Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Odkręcaj śrubki i patrz co odchodzi ;) Nie mam pojęcia jak tam jest napęd przykręcony, ale podejrzewam, że od wewnątrz, tzn plastikową klapkę i tak będzie trzeba zdjąć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że napęd trzymają 2 (słownie: dwie) śrubki, które można odkręcić bez rozbierania notebooka :D. Tyle, że żeby go wyjąć, trzeba klapkę od chłodzenia zdjąć i delikatnie podważyć przy złączu SATA :). Szuflada działa, próbnie założyłem do niej dysk z obudowy zewnętrznej (jakiś Hitachi), zabootowało, wykryło, notebook się wyłączył bez problemu. Teraz już tylko dysk zamówić specjalnie do tej szuflady, obawiam się tylko, że się będzie na 1 śrubce trzymać (bo jednej prowadnicy z napędu nie da się przełożyć, otwory montażowe w szufladzie za nisko są nawiercone), nie wiem, czy to nie za mało jak dla dysku (choć ten notebook praktycznie nie jest przenoszony, więc może nic się nie stanie :)).

Przy okazji się doszkoliłem, podobno problemy z tymi szufladami (niemożność włączenia notebooka lub problemy z wyłączeniem/uśpieniem) wynikają z tego, że większość "fabrycznie" zwiera 3 pin do masy ("diagnostic pin"), część szuflad ma przełącznik, którym można temu zaradzić a w innych radzą zaizolować ten pin lub (rozwiązanie brutalne) wyrwać go :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jakiego laptopa mi polecicie do 1500 złotych? Będzie głównie służył do office,internetu,muzyki i filmów. Ważne, żeby nie ważył za dużo. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka, przymierzam sie do kupna lapka na studia i nie ukrywam, ze mam maly bol glowy. Sprzet musi przede wszystkim miec dobra matowa matryce, max. 14 cali, w miare wydajne bebechy (w tym dysk ssd), dobra bateria i odpowiedzialna konstrukcja. Cena - max. 1000 euro.

W oko wpadl mi Dell Latitude e7450, ktory spelnia wszystkie powyzsze wymagania. Niestety egzemplarze dostepne na rynku sa albo piekielnie drogie, ale zaskakujaco tanie (tj. np. ok. 3800 zl. na allegro), co prowadzi do wniosku, ze to sprzet refurbished z dellowskiego outletu, gdzie model ten mozna wyrwac w sumie jeszcze taniej. Do czegos takiego nie jestem jednak przekonany. Macie moze doswiadczenia w tej kwestii?

Druga chyba jednak sensowniejsza alternatywa sa ThinkPady serii L lub T, ktore w niemczech w ramach programu campus Lenovo mam opcje wyrwac w dobrej cenie, tj. ok. 850-900 euro. Wiecej o tym programie i dostepnych w nim modelach pod tym linkiem:

https://www.lenovocampus.de/produkte/notebooks/thinkpad-t-serie.php

(pozostale modele w zakladce ''Produkte'' u gory strony)

Pojawia sie tu jednak zgryz, czy warto doplacac do serii T (konkretnie modelu T460 z i5 5200U i intelowska integra za 900 euro), skoro w podobnej cenie jest L460 (z i7 6500U, grafika AMD R5 330 za 870 euro). Czy roznica w jakosci wykonania jest warta doplaty i rezygnacji z lepszych komponentow? Waga w sumie rowniez ma wplyw na decyzje, a na tym polu wygrywa T460, bedacy jednak o cwierc kilo lzejszy. Zakladam, ze to poprzez zastosowanie konstrukcji magnezowej w miejsce stalowej z serii L.

Mam rowniez sentyment do biznesowych serii HP (szczegolnie widzac firmowy Elitebook 840 mojej zony :/) ale tu juz jest mowa o kilkuset euro doplaty, co raczej nie w chodzi w gre.

A moze jakies inne propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś do czego ten lapek będzie używany ;) Czy do jakichś wysoce wyspecjalizowanych programów, czy też do internetu i pakietu biurowego :)
Rozumiem również, że zależy Ci na niskiej masie sprzętu. 1000 euro to w przeliczeniu na złotówki ok 4200 zł - nie jest to mało ;)
Poza tym, czy lapek ma być już z systemem operacyjnym? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2016 o 14:43, pawbuk napisał:

Nie napisałeś do czego ten lapek będzie używany ;)


Fakt, my bad :) W wielkim skrocie: office i ArchiCAD (ale tutaj tylko 2D, od renderow itp. mam desktopa). Od swieta filmy i starsze gierki, glownie z epoki przed-steamowej, ktore zalegaja na polkach i do dzis dnia czekaja na swoja kolej..

System - nie koniecznie. Mam opcje wyrwac go na uczelni w dobrej cenie (choc niestety nie za free, jak na wydzialach z dreamsparkiem :/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos jeszcze zaprzatal sobie glowe poszukiwaniem lapka dla mnie, to moze juz sobie darowac ;P

Padlo na T460 we wspomnianej powyzej konfiguracji. Ma przyjsc w nastepnym tygodniu, wiec jak mi sie spodoba, to moze nawet jakas amatorska recke walne, bo wciaz malo o tym modelu mozna znalezc w necie :/ O wyborze zadecydowalo kilka czynnikow, a jednym z glownych obok nizszej wagi (wzgledem serii L) byla 3-letnia gwarancja, na tle zaledwie rocznej przy pozostalych modelach. Bedzie zatem spokoj do konca kolejnych studiow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, miałem coś zaproponować, ale niestety miałem ważniejsze rzeczy na głowie :D

O ile ThinkPadów nie lubię i mi się nie podobają, o tyle to naprawdę porządny sprzęt, niektórzy twierdzą, że zdecydowanie najlepsza seria lapków od Lenovo. Jeśli więc Ci sie podoba, to naprawdę dobry wybór ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2016 o 19:10, pawbuk napisał:

O ile ThinkPadów nie lubię i mi się nie podobają, o tyle to naprawdę porządny sprzęt,
niektórzy twierdzą, że zdecydowanie najlepsza seria lapków od Lenovo. Jeśli więc Ci sie
podoba, to naprawdę dobry wybór ;)


Dokladnie z takim samym nastawieniem podchodzilem do kupna kompa. Lenovo bylo u mnie na samym koncu (ok, moze przed Acer) listy zyczen. Dotychczas firma ta kojarzyla mi sie z raczej niskiej jakosci sprzetem. Do ThinkPadow przekonalem sie po przeczytaniu licznych recenzji i testow. Niemaly udzial mial tez moj dobry kumpel, ktory od lat jest wierny tej serii i za nic nie zamienilby sie na jakikolwiek inny sprzet (czyt. wypaczony funboy :) zasypujac mnie tonami maili z ''dowodami'' na niepodwazalna wspanialosc tego modelu..
No i w kategorii cena/jakosc nie znalazlem niczego chocby porownwalnego, stad tez wybor mozna okreslic jako oczywisty. Czy bylo warto, okaze sie juz wkrotce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze MSI ale oni chyba z inne półki. Mocno podkreślaja "gamingowość" laptopów. Teraz akurat maja promocję, że dodają do sprzetu plecaki i myszki.[m-r]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję laptopa z ekranem 15,6 cala, do prac biurowych i internetu.
Wymagania:
-matowa matryca i obudowa
-Windows 10
-ekran dotykowy
-dysk SSD (wystarczy tylko taki)
-cena: ok. 3000 zł.

Ktoś coś? : >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2016 o 19:24, Kadaj napisał:

Ktoś coś? : >


Jeśli nie jest to konieczność, to odradzam ekran dotykowy w laptopie - naprawdę średni komfort pracy. Poza tym nie kojarzę matowych ekranów dotykowych.

http://www.x-kom.pl/p/305273-notebook-laptop-156-dell-vostro-3559-i5-6200u-8gb-2401000-win10x.html

Ja bym pewnie o czymś takim pomyślał - porządna firma, wydłużona gwarancja, matowy ekran, dysk SSD.

Jako alternatywę dałbym:

http://www.x-kom.pl/p/264552-notebook-laptop-156-acer-f5-572g-i5-6200u-8gb-240-win10x-gt940m.html

Cięższy sprzęt, krótsza gwarancja, ale nada sie nawet do gier ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2016 o 19:41, pawbuk napisał:

Ja bym pewnie o czymś takim pomyślał - porządna firma, wydłużona gwarancja, matowy ekran, dysk SSD.

Ale ma te z zbędny HDD. : >

Dnia 06.05.2016 o 19:41, pawbuk napisał:

Cięższy sprzęt, krótsza gwarancja, ale nada sie nawet do gier ;)

Akurat ta osoba ma agresywny stosunek do gier, więc lepiej o tym nie wspominać. ;d

A co myślisz o takim czymś?
http://allegro.pl/lenovo-yoga-500-i5-6200u-8gb-ssd240gb-gt940-win10-i6172167602.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2016 o 20:00, pawbuk napisał:

Fajny sprzęt, ale oczywiście z błyszczącą matrycą :)

Sam napisałeś, że nie ma połączenia matowej matrycy z dotykowym ekranem i jestem pewien, że zainteresowanej łatwiej będzie zrezygnować z tego pierwszego. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2016 o 22:18, Kadaj napisał:

Sam napisałeś, że nie ma połączenia matowej matrycy z dotykowym ekranem i jestem pewien,
że zainteresowanej łatwiej będzie zrezygnować z tego pierwszego. ;p


Napisałem tylko, że nie kojarzę - może takie rozwiązania na rynku ktoś oferuje :D
Co do Yogi - odnoszę wrażenie, że w przypadku tej serii Lenovo bardziej przykłada sie do produkcji (podobnie w przypadku Thinkpadów) niż w tych popularniejszych seriach.
Nie jestem tylko przekonany do dotykowych ekranów w laptopach, ale to już nie moja sprawa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2016 o 22:28, pawbuk napisał:

Napisałem tylko, że nie kojarzę - może takie rozwiązania na rynku ktoś oferuje :D

Oj tam, jesteś ogarnięty w sprzętach, wiec tak sobie to przetłumaczyłem. xDDD

Dnia 06.05.2016 o 22:28, pawbuk napisał:

Nie jestem tylko przekonany do dotykowych ekranów w laptopach, ale to już nie moja sprawa

Chce mieć, niech ma. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrydzień.

Zbieram się do zakupu laptopa z niewysokiej półki. Raczej do codziennego użytkowania, odpalania gier (niekoniecznie tych najnajnowszych) i sporadycznego renderowania filmów/użytkowania programów graficznych. Wstępnie znalazłem sobie coś takiego:
http://www.x-kom.pl/p/240124-notebook-laptop-156-asus-r556lb-xo153d-8-i5-5200u-8gb-1tb-dvd-rw-gt940m.html
i generalnie obrałem sobie to za poziom minimalny. Cena jak widać 2200zł. Wiadomo, im taniej i wydajniej tym lepiej, więc wszystko wyżej musi już mieć konkretne argumenty ZA. Ogólnie nie chciałbym przekraczać 2700, ale i do 3000 można by się dokopać jeżeli będzie warto.
System operacyjny niewymagany, napęd optyczny również.
Zastanawia mnie też czy warto w tym przedziale cenowym szukać czegoś z fullhd? W grach to raczej zastosowania nie ma, bo i tak prawdopodobnie trzeba będzie zrzucać rozdzielczość, ale sam komfort pracy powinien być lepszy. Musiałbym to jeszcze sprawdzić na własnej skórze w jakimś sklepie. Tutaj jedyna sensowna propozycja jaką znalazłem to:
http://www.x-kom.pl/p/292414-notebook-laptop-156-acer-f5-572g-i5-6200u-8gb-500-gf940m-fhd.html#
laptop właściwie bardzo podobny do o 500zł tańszego Assusa wspomnianego wyżej. Jedyna różnica to ciut lepszy procesor i właśnie to 1920x1050 (no i może ogólnie ładniejsze wykonanie).

Dodatkowe pytania:
1. Jak to jest w ogóle z tymi laptopami sprzedawanymi bez OS. Mogę tam sobie bez problemu wgrać 7ke z pendrive''a i wszystkie bajery takie jak sterowanie głośnością, wyświetlaczem itp. przyjdą razem ze sterownikami? Pamiętam, że parę dobrych lat temu robiąc format leciwego lapka pozbyłem się tych funkcji (chyba, że czegoś nie ogarnąłem).
2. Co to właściwie znaczy "Dysk 1000 GB SATA 5400 obr. (zewnętrzny, w obudowie)"?
http://www.x-kom.pl/p/240133-notebook-laptop-156-asus-r556lb-xo153d-8-i5-5200u-8gb-1281tb-dvd-gt940m.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować