Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

/.../

Ale to akurat nie tak a winne jest coś zupełnie innego. 4 lata temu na rynku był PS3 i Xbox 360. Konsole już wtedy słabe nawet względem low-endowych PC-tów. Stąd i tak niskie wymagania by nie powiedzieć stagnacja.
Teraz pojawiły się PS4 i Xbox One. Można sobie mówić że PC-ty są mocniejsze... ale to nie do końca prawda - zamontowany w nich układ graficzny wcale NIE JEST słaby, to w końcu odpowiednik R9 270X. Stąd i drastyczny wzrost wymagań gier po tym jak przez wiele lat pod rząd w zasadzie się nie zmieniały. PC-ty potrzebują jeszcze trochę czasu i dopiero w kolejnej generacji typowa maszyna za jakieś 1700-1900 zł (w przypadku laptopów powyżej 3000) będzie w stanie pociągnąć konwersje konsolowe z zachowaniem podobnej do nich jakości grafiki. Ot, next-gen. Wymagania zapewne jeszcze trochę wzrosną w najbliższym czasie by potem znowu zastopować na najbliższe kilka latek (poza poziomem Ultra).

Zresztą, jak wychodził Wiedźmin 2... naprawdę niewiele znam osób które mogły w dniu premiery cieszyć się wysokimi detalami.

Skądinąd, z Wiedźminem 3 aż tak źle nie jest - po pierwsze, są konsole. Po drugie zaś, pojawiły się informacje o tym jak to działa w najniższych detalach:
http://pclab.pl/art63116-7.html
GTX860M odpowiada mniej więcej HD7790. Więc w minimalnych + FullHD nawet da się grać. Fakt, będzie to poziom grafiki znacząco niższy niż konsole... ale jednocześnie ciężko oczekiwać więcej jak jest to po prostu słabsza karta graficzna niż ta którą mają konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 18:40, ziptofaf napisał:

Skądinąd, z Wiedźminem 3 aż tak źle nie jest - po pierwsze, są konsole. Po drugie zaś,
pojawiły się informacje o tym jak to działa w najniższych detalach:
http://pclab.pl/art63116-7.html
GTX860M odpowiada mniej więcej HD7790. Więc w minimalnych + FullHD nawet da się grać.
Fakt, będzie to poziom grafiki znacząco niższy niż konsole... ale jednocześnie ciężko
oczekiwać więcej jak jest to po prostu słabsza karta graficzna niż ta którą mają konsole.


Ale ogólnie, nie opłaca się wydawać blisko 4k na komputer, na którym już w tym momencie gry ledwo zipią. Poczekam, Wiesio mi nie ucieknie :) A jak wszystkim emocje już opadną, to ja się trochę pocieszę. Tylko szkoda mi, bo czekałam 3.5 roku, potem Wiesia przesunęli i czekałam następne parę miesięcy i było tak blisko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 08:37, Polinkaa napisał:

Na forum Notebookcheck pisza że Wiesio smiga na tym lapku: http://www.nhl.pl/index.php?s=b016f66fd780aebaddc44002c12685f3&showtopic=74026&st=2560


Na forum to ja też mogę napisać że mi śmiga na Celeronie G i R7 250... pytanie brzmi - "GDZIE" śmiga. Czy w jakiejś zapyziałej wiosce gdzie jest 10 npc-ów na krzyż czy w środku miasta. Zresztą widać to w dalszych komentarzach gdzie wytykają to osoby mówiące że to za krótkie testy a jakoś wyników z jakichkolwiek miejsc tam nie ma, widziałem tam z jednego screenshota gdzieś z początku gry.

"Włączyłem wczoraj Wiedzmina i pokatowałem go trochę chcąc sprawdzić to co napisałeś i powiem jedno piszesz głupoty
Wstaw jakieś fotki na potwierdzenie tych fps bo jakoś ja na moim lapku z najnowszymi sterami ok 2,5 godz grania i ustawienia all medium 1920x1080 czli to co Ty wypisaeś mam na stałe miedzy 26-32 fps.
To tak pokrótce. Jak znajde troche czasu wstawie fotki na potwierdzenie tego.
P.S Skąd Ty wytrzasnąłeś te 31-39 fps to nie wiem chyba w szczerym polu stojąc bez ruchu"

Ciężko mi przyjemną rozgrywką nazwać 26-32 fps bo to znaczy że będą spadki poniżej 20 w najbardziej wymagających momentach. Uczciwe 30 fps to ty tam dostaniesz w mieszance low/medium. High - pewnie, w najmniej obciążonych obszarach. Tylko że w większych i bardziej wymagających ci ilość klatek spadnie do 15. Skądinąd - akurat konsole to mają stabilny odpowiednik High czyli poziom detali który płynnie chodzi dopiero na 970M... W sumie to chyba lepiej wydać 1800 na konsolę a resztę na lapka zresztą, wtedy masz już gdzieś przejmowanie się wymaganiami na najbliższe 3-4 lata. Zwłaszcza że sterowanie na klawiaturze w Wiedźminie 3 nie powala :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2015 o 22:17, 1096 napisał:

Co powiecie mi o tym notebooku?

Zależy jakie masz wymagania. Dwurdzeniowy procesor, GTX850M... do starszych gierek okej. Do niektórych nowszych też. Do Wiedźmina 3 itp. już zdecydowanie NIE (GTX850M nie zapewni płynności w niskich detalach w wymagających obszarach).

Dnia 05.06.2015 o 22:17, 1096 napisał:

Znajdę coś lepszego w tej cenie?

Zdefiniuj lepszego. Wydajnościowo nie. Jakościowo - laptopy gamingowe mają swoje wady. 17.3" + 1920x1080 = w zasadzie nieprzenośny (chyba że z raz na miesiąc-dwa), spora rozdzielczość natywna utrudnia cieszenie się grami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie musi mieć matryce 17,3
Nie będzie to laptop do gier tylko do wszystkich codziennych zastosowan. Chyba, że okazyjnie jakąś starsza produkcję odpalę.
Raczej będzie stal w mieszkaniu, od czasu do czasu może być przenoszony.
Zaczynam studia i zależy mi, żeby je przetrwał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

To biorąc pod uwagę twoje wymagania - zamiast notebooków z gamingowej serii poszukaj sobie czegoś z edycji biznesowych. Niższe parametry ale wtedy rzeczywiście jest szansa że 5 lat będzie toto działać. Bo lapka MSI z serii gamingowej żeby przetrwał 5 lat to jeszcze nie widziałem. Więc raczej zwróciłbym uwagę np. na HP ProBook, Lenovo ThinkPad, Toshiba Satellite Pro, Asus Pro Essential, Acer TravelMate, Dell Presicion.

Dlaczego tak? Porządne metalowe obudowy a nie jakiś plastik, dłużej trzymają na bateriach, często też mają dysk SSD zamiast syfu jakim jest HDD (które nie dość że wolne to jeszcze są potwornie podatne na wstrząsy), zazwyczaj też nieco dłuższa gwarancja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 08:19, Polinkaa napisał:

tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=bJnfGo5w5hQ nawet sporo high

ogólnie strasznie źle nie jest


Po czym to stwierdziłaś? xD Bo na tym filmie nie ma nawet wyświetlonej ilości fpsów, a na youtube gameplay nagrany nawet w 18fps potrafi wyglądać na płynną rozgrywkę. Wcześniejsze filmy też nagrane bardzo sprytnie, bo praktycznie na pustym terenie. Na bagnach, w miastach i podczas słabych warunków pogodowych będzie tam jakieś 16-25fps, albo i mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tej serii po prostu nie znam więc bardzo ciężko mi ją ocenić.

Zaś co do nowych procków z serii 5xxx - ich wydajność jest w zasadzie identyczna jak 4xxx. Różnica i to olbrzymia jest w jakości zintegrowanego GPU. Fakt że po to masz kartę dedykowaną by właśnie jej używać. Ogółem mam dobre wspomnienia z Asusów jako takich ale nie mogę uczciwie polecić ci czegoś czego na oczy nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zastanawiam się głęboko nad zakupem laptopa do 2500 zł o porządnej konfiguracji, żeby bez problemu udźwignął nowsze gry na wyższych detalach, np. GTA V. Oczywiście planuję również dość intensywnie korzystać internetu. Czy jest coś w tym przedziale cenowym godne uwagi? Chciałbym przy okazji zaznaczyć, że nie potrzebuję takich pierdół, jak dla przykładu dotykowy ekran. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie ten budżet. Przypomnę - laptop za 2500 zł odpowiada mniej więcej PC-tom za 1300-1400. O nowych grach w wyższych detalach to możesz zapomnieć. Choć jeśli zadowala cię GTA V w Normal (bo do tego potrzebny jest naprawdę słaby sprzęt) bądź High@1080p (ale gwarancji 30+ klatek nie ma) to się da. Ale już Wiedźmin 3/AC Unity/Lords of the Fallen itd. pozostaną odległym snem nawet jeśli brać notebooka który ma teoretycznie najwyższą możliwą wydajność w danej klasie cenowej (i to kosztem temperatur czy jakości wykonania). Ba, nawet laptopy podchodzące pod 4000 obecnie z trudem radzą sobie z takim Wiedźminem 3 w medium trzymając okolice 26-35 fps. A tutaj mówimy o takim prawie 2x słabszym ;P

Coś do nowych gier w twoim budżecie może nosić dwie nazwy - desktop albo PS4. Wtedy się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować