Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

/.../

Jeśli masz hybrydowe GPU to nie da się zainstalować sterowników do Radeona tak po prostu. Albo te ze strony producenta notebooka (które powinny się dać zainstalować) albo odwiedź BIOS i znajdź opcję odpowiedzialną za przełączanie się między kartami graficznymi i całkowicie wyłącz HD4000 - wtedy będziesz mógł zainstalować sterowniki od AMD. Nieoptymalne ale jeśli inne opcje nie działają to może pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2015 o 21:09, ziptofaf napisał:

Jeśli masz hybrydowe GPU to nie da się zainstalować sterowników do Radeona tak po prostu.
(które powinny się dać zainstalować)

oui, te się zainstalowały bez problemu, tylko żadnej opcji z której chcę korzystać (albo chociaż niech to robi automatycznie) nie ma.. Na win8działało automatycznie.

Dnia 28.02.2015 o 21:09, ziptofaf napisał:

albo odwiedź BIOS i znajdź opcję odpowiedzialną za przełączanie się między kartami graficznymi i całkowicie
wyłącz HD4000 - wtedy będziesz mógł zainstalować sterowniki od AMD. Nieoptymalne ale
jeśli inne opcje nie działają to może pomóc.

Sprawdzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2015 o 21:21, koale napisał:

Sprawdzam.

Nie było takiej opcji. Pomijam fakt, że tak biednego BIOSa nie widziałem nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2015 o 20:59, koale napisał:

No i problem jest następujący: drugie gpu (to od AMD) za diabły nie chce działać.

Niewiele tracisz bo 7670M jest samodzielnie tak wolny, że praktycznie nie da się w nic pograć poza gierkami z przeglądarki. 1200 3dmarków 11, to za mało nawet jak na potrzeby sieciowych MMO w 3d.
Jeżeli już ktoś zdecydował się na tę grafikę, to ma to sens wyłącznie jako dual-gpu wraz z cpu od amd z serii Llano lub nowszej (z drugim gpu amd na pokładzie). Wtedy daje się ledwo osiągnąć 1600-1800 3dmarków i dopiero ta opcja jest grywalna. Tylko trzeba pamiętać o jednym - tekstury na maks (pamięci jest zwykle za dużo), efekty na min. (wydajność jest zwykle zbyt mała). Wtedy da się w coś pograć z przyzwoitym obrazem.

Dnia 28.02.2015 o 20:59, koale napisał:

Any ideas? Granie na zintegrowanej HD 4000 już powoli brzydzi moje wzbudzenie....

No w porównaniu z intelem, to faktycznie jest sens przełączyć.

Jeżeli nie ma możliwości zainstalowania sterowników amd do tego 7670, a komputer nie ma jeszcze dwóch lat, to warto go po prostu oddać z powodu niezgodności towaru z umową. Podstawą nie do zbicia jest fakt, że na aplikacjach opengl nie da się w ogóle przełączyć na tego radeona, więc jest to tak jakby producent oferował komponent, którego w istocie nie można użyć, czyli tak jakby go nie było. A to jest dokładnie niezgodność towaru z ofertą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś softwarowo sprawdzić numer seryjny matrycy w laptopie? Chciałbym swojego HP oddać na wymianę taśmy i mam obawy, czy ów serwis nie zechce sobie przywłaszczyć sprawnej matrycy w zamian dając jakąś "zastępczą".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie dość głupie pytanie, ale będę wdzięczny za odpowiedź: jakie są (w przybliżeniu oczywiście) aktualnie ceny lapków, na których da się grać w nowe tytuły?

Tak się zastanawiam, bo przeglądam różne modele, patrzę na ceny (4000 i wzwyż) i potem w recenzji okazuje się, że gry z tego roku to może się odpalą, ale nie ma co liczyć na jakiekolwiek efekty grafiki...

Przeglądam generalnie raczej z ciekawości (znajomej się sypie poprzedni sprzęt nieco, wypadałoby wymienić), ale jeśli ktoś mógłby cokolwiek polecić to byłoby spoko. ;)
Matryca optymalnie w okolicach 17 cali, cena powiedzmy 4-5k (nówki, używki wchodzą w grę więc w razie czego można będzie pewnie znaleźć taniej), może być bez systemu.

Z góry dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2015 o 12:55, Adjatha napisał:

Tak się zastanawiam, bo przeglądam różne modele, patrzę na ceny (4000 i wzwyż) i potem
w recenzji okazuje się, że gry z tego roku to może się odpalą, ale nie ma co liczyć na
jakiekolwiek efekty grafiki...

To akurat niestety łatwo wytłumaczyć - laptop w tej samej cenie jest mniej więcej dwukrotnie wolniejszy niż PC. Więc taki za 4 tysiaki dorówna PC-towi za 2000-2200 zł. Do tego dochodzi wysoki kurs dolara... i już masz powody dla których to wszystko jest takie drogie. Jeszcze niedawno w okolicach 4900-5100 dostałbyś MSI GT70 z GTX970M - a te akurat są wydajne:
http://pclab.pl/art60063-3.html

Ale teraz za lapka tej klasy zapłacisz blisko 6000. Obecnie jedynym co zapewnia wysoką wydajność i wpasowuje się w twój budżet jest sprzęt z GTX870M, np. poprzednia wersja lapka od MSI:
http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/11424014

Inna sprawa że... chyba już lepiej wydać 2000 zł na jakiegoś przenośnego laptopa i 3000 na PC-ta - wyższa wydajność w domu, potencjalnie dużo większy ekran i... dostajesz ponadto coś co przynajmniej jest przenośne. Bo co jak co ale ten MSI GT70 rozpadnie ci się po 6 miesiącach jeśli będziesz go regularnie transportować a waga bliska 4KG tym bardziej nie zachęca do noszenia. Ale to już taki częściowy offtop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2015 o 13:25, ziptofaf napisał:

To akurat niestety łatwo wytłumaczyć - laptop w tej samej cenie jest mniej więcej dwukrotnie
wolniejszy niż PC. Więc taki za 4 tysiaki dorówna PC-towi za 2000-2200 zł. Do tego dochodzi
wysoki kurs dolara...

Zapomniałem wspomnieć wcześniej - zdaję sobie sprawę, że PC w tej samej cenie odstawi wydajnościowo lapka i to bardzo. Dlatego ja na przykład nie rozważam wcale zakupu sprzętu przenośnego, a jeśli już to dodatkowo, za jakąś mniejszą kasę i to pewnie jakiegoś małego notebooka. Są jednak sytuacje, gdzie nie bardzo jest jak ustawić stacjonarkę niestety. Plus kwestia przyzwyczajenia. Dlatego padło na lapka, nawet jeśli nie będzie często przewożony.

A kurs dolara kopie wszystkich równo :P sam się powoli (bardzo powoli, bo funduszy brak) przymierzam do zmiany PC (staruszek już nie odpali nowych tytułów - całe szczęście że teraz takie kiszki wychodzą że mało co mnie interesuje, a Pillars of Eternity działa :P) i zastanawiam się, czy sytuacja się zmieni - pamiętam jak przy zakupie pc przez długi czas ceny nie spadały, bo dolar szedł w górę.

W każdym razie dziękuję za pomoc, będziemy jeszcze kombinować co i jak. Na razie stary lapek postanowił przestać wykrywać dysk :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem.. Posiadam od 2 lat laptop Dell 7720 17 calowy. Wszystko jest okej tylko czasami mam duże temperatury podczas grania. Przeważnie oscylują w 75-80 stopni CPU i GPU. Natomiast obecnie testuję pewną grę w wersji Beta i temperatura dochodzi do 90-91 stopni! Troskę to dużo mi się wydaje.. Mam procesor i7 3630QM.

Myślałem o sprzedaży i kupnie innego ale hmm ciężko mi znaleść dobrą alternatywę by za dużo nie dopłacać..

Dlatego pomyślałem o podkładce chłodzącej.. Czy ona ma sens? Jeśli ją kupię to będą niższe temperatury w stresie? To samo istotne czy Laptop będzie też ciszej pracował? Jeśli tak to jaką podkładkę byście polecili? Pewnie te tanie to są głośne..

Wydaje mi się aby podkładka miała 1 duży wiatrak wtedy chyba będzie ciszej pracował i dobrze chlodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym zacząć od przeczyszczenia chłodzenia, pewnie jest zapchane kurzem. Nawet przedmuchanie sprężonym powietrzem z puszki powinno choć trochę pomóc (tylko trzeba pamiętać o 2 rzeczach - puszkę trzymamy pionowo, nie przechylamy, nie odwracamy do góry dnem oraz blokujemy czymś wiatraczki żeby łożysk nie załatwić), jak się czujesz na siłach, to możesz rozebrać chłodzenie i wymienić pastę termoprzewodzącą, ale to już troszkę bardziej wymagające zadanie :).

Poza tym jeśli chcesz sprawdzić, czy temperatury są problemem, zapuść na godzinę test w OCCT (można nim przetestować i grafikę i procesor), Jak program testu nie przerwie, a na wykresach (program zapisuje je w Dokumentach w folderze OCCT) po zakończeniu testu temperatury będą w miarę stabilne, to będzie to znaczyło, że źle nie jest :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2015 o 16:03, Blackhand napisał:

Radziłbym zacząć od przeczyszczenia chłodzenia, pewnie jest zapchane kurzem. Nawet przedmuchanie
sprężonym powietrzem z puszki powinno choć trochę pomóc (tylko trzeba pamiętać o 2 rzeczach
- puszkę trzymamy pionowo, nie przechylamy, nie odwracamy do góry dnem oraz blokujemy
czymś wiatraczki żeby łożysk nie załatwić), jak się czujesz na siłach, to możesz rozebrać
chłodzenie i wymienić pastę termoprzewodzącą, ale to już troszkę bardziej wymagające
zadanie :).

Poza tym jeśli chcesz sprawdzić, czy temperatury są problemem, zapuść na godzinę test
w OCCT (można nim przetestować i grafikę i procesor), Jak program testu nie przerwie,
a na wykresach (program zapisuje je w Dokumentach w folderze OCCT) po zakończeniu testu
temperatury będą w miarę stabilne, to będzie to znaczyło, że źle nie jest :).


Nie no chłodzenie mam ogólnie OK. GPU mam max 75. CPu przesaznie 80.. jedynie przy jednej grze Beta która nie jest zoptymalizowana..

Lecz mimo to myślę o podstawce do laptopa.. Czy podstawki np firmy Zalman lub coolermaster uciszają latpopy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2015 o 17:28, Azazell napisał:

> Radziłbym zacząć od przeczyszczenia chłodzenia, pewnie jest zapchane kurzem. Nawet
przedmuchanie
> sprężonym powietrzem z puszki powinno choć trochę pomóc (tylko trzeba pamiętać o
2 rzeczach
> - puszkę trzymamy pionowo, nie przechylamy, nie odwracamy do góry dnem oraz blokujemy

> czymś wiatraczki żeby łożysk nie załatwić), jak się czujesz na siłach, to możesz
rozebrać
> chłodzenie i wymienić pastę termoprzewodzącą, ale to już troszkę bardziej wymagające

> zadanie :).
>
> Poza tym jeśli chcesz sprawdzić, czy temperatury są problemem, zapuść na godzinę
test
> w OCCT (można nim przetestować i grafikę i procesor), Jak program testu nie przerwie,

> a na wykresach (program zapisuje je w Dokumentach w folderze OCCT) po zakończeniu
testu
> temperatury będą w miarę stabilne, to będzie to znaczyło, że źle nie jest :).

Nie no chłodzenie mam ogólnie OK. GPU mam max 75. CPu przesaznie 80.. jedynie przy jednej
grze Beta która nie jest zoptymalizowana..

Lecz mimo to myślę o podstawce do laptopa.. Czy podstawki np firmy Zalman lub coolermaster
uciszają latpopy ?


Myślę o 3 modelac firmy Zalman:
ZM-NC3000U - http://www.zalman.com/global/product/Product_Read.php?Idx=399
ZM-NC3500 Plus - http://www.zalman.com/global/product/Product_Read.php?Idx=491
ZM-NC3500 - http://www.zalman.com/global/product/Product_Read.php?Idx=490

Który byście polecili ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Planuję zakup notebooka w cenie około 2000~ zł. Jakie byście polecili modele, żeby dało się jakieś starsze gierki spokojnie dopalić, w tym WoT, LoL itd.? Z góry dzięki.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam laptopa do około 2 500 zł. Komputer ma służyć głównie do programów typu AUTOCAD, ROBOT, Civil, Photoshop, obróbka wideo fullHD, odtwarzania filmów i przeglądania internetu. Nie musi być to demon wydajności, ale chciałbym żeby starczy na kilka lat. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2015 o 16:46, Ambroo napisał:

Witam, szukam laptopa do około 2 500 zł. Komputer ma służyć głównie do programów typu
AUTOCAD, ROBOT, Civil, Photoshop, obróbka wideo fullHD, odtwarzania filmów i przeglądania
internetu. Nie musi być to demon wydajności, ale chciałbym żeby starczy na kilka lat.
Z góry dziękuję za pomoc.

Za tą cene ? na kilka lat ? autocad ? nie da rady... odpalisz odpalisz programy ale tu nie chodzi o to aby je odpalić ale aby pracować.. no bo chcesz na nich pracować tak ? : D
jak już to stacjonarkę.. ale i na nią bym dał minimum 3k a jeśli chodzi o lapka to kupił bym za 3.5 i do niego dołożył od razu ssd i max ramu. (nie kupował bym lapka z ssd bo to strata pieniędzy)

Napisałem tak ogólnie ale taka prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2015 o 18:29, Antek100100 napisał:

Witam!
Planuję zakup notebooka w cenie około 2000~ zł. Jakie byście polecili modele, żeby dało
się jakieś starsze gierki spokojnie dopalić, w tym WoT, LoL itd.? Z góry dzięki.
Pozdrawiam.

Ja bym oglądał asusy.
Bierz takie co mają matową matryce... sam zobaczysz ze wybór strasznie się ograniczy... podziękujesz w lato jak będziesz siedział na słóncu z nim ; D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2015 o 16:46, Ambroo napisał:

Witam, szukam laptopa do około 2 500 zł. Komputer ma służyć głównie do programów typu
AUTOCAD, ROBOT, Civil, Photoshop, obróbka wideo fullHD, odtwarzania filmów i przeglądania
internetu. Nie musi być to demon wydajności, ale chciałbym żeby starczy na kilka lat.
Z góry dziękuję za pomoc.


Ja tylko dodam, że regularna praca z Photoshopem czy Autocadem na laptopie, nawet 17-calowym, nosi już znamiona masochizmu. Jeśli nie chcesz się nabawić nerwicy, polecam od razu zaplanowanie kupna dodatkowego monitora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przy okazji dodam, że obróbka wideo full HD na laptopie, która będzie trwała dłużej niż 6-8 miesięcy to też masochizm. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2015 o 20:33, qq_MoaR napisał:

Oj tam nie straszcie, 90% mojego wydziału architektury pracuje na 15 calach i żyją.
Jak najwięcej ramu i jazda.

Ja tam też pracuję na jednym monitorze i jakoś się przyzwyczaiłem, co nie zmienia faktu, że przy montażu full hd ram ci i tak nie pomoże. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować