Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 22.07.2016 o 11:45, Wujek-Alfred napisał:

Szukam jakiejś fajnej maszynki, dostępnej w sklepach typu media markt, rtv euro. Ma służyć
głównie do przeglądania internetu, oglądania filmów i żeby udźwignął gry typu lol i cs
go.


Powiem szczerze, do 2 tys. zł to laptopy z systemem dostaniesz tkie, które akurat wystarczą do przeglądania internetu lub programów biurowych. Do starych CSów też się nadadzą, ale do nowszych gier już niekoniecznie, tutaj już trzeba więcej zapłacić. pOza tym lepiej laka kupować w sklepach takich jak X-KOM czy morele niż w sieciókach jak Saturn czy Media Markt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raportuj | Pomocny post? (0) #1 02 Paź 2016 21:03 Witam

Zwracam się z prośbą o poradę w wyborze nowego laptopa.

Zamierzam go używać głównie do gier (wreszcie uda mi się uruchomić Wiedźmina 3:), dlatego pod uwagę brałem głównie kartę graficzną (zastanawiałem się pomiędzy GTX 960m a GTX 970m), 16GB RAMu i i7 na pokładzie.
Przeglądając oferty (głównie na X-kom, z którym to sklepem mam dobre doświadczenia) znalazłem kilka interesujących modeli (głónie MSI), w tym modele z 17,3" calowym ekranem, których wcześniej nie brałem pod uwagę. Zakup takiego modelu przekroczyłby zakładany budżet (czyli 5000 zł), ale mając na uwadze, że mój ostatni laptop używałem 7 lat i ten pewnie równie długo nie będzie zmieniany, mógłbym sobie na to pozwolić. Z drugiej strony modele z 15.6" ekranem i GTX 970m są ok 1000 zł tańsze, ale (to moja niespradzana jeszcze opinia) granie na "małym" ekranie w dużej rozdzielczości (na którą pozwalała by karta GTX 970m) jest trochę bez sensu :) - wtedy lepiej kupić laptop z ekranem 15.6" i kartą GTX 960m...

Mam kilka pytań:

co sądzicie o:
http://www.x-kom.pl/p/305953-notebook-laptop-173-msi-ge72-apache-pro-i7-6700hq-16-1tb128ssd-gtx970m.html#specification (mój faworyt - wiem, że są lepsze modele (Z GFX 980m), ale nie chciałbym przekraczać magicznej granicy 6000 zł:)

http://www.x-kom.pl/p/310843-notebook-laptop-156-msi-gl62-i7-6700hq-16gb-1tb128ssd-gtx960m-fhd.html (to tańsza wersja)

- czy warto dopłacić ok 2000 zł za 970m i 17"? (czy rzeczywiście jest dużo szybszy od 960 (tak jak twiedzi sklep?)
- co innego moglibyście polecić (inne marki), moje wymagania to dobra karta graficzna (najlepiej min GFX 970m), 16 GB (ew 8 GB z opcją rozbudowy), pewnie i7 (aby zostało trochę zapasu), może ekran 17" (tu mam dylemat opisany powyżej), dysk moze być HDD
- a może kupić GFX 1060 - http://www.x-kom.pl/p/326182-notebook-laptop-156-asus-strix-gl502vm-i7-6700hq-12gb-1tb-win10-gtx1060.html - mały ekran i mniej RAMu, ale nowsza karta graficzna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam laptopa do 2300 zł. I mam głównie 2 pytania. Intel czy AMD oraz Geforce czy Radeon? Z AMD i Radeonem mam złe doświadczenia z przed kilku lat, ale jak to wygląda obecnie? Jak z grzaniem?. Na razie patrzyłem na te modele:

AMD Radeon
http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/hp-15-ba016nw-w10.bhtml?gclid=CNnwrvPEw88CFcuQcgodfa0LIg&gclsrc=aw.ds&dclid=CNS8ufPEw88CFcSXGAodioULuA

Intel Geforce
http://www.komputronik.pl/product/293078/Elektronika/Laptopy_Tablety/DELL_Inspiron_15_5558_1129_srebrny.html

Bardzo proszę o pomoc bo mam całkowity mętlik.
Ewentualnie proszę o podsyłanie innych lapków. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie udzielałem się na tym forum ale nadszedł taki czas w moim życiu, że muszę pomyśleć o wymianie laptopa.

Celuję w coś w miarę przenośnego (chciałbym móc nosić go na uczelnię) ale także z podzespołami pozwalającymi na w miarę swobodną grę w różne tytuły (bez wielkiej przesady, nie myślę o zagrywaniu się w Wiedźmina w ultra). Chciałbym coś z 7. generacją procesorów + 1050/1050ti, bo laptopy z 1060 cenowo są zbyt blisko 6000, a to już ciut za dużo, 16GB RAMu byłoby mile widziane, oraz dysk SSD na system.

Znalazłem obecnie dwa modele, które bardzo mnie interesują:

1. Dell Inspiron 7567 (dokładnie patrzę na wersję z: i7-7700HQ, 1050ti, 16GB RAM, 128 SSD, 1TB HDD- jest to koszt ok. 5200zł).

2.  SMART7 L514C-7 (i7-7700HQ, 1050ti, 16GB RAM, 128 SSD, 1TB HDD- koszt ok. 4800zł).

Mam więc dylemat taki, że opcja 2 ma lepsze podzespoły (taktowanie RAMu, szybszy dysk HDD, złącze usb 3.1 typu C), jest tańsza ale moje obawy budzi marka. Wydaje się, że zaletą wersji 1 jest tylko nazwa- Dell. SMART7 jest budowany na podstawie marki CLEVO (dokładny kod: CLEVO.N850HK1-7). Mógłby ktoś wyrazić swoją opinię czy warto ufać CLEVO, czy mogę się na tym przejechać? Bo szczerze to o tej firmie dowiedziałem się dopiero szukając odpowiedniego sprzętu i już nie wiem co o niej myśleć szczególnie, że jeszcze nie ma żadnej recenzji sprzętu, a poprzednie modele raz były oceniane bardzo dobrze (ale ceny były też wyższe przynajmniej 2x), a raz wytykano im słabe chłodzenie i inne.

Z góry dzięki za jakieś uwagi.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować