Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Witam, piszę za prośbą kolegi. Poszukuje on laptopa do gier. Nie musi być to potwór, gierki w jakie chciałby grać to głównie CS GO, LoL i tym podobne. Istotnym ograniczeniem może być cena - 3000 zł (może troszkę ponad to w razie potrzeby). Koledze zależy też na tym by laptop nie nagrzewał się nadmiernie podczas grania. Rozmiar ekranu to około 17 cali. Moglibyście podrzucić jakieś dobre modele, lub te, których sami używacie, bo my kompletnie się na laptopach nie znamy. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Hmmm, zapewne zaproponowałbym takie coś:
http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/12681555#techniczne

To jeden z najtańszych laptopów oferujących GTX850M zamiast dużo wolniejszej 840tki. Fakt że w tym budżecie osobiście nie jestem jeszcze zwolennikiem 17 cali z bardzo prostego powodu - ciężko o płynność w nowych grach w tej rozdzielczości, poza tym cierpi na tym przenośność. Tym niemniej do nieco mniej wymagających produkcji jak znalazł.
Tu możesz podejrzeć wydajność:

http://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GTX-850M.107809.0.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie, chciałbym kupić nowy komputer, ale nie stacjonarny ale laptop. Mam prawie trzy koła budżetu, a ostatni raz jak pytałem na forum powiedziano mi że właśnie za tyle można kupić coś już w miarę mniej więcej.
I teraz pytanie, jakie mógłbym mieć laptopy do wyboru? Popatrzyłem trochę na internet, i znalazłem Y580 - z GTX-em 660 na pokładzie, co by mi bardzo odpowiadało. A coś w miarę innego, porównywalnego za tą cenę? Z gory dziękuję za porady : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taką mała podwójna prywatę :)

Mianowicie mógł bys polecić jakiś dobry i stosunkowo ekonomiczny cenowo laptop ? Potrzebny mi na prezent, służył by głównie do netu i oglądania filmów/seriali [preferowane hd i fullhd, fhd może się oczywiście odpalać jako downscale, byle sam sprzęt bez większych problemów sobie radził], opcjonalnie gry - ale nie jakieś wymagające graficznie tytuły, raczej taki do indyków typu Darkest Dungeon.

A drugi gadżet ten już na użytek własny - jakiś znośny tablet, głównie do czytania komiksów/ebooków, fajnie jak by dał radę z serialami/anime [standardowe 720p jako max, nic ponad to]. Gdyby cenowo nie zwalał z nóg tez było by spoko, nie chcę na ten gadżet wydać bóg wie ile kasy =P
Myślałem generalnie nad tym Samsungiem - Galaxy Tab 3 Lite 7.0 T110, ale i tak wolał bym zasięgnąć opinii, bo może jest coś w tym przedziale cenowym ciekawszego :)

Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, zbliża się premiera Wieśka, więc potrzebuję nowy komputer. Obecnie mam samsunga rf511-04, który z grami ze swojej epoki (Wiedźmin 2, Batman AO, AC Black Flag itp) radzi sobie znakomicie, dlatego mój wybór znów kieruje się w strone notebooka. Niestety nie mam miejsca na blaszaka, a AIO pod względem stosunku wydajność-cena nie wyróżniają się znacznie. Jestem zadowolona z mojego samsunga, przez 4 lata nie miałam z nim problemów, więc planowałam kupić następny produkt tej firmy. Który warto? A moze inna firma? Co możecie doradzić? Mój budżet to ok. 3000-3500.
PS. nie kupię lapka HP, mam złe doświadczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Co uczciwie mogę doradzić - nic. Wiedźmin 3 ma wysokie wymagania sprzętowe. Poziom minimalnych spełnia PC za ok. 2000 zł zaś zalecanych taki dopiero za grubo ponad 3 tysiaki. Co przekłada się odpowiednio na laptopa za 4000 by spełnić minimalne bądź takiego za blisko 6500 do zalecanych.

Realnym maksimum jakie możesz dorwać w tym budżecie jest coś z GTX850M, np:
http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/12681555#techniczne
To nie jest zły sprzęt ( http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-850M.107795.0.html - sama zobacz wyniki w grach, na samym dole) ale jednocześnie - nadal dużo zbyt wolne dla Wiedźmina 3 (który potrzebowałby GTX-a 860M żeby zbliżyć się chociaż do spełnienia minimalnych wymagań).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2015 o 16:15, Zekzt napisał:

Mianowicie mógł bys polecić jakiś dobry i stosunkowo ekonomiczny cenowo laptop ? Potrzebny
mi na prezent, służył by głównie do netu i oglądania filmów/seriali [preferowane hd i
fullhd, fhd może się oczywiście odpalać jako downscale, byle sam sprzęt bez większych
problemów sobie radził], opcjonalnie gry - ale nie jakieś wymagające graficznie tytuły,
raczej taki do indyków typu Darkest Dungeon.


Hmmm... przydałby się jakiś konkretny budżet. Samemu biorąc pod uwagę wymagania celowałbym w jakiś model 15" w okolicach 1800-2100 zł. Najlepiej z dedykowaną grafiką. Czyli na przykład taki:
http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/10646106#techniczne

Laptop z całkiem fajnym GPU jak na tę klasę cenową więc ruszą na tym także nie-aż-tak-stare produkcje ( http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-840M.105681.0.html - wyniki z gier na dole). Można ewentualnie zjechać z ceną, na przykład do takiego:
http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/12539111#techniczne
1900 zł wraz z systemem operacyjnym. Coś za coś oczywiście bo 820M jest mniej więcej dwukrotnie słabszy od 840tki ale nadal da się w tym pograć w Simsy i większość indyków ( http://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-710M.108434.0.html).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2015 o 21:13, pawbuk napisał:

Do 3500 zł jest jeszcze do dorwania Y50-70:

http://www.x-kom.pl/p/230472-notebook-laptop-15-6-lenovo-y50-70-i7-4710hq-8gb-1000-gtx860m-fhd.html

z GTX860M na pokładzie. Problem jest tylko taki, że ten laptop grzeje się niemiłosiernie
i oprogramowanie sterujące i tak będzie obniżać taktowania karty.


Cóż, w końcu to Lenovo... co jak co ale ich laptopów w ogóle nie uznaję i udaję że ich nie ma. Mogę narzekać na awaryjność gamingowej serii MSI ale nawet ona się nie umywa do tego jakim chłamem jest Lenovo :P Cóż, na czymś muszą oszczędzać żeby zmieścić GTX860M + Core i7-4710HQ w tak niskiej cenie...

Ot, laptopowi gracze są obecnie w kiepskiej sytuacji, PC-towcy już się otrząsnęli częściowo z pierwszej generacji gier na PS4/Xbox One i ich wymagań z uwagi na najnowsze GTX''y 970/980, za chwilę wyjdą też R9 390. Jeszcze kilka miesięcy i pojawią się więc jakieś GTX965/R9 380 i będziemy w domu, PC-ty za 2.5 tysiaka wystarczą do najnowszych gier... Niestety gorzej z notebookami, dopiero GTX970M jest wystarczająco szybki by uczciwie spełnić wymagania zalecane takiego Unity czy Wiedźmina 3... a to są niestety laptopy za 5 tysięcy wzwyż i na realny spadek cen zaczekamy przynajmniej 2-3 lata do kolejnej generacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2015 o 21:21, ziptofaf napisał:

Cóż, w końcu to Lenovo... co jak co ale ich laptopów w ogóle nie uznaję i udaję że ich
nie ma. Mogę narzekać na awaryjność gamingowej serii MSI ale nawet ona się nie umywa
do tego jakim chłamem jest Lenovo :P Cóż, na czymś muszą oszczędzać żeby zmieścić GTX860M
+ Core i7-4710HQ w tak niskiej cenie...


Rzeczywiście, seria Y ma spore tendencje do przegrzewania, chyba też coś z zawiasami było nie tak o ile dobrze pamiętam. Nie ma jednak aż takiej tragedii. Bardzo fajnym sprzętem były poprzednie modele z serii Z - Z510 i Z710 - dobrze wykonane, eleganckie, podświetlana klawa. Niestety, są też tragiczne serie G i B - tych laptopów to bym nie chciał nawet za darmo brać :D No i osobno oczywiście Thinkpady - świetny sprzęt, ale bardzo drogi.
A co do gamingowej serii MSi - powiem szczerze, że nie spotkałem się a aż takimi negatywnymi opiniami, nie zauważylem, żeby się przegrzewały. Na korzyśc MSi dziala też dobry serwis i prokonsumenckie podejście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłam, że tak naprawdę to wybór ogranicza się do lenovo (patrzyłam na notebookcheck i wiem o problemach z temperaturami, więc jakoś mnie nie ciągnie do tej marki) albo msi (zawsze odrzucała mnie stylistyka ich komputerów :D ). Poprzedniego lapka, samsunga, kupiłam pod Wiedźmina 2 i to był strzał w 10, przy wyłączonym ubersamplingu mogłam całkiem płynnie grać na wysokich ustawieniach, a i z innymi grami nie miałam praktycznie problemów. Planowałam więc kupić następny tej firmy, ale po konflikcie samsunga z nvidią ich oferta to totalna porażka. No trudno, poczekam aż na rynku pojawi się coś lepszego, albo stanie się cud i redzi poprawią optymalizację :) Może ktoś wypróbuje i da znać na czym działa Wiesiek po premierze? Zobaczymy. Dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2015 o 18:16, Polinkaa napisał:

Chyba zdecyduję się na Lenovo, Wiesio strasznie kusi ;) Jaka podstawkę chłodzącą byście
polecili? W rozsądnej cenie :)


Może poczekaj jeszcze kilka dni na pierwsze testy sprzętu w Wiedźminie 3? Będziesz wtedy wiedzieć na czym stoisz i jak jest z wymaganiami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2015 o 19:19, pawbuk napisał:

> Chyba zdecyduję się na Lenovo, Wiesio strasznie kusi ;) Jaka podstawkę chłodzącą
byście
> polecili? W rozsądnej cenie :)

Może poczekaj jeszcze kilka dni na pierwsze testy sprzętu w Wiedźminie 3? Będziesz wtedy
wiedzieć na czym stoisz i jak jest z wymaganiami :)


Moge poczekac i tydzien lub 2, aż taka napalona nie jestem ;D Tylko ze we wtorek przyjedzie Wiesio i będzie kusił i kusił :) Oglądałam na youtubie test i ktoś grał w AC Unity na całkiem wysokich ustawieniach na tym lapku. Wiec Wiesio tez powinien pójsc. Tylko trzeba pewnie zwiększyc ram do maksa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2015 o 22:36, Polinkaa napisał:

Moge poczekac i tydzien lub 2, aż taka napalona nie jestem ;D Tylko ze we wtorek przyjedzie
Wiesio i będzie kusił i kusił :) Oglądałam na youtubie test i ktoś grał w AC Unity na
całkiem wysokich ustawieniach na tym lapku. Wiec Wiesio tez powinien pójsc. Tylko trzeba
pewnie zwiększyc ram do maksa.


Lepiej chwilę poczekać przed wydaniem takich pieniędzy ;) Ja wiem, że będzie Wiedźmina kusił, ale warto wstrzymać się z zakupem do pierwszych testów - nie wiadomo jak wersja pecetowa jest zoptymalizowana :)
O czym jeszcze należy pamiętać przy zakupie Lenovo - serwis jest w Niemczech, więc wszelkie reklamacje to są długie tygodnie czekania. Moi klienci narzekali też na podejście serwisu Lenovo do ich zgłoszeń - czasami sami w sklepie zastanawialiśmy się dlaczego np zostały odrzucone. Natomiast Y50-70 jest w miarę niezlym sprzętem :)
Polecam też zakupy w sklepie X-Kom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2015 o 22:36, Polinkaa napisał:

Oglądałam na youtubie test i ktoś grał w AC Unity na
całkiem wysokich ustawieniach na tym lapku. Wiec Wiesio tez powinien pójsc. Tylko trzeba
pewnie zwiększyc ram do maksa.


Ech, youtube i "testy"... powtórzę się po raz n-ty :p

Nie sugeruj się filmikami z YouTube''a (w których ilość klatek ludzie sprawdzają amatorskimi narzędziami typu Fraps który potrafi dawać wyniki o 50% wyższe niż w rzeczywistości bo mówi tylko o tym ile klatek zostało wygenerowanych przez GPU ale nie o tym ile z nich w ogóle pojawiło się na ekranie: http://pclab.pl/art56032.html).

Co innego portale branżowe w których najpierw kończy się daną grę i dopiero potem wybiera miejsca do testu (pclab przykładowo szuka takich które trzeba przejść żeby ukończyć grę i przy tym wymagających dla sprzętu ale niekoniecznie najbardziej w całej grze, są też inne warunki testowe dla testów CPU i osobne dla GPU gdzie żeby wyeliminować błąd pomiarowy używa się podkręconych Core i7...) a co innego ktoś kto poświęca 10 minut na zrobienie filmiku na YouTube.

Nieświeży system operacyjny, cholera jedna wie co robił z tym sprzętem, czy GPU jest/nie jest podkręcone, miejsca "testowe" wybrane zazwyczaj z początku gry. Które może akurat będą chodzić płynnie podczas gdy mnóstwo innych obszarów nie (a co mi po tym że obszary początkowe będą płynne jak wszystkie przepełnione efektami walki będzie "śmigać" z 5 klatkami na sekundę). Albo wręcz przeciwnie. Zdarzają się też trolle które powiedzą że gra im śmiga na <tu wstaw konfigurację PC-ta za 1200 zł> a w rzeczywistości mają takiego za 3x tyle. Jeśli jeszcze ten test jest wykonany częściowo rzetelnie (aka tester ma dedykowaną kartę do streamowania żeby nie używać procesora/GPU podczas nagrywania, ukończył całą grę i ma benchmarki które ciągną się godzinami bądź specjalnie poszukał miejsc które mu dobrze obciążały maszynę, zaś jego konfiguracja sprzętowa ma ładny i możliwy do podglądu np. wynik w 3D Mark Fire Strike, do tego podał informację o wersji używanych sterowników - to MA znaczenie i to czasem wręcz kluczowe, w niektórych tytułach sterowniki w wersji beta od AMD/Nvidii poprawiają wydajność o kilkadziesiąt procent względem innej, odrobinę starszej wersji) to jeszcze można takiemu zawierzyć. Ale naprawdę mało kto ma chęci (i wiedzę!) by zrobić to rzetelnie więc później wychodzą wyniki zaniżone/zawyżone o kilkadziesiąt procent bardziej mieszając ci w głowie niż pomagając. Jak w AC:U gdzie mnóstwo idiotów wrzuca te swoje frapsowe benchmarki zanim nawet odwiedzą Paryż (że o tłocznych lokacjach w nim nie wspomnę) więc mają 2x więcej klatek niż normalnie.


Ot, podejrzewam że w ciągu najbliższych 2-3 dni pojawią się już testy wydajności w Wiedźminie 3 w bardziej zaufanych miejscach niż YouTube i będzie można ocenić co i jak działa. Na razie z dobrych wiadomości (potwierdzone przez PC Games Hardware) - wbrew temu co twierdzi sama Nvidia ta gra chodzi w najwyższych detalach płynnie (poza Nvidia HairWorks a przez płynnie nie mam tutaj na myśli konsolowej płynności rzędu 25-30 klatek) w FullHD na zwyczajnym R9 280X/GTX770. Czyli kartach wydajnych ale nie aż tak bo pochodzących jeszcze z poprzedniej generacji. Co oznacza że do niskich-średnich ten Lenovo rzeczywiście powinien wystarczyć. Choć i tak poczekać radzę bo zawsze jest też szansa że nie aż tak wiele potrzeba do maksymalnych detali... ale jednocześnie niewiele mniej do minimalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2015 o 22:36, Polinkaa napisał:

Moge poczekac i tydzien lub 2, aż taka napalona nie jestem ;D Tylko ze we wtorek przyjedzie
Wiesio i będzie kusił i kusił :) Oglądałam na youtubie test i ktoś grał w AC Unity na
całkiem wysokich ustawieniach na tym lapku. Wiec Wiesio tez powinien pójsc. Tylko trzeba
pewnie zwiększyc ram do maksa.


http://pclab.pl/art63116.html - testy wydajności.
I mój skrótowy komentarz jak ci się nie chce tego czytać:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=71077

Zła wiadomość dla ciebie - jeśli do płynności w medium potrzebny jest PC-towy R9 280X, karta skromnie licząc dwukrotnie szybsza od 860M... cóż, może pograsz w najniższych detalach. Może.
Za kilka godzin pokażą się zresztą testy wydajności w Low i słabych kartach graficznych - GTX860M wydajnościowo odpowiada mniej więcej GTX750/R7 260X więc jeśli spojrzysz na nie to zobaczysz na co uczciwie można liczyć... choć faktem jest że na płynność bym się wstępnie nie nastawiał. Chyba że w 1366x768 + wszystko na minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc :) Najwyżej nie zagram, też tragedii nie będzie. Może zabrzmię trolowato ale mam zal do obecnych twórców gier. 4 lata temu, a nawet rok temu do komfortowej gry wystarczył średniak za 3000, a teraz najwyraźniej trzeba blisko 2 razy więcej. Uważam że to delikatnie mówiąc przesada. Albo zwyczajny spisek mający na celu zmusić graczy do wymiany sprzętu na dużo droższy. Względnie do zakupu konsoli. Wiem, można się tłumaczyć słabą optymalizacja, ale czego się można spodziewać po tym wyscigu na "najładniejszą grę". Za przeproszeniem, ale w d... mam urodę gry, jeśli nie mogę w nią zagrać. W2 też było ładne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować