Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Od około miesiąca procesor w moim laptopie (podpis) zaczął osiągać strasznie wysokie temperatury, szczególnie podczas grania w gry wykorzystujące 4 rdzenie (zwłaszcza przy GTA IV i GTA:EFLC). Kiedy temperatura na poszczególnych rdzeniach oscylowała między 97-99* zaczynało się zrzucanie taktowania z 3.10GHz (turbo) do standardowego 2.20Ghz - klatki spadały z 50-60 do 25-28. Za moment znowu taktowanie wskakiwało na 3.10GHz, fpsy wracały do 50-60 i w ciągu kolejnej minuty spadało do 2.20GHz. Od jakiegoś czasu używam laptopa podpiętego do zwykłego monitora + myszka i klawiatura, a sam komputer stoi na półce, gdzie jego lewa strona (wyloty od chłodzenia) praktycznie wisi w powietrzu. Dopiero wtedy temperatura jest niższa (co prawda tylko o kilka stopni, ale przynajmniej nie występuje efekt throttlingu). Czy to jest powód do oddania laptopa na gwarancję? I czy za kilka miesięcy ten procesor mi się po prostu nie spali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczyścić układ chłodzenia, wymienić pastę termoprzewodzącą na coś lepszego od tego, co montują fabrycznie w laptopach. Jeżeli nie pomoże - cecha Twojego laptopa albo całej serii. Jeżeli to pierwsze - starać się wymienić.

Dnia 02.12.2014 o 10:31, Hommicide napisał:

I czy za kilka miesięcy ten procesor mi się po prostu nie spali?

Not really, CPU i GPU są przystosowane do takich temperatur. Dyski twarde np. już nie, ale jeżeli laptop nie ma wad konstrukcyjnych (jak Y580, gdzie heatpipe leci koło dysku), to nie ma co się przejmować temperaturami HDD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam dla osoby z rodziny laptopa, a nie jestem w ogole z nimi na biezaco:

- zastosowania: praca przy przegladarce, poczcie, pakiecie office, bedzie w domu podlaczony do zewn. wiekszego monitora, czasem odlaczany przy przenoszeniu i korzystaniu poza domem
- do 3000zl
- dobrze jakby mial jakiegos jasnego koloru klawiature, ale nie jesli mialoby sie to odbywac duzym kosztem slabszych czesci (bo mniej jest modeli z jasnymi klawiaturami, wiec mniejszy wybor)
- nowy z gwarancja
- mniej niz 3kg, najlepiej blizej 2kg
- wiecej niz 4 GB RAMu
- najlepiej dysk SSD 256 GB, ew. HDD 500 GB lub wiecej
- 14 cali lub wiecej, ale mniej niz 17 cali
- czas pracy na baterii przy nieduzym obciazeniu (przegladarka + office) najlepiej 5 godzin lub wiecej
najlepiej jesli nie bedzie to HP (z Elitebookami, ktora sa rzekomo mniej awaryjne od Pavilionow tez mialem problemy)

z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Chciałbym kupić laptop o takich parametrach
Lenowo z50-75fx-7500 8gb 1tb 8gb sshd r7m255 w8.1AMDŸ Radeon R7 M255 + Intel HD Graphics 4400
Mam pytanie czy ten model pociągnie nowe gry typu farcry4,czy najnowsze call of duty
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2014 o 20:41, jaca69 napisał:

Mam pytanie czy ten model pociągnie nowe gry typu farcry4,czy najnowsze call of duty

Sprawdź ile wyciąga 3dmarków 11. Jak 2200 lub więcej, to powinien się nadać.
Jak mniej niż 1600, to nawet nie próbuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2014 o 20:41, jaca69 napisał:

Mam pytanie czy ten model pociągnie nowe gry typu farcry4,czy najnowsze call of duty


Nie.
http://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-R5-M255.123971.0.html
Na dole masz wydajność tej karty w różnych grach. O NOWYCH produkcjach możesz zapomnieć. Tutaj potrzebny byłby ci notebook w okolicach 3500-4000 zł albo PC w okolicach 2000 żeby liczyć na jakąkolwiek płynność.

PS Nie ma czegoś takiego jak R7 M255. Albo R7 M265 albo R5 M255.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja Toshiba ma już ... 4,5 roku i powoli zaczynam się obawiać że w każdej chwili może paść. Tylko raz była u informatyka na czyszczeniu środka z zabrudzeń, w systemie nic nie było czyszczone (nie znam się na tym) i dlatego czasami potrafi zamulić. Jak myślicie ile taki laptop może pociągnąć?
Chyba zacznę rozglądać się za czymś nowym i odkładać kaskę. Całe szczęście że laptopa używam tylko do internetu i od czasu do czasu pogram w jakąś prostą grę jak Football Manager czy LoL, chyba najbardziej wymagająca gra w jaką gram to Skyrim :)
Zapytam w razie czego: warto brać pod uwagę te laptopy kosztujące ok 1000zł? Mój znajomy informatyk twierdzi że raczej nie bo ma ich pełno do naprawy, no ale do moich prostych zastosować szkoda by mi było wydawać dużo więcej kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, muszę kupić używanego netbooka do 300 zł (uwielbiam takie budżety... :P), jest coś, czego powinienem koniecznie unikać, albo coś, co warto mieć w takim sprzęcie? Czy raczej w takich cenach mam brać pierwszy lepszy?

Preferowany system - Windows 7, ale z XP też może być (biorąc pod uwagę kwotę nie spodziewam się cudów). Linuks i Android odpadają ze względów użytkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Słuchajcie,

Ponieważ dużo podróżuję, zacząłem zastanawiać się nad kupnem hybrydowego notebooka. Potrzebuję porady :)
Zależy mi na dobrej cenie i dobrym - nie najlepszym, po prostu dobrym - działaniu. Nie muszę mieć kombajnu, to bardziej do pracy. Co jakiś czas sobie mogę obejrzeć film, poczytać, przejrzeć sieć, może pograć, ale nie planuję instalować tan Wiedźmaka 3 - głównie ma udźwignąć Worda, gimpa i Excela ^^
I mieć wygodną klawiaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2015 o 14:59, Scyzoryk17 napisał:

"Urządzenie zostało zaprojektowane do pracy na miękkim podłożu." - czy ma to jakieś
znaczenie ? Zamierzam ustawić podkładkę na biurku (dość twardym raczej ;] ).


Nie powinno, tu chodzi raczej o to, że podkładka działa też dobrze na miękkim podłożu. Większość podkładek ma otwory wlotowe na spodzie, które są zatykane przy położeniu jej na miękkiej powierzchni i w efekcie podkładka praktycznie nie działa. Ten model ma wloty powietrza po bokach, dzięki czemu ten problem nie istnieje (przynajmniej do czasu położenia na naprawdę miękkiej powierzchni :D). Ale jeśli to ma być podkładka tylko na biurko, to poszukałbym raczej czegoś innego, w tej cenie znajdziesz coś cieńszego i lepiej wyposażonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2015 o 17:39, Scyzoryk17 napisał:

Dzięki wielkie za odpowiedź ! Teraz już wiem, jak to działa :)
Jeżeli masz czas - co powiedziałbyś o tej podkładce : http://allegro.pl/podstawka-chlodzaca-silentiumpc-nc400-glacier-17-i4959172518.html
Lepsza ?


Nie mam pojęcia, ale na oko powinna być cichsza i/lub lepiej chłodzić dzięki większemu i lepiej ułożonemu wiatrakowi. Do tego dochodzi jakaś regulacja obrotów i dodatkowy port USB, więc jak miałbym wybierać z tych 2, to brałbym właśnie tą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, poradzcie mi proszę przy wyborze Ultrabooka.Chce kupić cienkiego o ładnym designie notebook''a lub jak już nowy standard mówi "ultrabooka" 11-13,6" .Priorytetem jest aby wydajnie chodził korzystając z przeglądarki oraz filmów 720p, zarówno na YT. Z gier bym chciał tylko odpalic hotline miami, ale to gra 16 bitowa ;).Pod pierwszy ostrzał wziąłem Macbooka Air 13,6 early 2008, niestety okazał sie niepowodzeniem bo mimo bardzo atrakcyjnej ceny ~1100 nie radził sobie z płynnym odtwarzaniem filmów hd. Aczkolwiek design ma perfekcyjny i jest moim wyznacznikiem jak laptop powinien wygladac, z przykroscia go zwrocilem. Nieco nowsze modele kosztowały już zdecydowanie więcej, a najtańszy z konfiguracja 4gb ramu late 2010 kosztuje już ~1850 zł.Budżet jaki posiadam to 2000 zł, aczkolwiek chciałbym również te pieniędze przeznaczyć na nowego smartfona (iPhone 4s mozna znaleźć używanego już od ~ 500 zł :D)Jeżeli chodzi o konfiguracje pod Windowsa preferował bym nowe, jeżeli by rzuciło wam sie coś na oko od Apple to nie będę sie osmieszał tym stwierdzeniem ;).Z góry dziękuje za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Ostatnio pojawil mi sie problem w laptopie siostry.
Po uruchomieniu laptopa, pojawia sie jedynie logo SAMSUNG, i dalej nic.
Czarny ekran.
Gdzie szukać problemu? Dysk, bios w płycie głownej czy moze cos inego?
Jakies sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema!
Czy moglibyście mi polecić konkretny typ laptopa na którym mógłbym odpalać tytuły od 2012 do teraz włącznie? Kompletnie nie jestem w temacie jeżeli chodzi o podzespoły które by uciągnęły najnowsze gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję laptopa na studia. Mam do dyspozycji 3000zł +/- 300zł (z systemem).

Będzie on wykorzystywany do wszystkich podstawowych zadań, raczej nie będzie używany do gier, może sporadycznie, więc wolę lepszą matrycę/jakość wykonania/procesor, a nie grafikę. Co do procesora to wydaje mi
się, że i5 będzie dobrym rozwiązaniem. i7 nie ma sensu.

Koniecznie matryca 17,3 cala, nie chcę żeby laptop grzał się jak piekarnik, a bateria ma mieć przyzwoitą długość działania przy korzystaniu z przeglądarki. Jako, że chciałbym, aby laptop starczył mi na kilka lat to zależy mi na dobrej jakości wykonania.

Nie wiem czy w tym przedziale cenowym możliwy jest dysk SSD (chociaż 128GB), ale byłby miłym akcentem. Jeśli nie to ważne jest miejsce na taki dysk, aby w przyszłości można było laptopa o ten komponent rozbudować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2015 o 16:06, 1096 napisał:

Co do procesora to wydaje mi się, że i5 będzie dobrym rozwiązaniem. i7 nie ma sensu.


Tak w zasadzie to laptopowy i7 jest DUŻO szybszy od i5 - 4 rdzenie vs 2 (no, chyba że to i7 z serii U, te mają tylko 2). Paradoksalnie też zazwyczaj grzeje się... mniej od i5tki bo może wyłączyć 3 z 4 rdzeni gdy nie są potrzebne.

Dnia 28.02.2015 o 16:06, 1096 napisał:

Koniecznie matryca 17,3 cala, nie chcę żeby laptop grzał się jak piekarnik, a bateria
ma mieć przyzwoitą długość działania przy korzystaniu z przeglądarki.


Pamiętaj że 17.3" notebook to już spora krowa którą się źle nosi codziennie na uczelnię. Nie będzie to problemem jeśli planujesz go zabierać sporadycznie ale cóż, albo mobilność albo większa matryca. Jeśli jednak to ma być regularnie zabierane na zajęcia to proponowałbym zejść do 15.6".

Tym niemniej:
http://www.karen.pl/product/255872/Elektronika/Komputery/ASUS_R751LN_TY122D_240GB_SSD_8GB.html
Może taki? ^
Dwurdzeniowy Core i7, 240GB dysk SSD, GeForce 840M (bez cudów ale nawet da się na tym grać: http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-840M.105681.0.html), 17 calowa matryca. W komplecie brak systemu operacyjnego ale możesz go dokupić osobno (co ma zresztą sporą zaletę - nie dostaniesz syfu który producent notebooka normalnie wrzuca ci do systemu a który nie jest do niczego potrzebny).

Alternatywa:
http://www.agito.pl/laptop-msi-cx70-2pf-469xpl-17-3-i7-4712mq-4gb-1tb-nvidia-geforce-840m-2gb-2251-1045887.html?utm_content=1045887&utm_source=skapiec.pl&utm_medium=Feed&utm_campaign=wszystkie

Standardowo mniej RAM''u i HDD, za to pojawił się prawdziwy czterordzeniowy i7 i jest tańszy (fakt że nadal bez systemu ale z Windowsem + dodatkową kostką RAM''u będzie kosztować tyle samo co ten opisany wyżej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HP g6 2260ew.

Jestem świeżo po formacie(przejście z win8 na win 7 64bit). Sterowniki zainstalowane mam ze strony producenta.
No i problem jest następujący: drugie gpu (to od AMD) za diabły nie chce działać.
Nie mam żadnego oprogramowania np catalysta, ani żadnych opcji w menu kontekstowym. Kompletnie nic.
Próba instalowania sterowników prosto ze strony amd nie przynosi efektów, bo po zainstalowaniu dostaję informacje w stylu: "program catalyst nie ma żadnego urządzenia do obsłużenia" i nawet się nie włączy.
Any ideas? Granie na zintegrowanej HD 4000 już powoli brzydzi moje wzbudzenie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować