowolony z mojego w tym czasie Clevo).
Elitebooki wg niektórych to wzór(chociaż nie taki idealny) laptopa. 2570p jest lubiana wśród ludzi, szczególnie bawiących się przy eGPU. Delle potrafią zrobić ciekawe produkty.

Dnia 13.11.2013 o 22:56, kuba9876543210 napisał:

Orientujesz sie moze jak stoi sprawa z bateriami w Thinkpadach czy tym X200? Wg recenzji
na 9-ogniwowych trzyma do 10h, ale z tego co widze to kosztuja oryginalne po ok. 600zl.

Niestety nie wiem jak to wygląda w rzeczywistości. Zapewne czytałeś recenzję na notebookreview. 4-komorowa potrafi trzymać prawie 5 godzin w idle(notebookcheck.net), więc jest to możliwe.
Przy X200 nie ma powodu do narzekań co do części. Chociaż sprzęt trochę ma to dalej jest dość pokaźny asortyment. W przyszłości można pokusić się o jakąś rozbudowę(chociaż dla mnie to bezsensowne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj spontanicznie kupiłem MacBooka Air. Muszę przyznać, że po kilku godzinach użytkowania okazał się sprzętem nawet lepszym niż myślałem. Jeśli ktoś z was chce naprawdę dobrego laptopa i ma do wydania 5-8 tysięcy, to mogę zdecydowanie polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kumpel gdzieś wyczytał, że korzystanie z laptopa podłączonego do prądu i z wsadzoną baterią obniża jej żywotność. Czy w takich sytuacjach wyjmować baterię, czy nie ma to na nią żadnego wpływu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2013 o 23:24, Gumisiek2 napisał:

Kumpel gdzieś wyczytał, że korzystanie z laptopa podłączonego do prądu i z wsadzoną baterią
obniża jej żywotność. Czy w takich sytuacjach wyjmować baterię, czy nie ma to na nią
żadnego wpływu?


Wyjmowac, ale tez od czasu do czasu (raz na tydzien lub dwa) normalnie z niej korzystac (i tez lepiej nie czekac z ladowaniem az spadnie do 0%). Nie trzymac tez w miejscach gdzie jest goraco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam raz na miesiąc załadować do pełna, rozkładować do ~30%(baterie nie lubią jak schodzi się poniżej 15%) i załadować do 50%(jeśli nie robisz z baterii UPSa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2013 o 23:24, Gumisiek2 napisał:

Kumpel gdzieś wyczytał, że korzystanie z laptopa podłączonego do prądu i z wsadzoną baterią
obniża jej żywotność. Czy w takich sytuacjach wyjmować baterię, czy nie ma to na nią
żadnego wpływu?


Wszystko obniża żywotność baterii, nawet jej nieużywanie - ona się po prostu starzeje. Na ten temat napisano już chyba wszystkie możliwe teorie, więc gdzieś możesz przeczytać potwierdzenie każdej tezy. Ja bym olał - od 3 lat korzystałem z laptopa jak z komputera stacjonarnego i nigdy nie wyjmowałem baterii. Nie zauważyłem jakiegoś znaczącego spadku pojemności, a przynajmniej nie był on warty nerwów, które kosztowałyby mnie okazjonalne braki prądu czy problemy przy przeniesieniu laptopa do innego pokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować