Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Witam,
Właśnie zacząłem studia i rozglądam się za laptopem. Chciałem na niego przeznaczyć około 3000zł (plus minus 200zł). Chciałbym żeby miał 4Gb ramu (ddr3), żeby nie był większy niż 15,4'''', posiadał ciche chłodzenie, i dobry procesor (2GHz<), oraz dobrą prędkość szyny i dysk twardy między 320-500Gb (lepiej 500Gb).
Znalazłem takie modele i między nimi się zastanawiałem:
Lenovo g530
Lenovo y550
Lenovo y530
Toshiba l500
Toshiba u400-17y
Toshiba satellite a500-13c
a może jakiś Dell? HP? Sony vaio?
Proszę o pomoc w znalezieniu dobrego sprzętu, który będzie mi służył przez długi czas. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2009 o 21:34, blacklio2 napisał:

Do czego będzie używany??
Ważna bateria?

tak dobra bateria też by się przydała. No a do czego używany? Trudno powiedzieć... do wszystkiego. Filmy, nauka, no i od czasu do czasu może znajdę chwilę na gry komputerowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o laptopach za ok. 1600 zł często reklamowanych w sieciach takich jak Media Markt? Np. firm Acer lub Asus. Ogólnie jestem zainteresowany kupnem laptopa, jednakże nie chce wydawać na niego zbyt dużo, ponieważ w nowe gry i tak grać nie będę i ogólnie nie grywam na komputerze prawie wcale, no chyba że czasem w jakieś stare klasyki. Notebooka używałbym głównie do komunikatora, przeglądarki, jakichś podstawowych programów do pracy, czy też do oglądania filmów i słuchania muzyki.

W przypadku laptopów za tak niską cenę interesuje mnie to, jak długo będą działać sprawnie.

Jeśli laptopy za taką cenę mogą być dobre, to jakie polecacie?

I ostatnie pytanie zadaje z ciekawości. Czy przeciętny laptop podłączony kablem do sieci elektrycznej czerpie mniej prądu od komputera stacjonarnego i czy jest to istotna różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO, jeśli w ogóle nie myślisz o graniu, to mogą być. Tylko ja bym unikał producentów kontrowersyjnych, którzy zbierają często nieprzychylne opinie (mam głównie na myśli Acera i eMachines).

Co do ostatniego pytania - zasilacz mojego FS ma 90W. Porównaj to do mocy typowego zasilacza PCtowego, wychodzi co najmniej 4x tyle :). Chyba wnioski są oczywiste, nawet, jeśli żaden z zasilaczy nie pracuje non stop na maksymalnym obciążeniu (podzespoły w laptopach/notebookach zwykle są bardziej energooszczędne, niż te w "dużych" PC, nawet podczas pracy przy zasilaniu sieciowym - kluczowe są tutaj ograniczone możliwości odprowadzania ciepła).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 16:25, blacklio2 napisał:

Zobacz MSI EX625 karta graficzna dedykowana ogólnie nie zły

a z tych modeli, które podałem to który byłby dla mnie najlepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 18:44, Blackhand napisał:

IMO, jeśli w ogóle nie myślisz o graniu, to mogą być.


A jeśli chciałbym pograć w gry sprzed 3 lat, np. Medieval 2 albo Neverwinter Nights 2, to działałyby na takim laptopie w pełni płynnie?

A więc jeśli chodzi o ten przedział cenowy, to jakie konkretne notebooki mi polecasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 18:44, Blackhand napisał:

IMO, jeśli w ogóle nie myślisz o graniu, to mogą być.


A jeśli chciałbym pograć w gry sprzed 3 lat, np. Medieval 2 albo Neverwinter Nights 2, to działałyby na takim laptopie w pełni płynnie?

A więc jeśli chodzi o ten przedział cenowy, to jakie konkretne notebooki mi polecasz?

EEEE... Przypadkowo dodałem dwa takie same posty... Jak można usunąć post?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

proszę pomóżcie, który z nich wybrać? możliwie jak wiecie, który nich ma ciche chłodzenie to też proszę o taką informację. Z góry dziękuję
Lenovo Y550 - Procesor Core Duo T4200 (2.0 GHz) 1 MB, FSB 800 MHz Chipset płyty, Pamięć 3072 MB DDR3 1066 MHz SO-DIMM (2048 + 1024) max 4096 MB, Matryca 15.6" WXGA 1366 x 768
Błyszcząca, Podświetlenie LED Dysk 320 GB SATA 5400 obr/min Napęd optyczny DVD+/-RW Super Multi (DL), Karta graficzna nVidia GeForce GT130M 512 MB, Karta dźwiękowa Intel High Definition Audio, 2 wbudowane głośniki + subwoofor+mikrofon, 3xUSB
Lenovo Y530 - Procesor Core Duo T4200 (2.0 GHz) 1 MB, FSB 800 MHz Chipset płyty Pamięć 3072 MB DDR3 1066 MHz SO-DIMM (2048 + 1024) max 4096 MB Matryca 15.6" WXGA 1366 x 768 Błyszcząca, Podświetlenie LED Dysk 320 GB SATA 5400 obr/min Napęd optyczny DVD+/-RW Super Multi (DL) Karta graficzna nVidia GeForce GT130M 512 MB Karta dźwiękowa Intel High Definition Audio, 2 wbudowane głośniki + subwoofer, Wbudowany mikrofon, 3x USB
Toshiba L500-12Q - L500-12Q Procesor Core 2 Duo T6500 (2.10 GHz)
2 MB, FSB 800 Mhz Chipset płyty Intel GM45
ICH9-M Pamięć 4096 MB DDR2 800 MHz SO-DIMM (2x 2048 MB) max 8192MB, Matryca 15.6" WXGA HD 1366 x 768 Błyszcząca Dysk 320 GB SATA 5400 obr./min Napęd optyczny DVD+/-RW Super Multi (DL) Karta graficzna Zintegrowana: Intel Graphics Media Accelerator 4500M, Karta dźwiękowa: Intel High Definition Audio, 2 wbudowane głośniki, Wbudowany mikrofon, 3x USB
Toshiba U400-17Y - Intel Core 2 Duo P8700 2.53GHz, Ram 4GB DDR2, Dysk Twardy: 400GB, Rodzaj matrycy TruBrite (błyszcząca) 13,3’’, karta graficzna: Intel GMA 4500MHD, karta dźwiękowa zintegrowana, wbudowane głośniki i mikrofon, 2x USB
Toshiba Satellite A500-13C – Core 2 Duo P7350 2,0 GHz, 3MB catche, 1.066MHz, Intel Centrino 2; RAM 2GB DDR2 (800MHz), dysk twardy 320GB (5400rpm), karta graficzna: ATI Mobility Radeon HD4570 (DirectX10, SM 4.0, Avivo), RAM 2 GB DDR2
Toshiba Satellite A300-20W – Intel Core 2 Duo T6600 (2.20 GHz, 2 MB Cache, 800 MHz FSB). 2200MHz; RAM 4GB DDR2, karta graficzna: ATI Mobility Radeon HD3470, dysk twardy: 400GB (5400obr/min), karta dźwiękowa: Toshiba Bass Enhanced Sound System z technologią Dolby® Sound Room™ / Wbudowane głośniki stereofoniczne Harman Kardon®
Toshiba Satellite A350-13B – Intel Core 2 Duo P8600 2,4 GHz, RAM 4GB DDR2, dysk twardy 500GB, karta graficzna: Mobility Radeon HD3650 512MB, głośniki: Harmon Kardon, matryca WXGA 1366 x 768 HD TFT Toshiba TruBrite o wysokiej jasności i proporcjach 16 : 9, system dźwięku: Toshiba Bass Enhanced Sound System DolbyR Sound Room
Toshiba Satellite U400-17V - Intel® Core™2 Duo Processor P8600 (3 MB Cache L2, 2.40 GHz, 1066 MHz FSB), RAM 3GB SO-DIMM DDR II (800 MHz), dysk twardy 320GB, karta graficzna:Mobile Intel® GMA 4500MHD, karta dźwiękowa: Toshiba Bass Enhanced Sound System z technologiÄ… Dolby® Sound Room™ głośniki: 2 szt.
Sony Vaio NS31 - Intel Core 2 Duo T6400 2 Ghz, matryca X-black LCD 15.4", karta graficzna: ATI Mobility Radeon HD 3430 GDR3 256MB, dysk twardy 400 GB, ram 4GB DDR2, system dźwięku: Intel High Definition Audio, Wbudowane głośniki stereo, 3D Surround

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na sprzęcie za <2kzł nie bardzo da się grać (słabe karty graficzne - intelowskie GMA lub jakieś inne "wynalazki").

PS Postów nie da się usuwać - mogą to robić tylko moderatorzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 15:49, blacklio2 napisał:

Albo gry albo długie działanie lapka na baterii

a jak to jest z chłodzeniem? zawsze jak się ma lepsze parametry to chłodzenie jest głośne, czy może któryś z tych modeli ma cichsze od pozostałych?
a co do dylematu: długo trzymająca bateria, czy dobry sprzęt... to nie można znaleźć czegoś pośredniego? tzn. średnio długo trzymająca bateria, a sprzęt nie super ale też nie beznadziejny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Chciałbym kupić w listopadzie laptopa, ma on służyć do oglądania filmów, pisania tekstów, internetu no i oczywiście do gier (niekoniecznie najnowszych - zależy mi, aby płynnie chodziły (może nawet w średnich detalach) takie gry jak Civ IV; Heroes of Might and Magic 5; Medieval II TW; King`s Bounty; Wiedzmin; Neverwinter Nights 2 i może Gothic 3, Mass Effect, Fallout 3 - te trzy ostatnie nie są dla mnie aż tak ważne jak pozostałe:)
Co moglibyście mi polecić? Kwota, jaką chcę przeznaczyć to 2500-3000zl ; najlepiej gdyby w tej cenie był system operacyjny (win Xp/Win 7 - Visty nie chce:)
Proszę o pomocne wskazówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego czegoś, grafika dedykowana to jakieś 1 - 1.5 h grania, integra to jakieś 2 -2.5 h zabawy z lapkiem,
musisz sam zadecydować, chłodzenie każdy producent stosuje inne rozwiązania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi, jak mogę przeinstalować laptopa, uzywając partycji recovery, ale tak, żeby nie instalowało mi się to całe śmietnisko firmowe od HP...

bo nie wiem czy mam rację, ale wydaje mi się, że znacząco obniża to ogólną wydajność mojego laptopa i go spowalnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Szukam laptopa, cienkiego, lekkiego, ekran tak około 13` żeby można go wszędzie zabrać,, bateria mui trochę trzymać. Co do konfiguracji, oczywiście jak najlepsza. Nie ma być do gier, bardziej do pracy, ale jakieś prezentacje czy coś też, więc żeby był jak najszybszy. No i cena do ok. 2700 zł.
Polecił by ktoś coś? ;)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować