Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 09.12.2009 o 16:35, blacklio2 napisał:

Bo??
Wypadałoby naświetlić sprawę huh?


Bo nie widziałem nigdy gorszego komputera od laptopa TOSHIBY. Kilka osób z moich znajomych to ma, i ani jednego egzemplarza godnego polecenia nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 16:34, blacklio2 napisał:

Marka i cena Ok, tylko czy potrzebna taka matryca, bo to prawie DTR?
W tej cenie masz MSI EX625 z HD4670 lub nieco taniej Samsung R522 z HD4650 i T6600

A co to takiego DTR? (to ma tez zlacze hdmi wiec moglbym podlaczyc x-a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś miesiąc temu pytałem o radę w wyborze lapka i padło na MSI EX625, modelu nie było akurat w sklepie i zakup nieco się przełożył, a przy okazji doszło nieco kasy. Jaki sprzęt doradzacie tak do 4000zł (może być lekko ponad), zaznaczam, że ma on być również do grania. Ciekawie wyglądają lapki ASUSa G50 i G51 jednak nie ma ich w polskich sklepach (a przynajmniej nie mogę znaleźć), więc zostaje tylko allegro. Co o nich sądzicie (G50 to zwykle procek P8400/P7450 i karta graficzna 9800GS, natomiast G51 ma proc P7350 i grafika gforce GTX 260M)? Co do EX625 to jeżeli ktoś posiada to również prosiłbym o jakąś opinie, bowiem jak trochę na różnych forach poczytałem to ludzie nieco narzekali, że się grzeje, plastik się wygina itp.
Jakie inne modele proponujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 17:21, blacklio2 napisał:

> A co to takiego DTR?
ban na google?

(to ma tez zlacze hdmi wiec moglbym podlaczyc x-a?

eee sadomaso :P

OmG to zes powiedzial :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 18:17, blacklio2 napisał:

Asus N61VN-JX013V ale GF 240M który jest gorszy od HD4670
http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=47879

lub

GX623-440PL
http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=48940


Ten MSI w sumie podobny jest do EX625, nie wiem nawet czy nie ma takich samych parametrów, a jest za to droższy :/ Zresztą MSI nieco się boję bo tam różne opinie na temat wykonania tych lapków ludzie mają. Jeśli chodzi o wydajność to chciałbym, żeby można na tym było odpalić Company of Heroes, WoWa i coś pokroju CS:S, L4D2 na w miarę przyzwoitych detalach (czy ten GF 240M da rade to pociągnąć)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

240M GT jest słabszy od 4670, EX625 różnią się prockiem zwróć na to uwagę, ten co podałem ma P8700.
Oczywiście są wydajniejsze GPU w lapkach ale albo nie są w tym budżecie, lub sprowadzane z zagranicy gdzie gwarancja w przypadku awarii nie zachwyca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2009 o 16:44, blacklio2 napisał:

240M GT jest słabszy od 4670, EX625 różnią się prockiem zwróć na to uwagę, ten co podałem
ma P8700.
Oczywiście są wydajniejsze GPU w lapkach ale albo nie są w tym budżecie, lub sprowadzane
z zagranicy gdzie gwarancja w przypadku awarii nie zachwyca


Brałem akurat pod uwagę EXa z prockiem P8700. Tak czy inaczej zdecyduje się chyba na tego GX623, wygląda mimo wszystko solidniej od EX, a jak patrzyłem to rzeczywiście ten GF240 mocno przegrywa z kartą ATI. Myślę, że taki lapek spokojnie starczy by odpalić tam te wyżej wymieniane tytuły, a nic ciekawszego w tej cenie nie widzę. Ten sklep zresztą (x-kom) ma w ofercie za 3900 model bez windy, a z BR, co wygląda dosyć dobrze, bo na co mi vista :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam!
ma ktoś doświadczenie z laptopami Samsunga?

chodzi mi głównie o jakość wykonania, awaryjność itd.
model NP-R522-JS01PL

btw: grafika radeon 4650 to odpowiednik jakiego geforca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2009 o 18:18, blacklio2 napisał:

Ale Visty już nie ma, ten lapek bez systemu ( 3900 ) ma również wersję z windą, no chyba
że siedzisz na linusie :P


Tak, ale wersja z windą kosztuje więcej i nie ma blue-raya, a windy i tak mogę za "darmo" z MSDNAA ściągnąć ^^

EDIT: BR pewnie też może mieć, ale to będzie kosztowało jeszcze więcej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma blue ray ( GX623X-462PL P8700/4096/500/Blu-Ray/7HP64 cena 4199 zł ), ale jeśli masz dostęp do MSDNAA to nie warto się pchać w tego droższego, można kupić jakiś fajny plecak lub torbę na niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2009 o 18:48, blacklio2 napisał:

Ma blue ray ( GX623X-462PL P8700/4096/500/Blu-Ray/7HP64 cena 4199 zł ), ale jeśli masz
dostęp do MSDNAA to nie warto się pchać w tego droższego, można kupić jakiś fajny plecak
lub torbę na niego


Ano, paradowanie z plecakiem MSI na ulicy może być nieco głupie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować